ورود
Singapore Botanic Gardens

باغ گیاه‌ شناسی سنگاپور

زمان برای مطالعه 6 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

برای گردش در یک باغ مفصل و استشمام هوای مطبوع سنگاپور به طرف باغ گیاه‌شناسی سنگاپور به راه بیافتید. این باغ بیش از 150 سال قدمت دارد و یکی از مقاصد اصلی گردشگران فرهیخته و سنگاپوری‌های خوش‌ذوق است.

باغ گیاه‌شناسی سنگاپور (Singapore Botanic Gardens) مجموعه‌ای بی‌نظیر از جاذبه‌های مربوط به گیاهان مختلف و روش‌های باغبانی را در خود جای داده است. این منابع طبیعی ارزشمند با برنامه‌های توسعه‌ای بسیار هوشمندانه و رویدادهای تفریحی به جاذبه‌ای دیدنی و تمام‌عیار در شهر سنگاپور تبدیل شده است که امکانات تفریحی و آموزشی را در دل شگفتی‌های طبیعت برای بازدیدکنندگان خود فراهم می‌آورد. اگر قصد دارید تعطیلات آینده خود را در سنگاپور سپری کنید، خواندن این مقاله به شما کمک می‌کند تا یکی از بهترین‌های سنگاپور را برای بازدید خود در نظر بگیرید. با یومگ همراه شوید.

آنچه از باغ گیاه‌شناسی سنگاپور در ادامه می‌خوانید:

باغ گیاه‌شناسی سنگاپور کجاست؟

Orchid Garden Singapore Botanical Garden

این باغ باشکوه و پر از جذابیت را در فاصله اندکی از خیابان اورچارد (Orchard) پیدا می‌کنید. وارد باغ که می‌شوید، محیطی با مساحت 52 هکتار پوشیده از گل‌ها و گیاهان، پیش‌روی شما قرار می‌گیرد. این باغ که در سال 1860 میلادی تاسیس شده یکی از شاهکارهای جهان است و از همین جهت در سال 2015 میلادی، در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است.
باغ گیاه‌شناسی سنگاپور در ابتدای تاسیس تنها یک مرکز تحقیقات گیاه‌شناسی به شمار می‌آمد، اما بعدها در سال 1990 به شکل کنونی آن گسترش یافت و به مکانی برای فعالیت‌های باغبانی و گیاه‌شناسی مبدل شد. باغ گیاه‌شناسی سنگاپور در زمره پربازدیدترین باغ های گیاه‌شناسی جهان قرار دارد و و نمونه منحصربفردی از جنبش طراحی منظره انگلیسی یا همان باغ‌های انگلیسی در آب‌وهوای استوایی، به شمار می‌رود.

بخش‌های مختلف باغ گیاه‌شناسی سنگاپور

Tanglin entrance gate

این باغ از سه بخش تشکیل شده که عبارتند از:

 • تانگلین (Tanglin) که هسته اولیه باغ را تشکیل می‌دهد
 • بخش مرکزی که کمربند گردشگری باغ است
 • بوکیت تیما (Bukit Timah) که بخش آموزشی و تحقیقاتی را دربر می‌گیرد

در هریک از این بخش‌ها جاذبه‌های مختلفی را تماشا می‌کنید که این جاذبه‌ها باغ قوم گیاه‌شناسی ، جنگل علم و دانش، باغ ملی ارکیده و پارک کودک یعقوب بالاس را شامل می‌شوند. اخیرا بخشی به وسعت 2 هکتار با جاذبه‌های مناسب برای محدوده سنی تا 14 سال هم، به پارک کودک یعقوب بالاس افزوده شده است که خود به چهاربخش تقسیم می‌شود و امکان آشنایی کودکان با اکوسیستم‌های مختلف شامل مزرعه، جنگل، جویبار و باغ مرکبات را فراهم می‌آورد.
همچنین بخش جدیدی برای تماشای گردشگران به این محیط اضافه شده که باغ قوم گیاه‌شناسی است و با 1 هکتار مساحت، نخستین باغ از این نوع در سنگاپور محسوب می‌شود. در این بخش با گیاهانی آشنا می‌شوید که سال‌ها پیش مورد استفاده‌ی اقوام بومی آسیای جنوب شرقی بوده است.وجود نمایشگاهی از صنایع دستی و وسایل تعاملی، بخش بیرونی باغ گیاه‌شناسی را تکمیل می‌کند. باغ ملی ارکیده نیز با بیش از 60000 گل ارکیده از سراسر جهان، بزرگ‌ترین نمایشگاه گل ارکیده در دنیا است که تماشای آن برای گردشگران به تماشای باغچه‌ای از بهشت می‌ماند.
از دیگر بخش‌های باغ گیاه‌شناسی سنگاپور، موزه هریتاژ است که تاریخچه و میراث غنی باغ را در قالب پنل‌ها و نمایشگاه‌های چندرسانه‌ای و تعاملی در معرض بازدید گردشگران قرار می‌دهد.همچنین در باغ گیاه‌شناسی سنگاپور مسیرهای مخصوص پیاده‌روی تعبیه شده است که امکان پیاده‌روی هدفمند و گردش در طبیعت سرسبز باغ را برایتان فراهم می‌آورد. کافه‌ها و رستوران‌های بسیاری نیز در باغ دایر است که می‌توانید برای استراحت و میل غذا در یکی از آن‌ها توقف کنید.

نحوه دسترسی به باغ گیاه‌شناسی و نکات بازدید

 • برای رسیدن به این باغ می‌توانید با اتوبوس‌های 48، 66، 66B، 67، 151، 153، 154، 156، 170، 171 و 186 در ایستگاه مقابل باغ گیاه‌شناسی پیاده شوید و با کمتر از 10 دقیقه پیاده‌روی به این جاذبه برسید.
 • ورود به باغ گیاه‌شناسی سنگاپور رایگان است و تنها اگر بخواهید از باغ ارکیده دیدن کنید، بایستی بلیط تهیه کنید که برای بزرگسالان شامل پرداخت هزینه می‌شود اما برای کودکان زیر 12 سال رایگان است.
 • بهتر است بدانید که تعدادی از بخش‌های باغ ساعات کار مخصوص به خود را دارند ، بطوریکه باغ ارکیده از 08:30 تا 19، باغ کودک یعقوب بالاس از ساعت 8 تا 19، موزه هریتاژ از ساعت 9 تا 18 و مرکز قوم گیاه‌شناسی از ساعت 9 تا 18 باز است.
 • به یاد داشته باشید که برپاکردن چادر مسافرتی، چیدن وسایل، باربکیو، روشن‌کردن آتش، دوچرخه‌سواری، اسکیت‌سواری، اسکوترسواری، غذادادن به پرندگان و ماهیگیری در باغ گیاه‌شناسی سنگاپور ممنوع است.
 • این باغ بسیار بزرگ و دارای 5 ورودی است، پس بهتر است نقشه آن را از مرکز اطلاعات بازدیدکنندگان تهیه کنید تا بازدیدتان تسهیل شود.
 • برای بازدید از باغ گیاه‎‌شناسی سنگاپور، می‌توانید همراه با یکی از تورهای رایگانی که در تعطیلات آخر هفته توسط افراد داوطلب برگزار می‌شود نیز اقدام کنید. هریک از بخش‌های باغ تور مخصوص به خود را در ساعات مشخصی برگزار می‌کند که هریک تنها 20 نفر ظرفیت دارد.
 • بازدید از باغ گیاه‌شناسی سنگاپور برای کلیه اعضای خانواده اوقات شاد و مفرحی را به ارمغان می‌آورد و مناسب همه گروه‌های سنی است.
 • بازدید از باغ گیاه‌شناسی سنگاپور حداقل 3 ساعت زمان می‌برد.

بهترین زمان بازدید از باغ گیاه‌شناسی سنگاپور

 Singapore Botanical Garden attractions

برای سفر به سنگاپور و بازدید از باغ گیاه‌شناسی لازم است بدانید که ماههای نوامبر تا ژوئن فصل اوج گردشگری در سنگاپور است و اغلب جاذبه‌های این شهر از جمله باغ گیاه‌شناسی بسیار شلوغ می‌شود؛ بااینحال با کم‌شدن تعداد گردشگران در ماههای جولای تا اکتبر، قیمت‌ها پایین می‌آید و فصل حراج آغاز می‌شود که این زمان بهترین زمان سفر به این شهر برای خرید نیز به شمار می‌آید.
بهترین زمان بازدید از باغ گیاه‌شناسی سنگاپور اوایل صبح روزهای کاری هفته است که محوطه هنوز شلوغ نشده و بخش‌هایی که ساعات کار مخصوص به خود را دارند، نیز در این وقت از روز باز هستند. بطورکلی بهتر است قبل از تاریکی هوا به باغ بروید تا طبیعت زیبای آن را به خوبی تماشا کنید.

سایر جاذبه‌های گردشگری سنگاپور در نزدیکی باغ گیاه‌شناسی

ION Orchard Mall

 • باغ گیاه‌شناسی سنگاپور در نزدیکی مرکز شهر قرارگرفته و می‌توانید همراه با آن از جاذبه‌های دیگر نیز بازدید کنید که در ادامه به معرفی 4 جاذبه گردشگری معروف سنگاپور می‌پردازیم:
 • برج اورچارد (Orchard Tower): این برج ساختمان مرتفع 18 طبقه‌ای است که یک مرکز خرید و مرکز تفریحات را در 5 طبقه اول خود جای داده است.
 • ایون اورچارد مال (ION Orchard Mall): مرکز خرید لوکس و مدرنی است که فروشگاه‌ها و نمایندگانی از برندهای بین‌المللی معروف دارد.
 • خیابان اورکارد: این خیابان 2 کیلومتر طول دارد که کاملا به خرید اختصاص داده شده است و بوتیک‌ها، مغازه‌ها و مراکز خرید مدرنی در امتداد آن صف کشیده‌اند.
 • تانگلین مال (Tanglin Mall): مرکز خریدی است با 4 طبقه و بیش از 70 مغازه و رستوران در آن فعالیت می‌کنند.

نکات عکاسی از باغ گیاه‌شناسی سنگاپور

هر نقطه‌ای از باغ گیاه‌شناسی سنگاپور چشم‌انداز زیبایی برای عکس‌های شما خواهد بود. می‌توانید زیباترین عکس‌های یادگاری را در کنار دریاچه قو (Swan Lake) و گذرگاه دل (Dell) در نزدیکی دریاچه بگیرید. همچنین گذرگاه فرگرنت (Fragrant) با گل‌های رنگارنگ پس‌زمینه‌ بسیار زیبایی برای عکس‌های شما خواهد شد.
پاویون بندستند (Bandstand)، باغ ساعت خورشیدی (Sundial Garden) با چند برکه و ساعت خورشیدی برنزی از اوایل قرن 20 میلادی و مارش گاردن (Marsh Garden) با گل‌ها و گیاهان استوایی از جمله گل‌های نیلوفر آبی و پاپیروس‌ها، همگی بهترین مناظر برای عکاسی خواهند بود.
آلاچیق‌های زیبایی که روی دریاچه نشسته‌اند و نیلوفرهای صورتی خوش‌رنگی که در این منظره حاضرند نیز برای گرفتن یک عکس کارت پستالی بسیار عالی می‌شوند.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز