ورود
Singapore Zoo

باغ وحش سنگاپور؛ بهترین اکوسیستم حفاظت از گونه‌های جانوری

زمان برای مطالعه 6 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

برای یک گردش حسابی در سنگاپور آماده‌اید؟ پس به طرف باغ وحش سنگاپور حرکت کنید تا در این باغ وسیع و زیبا، بیش از 2500 حیوان از 315 گونه مختلف در یک جنگل استوایی بزرگ را ملاقات کنید. هرگونه از این حیوانات را در محیطی مناسب و مطابق با اکوسیستم آن‌ها خواهید دید.

بازدید از باغ وحش سنگاپور (Singapore Zoo) یکی از بهترین و مهیج‌ترین بخش‌های سفرتان به سنگاپور خواهد بود. به خصوص اگر سفر شما از نوع خانوادگی است و همراه کودکان خود سفر می‌کنید. با گشت‌وگذاری مفصل در این محیط انواع حیوانات را در حال انجام فعالیت‌ های روزمره‌شان می‌بینید. حیوانات بزرگ و کوچکی از سرتاسر دنیا که امروز برای تماشای گردشگران کنجکاو و علاقمند به گونه‌های جانوری در باغ وحش سنگاپور به ردیف شده‌اند. پس با یومگ همراه شوید تا گشتی متفاوت را در شهر سنگاپور تجربه کنید.

آنچه در ادامه از باغ وحش سنگاپور می‌خوانید:

باغ وحش سنگاپور؛ از تماشا تا حفاظت

 Singapore Zoo feed

در باغ وحش سنگاپور از تماشای پروانه‌ها با بال‌های رنگارنگ و زیبا تا بازدید از فیل‌های آسیایی غول‌پیکر برایتان مهیا است. توجه داشته باشید که این فیل‌ها حتی برای سال‌های بعد نیز تصویر شما را به خاطر می‌سپارند زیرا قوی‌ترین حافظه را در میان جانداران دارند. همچنان‌که مشغول تماشای حیوانات مختلف هستید، پرندگان رنگارنگ استوایی را می‌بینید و خرس‌های قطبی که در یک زمهریر برفی زندگی می‌کنند . حتما تعجب می‌کنید که در یک منطقه استوایی در حال تماشای یک اکوسیستم قطبی هستید؟
در بین این جانداران که از نقاط مختلف جهان جمع شده‌اند، میمون‌ها بیش از هر جانور دیگری توجه شما را به خود جلب می‌کنند و سپس پستانداران عظیم‌الجثه‌ای که از جمله جاذبه‌های اصلی این باغ وحش به شمار می‌روند، برای شما حیرت‌آور خواهند بود.
در ادامه‌ی بازدیدتان از باغ وحش سنگاپور، نمایشگاه‌های کاملی از اورانگوتان‌ها، میمون‌های دماغ‌دراز و بابون‌ها را خواهید دید. در این باغ وحش مرکزی برای حفاظت از حیات‌وحش، مراقبت‌های بهداشتی و تحقیقات روی آن‌ها، برنامه‌های گسترده‌ای در حال انجام است. برای همین است که باغ وحش سنگاپور درواقع یک منطقه محافظت‌شده برای حیات‌وحش نیز محسوب می‌شود.

بخش‌های متنوع باغ وحش سنگاپور

Singapore Zoo Animal diversity

باغ وحش سنگاپور از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است و گونه‌های جانوری متنوعی را برحسب اکوسیستم‌های مختلف در خود جای داده است.در بخش صحرای استرالیا، کانگروهای خاکستری، والابی (نوعی کانگروی کوچک) و مارمولک‌های طوقی را تماشا می‌کنید و در بخش کشور گربه‌ها که بسیار جذاب است، جاگوارها (نوعی جانور وحشی شبیه پلنگ)، پلنگ‌ها و شیرها را از پشت شیشه می‌بینید.
کریترز لانگهاوس (Critters Longhouse)، ساختمانی است که با جریان هوا خنک می‌شود و در محیط آن موش گوزن‌ها، خرسک‌های دم حلقه‌ای، جوجه تیغی‌ها و سنجاب‌ها را تماشا می‌کنید. بخش فیل‌های آسیایی نیز، نمایشگاهی یک هکتاری است با گذرگاه‌های چوبی مرتفع که امکان دیدن فیل‌ها را برایتان فراهم می‌کند و می‌توانید این موجودات دوست‌داشتنی را درحالی تماشا کنید که در گودال گل و استخر آب‌بازی می‌کنند.
بخش دیگر باغ وحش، فرجایل فارست (Fragile Forest) یا جنگل شکننده نام دارد که پیوستگی و شکنندگی جنگل‌های استوایی و اکوسیستم درختان حرا را در مساحتی بالغ بر 20000 مترمکعب نمایش می‌دهد. در اینجا صدای حشرات را می‌شنوید که در اطراف درختان و گیاهان وز وز می‌کنند و خفاش‌های میوه‌خوار، مارمولک‌های ایگوانا (iguana) و دیگر حیوانات این بخش را می‌بینید که در میان درختان و گیاهان این جنگل انبوه خانه کرده‌اند‌.
بخش پادشاهی پریمات‌ها (Primate Kingdom) در باغ وحش سنگاپور گونه‌های مختلفی از میمون‌ها را در خود جای داده است که می‌توانید آنها را همانطورکه از این شاخه به آن شاخه می‌پرند و به دنبال غذا هستند، تماشا کنید. در این میان، میمون‌های دماغ‌دراز جزیره بورنئو با شکلی عجیب، مانند اورانگوتان‌ها و بابون‌های دره بزرگ اتیوپی بخش مخصوصی را به خود اختصاص داده‌اند.
نمایشگاه خرس قطبی هم امکان تماشای خرس‌های قطبی در حال شناکردن را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌آورد و در نمایشگاه ببر سفید نیز دو خواهر و برادر دوست‌داشتنی به نام‌های پاشا و کیسا را همانطورکه در حال بازی در محوطه بزرگ مخصوص به خودشان هستند، می‌توانید تماشا کنید.
باغ خزندگان نیز انواع خزندگان از جمله اژدهای کومودو، لاکپشت غول‌پیکر آلدابرا (Aldabra giant tortoise) و ایگوانای شاخ‌دار را در خود جای داده است. درحالیکه بخش آفریقای وحشی، کرگدن سفید، یوزپلنگ، گوره‌خر، زرافه و شیرهای آفریقایی را به نمایش می‌گذارد.
نمایش‌های باغ وحش سنگاپور شامل اسپلش سافاری (Splash Safari) و فیل‌های در حال کار و بازی (Elephants at Work and Play) نیز نه تنها سرگرم‌کننده است، بلکه به پرورش مهارت‌های غریزی و تعمیق پیوند بین مربیان و حیوانات کمک می‌کند.
باغ وحش سنگاپور برای ماجراجویی کودکان نیز بخشی را در نظر گرفته است که «دنیای کودکان» نام دارد. در این شهربازی کودکان می‌توانند سوار روباه پرنده شوند، قایق‌سواری کنند، بازی‌های آبی را تجربه کنند یا از بازی با بزها، اسب‌های کوتوله، اسب‌های فالابلا و خرگوش‌ها لذت ببرند و سپس در کافه تریاهای باغ وحش اسنک یا نوشیدنی بخورند.

چگونه به باغ وحش سنگاپور برویم؟

برای رسیدن به باغ وحش سنگاپور می‌توانید با اتوبوس‌های 927، 138 و 926 که آخری تنها در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی کار می‌کند، از نقاط مختلف شهر خود را به این جاذبه علمی و تفریحی برسانید.

نکات بازدید از باغ وحش سنگاپور

Singapore Zoo tours

 • با خرید اینترنتی بلیط باغ وحش سنگاپور می‌توانید از 10 درصد تخفیف برخوردار شوید و از طرفی در صف خرید بلیط نیز معطل نخواهید شد.
 • بهتر است بدانید که تماشای نمایش حیوانات باغ وحش نیاز به بلیط جداگانه‌ای ندارد و در بلیط ورودی گنجانده شده است.
 • می‌توانید در ساعات مشخصی که برای غذادادن به حیوانات درنظر گرفته شده است، با خرید غذای حیوانات از داخل باغ وحش، با دست خودتان به حیوانات غذا بدهید. یادتان باشد که 15 دقیقه قبل از زمان مشخص‌شده در بخش مورد نظر حاضر شوید.
 • غذادادن به فیل‌ها همه‌روزه در ساعات 9:15، 13:30 و 16:30، زرافه‌ها در ساعات 10:45، 13:50 و 15:45، بزها در ساعات 11:30 و 15:30 و کرگدن‌ها در ساعت 13:15 انجام می‌شود.
 • باوجود اینکه چند رستوران در محوطه باغ وحش وجود دارد، بازدیدکنندگان می‌توانند از بیرون با خود غذا بیاورند و در مناطقی که برای پیک‌نیک در نظر گرفته شده است، استراحت کنند و غذا بخورند.
 • برای بازدید از این باغ وحش لباس و کفش راحتی بپوشید، زیرا چندساعتی را پیاده‌روی خواهید کرد.
 • بازدید از باغ وحش سنگاپور برای همه اعضای خانواده به خصوص جوان‌ترها مناسب است.
 • برای بازدید از باغ وحش سنگاپور به دست‌کم 3 ساعت زمان نیاز خواهید داشت.
 • عکاسی بدون فلش در باغ وحش سنگاپور مجاز است و می‌توانید با حیوانات عکس یادگاری بگیرید.

چه زمانی برای بازدید از باغ وحش سنگاپور مناسب است؟

بهترین زمان بازدید از باغ وحش سنگاپور اوایل وقت کاری است، پس وقت خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که همزمان با بازشدن باغ وحش در ساعت 8:30 در این مکان حضور داشته باشید تا قبل از شلوغ شدن، یعنی ساعت 10 تا 11 صبح، از بیشتر بخش‌ها بازدید کنید.همچنین ، اگر صبح را برای بازدید انتخاب کنید، می‌توانید با اورانگوتان‌ها صبحانه بخورید چراکه بازه زمانی صبحانه اورانگوتان‌ها از ساعت 9 تا 10:30 است.

دیدنی‌های نزدیک به باغ وحش سنگاپور

Jurong Bird Park

 • باغ وحش سنگاپور در منطقه حوزه آبریز مرکزی قرار گرفته است و می‌توانید همراه با آن از جاذبه‌های زیر نیز دیدن کنید:
 • باغ پرندگان جورونگ (Jurong Bird Park): این باغ بیش از 5000 پرنده از 400 گونه مختلف را در معرض بازدید گردشگران قرار می‌دهد.
 • باغ گیاهشناسی سنگاپور (Singapore Botanic Gardens): این باغ به عنوان یک یادمان ملی در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است و علاوه بر گونه‌های گیاهی مختلف، موزه هریتاژ با موضوع باغ و تاریخچه آن را نیز در خود جای داده است.
 • منطقه حفاظت‌شده طبیعی بوکیت تیما (Bukit Timah Nature Reserve): این منطقه با 1.64 کیلومتر مربع بلندترین تپه سنگاپور را دربرگرفته و چشم‌انداز طبیعی منحصربفردی را در معرض دید شما قرار می‌دهد.
نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز