ورود
پارک آبی آتلانتیس دبی

راهنمای تفریح در پارک آتلانتیس دبی

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

آب‌بازی، تفریح محبوب بچه‌هاست که همیشه هم با اخم‌وتخم و «خیس آب شدی» و «سرما می‌خوریِ» بزرگ‌ترها همراه می‌شود. حالا فضایی را تصور کنید که نه‌تنها این نگرانی‌ها در آن جایی ندارد، بلکه والدین هم می‌توانند پابه‌پای بچه‌ها آب‌بازی کنند، در تونل‌های پیچ‌درپیچ سُر بخورند و قایق‌سواری کنند. اینجا پارک آبی آتلانتیس، یکی از بزرگترین پارک‌ آبی‌های جهان است 👇

اگر چندسال پیش می‌شنیدیم که یکی از مهیج‌ترین و بزرگ‌ترین پارک‌های آبی جهان در دبیِ خشک و کویری است، شک نمی‌کردیم که گوینده این خبر دست‌مان انداخته‌است. حالا اما 16سالی می‌شود که دبی با پارک آبی آتلانتیس یا «آکواونچر»، رکورددار تفریحات آبی دنیا شده‌است. این پارک که درواقع بخشی از هتل پنج‌ستاره آتلانتیس است، با وسعتی بالغ بر 17هکتار یکی از 10 پارک آبی بزرگ جهان به‌شمار می‌رود.

آتلانتیس، یکی از بهترین پارک‌های آبی دبی، بیش از 105 سرسره و بازی آبی دارد؛ به‌علاوه حمام آفتاب، ساحل خصوصی، امکانات غواصی و کلی ورزش‌های آبی. اگر در آینده دور یا نزدیک قصد سفر به دبی را دارید، با این مقاله از مجله گردشگری یوتراوز همراه شوید تا زیروبم پارک آبی آتلانتیس دبی را بشناسید. ما راه رسیدن شما به این پارک را بلدیم. کافی‌ست با کلیک روی بلیط هواپیما دبی، بهمان خبر بدهید که قصد سفر دارید.

آن‌چه در این مقاله درباره پارک آبی آتلانتیس دبی می‌خوانید:


پرواز ارزان به تمام نقاط جهان مشاهده قیمت

آدرس پارک آبی آتلانتیس دبی

📍 لوکیشن: جزیره پالم جمیرا

📞 شماره تلفن: 097144262000


دسترسی پارک آتلانتیس با مترو

سوار خط قرمز مترو شوید و در ایستگاه «Al Khail» پیاده شوید. از این ایستگاه تا پارک آتلانتیس، حدود 20دقیقه پیاده‌روی دارید. این مسیر را با تاکسی هم می‌توانید طی کنید.


رفتن به پارک آتلانتیس با اتوبوس


خط اتوبوس شماره 8، شما را به ایستگاه مونوریل پالم جمیرا می‌رساند. از این ایستگاه تا پارک آتلانتیس، حدود 5 دقیقه پیاده‌‎ راه است.هزینه پارک آبی آتلانتیس دبی

تصویری از پارک آبی آتلانتیس دبی از نمای دور که بخشی از ساحل و دریا را نشان می‌دهد

هنگام خرید بلیط پارک آبی آتلانتیس دبی حتما به نوع بلیط دقت کنید. استفاده از امکانات این پارک در قالب چهار بسته تفریحی ارائه می‌‌شود که در ادامه، انواع این بسته‌ها و قیمت‌های‌شان را می‌بینید. قیمت‌ها مربوط به زمان نوشته شدن این مقاله (بهار 1403) است.

 • Aquaventure Day Pass: مخصوص استفاده از تفریحات پارک آبی، 395 درهم به‌ازای هر نفر
 • Aquaventure Super Pass: مخصوص استفاده از تفریحات پارک آبی و بخش آکواریوم، 445 درهم به‌ازای هر نفر
 • Aquaventure 7-Day Pass: مخصوص استفاده از تفریحات پارک آبی برای یک هفته، 595 درهم به‌ازای هر نفر
 • Aquaventure Day Pass + Dolphin Encounter: مخصوص استفاده از تفریحات پارک آبی به‌علاوه بخش تجربه (ملاقات با دلفین‌ها)

نکته: هزینه بسته‌های پارک آبی، صرفا شامل استفاده از تفریحات، بخش تجربه و بخش آکواریوم می‌‎شود. برای اجاره تخت آفتاب‌گیر، کمد وسایل، حوله و سایر ملزومات، هزینه‌های جداگانه‌ای از شما دریافت می‌شود.

ساعت کاری پارک آتلانتیس

موقع تهیه بلیط، حواس‌تان به ساعت کاری بخش‌های مختلف پارک باشد؛

 • بخش تفریحات پارک (Aquaventure Waterpark): 9:45 تا 18:30
 • بخش تجربه (Atlas Village): 9:45 تا 18:00
 • بخش آکواریم (The Lost Chambers Aquarium): 10:00 تا 21:00

تفریحات پارک آبی آتلانتیس

تصویری از یک سرسره در پارک آبی آتلانتیس دبی و مردی از کارکنان پارک زیر یک آلاچیق

پیش‌تر اشاره کردیم که تفریحات پارک آتلانتیس، به سه دسته کلی تقسیم می‌شود؛ بازی‌های آبی، تجربه و آکواریوم. حالا برویم ببینیم در هرکدام از این بخش‌ها دقیقا چه خبر است. آن‌چه در ادامه می‌خوانید، به‌نقل از وب‌سایت رسمی پارک آبی آتلانتیس است.

بخش بازی‌های پارک آبی

پنج نفر در یک تیوب زردرنگ درحال لیز خوردن در سرسره‌ای به‌رنگ آبی در پارک آکواونچر دبی

بخش بازی‌های پارک آبی، جذاب‌ترین قسمت آتلانتیس است که با انواع سرسره‌های تک‌نفره و گروهی‌اش در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف، به شما امکان می‌دهد تا جایی که سرگیجه به‌سراغ‌تان نیامده‌است، پیچ و تاب بخورید. بازی‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، براساس استاندارد پارک آتلانتیس، سطح هیجان متوسط دارند و برای استفاده از آن‌ها محدودیت قد بالای 120سانتی‌متر اعلام شده‌است.

 • Medusa's Lair: طولانی‌ترین سرسره دونفره
 • Shockwave: سرسره خانوادگی
 • Hydra Racer: مسابقه سُر خوردن روی آب
 • Aquaconda: بزرگ‌ترین سرسره آبی شش‌نفره با سرعت 35کیلومتر مربع بر ساعت
 • Slitherine: سرسره آبی دوقلو با 31متر ارتفاع
 • Plunge: سواری در تونل‌ و سقوط در رودخانه
 • Stinger: تیوب‌سواری و سقوط در رودخانه
 • Falls: سواری در یک لوله پرپیچ‌وخم

بخش تجربیات

یک خانواده چهارنفره با دو فرزند کوچک دختر و پسر درحال بازی با دلفین‌ها در پارک آکواونچر دبی

در بخش تجربیات آتلانتیس، خبری از سرسره‌بازی نیست؛ این‌جا قلمرو دلفین‌ها و شیرهای دریایی باهوش است که عاشق شیرین‌کاری‌اند و از بازی کردن و سلفی گرفتن با شما لذت می‌برند. اگر هم شناگر ماهری باشید، بدشان نمی‌آید کمی درکنارتان شنا کنند.

 • شنا با دلفین‌ها
 • ملاقات با شیرهای دریایی
 • غواصی

بخش آکواریوم

زنی با دو فرزند کوچک دختر و پسر درحال تماشای آکواریومی بزرگ و پر از ماهی در آکواونچر دبی

در آکواریوم آتلانتیس، بیش از 65هزار جانور آبزی از 250 گونه مختلف زندگی می‌کنند. این حیوانات در قالب 21 نمایشگاه آکواریوم‌مانند به‌نمایش گذاشته شده‌اند. شما با قدم زدن در اتاق‌های مختلف این بخش، به قعر اقیانوس سفر می‌کنید بدون این‌که ذره‌ای خیس شوید یا شنا کردن بلد باشید. راهنماهای بخش آکواریوم درباره این موجودات برای‌تان توضیح می‌دهند و اگر بخواهید با کمک آن‌ها می‌توانید به ماهی‌ها غذا بدهید.

قوانین پارک آبی آتلانتیس دبی

تصویری از یک سرسره بچگانه در پارک آبی آتلانتیس دبی

برای ورود به پارک آتلانتیس باید حواس‌تان به قوانین این مجموعه باشد. مثلا این‌که کودکان با قد کمتر از یک‌مترو20 سانتی‌متر حتما باید با یک فرد بزرگسال همراهی شوند. یا مثلا این‌که با عینک و جواهرات نمی‌‌توانید وارد بخش تفریحات آبی شوید و باید آن‌ها را در کمد بگذارید. سایر ضوابط پارک را در ادامه بخوانید.

 • بردن غذا و نوشیدنی به داخل پارک آتلانتیس ممنوع است، به‌جز غذای کودکان.
 • پوشش در پارک آبی آتلانتیس دبی، از همان قاعده‌ای پیروی می‌کند که در مجموعه‌های آبی دیگر حاکم است؛ پوشیدن هر چیزی غیر از لباس مخصوص شنا در این پارک ممنوع است.
 • زنان باردار برای ورود به پارک آتلانتیس با ممنوعیتی مواجه نیستند اما بسیاری از سرسره‌ها برای‌شان مناسب نیست.
 • استفاده از مونوپاد و هر وسیله جانبی دیگری برای عکاسی، هنگام استفاده از سرسره‌ها مجاز نیست. همراه بردن تلفن همراه هم مشروط به قرار دادن آن در کیسه گردنی ضدآب است.
 • استفاده از سرسره‌ها برای افراد دارای مشکلات گردن، کمر، قلب و مفاصل و افراد دارای اضافه‌وزن و معلولیت‌های جسمی توصیه نمی‌شود.
بودجه از شما، پیشنهاد تور از ما مشاوره رایگان

سخن آخر

از دبی‌رفته‌ها اگر بپرسید، تصدیق می‌کنند که اگر پارک آبی آتلانتیس، تنها جای تفریحی دبی بود و هیچ نوع امکان دیگری برای خوش‌گذرانی در این شهر وجود نمی‌داشت، باز هم سفر به دبی به هزینه‌اش می‌ارزید. پارک آتلانتیس یا آکواونچر که بخشی از هتل فوق‌مجلل آتلانتیس است، با طیف وسیعی از ورزش‌ها و تفریحات آبی، یکی از بهترین گزینه‌های تفریحی برای خانواده‌هاست.

در مقاله حاضر، همه اطلاعات لازم درباره این پارک را دراختیارتان قرار داده‌ایم. 1548 هم راه ارتباطی با کارشناسان یوتراوز است که در تمام 24ساعت شبانه‌روز آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما درباره سفر به دبی هستند.سوالات متداول

تفریح در آتلانتیس دبی چه‌قدر هزینه دارد؟

قیمت پارک آبی آتلانتیس دبی بستگی دارد به نوع بلیطی که تهیه می‌کنید. حداقل قیمت بلیط از 395 درهم شروع می‌شود و به 595 درهم می‌رسد.

پارک آبی آتلانتیس چه امکاناتی دارد؟

پارک آتلانتیس به‌غیر از امکانات تفریحی (سرسره‌های آبی، نمایشگاه آکواریومی و ملاقات با دلفین‌ها و شیرهای دریایی) امکانات رفاهی مختلفی دارد؛ شامل رستوران (Wavehouse ،Snappers و Barracudas) و کیوسک‌های فروش بستنی، آبمیوه، اسنک و... .

بهترین زمان بازدید از پارک آبی آتلانتیس چه فصلی است؟

پاییز و زمستان بهترین زمان رفتن به پارک آبی آتلانتیس است؛ البته درازای هوای خوب و مطبوع، باید قدری شلوغی را تحمل کنید.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز