ورود
برج خلیفه دبی

برج خلیفه دبی؛ بلندترین برج جهان

زمان برای مطالعه 4 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

پایش روی زمین است و سرش توی ابرها. هیچ برج و آسمان‌خراشی به گرد پایش هم نمی‌رسد. 3برابر بلندتر از ایفل فرانسه است و 1.5برابر بلندقدتر از امپایراستیت آمریکا؛ برج خلیفه دبی، درحال‌حاضر رکورد بلندترین برج جهان را دراختیار دارد اما فقط قدوقامتش نیست که می‌تواند شگفت‌زده‌تان کند.

برج خلیفه دبی، ساخته شد تا رویِ همه ساختمان‌های بلندمرتبه دنیا را کم کند. حاکم وقت دبی، «شیخ محمد بن‌رشید» که در ملاقات با ساختمان «امپایراستیت آمریکا» هوش از سرش رفته‌بود، دلش می‌خواست همچون سازه بلندبالایی در شهر خودش بسازد؛ آن‌قدر بلند که هیچ ساختمانی هم‌قدش نباشد. البته که قضیه فقط روکم‌کنی نبود. دبی درتلاش بود تا از میزان وابستگی‌اش به درآمد نفتی بکاهد و صنعت گردشگری‌اش را رونق بدهد.

6 سال بعد از این تصمیم، یعنی در سال 2010 برج خلیفه افتتاح می‌شود و لقب بلندترین ساختمان دنیا را با اختلاف از آن خودش می‌کند. برج 163طبقه‌ایِ خلیفه، 828 متر ارتفاع دارد. جایگاه دوم و سوم ساختمان‌های بلندقد جهان متعلق به «برج مِردیکا» در کوالالامپور و «برج شانگهای» در چین است که به‌ترتیب 679 و 632متر ارتفاع دارند.

در این آسمان‌خراش بی‌رقیب چه خبر است؟ چطور می‌شود از آن بازدید کرد؟ چقدر برای ساختنش هزینه شده‌است؟ در این مقاله از مجله گردشگری یوتراوز، با زیروبم بلندترین برج جهان آشنا می‌شوید که در بین جاهای دیدنی دبی یکی از پربازدیدترین‌هاست؛ پس اگر سفر دبی در پیش دارید، دیدنش را ازدست ندهید. شما برنامه سفرتان را بچینید و رزرو بلیط هواپیما را به ما بسپارید.

آن‌چه در این مقاله درباره برج خلیفه دبی می‌خوانید:


پرواز ارزان به تمام نقاط جهان مشاهده قیمت

برج خلیفه؛ قدبلند، سبز و مقاوم

برج خلیفه عکس

برج خلیفه (به انگلیسی: Burj Khalifa) بابت قدِ بلندش در دنیا معروف شده‌است اما این تنها عاملی نیست که این برج را از سایر آسمان‌خراش‌های جهان متمایز می‌کند. برج خلیفه، از لحاظ معماری هم در دنیا کم‌نظیر است؛ در ساخت برج، تلاش زیادی صرف شده‌است تا:

 • یک) بنایی با این عظمت و مساحت (530هزار متر مربع)، به محیط پیرامونش صدمه نزند و به‌عبارتی سبز باشد. چطور؟

در ساخت برج خلیفه، استفاده از مصالح تجدیدناپذیر در کمترین حالت ممکن است. برای گرم کردن آب مصرفی برج، از پنل‌های خورشیدی استفاده می‌شود. آلیاژ نقره که در نمای برج به‌کار رفته‌است، درحکم عایق حرارتی عمل می‌کند؛ درواقع نمای برج با انعکاس دادن نور خورشید، از گرم شدن بیش‌ازحد فضای داخلی‌اش جلوگیری می‌کند. و هم‌چنین از بخار آب حاصل از سیستم تهیه، برای آبیاری فضای سبز برج استفاده می‌شود.

 • دو) بنایی با این قد و وزن (500 هزارتن وزن خالص، منهای وسایل موجود در آن)، به‌اندازه کافی مقاوم باشد. چطور؟

در ساخت برج خلیفه از 330هزار متر مکعب بتنِ با تراکم زیاد و نفوذناپذیر استفاده شده‌ که نوع مخصوصی از بتن با مقاومت بسیار بالاست. به‌علاوه، در قالب‌های بتنی برج، فولاد به‌کاررفته‌است که آن را دربرابر زلزله مقاوم می‌کند. تونل‌های باد تعبیه‌شده در ساختمان هم، از سازه دربرابر بادهای شدید محافظت می‌کنند.

صفحه ویکی ‌پدیا برج خلیفه  

لوکیش برج خلیفه دبیبعد از این آشنایی اولیه با برج بلند بی‌رقیب، بیایید یک تک‌پا تا امارات برویم و ببینیم برج خلیفه در کدام منطقه دبی است.

📍 مرکز شهر، منطقه شیخ محمد بن‌راشد، جنب دبی‌مال

 •  برج خلیفه با مترو

سوار خط قرمز مترو دبی شوید و وقتی قطار در ایستگاه برج خلیفه-دبی‌مال توقف کرد، پیاده شوید.

 • برج خلیفه با اتوبوس

خطوط اتوبوس‌رانی ، 27، 28، 29 و F13 شما را به برج خلیفه می‌رسانند.


در برج خلیفه چه خبر است؟

قیمت هر واحد در برج خلیفه

خب حالا که رسیده‌ایم پای برج، سری هم به داخلش بزنیم تا ببینیم در برج خلیفه دقیقا چه خبر است. برجِ رکورددارِ دبی، به‌اندازه 35هزار نفر ظرفیت مسکونی (معادل جمعیت یک شهر کوچک) دارد؛ به‌علاوه، کاربری تجاری-اداری و چندین هتل و رستوران و کلی امکانات تفریحی.

بالاتر گفتیم که برج خلیفه، 163طبقه دارد؛ این عدد، درواقع طبقاتِ مورداستفاده ساختمان است. ارتفاع کلی برج به‌علاوه 46طبقه دیگر محاسبه می‌شود که کاربری مسکونی، تجاری و تأسیساتی ندارند. این طبقات خالی اضافی، درواقع حکم فوندانسیون را برای مناره بالای برج دارند. بنابراین ازنظر تکنیکی، باید گفت که برج خلیفه، 209طبقه دارد اما 163طبقه آن مورداستفاده قرار می‌گیرد که از این‌قرارند؛ 🎦 قبل از رفتن به داخل برج، دعوت‌تان می‌کنیم فیلم برج خلیفه دبی را تماشا کنید. در این ویدئوی کوتاه، بلندترین برج جهان را از زوایای مختلف می‌بینید. 🎦 
واحدهای مسکونی

در برج خلیفه، 900 واحد آپارتمانی برای خرید و اجاره وجود دارد. این واحدهای یک، دو، سه و چهارخوابه در طبقات 39 تا 108 واقع شده‌اند. در زمان افتتاح برج، یعنی در سال 2009، قیمت هر متر واحد مسکونی 37هزار دلار به بالا اعلام شد.

اگر به این فکر می‌کنید که چه کسی حاضر است چنین مبلغی برای خانه هزینه کند، خوب است بدانید که طی هشت ساعت بعد از شروع پیش‌فروش، همه واحدهای مسکونی برج به‌فروش رفتند.

واحدهای هتلی

هتل برج خلیفه دبی

15طبقه از 30طبقه زیرین، به هتل برج خلیفه یعنی هتل آرمانی اختصاص دارد؛ هتلی پنج‌ستاره با 304 اتاق که طراح مد معروف، «جورجیو آرمانی» آن را طراحی کرده‌است. سوییت‌های 45 تا 390متری آرمانی، طراحی و ساخت سفارشی مجللی دارند که امضای آرمانی در همه جزئیات آن‌ها به‌چشم می‌خورد.

قیمت رزرو اتاق یک‌روزه در برج خلیفه دبی بسته به نوع اتاق و زمانی از سال که به دبی سفر می‌کنید، بین 800 تا هزاروپانصد دلار است. هزینه اقامت در برج خلیفه تا شبی 2هزار دلار هم (سوییت‌های مجلل) می‌رسد.

واحدهای اداری و تأسیساتی

طبقات 108 تا 154 برج خلیفه، متعلق به واحدهای اداری و دراختیار کمپانی‌های بین‌المللی است. در زمان افتتاح برج اعلام شد که قیمت هر متر از واحدهای اداری، از 43هزار دلار شروع می‌شود.

برجی به بزرگی خلیفه، طبیعتا باید تأسیسات مفصلی داشته‌باشد؛ سیستم‌های تهویه هوا، پمپ آب، سیستم‌های برق و مخازن در واحدهای جداگانه‌ای تعبیه شده‌اند. طبقات 154 تا 163 برج، به تأسیسات اختصاص دارد.

واحدهای تفریحی و رفاهی

قیمت هتل برج خلیفه دبی

ساکنان و مسافران برج خلیفه، نیاز چندانی به بیرون رفتن از برج ندارند. یک طبقه برج دراختیار رستوران «اتمسفر» است؛ مرتفع‌ترین رستوران دنیا که در ارتفاعی حدودا 500متری، مجموعه‌ای از باکیفیت‌ترین غذاهای بین‌المللی را سرو می‌کند. 

در طبقات 43 و 76، استخر، سونا و جکوزی برای ریلکس کردن تعبیه شده‌است. کافه، باشگاه ورزشی با چشم‌انداز پانوراما از شهر، اتاق بازی و سالن مخصوص مهمانی و قرار ملاقات هم ازجمله تفریحات برج خلیفه دبی است.


امکانات برج خلیفه دبی

قیمت برج خلیفه، امکانات

خب حالا با ساختار کلی و تفریحات داخل برج خلیفه دبی آشنا شدید. اما همان‌طور که حدس می‌زنید، امکانات چنین برجی خیلی بیشتر از مواردی است که به آن‌ها اشاره کردیم. پس همین‌جا داخل برج بمانید تا ببینیم یک‌روز اقامت در بلندترین برج جهان چه شکلی است و چه آپشن‌هایی دارد.

 • سالن لانژ در طبقات ۱۵۲، ۱۵۳ و 154 (با ارتفاع 585متری)؛ فضایی برای استراحت و نوشیدن در دل آسمان
 • اتاق بازی بچه‌ها و اتاق مادر و کودک
 • راهنمای بازدید از برج
 • اسپا، ماساژ و خدمات زیبایی شامل جوان‌سازی پوست و...
 • تلسکوپ
 • ویلچر و فضای مناسب‌سازی‌شده برای افراد دارای معلولیت
 • سکوهای تماشا؛ سه سکوی تماشای شیشه‌ای با آسانسور و راهنمای اختصاصی و چشم‌انداز 360درجه از کل شهر
 • کتاب‌خانه
 • مسجد
 • کلاب
 • پارکی 11هکتاری در فضای بیرون برج که دریاچه، رستوران و شهربازی دارد.

آسانسور برج خلیفه

آسانسور برج خلیفه دبی

رفت‌وآمد ساکنان، شاغلان، خدمه و مسافران به هریک از 163 طبقه برج، ازطریق 57 آسانسور و هشت پله‌برقی ممکن می‌شود. عدد تعجب‌برانگیزی است، نه؟ خب تعجب‌تان وقتی بیشتر می‌شود که بدانید حتی آسانسورهای برج خلیفه هم رکوردهایی به‌‎نام خودشان ثبت کرده‌اند.

 • بلندترین آسانسور خدماتی جهان| آسانسوری که برای خدمات ساختمانی، امنیتی و آتش‌نشانی از آن استفاده می‌شود.
 • طولانی‌ترین مسیر آسانسور| طی کردن مسافت 504متری
 • یکی از سریع‌ترین آسانسورهای جهان| با سرعت 10متر بر ثانیه که در عرض یک دقیقه از طبقه هم‌کف به طبقه 124 می‌رسد.
 • بالاترین ارتفاع نصب آسانسور

بازدید از برج خلیفه دبی

بازدید از برج خلیفه دبی

با وصفی که تا الان خواندید، احتمالا به‌محض رسیدن به فرودگاه دبی، راهی برج خلیفه خواهیدشد. چندتا پیشنهاد برای‌تان داریم تا خاطره بهتری از سفرتان داشته‌باشید. اول از همه یادتان باشد دارید به کشوری با اقلیم بسیار گرم و خشک سفر می‌کنید.

تحمل کردن بادهای گرم و شدید و آفتاب سوزان دبی، برای کسانی که به چنین آب‌وهوایی عادت ندارند، راحت نیست. بنابراین بهتر است برای فصل پاییز یا زمستان برنامه سفر بچینید. برج خلیفه، در تمام طول سال باز است و ساعات کاری‌اش به این ‌ترتیب‌اند:

♦♦♦

روزها

ساعات

یک‌شنبه تا پنج‌شنبه

10:00 تا 23:00

جمعه و شنبه

8:00 تا 23:00

ساعت‌های شلوغ: 16:00 تا 18:30


♦♦♦

هزینه بازدید از برج خلیفه دبی

ورود به برج خلیفه، در بخش‌های رستوران، لانژ و سکوهای تماشا برای عموم آزاد است ولی خب رایگان نیست. هزینه ورود به برج خلیفه، بسته به بخش انتخابی‌ و زمان بازدید، تغییر می‌‌کند.

♦♦♦

نوع بلیط

قیمت بلیط

بلیط At The Top

(عمومی)

66 دلار در ساعات معمولی

46 دلار در ساعات پربازدید

بلیط Skip the Line 

(وی‌آی‌پی)

109 دلار در ساعات معمولی

151 دلار در ساعات پربازدید

♦♦♦

نکته: برای خرید بلیط برج خلیفه دبی می‌توانید به وب‌سایت برج مراجعه کنید.

مالک برج خلیفه دبی کیست؟

برج خلیفه در دبی

با عدد و رقم‌هایی که درباره هزینه اقامت و بازدید از برج خلیفه خواندید، احتمالا الان دارید در ذهن‌تان چرتکه می‌اندازید! برجی با چنین حجم عجیبی از هزینه و درآمد، متعلق به چه کسی است؟ هولدینگ املاک عمار «Emaar Properties»، مالک برج خلیفه است. شرکتی اماراتی‌الاصل با 27سال سابقه که پروژه‌های مهم دیگری مثل «دبی‌مال» و «مارینا دبی» را هم در کارنامه‌اش دارد.

شرکت عمار که به‌نام یک کارآفرین و بازرگان اماراتی، «محمد العبار» ثبت شده‌، سرمایه‌گذاری و ساخت پروژه برج خلیفه را برعهده داشته؛ و کار طراحی را یک شرکت آمریکایی به‌اسم «Skidmore, Owings and Merrill LLP» به‌اختصار «SOM» انجام داده‌است. «آدریان اسمیت»، سرپرست طراحی خلیفه، در معماری برج طراحی اسلامی و الهام از طبیعت –گلی به‌نام هایمنوکالیس- را درنظر داشته‌است.

وجه تسمیه برج خلیفه

با این توضیحات، مخاطب نکته‌سنج احتمالا خواهدپرسید که پس چرا اسم «خلیفه» روی پروژه بلندپروازانه شرکت عمار گذاشته شده‌است؟ چرا هیچ ردونشانی از سازنده برج، موقعیت مکانی، معماری‌ آن یا حتی حاکم وقت دبی در زمان ساخته‌شدنش، در اسم برج دیده نمی‌شود؟ ماجرا از این قرار است که برج خلیفه، ابتدا قرار بود «برج دبی» باشد؛ به‌عنوان نمادی از مدرنیته و پیشرفت شهر دبی.

اما خب در جریان ساخت برج، دبی دچار بحران اقتصادی شد. همه پروژه‌های عمرانی با تهدید تعطیلی مواجه شدند و اوضاع داشت بیخ پیدا می‌کرد که حاکم ابوظبی به کمک دبی آمد؛ «شیخ خلیفه بن‌زاید آل‌مکتوم» کمک کرد که کار ساخت بلندترین برج دنیا با موفقیت پیش برود. پروژه برج خلیفه، با صرف 1.5میلیارد دلار به پایان رسید و اسم «خلیفه» روی برج جدید دبی نشست.

معماری برج خلیفه دبی

معماری برج خلیفه دبی

حالا که حرف از طراحی و شاهکار آدریان اسمیت شد، بیایید با دقت بیشتری معماری برج خلیفه را بررسی کنیم. اگر برج را از بالا نگاه کنیم، حرف انگلیسی «Y» به‌شکل مارپیچ دیده می‌شود. درواقع سازه برج، از یک هسته مرکزی تشکیل شده‌است که به‌صورت پلکانی بالا می‌رود و در هر پیچ، یک عقب‌نشینی دارد.

مقاوم دربرابر باد

خاصیت این عقب‌نشینی‌ها و کاهش سطح مقطع با بیشتر شدن ارتفاع سازه، مقابله با نیروی باد است. پیش‌تر گفتیم که دبی، بادهای شدیدی را تجربه می‌کند که خب طبیعتا این بادها در ارتفاع، چالش‌های بیشتری را به‌وجود می‌آورند. شکل پلکانی برج، باعث می‌شود که باد در طبقات مختلف، به‌صورت‌های متفاوتی با سازه برخورد کند؛ درنتیجه قدرت وزشش کاهش می‌یابد و مانع شکل‌گیری گردباد می‌شود.

چشم‌انداز وسیع

طراحی «Y»شکل، غیر از کمک کردن به مقاومت برج و صدالبته زیبایی ظاهری، کارکرد جالب دیگری هم دارد. شکل «Y» در ساختمان‌ها، درمقایسه با سایر طرح‌ها نمای گسترده‌تری از محیط اطراف را به نمایش می‌گذارد. درنتیجه در طبقات پایین‌تر با کاربری مسکونی، ساکنان دید وسیعی به محوطه برج دارند.

اما در طبقات بالایی یعنی واحدهای اداری، سازه بیشتر فرم دایره‌ای به خود می‌گیرد. در حالت دایره‌ای، دید پیرامونی کم می‌شود که کمک می‌کند افراد شاغل در این طبقات، چندان محو منظره اطراف‌شان نشوند و با تمرکز به کاروبارشان برسند.

ایمن دربرابر آتش‌سوزی

سال 2022 خبر حادثه آتش‌سوزی برج خلیفه، موجی از نگرانی‌ها را به‌همراه داشت. این حادثه درواقع در ساختمانی نزدیک به برج خلیفه رخ داده‌بود اما شهرت این برج باعث شد که قرار گرفتن اسمش در واقعه آتش‌سوزی، حواس‌ها را از واقعیت خبر پرت کند. به‌محض شنیدن دو واژه «آتش‌سوزی» و «برج خلیفه» خیلی‌ها گمان می‌کردند حادثه در برج معروف دبی اتفاق افتاده‌است.

برج خلیفه، امنیت بالایی دربرابر احتراق دارد؛ به‌علاوه در هر 25طبقه برج، پناهگاهی مجهز به سیستم تهویه تعبیه شده‌است تا درصورت وقوع حادثه، افراد حاضر در برج بتوانند تا رسیدن کمک، از شعله‌های آتش درامان بمانند.

مشخصات برج خلیفه دبی

مشخصات برج خلیفه دبی

الان که شما دارید ما را در گشت مجازی‌مان در برج بلند دبی همراهی می‌کنید، رکورد مرتفع‌ترین سازه جهان هم‌چنان دست برج خلیفه است اما رقیب‌هایی در راه‌اند. برج «جده» در عربستان و برج «الخور» در دبی، به‌ترتیب با ارتفاع 928 و هزارمتری‌شان، بعد از افتتاح، رکورد برج خلیفه را خواهندزد. تا بلندترین برج جهان مغلوب حریفانش نشده‌است، با مشخصات شگفت‌انگیزش آشنا شویم.

 • میزان سیمانِ به‌کاررفته در برج خلیفه، معادل وزن 100هزار فیل است.
 • قرار گرفتن میلگردهای برج خلیفه در یک امتداد، مسیری به‌طول مسافت بین تهران تا نیویورک را پوشش می‌دهد.
 • در نمای برج، 28هزارو216 پنل شیشه‌ای به‌کار رفته‌است که تمیز کردن آن‌ها به تیمی 36نفره و سه ماه زمان نیاز دارد.
 • میزان آلومینیوم به‌کاررفته در برج خلیفه، معادل وزن پنج هواپیمای بوئینگ A380 است.
 • مناره برج خلیفه از فاصله 95کیلومتری قابل مشاهده است.
 • بین طبقه همکف برج خلیفه و بالاترین طبقه آن، شش درجه اختلاف دما وجود دارد.
 • برج خلیفه، چیزی حدود 17هزار در دارد.
 • به‌دلیل اختلاف ارتفاع، در برج خلیفه می‌توانید در یک روز واحد دوبار غروب خورشید را ببینید. در بالاترین طبقه برج، خورشید حدود سه دقیقه دیرتر از طبقه‌های پایینی غروب می‌کند.

رکوردهای برج خلیفه

رکوردهای برج خلیفه

برج خلیفه، به رکوردهای عجیب‌وغریبش معروف است که البته همه‌شان هم لزوما رکوردهای مثبتی نیستند؛ مثلا 12هزار کارگری که از ملیت‌های متفاوت برای ساخت این برج پرآوازه زحمت کشیدند اما شرایط بسیار تأسف‌باری داشتند.

دستمزد پایین، ضبط کردن گذرنامه کارگرها تا زمان پایان کار، آسیب‌های فیزیکی و حتی مرگ، ازجمله مواردی است که در زمان ساخت برج خلیفه گزارش شد. البته کشور امارات ترجیح داد روی چنین گزارش‌هایی سرپوش بگذارد و درعوض روی رکوردهای دهان‌پرکن برج دبی مانور بدهد:

 • اولین ساختمان مرتفع جهان با فضای مسکونی
 • بلندترین سازه جهان
 • بیشترین تعداد طبقه در جهان
 • بلندترین سکوی تماشا
 • مرتفع‌ترین رستوران جهان
 • مرتفع‌ترین استخر جهان
 • مرتفع‌ترین باشگاه ورزشی جهان
 • مرتفع‌ترین مسجد جهان

قوانین برج خلیفه

قوانین برج خلیفه دبی

ورود به برج خلیفه، یک‌سری ضوابط دارد. اگر مسافر این شهر هستید، آشنایی با قوانین دبی برای‌تان خیلی ضروری است. اول از همه یادتان باشد که به‌جز کیف دستی، هیچ چمدان و ساکی نمی‌توانید با خودتان داخل برج ببرید. پس اگر اسباب سفرتان در بازدیدتان از برج همراه‌تان است، باید آن‌ها را دم در تحویل بدهید.

 • همراه بردن خوردنی و نوشیدنی به داخل برج خلیفه ممنوع است.
 • برج خلیفه، «Dress Code» یا همان کد پوششی خاصی ندارد اما معمولا توصیه می‌شود استانداردهای پوششی کشورهای اسلامی (پوشیده بودن پاها و بالاتنه) رعایت شود.
 • ورود حیوانات خانگی به داخل برج خلیفه ممنوع است.
 • مدت زمان ماندن در طبقه 148 برج، فقط 30 دقیقه است اما سایر طبقات، محدودیت زمانی ندارند.
 • همراه داشتن چاقو، اسپری، مواد منفجره، الکل و هر وسیله‌ای خطرناک دیگری که بتواند به‌عنوان سلاح به‌کار برود، در برج خلیفه ممنوع است.

اطراف برج خلیفه کجا برویم؟

اطراف برج خلیفه دبی

خب این هم از گشت مجازی‌مان در برج خلیفه. امیدواریم به‌اندازه کافی برای‌تان جالب بوده‌باشد. در سفر واقعی‌تان به برج بلند جهان، دیدنی‌های جذاب دیگری هم هستند که نباید ازدست‌شان بدهید. 

دیدنی‌های نزدیک برج خلیفه 🧳

در فاصله کمی از برج خلیفه، می‌توانید به تعدادی از معروف‌ترین مقاصد گردشگری دبی سر بزنید:

مرکز خرید معروف دبی با بیش از هزارو300 فروشگاه که بزرگ‌ترین آکواریوم سرپوشیده جهان و بزرگ‌ترین شیرینی‌فروشی دنیا را در خود جای داده‌است. فاصله دبی‌مال تا برج خلیفه، با ماشین سه دقیقه و پیاده حدود 13دقیقه است.

آبنمای برج خلیفه دبی، بزرگ‌ترین آبنمای جهان است که در دریاچه‌ای مصنوعی در یک محوطه 13هکتاری واقع شده‌.

 • اپرای دبی

اپرای دبی، یک سالن چندمنظوره است که در آن برنامه‌های صحنه‌ای متنوعی شامل اپرا، باله و کنسرت برگزار می‌شود. فاصله بین اپرای دبی تا برج خلیفه، با ماشین حدود 20دقیقه است.

فاصله مهم‌ترین جاهای دبی با برج خلیفه 🗺️

در دبی، دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی، راحت و ارزان است. از برج خلیفه می‌توانید خودتان را به‌سرعت و سهولت به هرجای شهر که بخواهید، برسانید. فاصله تعدادی از مهم‌ترین جاهای دبی تا برج خلیفه را ببینید:

 • فاصله دیره تا برج خلیفه دبی: 12 دقیقه با تاکسی، 26 دقیقه با مترو، 65 دقیقه با اتوبوس
 • فاصله هتل صدف تا برج خلیفه دبی: 17 دقیقه با تاکسی، 50 دقیقه با مترو
 • فاصله جاده شیخ زاید تا برج خلیفه دبی: 9 دقیقه با تاکسی، 30 دقیقه با مترو
 • فاصله برج خلیفه تا برج العرب: 15 دقیقه با تاکسی، 50 دقیقه با اتوبوس
 • فاصله فرودگاه دبی تا برج خلیفه: 12 دقیقه با تاکسی، 30 دقیقه با مترو، 60 دقیقه با اتوبوس

هتل های نزدیک برج خلیفه 🏨

برای اقامت در نزدیکی برج خلیفه، گزینه‌های زیادی وجود دارد. چندتا از بهترین هتل‌های دبی را که مسافت کمی از برج دارند، ببینید:

 • هتل تاج| 5ستاره، 16 دقیقه پیاده‌روی تا برج خلیفه
 • هتل سوفیتل| 5ستاره، 8 دقیقه پیاده‌روی تا برج خلیفه
 • هتل راو داون‌تاون| 3ستاره، 14 دقیقه پیاده‌روی تا برج خلیفه
 • هتل راماندا بای ویندهام| 4ستاره، 18 دقیقه پیاده‌روی تا برج خلیفه

بودجه از شما، پیشنهاد تور از ما مشاوره رایگان

سخن آخر

برج خلیفه دبی، آن‌قدر بزرگ است که جمعیتی معادل سکنه یک شهر کوچک در آن جا می‌شود. این برج وسیع و قدبلند، با ارتفاع 828متری‌اش، درحال حاضر بلندترین برج جهان به‌شمار می‌رود. 57 آسانسور، 900 واحد مسکونی، هتل، رستوران، باشگاه ورزشی و کلی امکانات دیگر، خدماتی است که دراختیار ساکنان، مسافران و افراد شاغل در این برج قرار می‌گیرد.

در مقاله‌ای که پیش‌روی شماست، همه آن‌چه را که باید درباره برج خلیفه بدانید، گردآوری کرده‌ایم. اگر دل‌تان می‌خواهد خودتان ازنزدیک بروید و با این برج بی‌نظیر آشنا شوید، ما کمک‌تان می‌کنیم. کافی‌ست در هر ساعتی از شبانه‌روز با شماره 1548 تماس بگیرید یا با چند کلیک ساده، بلیط هواپیما دبی را رزرو کنید.

سوالات متداول

برج خلیفه دبی در چه سالی ساخته شد؟

ساخت برج خلیفه در سال 2004 شروع شد و در سال 2010 به پایان رسید.

برج خلیفه چند طبقه است؟

برج خلیفه، ۱۶۳ طبقه قابل استفاده دارد. البته تعداد کل طبقات برج، به‌علاوه طبقه‌های تا زیر مناره، 209تاست؛ اما این 46 طبقه اضافی، کاربری مسکونی یا تأسیساتی ندارند و درحکم فوندانسیون برای مناره به‌کار می‌روند.

برج خلیفه چند متر است؟

مساحت کل بنای برج خلیفه دبی، ۵۳۰ هزار متر مربع است.

ارتفاع برج خلیفه چقدر است؟

برج خلیفه با 828 متر ارتفاع، بلندترین سازه جهان درحال حاضر است.

نوشته های مشابه
 • سیاره سبز؛ جنگل بارانی در دل کویر!

  یک جنگل عمودی وسط منطقه‌ای بیابانی، شبیه به خواب‌هایی است که بعد از خوردن یک وعده شام سنگین می‌بینیم. اما خب چنین جنگلی نه در عالم خواب و رویا بلکه در واقعیت وجود دارد؛ در دبی، که شیفته محقق کردن رویاهای عجیب‌وغریب است.

 • راهنمای تفریح در پارک آتلانتیس دبی

  آب‌بازی، تفریح محبوب بچه‌هاست که همیشه هم با اخم‌وتخم و «خیس آب شدی» و «سرما می‌خوریِ» بزرگ‌ترها همراه می‌شود. حالا فضایی را تصور کنید که نه‌تنها این نگرانی‌ها در آن جایی ندارد، بلکه والدین هم می‌توانند پابه‌پای بچه‌ها آب‌بازی کنند، در تونل‌های پیچ‌درپیچ سُر بخورند و قایق‌سواری کنند. اینجا پارک آبی آتلانتیس، یکی از بزرگترین پارک‌ آبی‌های جهان است 👇

 • میدان ساعت؛ یادگار 50ساله دبی

  خیلی پیش از تولد برج‌های مخابراتی و آسمان‌خراش‌های با کاربرد تجاری و مسکونی، برج‌های ساعت، تنها سازه‌ بلندمرتبه شهر بودند؛ نوعی نماد بومی که هم، زمان را به ساکنان یادآوری می‌کردند و هم به‌عنوان نقطه‌ای مرکزی در شهر، ساختمان‌های مهم اطراف آن‌ها ایجاد می‌شدند.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز