ورود
دلفیناریوم دبی

دلفیناریوم دبی؛ تماشای هنرمندی دلفین‌ها

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

در دنیای حیوانات وقتی از هوش، اجتماعی بودن و توانایی بالا در یادگیری حرف زده می‌‌شود، اولین موجودی که به ذهن‌مان می‌آید، دلفین است؛ حیوانی که مثل ما، مغزش بزرگ‌تر از آن است که فقط به کارکردهای اساسی بدن اختصاص پیدا کند. کنجکاوی و هوشمندی‌اش هم از این بخش اضافی مغزش ناشی می‌شود.

دلفیناریوم دبی، صحنه نمایشی است که هنرپیشه‌هایش دلفین‌ها، شیرهای دریایی و پرندگان کم‌یاب‌اند. این بازیگرهای حرفه‌ای، روی صحنه شعبده‌بازی می‌کنند، می‌رقصند، نقاشی می‌کنند، آواز می‌خوانند و تماشاچیان‌شان را لحظه‌به‌لحظه غافل‌گیر می‌کنند. این مجموعه که اولین پارک دلفین‌های سرپوشیده و دارای تهویه هوا در خاورمیانه است، بیش از 5هزار مترمربع مساحت دارد.

پارک دلفین‌های دبی، از سال 2008 که افتتاح شد تا امروز، یکی از محبوب‌ترین تفریحات دبی به‌شمار می‌رود و هر ماه، هزاران نفر از آن بازدید می‌کنند. در این مقاله از مجله گردشگری یوتراوز، با هم سری به دلفیناریوم دبی می‌زنیم؛ آدرس، هزینه بلیط و انواع نمایش‌هایش را معرفی می‌کنیم؛ و برای کسانی که می‌خواهند در نزدیک‌ترین زمان ممکن، پروازی راحت و مطمئن به دبی داشته‌باشند، پیشنهاد ویژه‌ای داریم. شما با تهیه بلیط هواپیما از یوتراوز، تا نشستن روی صندلی تماشاچیان دلفیناریوم دبی فقط چند کلیک فاصله دارید.

آن‌چه در این مقاله درباره دلفیناریوم دبی می‌خوانید:


پرواز ارزان به تمام نقاط جهان مشاهده قیمت

دلفیناریوم دبی کجاست؟آدرس دلفیناریوم دبی را به‌خاطر بسپارید: خیابان ام حریر، کریک‌پارک، گیت 1. اگر قصد دارید با وسایل حمل‌ونقل عمومی به دلفیناریوم بروید:

 • با مترو

سوار خط سبز مترو دبی شوید. به ایستگاه «Dubai Healthcare» که رسیدید، پیاده شوید. بعد از حدود 15دقیقه پیاده‌روی به دلفیناریوم می‌رسید.

 • با اتوبوس

اتوبوس‌های شماره 26، 27، 10، 28، 6، 50 و 67 شما را به دلفیناریوم می‌رسانند.معرفی نمایش‌های دلفیناریوم

چهار دلفین درحال پرش از آب در دلفیناریوم دبی

در دلفیناریوم دبی، با یک استخر بزرگ درحکم صحنه نمایش مواجه می‌شوید که در سه طرفش، سکوهای تماشا با ظرفیت 1250 نفر وجود دارد. آن‌چه روی این صحنه اجرا می‌شود، بستگی به نمایشی دارد که شما برای تماشا انتخاب می‌کنید. در ادامه، انواع نمایش‌های دلفیناریوم، ساعات و مدت اجرای هرکدام را معرفی می‌کنیم.


نمایش دلفین‌ها و شیرهای دریایی

شیر دریایی درحال پرش از حلقه به فرمان مربی در دلفیناریوم دبی

در این نمایش، دلفین‌های پوزه‌بطری و شیرهای دریایی، هنرنمایی می‌کنند؛ رقص، پرش از حلقه، توپ‌بازی و... . بعد از اجرا می‌توانید با بازیگران خبره نمایش، عکس یادگاری بگیرید.

 • مدت نمایش: 45دقیقه
 • زمان اجرا: هر روز هفته به‌جز سه‌شنبه‌ها، ساعت 11:00، 14:00 و 17:00

نمایش پرندگان

یک طوطی درحال بازی بسکتبال در دلفیناریوم دبی

در این نمایش شاهد اجراهایی جذاب خواهیدبود از 20 گونه پرنده کم‌یاب شامل ماکائوهای بال‌سبز، طوطی‌های خاکستری آفریقایی، کاکادوها و... . هم‌چنین می‌توانید به آن‌ها غذا بدهید و درکنارشان عکس یادگاری بگیرید.


 • مدت نمایش: 30دقیقه
 • زمان اجرا: هر روز هفته به‌جز سه‌شنبه‌ها، ساعت 12:15، 15:15 و 18:15

شنا با دلفین‌ها

مردی که دو باله یک دلفین را گرفته و درحال رقصیدن با اوست، در دلفیناریوم دبی

بزرگسال‌های زیر 110کیلوگرم و بچه‌های بالای 8سالی که شناگر حرفه‌ای باشند، می‌توانند همراه دلفین‌ها در استخر شنا کنند. یک مربی کاربلد، شما را همراهی می‌کند و لباس شنا هم دراختیارتان قرار می‌گیرد.

 • مدت نمایش: 20دقیقه
 • زمان اجرا: هر روز هفته به‌جز سه‌شنبه‌ها، ساعت 9:45، 10:45، 13:30، 14:30 و 16:30

هزینه دلفیناریوم

سه دلفین مشغول توپ‌بازی در دلفیناریوم دبی

برای خرید بلیط پارک دلفین دبی، می‌توانید مستقیما به وب‌سایت dubaidolphinarium.ae مراجعه کنید یا تور دلفیناریوم را از آژانس‌های گردشگری بخرید. پیش از این، لازم دارید که بلیط پرواز تا دبی را تهیه کنید. خب ما برای همین این‌جاییم. هدف ما این است که شما از همان قدم اول سفر، تجربه دلچسبی داشته‌باشید؛ و برای محقق کردن این هدف، راحت‌ترین روش تهیه بلیط هواپیما تهران دبی را برای‌تان مهیا کرده‌ایم.

در ادامه، حدود قیمت دلفیناریوم را می‌بینید؛ با این تذکر مهم که قیمت‌ها مربوط به زمان نوشته شدن این مقاله (1402) هستند. به‌علاوه، در سایت مجموعه قید شده‌است که هزینه‌ها و ساعت بازدید ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کنند.

 • هزینه بلیط نمایش دلفین‌ها و فوک‌ها

بزرگسال‌ها: 99 درهم، کودکان: 49 درهم

 • هزینه بلیط نمایش پرندگان

بزرگسال‌ها: 50 درهم، کودکان: 30 درهم

 • هزینه بلیط شنا با دلفین‌ها

از 475 درهم شروع می‌شود و به 2هزارو500 درهم می‌رسد.

نکته: منظور از «کودکان»، گروه سنی 2 تا 11سال است.


امکانات دلفیناریوم

چند بچه از هزارتوی آینه‌ای دلفیناریوم دبی می‌گذرند

دلفیناریوم دبی، به‌جز نمایش‌هایی که معرفی کردیم، چیزهای دیگری هم در چنته دارد. اتاق تعویض پوشک، اینترنت رایگان، نمازخانه، گیفت‌شاپ و رستوران هپی‌ولی (Happy Valley) از امکانات رفاهی مجموعه‌اند. بازی‌های واقعیت مجازی، ترامپولین برای بچه‌ها و بزرگ‌ترها و چند سرگرمی دیگر که در ادامه می‌بینید هم بخش تفریحی دلفیناریوم را تکمیل می‌کنند.

 • کارخانه هنر

فعالیت‌های هنری مثل ساخت کاردستی و نقاشی روی سرامیک برای بچه‌ها

 • هزارتوی آینه

یک ماز/ هزارتوی پیچ‌درپیچ ازجنس آینه که باید راه خروج از آن را پیدا کنید.

 • سینمای پنج‌بعدی و هفت‌بعدی

اکران فیلم به‌کمک تجهیزات پیشرفته‌ای که با درگیر کردن همه حواس مخاطبان، به ‌آن‌ها القا می‌کند خودشان در صحنه‌های فیلم حضور دارند.


قوانین بازدید

دو دلفین در دلفیناریوم دبی از بالای سر مربی‌شان می‌پرند

برای این‌که خاطره خوبی از دلفیناریوم دبی داشته‌باشید، لازم است حواس‌تان به چند نکته ساده باشد.

 • حداقل 45دقیقه قبل از شروع نمایش در محل حاضر شوید. اگر به‌موقع نرسید، اجازه ورود ندارید و هزینه بلیط هم برگشت داده‌ نمی‌شود.
 • به آب استخر دست نزنید و حواس‌تان باشد که فرزندتان چیزی به‌طرف آب پرت نکند.
 • در مدت اجرای نمایش باید روی صندلی بمانید. ایستادن، راه رفتن و عکس و فیلم گرفتن به‌طوری که باعث مزاحمت برای دیگران بشود، ممنوع است. عکاسی با موبایل بدون ایجاد مزاحمت، منعی ندارد.
 • دلفیناریوم دبی، این حق را برای خود قائل است که افراد را به‌دلیل رفتار نامناسب از سالن بیرون کند و وجه بلیط را هم به آن‌ها برنگرداند.
 • کالسکه، اجازه ورود به سالن نمایش را ندارد.

هتل‌های نزدیک به دلفیناریوم دبی

تصویری از بیرون هتل نووتل دبی در شب

دلفیناریوم در قلب دبی واقع شده‌است و هتل‌های زیادی در فاصله کمی از آن، وجود دارند. اگر می‌خواهید در محدوده منطقه ام‌حریر اقامت کنید، این لیست مخصوص شماست؛

اسم هتل

فاصله از دلفیناریوم

وب‌سایت

Novotel Bur Dubai


13 دقیقه پیاده‌روی

novotelburdubai.com

Hyatt Regency Dubai Creek Heights


8 دقیقه پیاده‌روی

hyatt.com

Citadines Culture Village Dubai

14 دقیقه با ماشین

discoverasr.com

Raffles Dubai

8 دقیقه با ماشین

raffles.com

The Leela Hotel Dubai

9 دقیقه با ماشین

theleelahotel.ae

سخن آخر

دبی گرم‌وخشک تا دل‌تان بخواهد تفریح دریایی دارد! یکی از پربازدیدترین‌هایش، دلفیناریوم است که دلفین‌ها، شیرهای دریایی و پرنده‌های عجیب و کم‌یاب را دورهم جمع کرده. این گروه دوست‌داشتنی، انواع و اقسام نمایش‌ها را روی صحنه برای‌تان اجرا می‌کنند؛ رقص، پریدن از حلقه، نقاشی، توپ‌بازی و... . البته که دلفیناریوم -به‌طور کلی و نه فقط درمورد دبی- از جنبه حقوق حیوانات، درمعرض انتقادهای زیادی قرار دارد.

اگر راهی پارک دلفین‌های دبی هستید و درباره سفرتان به راهنمایی نیاز دارید، شماره تماس 1548، شما را به کارشناسان یوتراوز وصل می‌کند.

بودجه از شما، پیشنهاد تور از ما مشاوره رایگان

سوالات متداول

دلفیناریوم دبی کجاست؟

دلفیناریوم دبی در خیابان ام‌حریر، کریک‌پارک، گیت 1 واقع شده‌است.

قیمت پارک دلفین‌های دبی چقدر است؟

هزینه دلفیناریوم دبی به نمایشی بستگی دارد که بلیطش را تهیه می‌کنید. قیمت این نمایش‌ها را به‌تفکیک در مقاله پیش‌رو آورده‌ایم.

دلفیناریوم دبی محدودیت سنی دارد؟

خیر، بازدید از این دلفیناریوم برای همه آزاد است؛ منتها افراد زیر 12سال حتما باید همراه یک بزرگسال در نمایش‌ها حاضر شوند.

نوشته های مشابه
 • سیاره سبز؛ جنگل بارانی در دل کویر!

  یک جنگل عمودی وسط منطقه‌ای بیابانی، شبیه به خواب‌هایی است که بعد از خوردن یک وعده شام سنگین می‌بینیم. اما خب چنین جنگلی نه در عالم خواب و رویا بلکه در واقعیت وجود دارد؛ در دبی، که شیفته محقق کردن رویاهای عجیب‌وغریب است.

 • راهنمای تفریح در پارک آتلانتیس دبی

  آب‌بازی، تفریح محبوب بچه‌هاست که همیشه هم با اخم‌وتخم و «خیس آب شدی» و «سرما می‌خوریِ» بزرگ‌ترها همراه می‌شود. حالا فضایی را تصور کنید که نه‌تنها این نگرانی‌ها در آن جایی ندارد، بلکه والدین هم می‌توانند پابه‌پای بچه‌ها آب‌بازی کنند، در تونل‌های پیچ‌درپیچ سُر بخورند و قایق‌سواری کنند. اینجا پارک آبی آتلانتیس، یکی از بزرگترین پارک‌ آبی‌های جهان است 👇

 • میدان ساعت؛ یادگار 50ساله دبی

  خیلی پیش از تولد برج‌های مخابراتی و آسمان‌خراش‌های با کاربرد تجاری و مسکونی، برج‌های ساعت، تنها سازه‌ بلندمرتبه شهر بودند؛ نوعی نماد بومی که هم، زمان را به ساکنان یادآوری می‌کردند و هم به‌عنوان نقطه‌ای مرکزی در شهر، ساختمان‌های مهم اطراف آن‌ها ایجاد می‌شدند.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز