ورود
سفر زمینی به قشم با قطار

سفر به قشم با قطار

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

سفر به قشم با قطار یکی از بهترین روش‌های سفر به این جزیره است که بیشتر گردشگران ترجیح می‌دهند آن را به جای خرید بلیط هواپیما یا سفر جاده‌ای انتخاب کنند. اما نحوه سفر به قشم با قطار چگونه است؟ مدت زمان و هزینه سفر چقدر است و چگونه می‌توانیم بلیط آن را تهیه کنیم؟ در این مطلب از یومگ بخوانید.

سفر به قشم با قطار، جایگزین مناسبی برای سفر هوایی یا جاده‌ای به این جزیره است و بیشتر گردشگرانی که به جزیره زیبایی قشم می‌روند، این روش را برای رفتن به آن‌جا انتخاب می‌کنند. در مسافرت به قشم با قطار، از هزینه‌های گزاف برای خرید بلیط هواپیما راحت می‌شوید و لازم نیست زمان زیادی را روی صندلی‌های اتوبوس بگذرانید. قطار روشی امن، مطمئن و سریع است که شما را از شهرتان به راه‌آهن بندرعباس می‌رساند تا در مدت کوتاهی راهی جزیره عجایب هفتگانه ایران شوید. در مقاله راهنمای سفر به قشم توضیحات خلاصه‌ای در مورد سفر به قشم با قطار داده‌ایم، اما اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری از سفر به قشم با قطار به دست آورید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.


در مقاله سفر به قشم با قطار می‌خوانید:


مسافرت به قشم با قطار

راهنمای سفر به قشم با قطار


چرا باید برای سفر زمینی به قشم، از قطار استفاده کنیم؟ در مقاله سفر به قشم با ماشین شخصی، درباره مسیرهای محبوب برای سفرهای زمینی به این جزیره صحبت کردیم. با مطالعه این مقاله متوجه می‌شوید که اگر از هر یک از شهرهای شمالی یا حتی مرکزی ایران راهی قشم باشید، مسیر طولانی و خسته‌کننده‌ای پیش‌رو دارید. اگر دوست ندارید هزینه زیادی برای سوخت ماشین یا بلیط هواپیما بپردازید و بدون خستگی بابت یک رانندگی طولانی به جزیره برسید، مقاله درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید. در ادامه، با مزایای مسافرت به قشم با قطار آشنا می‌شوید و بعد تمام نکاتی که باید در سفر خود به قشم با قطار بدانید را مرور می‌کنیم.

هزینه بلیط کمتر

هزینه بلیط قطار نسبت به هواپیما کمتر است و به همین دلیل اگر بودجه‌ای که برای سفرتان مدنظر دارید به اندازه بلیط هواپیما نیست، توصیه می‌کنیم از طریق قطار به جزیره قشم سفر کنید.

لذت بردن از مسیر سفر و امنیت بیشتر

هر چند با اتوبوس هم می‌توانید از مسیرتان لذت ببرید، اما این وسیله نقلیه دو مشکل اساسی دارد که یکی خستگی در حین سفر به دلیل دائم‌نشستن روی صندلی و دیگری هم امنیت پایین اتوبوس است. در قطار، خبری از دائم‌نشستن روی صندلی نیست و در طول مسیر می‌توانید دراز بکشید، در کوپه قدم بزنید یا بنشینید. همچنین قطار امنیت بیشتری نسبت به اتوبوس دارد و خطرات کمتری در حین سفر با آن شما را تهدید می‌کنند.

اگر با خودرو شخصی هم راهی سفر به قشم باشید، هر چند در اوایل راه ممکن است از سفر لذت ببرید اما در ادامه مسیر، انرژی و حوصله‌تان کم و کم‌تر می‌شود. امنیت سفر با خودرو شخصی نیز پایین است و کوچکترین بی دقتی منجر به تصادف‌هایی غیرمنتظره می‌شود. این مشکلات هیچکدام در مورد قطار صدق نمی‌کند.

حفظ حریم شخصی

اگر با دوستان یا آشنایان‌تان با قطار به قشم سفر می‌کنید، می‌توانید یک کوپه 4 یا 6 تخته را به صورت کامل رزرو کنید. کافی‌ست درب کوپه خود را هم بندید تا حریم شخصی‌تان حفظ شود و کنار دوستان‌تان تمام مدت از سفر لذت ببرید.


نکات مهم در سفر به قشم با قطار

نکات مهم سفر به قشم با قطار


اگر برای سفرتان به قشم قطار را انتخاب کردید، پس در ادامه به چند نکته مهم توجه کنید. این نکات کمک‌تان می‌کنند تا سفری راحت و بدون دغدغه با قطار داشته باشید:

🔴 بلیط‌های قطار به سرعت به فروش می‌رسند. بلیط قطارتان را به صورت رفت‌وبرگشت تهیه کنید تا بعد از تمام‌شدن مسافرت و برگشت به شهر خود به مشکل تهیه بلیط بر نخورید.

🟠 به امکانات قطارتان به قشم توجه کنید. از راه‌آهن شهر شما تا جزیره قشم فاصله زیادی است و برای همین قطار شما باید از امکانات کافی برخوردار باشد تا بدون آزردگی به مقصد برسید.

🔵 قشم راه‌آهن ندارد و مقصد آخر شما در سفر به این جزیره با قطار، راه‌آهن بندرعباس است. برای همین وقتی از قطار پیاده شدید باید با تاکسی یا وسایل نقلیه عمومی به اسکله شهید حقانی بروید و سپس با کشتی‌های مسافربری خود را به جزیره قشم برسانید.

🟣 حرکت شناورها از «اسکله شهید حقانی بندرعباس» به سمت «اسکله شهید زاکری قشم» همه‌روزه از ساعت 6 صبح تا 23 شب و بالعکس از اسکله شهید زاکری به اسکه شهید حقانی، از ساعت 6 صبح تا 22 شب انجام می‌شود.

🟡 برای دیدن لیست آنلاین شناورهایی که از اسکله شهید زاکری قشم راهی هرمز یا اسکله شهید حقانی بندرعباس هستند، می‌توانید به سایت شرکت تعاونی کشتیرانی خیبر مراجعه کنید.

🟢 کشتی‌های مسافربری با حداقل ظرفیت 20 نفر حرکت می‌کنند و درصورت نبود مسافر کافی، ممکن است کمی معطل بمانید. (البته باتوجه به این‌که قشم مقصد گردشگری بسیار محبوبی است، این موضوع کمتر پیش می‌آید)

⚪ درحال‌حاضر بلیط شناورهای دریایی، فقط بصورت حضوری بفروش می‌رسند. بلیط شما 24 ساعت اعتبار دارد و درصورتی که به کشتی خود نرسیدید، می‌توانید تا 24 ساعت آینده از آن استفاده کنید.

🟤 قبل از اینکه راه‌آهن بندرعباس را به قصد اسکله شهید حقانی ترک کنید، توجه به وضعیت آب‌وهوا را فراموش نکنید. اگر هوا صاف نبود، حتما با شماره 0763111 (تلفن گویا اسکله شهید حقانی) تماس بگیرید و از وضعیت حرکت شناورها مطلع شوید.


مسیرهای ریلی قطار به قشم

مسافرت به قشم با قطار


در ادامه در مورد مسیرهای ریلی شهرهای ایران تا قشم صحبت می‌کنیم:


سفر به قشم با قطار از تهران

مدت زمان سفر با قطار از تهران به بندرعباس 21 ساعت است و شما باید تقریبا یک روز کامل را برای گذراندن در قطار تهران تا قشم در نظر بگیرید. محمدیه، کاشان، بادرود، زواره، نائین، اردکان، میبد، یزد، بافق، احمد آباد، سیرجان، تزرج و فین جزو ایستگاه‌های بین راهی‌تان هستند که در زمان توقف در آن‌ها می‌توانید برای مدتی مشخص از قطار خارج شوید و کمی قدم بزنید تا خستگی سفر از تن‌تان بیرون برود.

  • مدت زمان سفر از تهران به قشم با قطار: 21 ساعت تا رسیدن به بندرعباس


👈 خرید بلیط قطار تهران به بندرعباس 👉سفر به قشم با قطار از مشهد

ایستگاه راه‌آهن مشهد در بلوار شهید کشوری واقع شده و برای سفر به جزیره قشم با قطار از مشهد، باید خود را به این راه‌آهن برسانید. از جمله ایستگاه‌های بین راهی‌ قطار مشهد به بندرعباس، می‌توان به فریمان، تربت حیدریه، بجستان، طبس، سه چاهون، مبارکه، بافق، احمد آباد، خاتون آباد، سیرجان، گل گهر، تزرج اشاره کرد.

  • مدت زمان سفر به قشم با قطار از مشهد: 20 ساعت و 30 دقیقه تا رسیدن به بندرعباسسفر به قشم با قطار از اصفهان

برای سفر به قشم با قطار از اصفهان، باید به راه‌آهن این شهر، واقع در میدان آزادی بروید. ایستگاه‌های بین‌راهی اصفهان تا قشم شامل سیرجان، احمد آباد، بافق، یزد و میبد هستند. قطارهای مختلفی مسیر ریلی اصفهان تا قشم را می‌پیمایند که از جمله آن‌ها می‌توان به البرز، خلیج فارس و امید اشاره کرد.

  • مدت زمان سفر به قشم با قطار از اصفهان: 16 ساعت تا رسیدن به بندرعباس

*درحال‌حاضر بلیط سفر به قشم با قطار در این مسیر وجود ندارد.


مدت زمان سفر از بندرعباس به قشم

مدت زمان سفر به قشم با قطار


در سفر زمینی به قشم با قطار، اولین مقصدتان بندرعباس است و بعد از آن باید با تاکسی یا وسایل حمل‌ونقل عمومی، خودتان را به اسکله شهید حقانی برسانید. مسیر ایستگاه راه‌آهن تا اسکله شهید حقانی با خودرو فقط 15 دقیقه طول می‌کشد. از طریق این اسکله می‌توانید سوار کشتی‌های مسافربری شوید و خودتان را به جزیره قشم برسانید. مدت زمان سفر دریایی بندرعباس به قشم، به سرعت شناورتان بستگی دارد و بین 30 الی 60 دقیقه طول می‌کشد.


بلیط سفر به قشم با قطار

برای خرید بلیط سفر به قشم با قطار، می‌توانید به سایت خدمات سفر یوتراوز مراجعه و بدون هیچ دردسری، بلیط خود را خریداری کنید. اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که قشم یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری کشور است و خرید بلیط قطار هم یکی از بهترین روش‌های سفر به این جزیره محسوب می‌شود. به‌همین‌دلیل تمام بلیط‌های قطار به بندرعباس در زمان کوتاهی به فروش می‌رسند. برای اطلاع از زمان پیش‌فروش بلیط‌های قطار بندرعباس، مطلب زیر را از دست ندهید.

پیش فروش قطار

موضوع دیگری که باید درنظر داشته باشید این است که در همه مسیرهای ریلی، بلیط قطار به قشم وجود ندارد. برای اطلاع از این‌که در مسیر موردنظر شما بلیط قطار وجود دارد، می‌توانید با شماره 1548 📞 (پشتیبانی 24 ساعته سایت یوتراوز) تماس بگیرید.


هزینه سفر به قشم با قطار

هزینه سفر به قشم با قطار


هزینه سفر به قشم با قطار بسیار به‌صرفه‌تر از سفر به قشم با هواپیما یا با ماشین شخصی است. بیایید این موضوع را با هم بررسی کنیم. بلیط هواپیما از شهرهای مشهد و تهران به قشم (در سال 1401)، بیشتر از 1 میلیون تومان است. اگر هم با خودرو شخصی راهی جزیره قشم باشید، باید علاوه‌بر هزینه گزاف سوخت خودرو، هزینه حمل‌ونقل ماشین به جزیره قشم یا هزینه پارک خودرو در پارکینگ را بپردازید. درصورتی که بلیط قطار در مسیر تهران و مشهد به بندرعباس، بین 200 تا 400 هزارتومان است.

اما اگر با قطار راهی جزیره قشم باشید، درکنار هزینه بلیط قطار به بندرعباس، فقط هزینه کشتی‌های مسافربری به قشم را متقبل می‌شوید. می‌توانید برای مشاهده قیمت آنلاین بلیط قطار به مقصد بندرعباس، به سایت یوتراوز مراجعه و مسیر خود را جستجو کنید تا قیمت بلیط برای شما نمایش داده شود.

  • هزینه بلیط کشتی‌های مسافربری به قشم برای هر نفر (در سال 1401): 65 هزار تومان


تجربه سفر به قشم با قطار با یوتراوز

تجربه سفر به قشم با قطار با یوتراوز


یوتراوز، سفر به قشم با قطار از شهرتان را راحت و ساده می‌کند و شما تنها با چند کلیک ساده می‌توانید بلیط رفت‌و‌برگشت به این جزیره زیبا را از این سایت خریداری کنید. برای این کار کافی‌ست مبدا و مقصد خود را در بخش سفر با قطار وارد کنید و سپس منتظر بمانید تا لیست بلیط‌های موجود به شما نمایش داده شود.

علاوه‌بر بلیط قطار ارزان، می‌توانید بلیط هواپیما خود را از این سایت بخرید و هتل‌تان را هم رزرو کنید. خبر خوب این‌که با رزرو هتل از سایت یوتراوز، از تضمین کم‌ترین قیمت و پشتیبانی 24 ساعته برخوردار می‌شوید. هرجا به مشکل برخوردید یا هر سوالی داشتید، می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز با شماره 1548 تماس بگیرید و موضوع را با کارشناس مربوط در میان بگذارید.

امیدواریم که در این مطلب از یومگ به تمام سوال‌های‌تان درباره مسافرت به قشم با قطار پاسخ داده باشیم. اگر دوست داشتید می‌توانید در قسمت دیدگاه‌ها، نظر، سوال یا تجربه‌تان از سفرتان به قشم را با ما به اشتراک بگذارید.

سریع و سیر قطار بگیرخرید آنلاین


اطلاع از تاریخ پیش فروش قطار
امکانات
تخفیفسوالات متداول

نحوه سفر به قشم با قطار چگونه است؟

برای سفر به قشم با قطار، ابتدا باید بلیط قطارتان را به مقصد بندرعباس تهیه کنید. بعد از رسیدن به بندرعباس به اسکله شهید حقانی بروید و با استفاده از کشتی‌های مسافربری، خودتان را به اسکله شهید زاکری در قشم برسانید.

مدت زمان سفر به قشم با قطار چقدر است؟

مدت زمان سفر به قشم با قطار به فاصله ریلی شهرتان تا راه‌آهن بندرعباس بستگی دارد. مثلا فاصله تهران تا قشم حدودا 21 ساعت، اصفهان تا قشم حدودا 16 ساعت و مشهد تا قشم حدودا 20 ساعت است.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز