ورود
Bazaar in Isfahan

بازارهای اصفهان

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

بهترین بازارهای اصفهان فرصت خرید و بازدید از آثار تاریخی این شهر را به صورت هم‌زمان مهیا می‌کنند. برخی بازارهای تاریخی اصفهان خودشان به‌تنهایی یک جاذبه گردشگری هستند. در بهترین بازارهای اصفهان هم خرید کنید و هم به دل تاریخ سفر کنید! در این مقاله از یوتراوز بهترین بازارهای اصفهان را می‌شناسید.

بازارهای اصفهان جزو جاذبه‌های گردشگری این شهر به شمار می‌روند و همیشه شلوغ و پر از جمعیت گردشگران و شهروندانی هستند که برای یا برای گشت‌وگذار به اصفهان سفر کرده‌اند یا در این شهر ساکنند. تنوع محصول و قیمت در این بازارها زیاد است و شما به عنوان یک گردشگر می‌توانید خرید خوبی همراه با قیمت مناسب داشته باشید.اما یک دلیل دیگر هم برای بازدید از بازارهای اصفهان جود دارد: بازار بزرگ و بازار هنر بازهای سنتی اصفهان هستند که نه تنها برای خرید بلکه از نظر نوع معماری و پیشینه تاریخی هم، حرفی برای گفتن دارند. 

حالا که بار سفر را بسته‌اید و احتمالا به فکر خرید بلیط هواپیما یا قطار برای رفتن به اصفهان هستید و برای بازدید از جاهای دیدنی اصفهان برنامه‌ریزی می‌کنید؛ خواندن این مقاله از مجله گردشگری یوتراوز را از دست ندهید. در پایان؛ اطلاعات مفیدی برای خرید از بازهای تاریخی و بازارهای ارزان اصفهان به‌دست می‌آورید.


لیستی از آنچه درباره بازارهای اصفهان می‌خوانید: 


بازارهای تاریخی اصفهان

با گذشت قرن‌ها هنوز برخی بازارهای سنتی اصفهان از غوغای روزمره زندگی کنونی دورمانده و دیدنی‌های بسیاری برای تماشا دارند. هنوز هم می‌شود در این شهر بازارهایی را پیدا کرد که نور خورشید از دالان‌ها و پنجره‌های کوچکشان عبور کرده و به شانه رهگذران می‌تابد. بازارهای قدیمی اصفهان با معماری زیبا و خیره‌کننده‌شان روایتگر روزگاران گذشته این شهر هستند.

باورش سخت است اما برخی بازارهای این شهر قدمت‌‍شان به دوران سلجوقیان، صفویان و دیلمیان برمی‌گردد. در شهر اصفهان، نصف جهان هنوز برخی بازارهای قدیمی مانند زمان گذشته به فعالیتشان ادامه می‌دهند. بازارهای تاریخی اصفهان یکی از جاذبه‌های دیدنی این شهر هستند و همیشه مورد استقبال گردشگران قرار گرفته‌اند. اگر مایلید درباره این بازارها بیشتر بدانید، ادامه مطلب را از دست ندهید:


بازار بزرگ اصفهان

بازار بزرگ اصفهان

به جرات می‌توان گفت بازار بزرگ اصفهان معروف‌ترین بازار تاریخی این شهر است. این بازار تاریخی که از میدان نقش‌جهان اصفهان شروع می‌شود و تا میدان عتیق یا کهنه ادامه پیدا می‌کند، معماری و ساختار بی‌نظیری دارد. بازارقیصریه، بازار زرگرها (بازار طلا فروشی اصفهان)، بازار سماور سازها، بازار مسگرها، بازار گلشن، بازار تننگ‌سازها، بازار آهنگران، بازارچه شاهی، تیمچه‌ها، کاروانسراها، مساجد، سراها، حمام‌ها و مدارس بخش‌های مختلف این بازار بزرگ را تشکیل داده‌اند.

همانطور که احتمالا حدس زده‌اید؛ گشتن در این بازار تنها به خرید کردن ومحدود نمی‌شود چون شما در حال گشت‌وگذار در یک جاذبه تاریخی ارزشمند هستید. بازارچه‌های بازار بزرگ اصفهان عبارتند از:

🔹بازار قیصریه اصفهان

بازار قیصریه اصفهان

همانطور که اشاره کردیم، بازار قیصریه بخشی از بازار برزگ اصفهان است، جزییات آن را در مقاله «بازار قیصریه اصفهان» بخوانید.

🔹بازار گلشن اصفهان

«بازار گلشن»، «بازار جارچی» یا «سرای گلشن» یکی از زیباترین قسمت‌های بازاز بزرگ اصفهان است که زمان ساخت آن به دوران صفویه می‌رسد. این بازار قدیمی هر ساله گردشگران زیادی را برای خرید و بازدید به‌سوی خود می‌کشاند. حتی کسانی که قصد خرید ندارند نیز برای دیدن این بنای تاریخی به ضلع جنوب غربی مسجد جامع اصفهان روانه می‌شوند.

از سراهای معروف این بازار می‌توان به سرای بزرگ، دو تیمچه و فخر اشاره کرد. «مسجد ملک علی بیک جارچی‌باشی» مربوط به زمان شاه‌عباس کبیر (یکی از شاهان دوران صفوی) نیز در این بازار قرار دارد. برای بازدید و خرید از بازار گلشن باید به ضلع جنوب غربی مسجد جامع بروید. بازار گلشن از چهارسوی قلندرها شروع شده و به دروازه اشرف منتهی می‌شود.

🔹بازار آهنگران اصفهان

بازار آهنگران اصفهان

در بازار آهنگران اصفهان آهنگران حرفه‌ای دست‌سازهای زیبایی را خلق می‌کنند. اگر به این نوع سوغات اصفهان علاقه‌مندید حتماً از این بازار دیدن کنید. از این بازار تاریخی می‌توانید سوغاتی‌های دست‌ساز قدیمی و زیبایی مانند گلدان، سینی‌های مسی و شمع مسی عتیقه را خریداری کنید. این بازار ۲۵ مغازه آهنگری دارد که با معماری چوبی و خاص خود چهره بازار نقش‌جهان را بیش‌ازپیش زیبا کرده‌اند. برای رفتن به بازار آهنگران باید خودتان را به بازار نقش‌جهان برسانید.

🔹بازار تفنگ‌سازهای اصفهان

بازار تفنگ‌سازها یکی دیگر از قدیمی‌ترین بازارهای میدان امام اصفهان (میدان نقش‌جهان) است که قدمت آن به زمان شاه‌عباس کبیر برمی‌گردد. این بازار با بازار سماورسازها اصفهان در سرایی به نام «سرایی مخلص» ادغام می‌گردد. در زمان‌های بسیار دور بازار تفنگ‌سازها را با نام «بازار شمشیر گرها» می‌شناختند. اگر به بازار نقش‌جهان رفتید حتماً از بازار تفنگ‌سازها نیز دیدن کنید.

🔹معماری منحصربه‌فرد بازار بزرگ اصفهان

معماری بازار بزرگ اصفهان

بازار بزرگ اصفهان به دلیل معماری خاص و زیبایش شهرت دارد. در گوشه‌وکنار این بازار قدیمی معماری سنتی ایرانی را می‌توانید مشاهده کنید. فعالیت‌های اقتصادی این بازار همانند بازارهای بزرگ دیگر چندان در چشم نیست ولی از لحاظ معماری، ساختار و قدمت حرف اول را در میان همه ی بازارهای سنتی ایران می‌زند.
سقف بازار به صورت طاق‌های قوسی شکل ساخته شده است. بلندای سقف بین 7 تا 7.5 متر است. طول بازار حدود 1.5 کیلومتر است و حجره‌های قدیمی زیادی را در آن مشاهده می‌شود. این بازار راسته‌های زیادی دارد که عرض آن ها به 5 متر می‌رسد. هنگامی که به سقف نگاه می‌کنید نورگیرهایی را می‌بینید که نور به صورت شکسته از طریق آن‌ها در بازار پخش می‌شود و فضای داخل بازار را روشن می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های این بازار که مناسب با شرایط اقلیمی ‌است، این است که بازار بزرگ، باریک است و در نتیجه در فصل سرما و گرما هوای آن مطلوب است. این ویژگی در معماری بازار باعث می‌شود خاک، طوفان و گرد و غبار وارد بازار نشود و حرارت بازار در فصل تابستان نسبت به هوای بیرون حدود 10 درجه سردتر و در فصل زمستان نسبت به هوای بیرون 5 تا 8 درجه گرم‌تر باشد.

🔹بازار بزرگ اصفهان کجاست؟

 • آدرس: اصفهان، میدان امام علی، خیابان رزاق، جنب مسجد جامع
 • ساعات کاری: از ساعت 10:00 تا 00:30 نیمه شب
 • نحوه دسترسی :در هر کجای اصفهان هستید سوار مترو شده و یا اتوبوسهایی را سوار شوید که در میدان امام حسین (ع) توقف دارند. از این ایستگاه تا میدان نقشه جهان حدودا 900 متر فاصله است. این مسیر را می‌توانید پیاده یا با تاکسی طی کنید.

بازار هنر اصفهان

بازار هنر در اصفهان

یکی دیگر از بازارهای قدیمی و زیبای اصفهان که ارزش حداقل یکبار دیدن را دارد، بازار هنر اصفهان است. برای رفتن به این بازار باید به سمت خیابان چهارباغ ‌عباسی حرکت کنید. در اطراف این خیابان بزرگ تاریخی مدرسه چهار باغ، پارک هشت‌ بهشت و از همه مهم‌تر بازار هنر اصفهان قرار دارد. هنگامی که در خیابان قدم می‌زنید سردر زیبای کاشی‌کاری شده‌ی بازار هنر در برابر دیدگان شما ظاهر می‌شود.

هر زمان که به این بازار بروید جمعیت‌زیادی را می‌بینید که در حال قدم‌زدن و خرید کردن در این بازار بزرگ هستند. این بازار یک میراث باارزش تاریخی به شمار می‌رود که از دوره صفویه باقی‌مانده است و در زمان خود از آن بازارهای پررفت‌وآمد و مجلل در اصفهان بوده است.

بازار هنر اصفهان در دو طبقه ساخته شده و ساخت آن در سال 116 قمری آغاز و تا سال 118 قمری طول کشیده‌است. این بازار تاریخی در دوره صفویه به «بازار کاروانسرای مادرشاه» معروف بود، کاروانسرای مادرشاه امروزه همان هتل ‌عباسی اصفهان است.

صنایع‌دستی اصفهان را می‌توانید از بازار هنر بخرید. به قدری تنوع صنایع دستی در این بازار زیاد است که دوست دارید ساعت‌ها پشت ویترین مغازه‌ها این صنایع‌دستی ظریف و زیبا را تماشا کنید. در حال‌‍‌حاضر این بازار به بورس صنعت طلاسازی اصفهان تبدیل شده‌است و کارگاه‌های طلاسازی زیادی در آن فعالیت می‌کنند. همچنین در کنار طلاسازی مغازه‌های نقره‌جات، بدلیجات و دیگر صنایع‌دستی اصفهان را می‌توانید در بازار هنر ببینید. 

همانطور که خواندید؛ بازارهنر اصفهان جذابیت‌های زیادی دارد و حیف است که در سفر به اصفهان بازدید از این بازار را از دست بدهید!

 • آدرس: اصفهان، خیابان چهارباغ عباسی، جنب پارک هشت بهشت، بازار هنر
 • ساعات کاری روزهای شنبه تا چهارشنبه: از ساعت 9:00 الی 21:00 (پنجشنبه‌ها: 9:00 الی 20:00)
 • شماره تلفن: 03132211698

بهترین بازار صنایع‌دستی اصفهان

 بازار صنایع‌دستی اصفهان

از زمان‌های بسیار دور تاکنون صنایع‌دستی اصفهان نماینده هنر اصیل ایرانی در جهان بوده‌اند. اصفهان، نصف جهان مهد هنر و صنایع‌دستی ایران به شمار می‌آید که مردم آن طی سال‌ها با هوش و هنر فراوان وسایل مورد نیازشان را با دستان هنرمندشان ساخته‌اند. از زیباترین صنایع‌دستی این شهر می‌توان به خاتم‌کاری، میناکاری، قلم‌زنی، ملیله سازی، فیروزه کوبی، منبت‌کاری، زری‌بافی، مخمل بافی، سفالگری، کاشی سازی، نگارگری و قالی‌بافی اشاره کرد. آیا می‌دانید بهترین بازارهای اصفهان برای خرید سوغاتی کجاست؟ در مقاله 👈 صنایع دستی اصفهان پاسخ را بخوانید. 

سریع و سیر قطار بگیرخرید آنلاین

بازارهای ارزان اصفهان

به نظر شما کسی هست که عاشق خرید ارزان و مقرون‌به‌صرفه نباشد؟! اگر شما هم برای خرید جانانه دنبال ارزان‌ترین و بهترین بازارهای اصفهان می‌گردید، این بخش از مقاله را بخوانید. بازارهای ارزان اصفهان کم نیستند، فقط کافی‌ست آنها را بشناسید.


بازار کوثر اصفهان

بازار کوثر اصفهان

«بازار روز کوثر اصفهان» یکی از ارزان‌ترین و بهترین بازارهای اصفهان است که در قالب فروشگاه‌های متعدد اجناس باکیفیت و ارزانی را به مشتریان عرضه می‌کند. فروشگاه‌های زنجیره‌ای کوثر در ۱۵ نقطه از شهر اصفهان راه‌اندازی شده‌اند. تقریباً اغلب اصفهانی‌ها برای یک‌بار هم که شده از فروشگاه‌های زنجیره‌ای کوثر خرید کرده‌اند. در حال حاضر این بازار شهرت خوبی میان سایر فروشگاه‌های شهر دارد. علت اصلی کاهش قیمت‌ها در این بازار، اتصال مستقیم تولیدکننده به مصرف‌کننده است. این روزها شهروندان زیادی مایحتاج روزانه‌شان را از بازار روز کوثر می‌خرند.

محصولات پروتئینی، لبنیات، میوه و سبزیجات، بهداشتی و شوینده، مراقبت و کودک، آجیل و خشکبار، عطاری و لوازم جانبی را می‌توانید از فروشگاه‌های بازار روز کوثر تهیه کنید.

بازارهای خیابان سپه اصفهان

برای خرید کیف و کفش‌های باکیفیت و قیمت مناسب در اصفهان، به مغازه‌های خیابان سپه بروید. در این خیابان ده‌ها فروشگاه و مغازه کیف و کفش وجود دارد که مغازه‌دارانش اجناس خود را با سود کمتری و قیمت مناسب‌تری می‌فروشند. دلیل اصلی پایین بودن قیمت‌ها در مغازه‌های خیابان سپه رقابت فروشندگان برای جذب مشتری است. خرید از این بازار معامله دو سر سود است! هم اجناس متنوع‌تری را از نظر می‌گذرانید و هم هزینه کمتری پرداخت می‌کنید.

البته برای خرید کفش می‌توانید به بازار کفاش‌ها در سمت چپ بازار قیصریه نیز بروید.

بازارهای اصفهان برای خرید

با بازارهای سنتی  و بازارهای ارزان اصفهان آشنا شدیم، وقت آن است که به سراغ معرفی بهترین بازارهای اصفهان برای خرید باکیفیت با قیمت مناسب برویم. این بازارهای را به تفکیک اجناسی که می‌فروشند تقکیک کرده‌ایم که عبارتند از:


بهترین بازار پوشاک اصفهان

خرید لباس تجربه‌ای لذت‌بخش و شیرین برای همه به‌خصوص خانم‌هاست. اگر این قسمت از مقاله را می‌خوانید حتماً شما هم با این جمله موافقید! برای خرید پوشاک از بازارهای شهر اصفهان پیشنهاد ما موارد زیر هستند:

🔹بازار سپاهان اصفهان

بازار سپاهان اصفهان

بازار سپاهان را می‌توان بهترین بازار لباس اصفهان برای خرید لباس مجلسی دانست. در مقاله «بهترین مراکز خرید اصفهان» مفصل درباره این بازار صحبت کرده‌ایم. با مراجعه به این مقاله از آدرس و ساعت کاری این مجموعه مطلع شوید.

🔹بازار مسجد جامع اصفهان

بازار مسجد جامع یکی دیگر از بازارهای سنتی اصفهان به شمار می‌آید که فروشگاه‌های متعددی را در خود جای داده است. پس از احیا و بازسازی میدان امام علی اصفهان تعداد فروشگاه‌های موجود در این بازار نیز بیشتر شد. بازار مسجد جامع اصفهان را می‌توان یکی از معروف‌ترین بازارهای سبزه میدان اصفهان (نام امروزی: میدان امام علی) برشمرد. شما می‌توانید اجناسی مانند پوشاک، سفره قلمکار و پارچه را از فروشگاه‌های این بازار خریداری کنید. اغلب اجناس موجود در این بازار قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر مغازه‌های اطراف میدان دارند.

 • آدرس: اصفهان، میدان امام علی (ع)، بازار مسجد جامع اصفهان

🔹بازار بزرگ شیخ بهایی اصفهان

بازار بزرگ شیخ بهایی یکی از معروف‌ترین بازارهای نجف‌آباد اصفهان است که اجناس متنوعی دارد. این بازار که در محله شریعتی نجف‌آباد قرار دارد محل خوبی برای خرید است. شما در این بازار هم اجناس ارزان و هم اجناس گران و مارک‌دار را پیدا می‌کنید. اکثر مشتریان تجربه خوبی از خرید در این پاساژ تمیز و شیک دارند.

 • آدرس: اصفهان، نجف‌آباد، میرآباد، هفده شهریور غربی، بازار بزرگ شیخ بهایی
 • ساعات کاری: از ساعت 8:00 تا 22:00

🔹بهترین بازار مانتو اصفهان

مغازه‌های خیابان نظر اصفهان را می‌توان بورس اصلی فروش مانتو در این شهر دانست. اگر دنبال بازاری هستید که گزینه‌های فراوانی داشته باشد به مغازه‌ها و فروشگاه‌های این خیابان بروید؛ البته قیمت اجناس در این بازار نسبت به سایر مانتوفروشی‌های سطح شهر بیشتر است. برای خرید مانتوهای مقرون‌به‌صرفه به مانتوفروشی‌های خیابان طالقانی و چهارباغ عباسی سر بزنید.


بهترین بازار ماهی اصفهان

Persian Gulf fish market

بازار ماهی خلیج‌فارس یکی از بهترین بازارهای اصفهان برای خرید ماهی است. اگر به غذاهای دریایی علاقه دارید و در اصفهان دنبال ماهی تازه و خوشمزه می‌گردید، به سمت خیابان صفه حرکت کنید و به بازار ماهی خلیج‌فارس اصفهان سری بزنید. در این بازار انواع ماهی و میگو تازه جنوب و شمال، وارداتی و صادراتی موجود است که بوی تندماهی در سراسر بازار پیچیده ‌است. اگر در اصفهان دلتان غذای دریایی می‌خواهد حتما به این بازار سری بزنید.

 • آدرس: اصفهان، بلوار صفه، بازار ماهی خلیج‌فارس
 • ساعات کاری: از ساعت 8:30 تا 23:00

بازار فرش اصفهان


بازار بزرگ حکیم معروف‌ترین بازارهای فرش اصفهان است. یکی دیگر از بزرگ‎ترین و شلوغ‌ترین بازارهای اصفهان، بازار حکیم است. بازار حکیم در اطراف میدان نقش‌جهان و در خیابان سپه، خیابان حکیم واقع شده است. این بازار که یک ساختمان بزرگ و سفید رنگ است بیش از 40 هزار مترمربع مساحت دارد و حدود 200 فروشگاه را در خود جای داده است.

بازار حکیم اصفهان بورس فرش‌‌های دستبافت ایرانی است و تنوع قیمت، کیفیت، مواد اولیه و طرح و نقش فرشته‌ها در آن بسیار بالا است. هنگامی که در این بازار قدم می‌زنید انواع فرش‌های دستبافت نفیس و گران‎بهای ایرانی را مشاهده می‌کنید. دوست دارید ساعت‌ها در این بازار قدم بزنید و ویترین مغازه‌ها را تماشا کنید. اگر در اصفهان هستید و می‌خواهید فرش خوب ایرانی بخرید، پیشنهاد می‌کنیم حتما به بازار حکیم اصفهان سری بزنید.

 • آدرس: اصفهان، خیابان حکیم، بازار بزرگ حکیم
 • ساعات کاری: از ساعت 8:00 تا 18:00 

بهترین بازار مبل اصفهان

بهترین مبل‌فروشی‌های اصفهان در غرب این شهر و در خیابان «رهنان» قرار دارند. نمایشگاه‌های متعدد این خیابان عریض خرید مبلمان را برای شما آسان می‌کنند. شما می‌توانید انواع مبلمان منزل، میز ناهارخوری، سیسمونی، مبل تختخواب‌شو، مبلمان اداری و سرویس چوب را از این مغازه‌های این خیابان تهیه کنید. «بازار بزرگ مبل اصفهان» بزرگ‌ترین بازار مبل این شهر نیز در رهنان قرار دارد. تنوع محصولات در بازار مبل اصفهان آن‌قدر زیاد است که هر سلیقه‌ای را راضی نگه می‌دارد. تقریباً ۱۵۰۰ نمایشگاه و تولیدکننده چوب در این بازار فعالیت دارند.

 • آدرس: اصفهان، حد فاصله خمینی‌شهر تا مرکز شهر، رهنان، بازار بزرگ مبل اصفهان
 • ساعات کاری: از شنبه تا پنجشنبه: 9:00 تا  22:00 / جمعه‌ها: =9:00 صبح تا 13:00 

بازار گل اصفهان

بازار گل اصفهان

بازار گل و گیاه همدانیان یکی بهترین بازارهای گل و گیاه اصفهان است که در خیابانی با همین نام قرار دارد. بازارهای گل اصفهان مشابه بازارهای گل تهران فضایی آرامش‌بخش و دل‌نشین دارند. اگر از علاقه‌مندان به گل و گیاه هستید از دیدن گل‌ها و گیاهان این بازار سیر نمی‌شوید. بازار گل و گیاه همدانیان را می‌توان بهترین بازار گل اصفهان دانست.

اگر جزء افرادی هستید که به گل‌وگیاه علاقه دارید و از دیدن گل‌‌ها و گیاهان مختلف سیر نمی‌شوید، پیشنهاد می‌کنیم حتما سری به بازار گل‌وگیاه اصفهان بزنید. در این بازار انواع گل‌وگیاه به نمایش گذاشته شده‌اند که از تماشای آ‌ن‌ها حسابی لذت می‌برید.
برای رفتن به این بازار باید به سمت بزرگراه ‌جی و خیابان همدانیان حرکت کنید. در هر فصلی از سال طبیعت این بازار بسیار زیبا است اما اوج شلوغی بازار در ماه‌های اسفند و فروردین است که در فصل بهار این بازار لبریز عطر گل‌های بهاری است. این بازار دارای بخش‌های مختلفی است که هر بخش آن با توجه به نوع گل‌ها و گیاهان و اجناسی که مرتبط با حوزه گل و گیاه است، شهرت دارد. از بخش‌های مختلف این بازار می‌توان به بامبو و برگ‌های تزئینی، گل‌های شاخه بریده، گیاهان تزئینی فانتزی و عروسکی، ابزار گل و گلدان، گیاهان فصلی، درخت و نهال، گیاهان آپارتمانی، گل‌آرایی و تراریوم و.... اشاره کرد.

 • آدرس: اصفهان، خیابان جی، خیابان همدانیان، بازار گل و گیاه همدانیان
 • ساعات کاری: از شنبه تا چهارشنبه:  8:00 تا 13:00 و 16:00 تا 20:00 / روزهای پنجشنبه و جمعه: از 8:00 تا 19:30
 • شماره تلفن: 03132758434

بازار موبایل اصفهان

بازار موبایل اصفهان

یکی دیگر از بازارهای تخصصی و معروف اصفهان، بازار موبایل اصفهان است. برای رفتن به بازار موبایل اصفهان به سمت پل فردوسی حرکت کنید چراکه این بازار در ابتدای خیابان فردوسی قرار دارد. این بازار بزرگ در واقع یک مجتمع تجاری لوکس در 7 طبقه است که به بورس انواع گوشی‌های موبایل، تبلیت و وسایل جانبی گوشی اختصاص دارد.

طبقه همکف نمایشگاه دائمی موبایل است. انواع گوشی‌های جدید و به روز در این نمایشگاه به فروش می‌رسد و متخصصان گوشی‌های موبایل در این نمایشگاه فعالیت دارند و توضیحات لازم را به افرادی که برای خرید آمده‌اند، ارائه می‌دهند. طبقه اول تا پنجم این بازار انواع فروشگاه‌های موبایل، تبلت، وسایل جانبی موبایل، نرم‌افزارها و سیم‌کارت است. برای خرید گوشی و وسایل جانبی گوشی در اصفهان حتما به این بازار سری بزنید.

 • آدرس: پل فردوسی، ابتدای خیابان فردوسی، بازار موبایل اصفهان
 • ساعات کاری:  از ساعت 9:15 تا 21:00
 • شماره تلفن: 03132240224

بازارهای هفتگی اصفهان

بازارهای هفتگی اصفهان فرصت خوبی برای رفع نیازهای روزانه مردم هستند. خرید از این بازارها فال است و هم تماشا! هم خرید است و هم گردش در هیاهوی بی‌مثال دست‌فروش‌هایی که مشتاقانه مشغول فعالیت‌اند. در این قسمت نگاهی به معروف‌ترین بازارهای هفتگی اصفهان می‌اندازیم. اگر به خرید از این بازارها علاقه‌مندید آدرسشان را به ذهنتان بسپارید.

🔹دوشنبه بازارهای اصفهان

دوشنبه بازار خمینی‌شهر اصفهان پر از دست‌فروش‌هایی است که اجناس قیمت مناسبی را به مشتریان می‌فروشند. اغلب مشتریان از خرید در این بازار تجربه خوبی دارند. یکی از نقاط ضعف این بازار عدم وجود جای پارک مناسب برای خودروهاست.

 • آدرس: اصفهان، خمینی‌شهر، امام خمینی جنوبی، دوشنبه بازار خمینی شهر

🔹جمعه بازارهای اصفهان

بزرگ‌ترین بازار دست‌فروشان اصفهان «جمعه بازار بعثت» یا «جمعه بازار لوازم خانگی و مواد غذایی بعثت» است. این بازار مورد استقبال شهروندان اصفهانی است، به همین علت اغلب اوقات ترافیک زیادی اطراف این بازار وجود دارد. جمعه بازار بعثت از غرفه‌های متعددی تشکیل شده و هر غرفه محصولات مختلفی را به مردم می‌فروشد. بر اساس نظریات مشتریان اجناس متنوع موجود در این باز قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای دارند. یکی از نقاط ضعف جمعه بازار بعثت عدم وجود جای پارک مناسب برای خودروهاست.

 • آدرس: اصفهان، بی‌سیم، بلوار بعثت، جمعه بازار بعثت

اقامتی ارزان در اصفهان با یوتراوز

حالا که با یکی از جاذبه‌های مهم نصف جهان؛ یعنی بازارهای اصفهان آشنا شدید؛ خوب است به عنوان حسن‌ختام این مقاله، از پیشنهاد ما در یوتراوز برای سفر ارزان استفاده کنید. ما در یوتراوز خدمات گردشگری را با بالاترن کیفیت در اختیار شما خوانندگان عزیز گذاشته‌ایم و برای خرید بلیط هواپیما، قطار و رزرو هتل می‌توانید روی ما در یوتراوز حساب کنید.

اگر هنوز برای اقامت در اصفهان اقدامی نکرده‌اید، به صفحه رزرو هتل‌های اصفهان سری بزنید، قیمت‌ها را مقایسه کنید و رزرو هتل خود را آنلاین و با چند کلیک ساده انجام دهید. یادتان باشد که ازطریق تماس با مشاوران سفر یوتراوز از طریق شماره 1548📞 می‌توانید از آخرین تخفیف‌های رزرو هتل و خرید بلیط باخبر شوید.
نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز