ورود
Travel in Nowruz

بهترین مقصدهای خارجی برای نوروز

زمان برای مطالعه 6 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

انتخاب بهترین مقصدهای خارجی برای نوروز 1400 با توجه به شرایطی که کرونا به همه ابعاد زندگی ما تحمیل کرده، کار آسانی نیست. بسیاری از کشورها با محدودیت‌های پذیرش گردشگر مواجه هستند، اما در این بین بعضی مقصدها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پذیرای گردشگران خواهند بود.

در همین لحظه که در حال نوشتن این مطلب هستیم، روز و شب‌هایی را تجربه می‌کنیم که در سال‌های گذشته، حال‌وهوای عید را تجربه می‌کردیم! اما بیش از یک سال است که با محدودیت‌های زندگی در دوران کرونا دست‌وپنجه نرم می‌کنیم. همه مثل هم هستیم و می‌دانیم که تمام بخش‌های زندگیمان، تحت‌تأثیر این محدودیت‌ها قرار گرفته است. یکی از جذاب‌ترین قسمت‌هایی که کمبودش را در این دوران به خوبی حس می‌کنیم، سفر کردن است. انتخاب مقصد گردشگری به راحتی گذشته نیست و دستمان در این زمینه باز نیست. در هر صورت، اگر اینجا هستید تا بهترین مقصدهای خارجی را برای نوروز 1400 بشناسید، جای درستی را برای مطالعه انتخاب کرده‌اید. به خواندن ادامه دهید و یوتراوز را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید.

آنچه از مقصدهای نوروز 1400 در ادامه می‌خوانید:

بهترین مقصدها برای نوروزی که در پیش داریم

این روزها، شناختن بهترین مقصدهای خارجی برای نوروز 1400، یکی از پرطرفدارترین موضوعاتی است که مردم به دنبال آن هستند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید بدانید امسال با وجود شرایط موجود، چه گزینه‌هایی پیش رویتان قرار دارد، این مطلب، راهنمایتان خواهد بود.
بیش از این منتظرتان نمی‌گذاریم؛ برویم تا با این بهترین مقصدهای گردشگری برای نوروز 1400 آشنا شویم: اما پیش از اینکه شناخت این مقصدها را شروع کنیم «نکات سفر در دوران کرونا که 99 درصد مسافران نمی‌دانند»، می‌تواند راهگشای شما برای سفرهای نوروزی‌تان باشد.

تور ترکیه در نوروز 1400

وقتی صحبت از سفر خارجی در بین ایرانی‌ها می‌شود، یکی از پرتکرارترین کشورهایی که به ذهن همه‌مان می‌آید، کشور ترکیه است. ترکیه به سبب نزدیکی و امکانات فوق‌العاده‌ای که در اختیار مسافرانش می‌گذارد، به یکی از بهترین مقصدهای گردشگری برای مردم ایران تبدیل شده‌است.
سفر به ترکیه، تبدیل به یکی از به یادماندنی‌ترین سفرهای عمرتان خواهد شد. برای اثبات حرفمان، می‌توانید پای صحبت افرادی بنشینید که این تجربه را دارند! با این‌حال، اگر می‌خواهید در نوروز 1400، ترکیه را به عنوان مقصد گردشگری‌تان انتخاب کنید، خبر خوبی برایتان داریم! امکان سفر، حتی در شرایط کرونا هم به این کشور برایتان وجود دارد.
در نظر داشته باشید اگر می‌خواهید به ترکیه سفر کنید، فرقی نمی‌کند که ایرلاین انتخابی‌تان چیست؛ در هر صورت، باید تست منفی کرونایتان را ارائه دهید!
این موضوع، خبر بسیار خوبی است؛ چراکه برایتان اطمینان خاطر ایجاد می‌کند که مسافران دیگر هم مانند شما، سالم هستند.و اما، یکی از مهمترین علامت سوال‌هایی که پیش از سفر به ترکیه در ذهنتان شکل می‌گیرد، آن است که سفر به کدام شهر؟ در واقع بهتر است بگوییم کدام شهر ترکیه، انتخاب خوبی در روزهای کرونایی است. در ادامه لیستی از بهترین شهرهای ترکیه برای سفر در این دوران را برایتان آورده‌ایم:

سفر به استانبول در دوران کرونا

travel to Istanbul on Nowruz

استانبول شهری که جای خودش را به خوبی در دل همه گردشگران باز کرده‌است و این موضوع تنها به ایرانیان اختصاص ندارد. امسال برخلاف همیشه، تورهای استانبول هزینه‌های مقرون به صرفه‌تری دارند؛ به همین دلیل است که تا همین لحظه، شهر استانبول نسبت به بقیه محبوبیت بیشتری برای نوروز 1400 داشته ‌است.اگر همین روند ادامه‌دار باشد، به احتمال زیاد تور استانبول به محبوب‌ترین تور نوروز 1400 تبدیل می‌شود.
با این تفاسیر، شما باشید استانبول را انتخاب نمی‌کنید؟
توصیه می‌کنیم پیش از سفر، «دیدنی‌های استانبول در بهار» را بشناسید.

سفر به آنتالیا

Nowruz in Antalya

ممکن است بنا به هر دلیلی نخواهید استانبول را به عنوان یکی از بهترین مقصدهای خارجی برای نوروز 1400 انتخاب کنید؛ اصلاً نگران نباشید! چرا که آنتالیا هم می‌تواند یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های پیش‌رویتان باشد.
آنتالیا شهری است که پروازهای مستقیم و غیرمستقیم زیادی و همچنین به عنوان یکی از مقصدهایی است که پروازهای چارتری دارد؛ از این رو امسال هم پذیرای تعداد زیادی از گردشگران خواهد بود. چرا شما یکی از آنها نباشید؟ از «جاهای دیدنی آنتالیا» بیشتر بدانید.

سفر به مارماریس

Nowruz trip to Marmaris

مارماریس هم یکی دیگر از شهرهای کشور ترکیه است که در چند سال اخیر، توجه‌ زیادی را به خودش جلب کرده‌است. از این رو، یکی دیگر از بهترین مقصدهای خارجی برای نوروز 1400، مارماریس است.خب است بدانید بسیاری از هتل‌های این شهر، با توجه به محدودیت‌های کرونا، تعطیل هستند؛ اما اصلاً نگران نباشید. هنوز آژانس‌هایی هستند که خدمات تور مارماریس به شما ارائه بدهند! کافی است در لیست تورهای برخی از آژانس‌های مسافرتی، به دنبال این شهر باشید.

تور مالدیو در نوروز 1400

Nowruz in Maldives luxury resorts

مالدیو، دیگر گزینه پیش‌رویتان در بین بهترین مقصدهای خارجی برای نوروز 1400 است؛ البته به همین راحتی‌ها هم نیست! در این کشور، پروتکل‌های بهداشتی به صورت بسیار سخت‌گیرانه‌ای انجام می‌شود و با هزینه‌های بالا، می‌توانید آن را به عنوان مقصد گردشگری‌تان انتخاب کنید.
جالب است بدانید تورهای مالدیو، حدود 4 ماه است که در حال انجام شدن هستند، بنابراین در نوروز 1400 هم می‌توانید لذت واقعی یک سفر آرامش‌بخش را بچشید.در این سفر، تنها محدودیت پیش‌رویتان، هزینه‌های بالای آن است. اما اگر محدودیتی برای هزینه‌های سفرتان ندارید، تحت هیچ شرایطی این تور را از دست ندهید. مالدیو، تجربه‌ای است که لذت آن را هرگز از یاد نخواهید برد.

تور سریلانکا در نوروز 1400

Nowruz trip and traditional Sri Lankan fishermen

آیا تا به حال فکر سفر به سریلانکا به ذهنتان آمده‌است؟ اگر نه، خوب است بدانید این کشور، جزو آن مقصدهای گردشگری است در سال‌های گذشته، در دل ایرانی‌ها جای گرفت و طرفداران خاص خودش را پیدا کرد.
خوشبختانه، سریلانکا هم‌مرزهایش را به روی گردشگران باز کرده‌است و امکان سفر به راحتی برایتان فراهم شده‌است.اگر می‌خواهید سریلانکا را به عنوان مقصد گردشگری‌تان در نوروز 1400 انتخاب کنید، خوب است بدانید شنیده‌هایی در این زمینه وجود دارد؛ حاکی از آن است که در نوروز 1400 پرواز مستقیم به این کشور وجود دارد؛ اما هنوز پکیج‌های آن ارائه نشده‌است.از آنجایی‌که به احتمال زیاد امکان سفر به کشورهای جنوب شرقی آسیا مانند تایلند و مالزی در نوروز 1400 وجود ندارد، تنها گزینه پیش‌رویتان که مقرون به‌صرفه هم باشد، سریلانکا است.

تور کنیا در نوروز 1400

Kenya and Safari on Nowruz

کنیا، انتخاب دیگری در لیست بهترین مقصدهای خارجی برای نوروز 1400 است. اگر تصمیم به سفر به این کشور دارید، باید بدانید همانند مالدیو، شرایط سختی برای ورود گردشگران برقرار است؛ اما باز هم در چند ماه گذشته تورهای محدودی به این کشور وجود داشته ‌است. بنابراین به احتمال زیاد تورهای کنیا در نوروز 1400 هم ارائه می‌شوند و می‌توانید به عنوان یکی از مقصدهایتان در نظر بگیرید.

تور ارمنستان در نوروز 1400

Travel to Armenia on Nowruz

ارمنستان هم جزو آن دسته از کشورهایی است که امکان سفر به آن در نوروز 1400 برایتان وجود دارد. با توجه به نزدیکی ارمنستان به ایران، به راحتی می‌توانید یک سفر فوق‌العاده را تجربه کنید. پیشنهاد می‌کنیم، پیش از خرید بلیط و رزرو هتل، «راهنمای سفر به ایروان» را بخوانید.

و در نهایت …

و در آخر، این هم از بهترین مقصدهای خارجی برای نوروز 1400! سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. امید است در راستای ساختن یک تعطیلات فوق‌العاده به شما کمک کرده باشیم. اگر سؤالی درباره بهترین مقصدهای خارجی برای نوروز 1400 دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان مجله گردشگری یوتراوز به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز