ورود
Mahallati Flower Market

بازار گل محلاتی تهران

زمان برای مطالعه 6 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

بازار گل محلاتی تهران یکی از بهترین مکان‌ها برای افرادی است که عاشق گل ‌و گیاه هستند. این بازار بهترین انواع گل‌ و گیاه را در خود دارد و همانطور که از اسم آن پیدا است، می‌توان انواع گل‌‌‌ها و گیاهان را در این بازار پیدا کرد. در این بازار همیشه ازدحام جمعیت تهرانی‌ها وجود دارد و در هر لحظه جمعیت افرادی را می‌بینید که با ذوق و ‌شوق فراوان مشغول نگاه کردن و خریدکردن هستند. برای اطلاعات بیشتر و کاملتر کلیک کنید 👇

بازار گل ‌محلاتی به عنوان یکی از جاهای دیدنی تهران، مکانی رنگین و زیباست؛ وجود غرفه‌های گل‌فروشی چنان انرژی مثبتی به شما می‌دهد که دوست دارید ساعت‌ها در میان انواع گل‌ و گیاه خوش‌عطر و زیبا قدم بزنید و از تماشای آن‌ها حسابی لذت ببرید. غیرممکن است به بازار گل ‌و گیاه محلاتی تهران بروید و دست خالی برگردید، چون علاوه‌بر فروش انواع گل‌ها و گیاهان امکانات دیگری هم در بازار گل ‌محلاتی وجود دارد. در کنار گل‌ها و گیاهان متنوع این بازار، غرفه‌هایی را می‌بینید که محصولات مرتبط با کشاورزی، ابزارآلات، انواع گیاهان آپارتمانی و باغی، وسایل باغبانی، گل‌های طبیعی و بسیاری چیزهای دیگر مرتبط با حوزه گل و گیاه برای فروش دارند. پس اگر به گل و گیاه علاقمندید با یوتراوز همراه شوید تا گشتی در بازار گل محلاتی تهران بزنیم.
گشت‌وگذار در بازار گل محلاتی تهران


بازار گل محلاتی تهران کجاست؟ (آدرس، نقشه + ساعت ‌کار)

 • آدرس بازار گل محلاتی تهران: تهران، بزرگراه محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، خیابان زمزم و پایین‌تر از دادگاه.
 • ساعت کار بازار گل محلاتی: ساعات کار بازار گل محلاتی تهران از 4:30 صبح الی 13 است.

البته در آخر هفته‌ها تعداد مشتریان و بازدیدکنندگان این بازار دوچندان می‌شوند و مغازه‌داران و غرفه‌داران زمان بیشتری را در بازار فعالیت می‌کنند و تا حدود ساعت 14 یا 15 باز هستند تا به مشتریان خدمت‌رسانی می‌کنند. یوتراوز به شما پیشنهاد می‌کند صبح‌های خیلی زود به این بازار بروید زیرا کمتر در ترافیک می‌‌مانید و هنگامی‌که به بازار رسیدید برای اتومبیل خود راحت‌تر جای پارک پیدا می‌کنید و از همه مهم‌تر صبح‌ زود گل‌ها تازه‌تر و بهتر هستند. این بازار گل در روزهای جمعه بسیار شلوغ است، پیشنهاد می‌کنیم در روزهای عادی به این بازار گل بروید و باید بدانید ساعت 7 صبح این بازار بسیار شلوغ از جمعیت بازدیدکنندگان و مشتریان می‌شود.
مسیر دسترسی به بازار گل محلاتی تهران (مترو، اتوبوس و تاکسی)

برای رفتن به بازارگل محلاتی تهران می‌توان از اتومبیل شخصی و وسایل نقلیه‌ عمومی (مترو و اتوبوس) و تاکسی استفاده کرد:


مترو 👈 اگر قصد دارید با مترو به این بازار گل بروید باید در ایستگاه نبرد پیاده شوید. این ایستگاه یکی از ایستگاه‌های خط چهار مترو تهران است. محل دقیق ایستگاه نبرد تهران در خیابان پیروزی نزدیک چهارراه کوکاکولا است که بعد از پیاده شدن باید سوار تاکسی شوید و بازار گل محلاتی بروید.


تاکسی 👈 اگر قصد دارید با تاکسی به این بازار بروید، می‌توانید از 3 خط ویژه تاکسی استفاده کنید. خط اول در ابتدای بزرگراه شهید محلاتی در محل چهارراه مصطفی خمینی است. خط دوم در ابتدای بزرگراه شهید محلاتی در میدان امام‌ خمینی است. خط سوم در ابتدای بزرگراه شهید محلاتی در میدان هفت‌ تیر است. اگر به تهران سفر کردید و مسیرهای شهری را زیاد بلد نیستید و نمی‌خواهید پشت ترافیک بمانید، می‌توانید با خطوط ویژه تاکسی به این بازار گل بروید.


اتوبوس 👈 برای رفتن به این بازار گل همچنین می‌توانید از اتوبوس‎‌هایی استفاده کنید که ابتدای اتوبان محلاتی قرار دارند. 


بعد از این‌که در بازار گل حسابی راه رفتید و کلی خرید کردید، نگران نباشید که خریدهایتان را چگونه به خانه برسانید چون در ورودی بازارگل اتوبوس‌ها و وانت‌های زیادی ایستاده‌اند که به هر مقصدی که شما می‌خواهید می‌روند. همچنین در طول بازار که راه می‌روید چرخ‌دستی‌هایی قرار دارند که با دریافت هزینه کمی خریدهای شما را تا هرجا که بخواهید حمل می‌کنند و لازم نیست نگران حجم خریدهای خود باشید.
از بازار گل ‌شهید محلاتی تهران بیشتر بخوانید

Mahallati Flower Market

بازار گل‌ محلاتی تهران جزو آن دسته از بازارهایی است که در سفر به تهران باید حتما به آن سری بزنید و در سرزمین رنگین گل‌ و گیاه تهران قدم بگذارید. در این بازار بزرگ گل ‌و گیاه هر آنچه که بخواهید یا در ذهن خود درباره گل‌ها و گیاهان داشته باشید را پیدا می‌کنید. هنگامی که در این بازار قدم می‌زنید افرادی را می‌بینید که حرفه‌شان به پرورش انواع گل‌ها ‌و گیاهان اختصاص دارد است، یا افرادی که عاشق گل ‌و گیاه هستند یا حتی افرادی که فقط آمده‌اند تا در این بازار قدمی بزنند و جانی دوباره بگیرند.

این بازار گل ‌و گیاه ظاهری لوکس و مرتب شبیه مراکز خرید مدرن تهران ندارد، ولی در عوض دنیایی از گل‌ها ‌وگیاهان رنگین و متنوع دارد که هر طرف سرتان را بچرخانید بوی خوش و ظاهر زیبای گل‌ها و گیاهان شما را محو خود می‌‌سازد. در این بازار بزرگ گل ‌و گیاه می‌توانید بهترین انواع گل و هرآنچه مرتبط با آن است را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت پیدا کنید.


از باغ گل محلاتی تهران چه بخریم؟

در بازار گل محلاتی تهران نزیک به 500 غرفه فعالیت می‌کنند و از طریق فروش گل ‌‌و گیاه به صورت عمده، تک فروشی یا خدمات مربوط به گل‌‌وگیاه به طور مستقیم یا غیرمستقیم درآمدزایی دارند. بازار گل محلاتی دومین بازار بزرگ گل‌ و گیاه در تهران است و افراد مختلفی در این بازار هر روز رفت‌وآمد دارند. این بازار گل‌ و گیاه به صورت عمده‌فروشی فعالیت دارد، اما گاهی فروشندگان تک‌فروشی هم دارند. 

از محصولاتی که در این بازار به فروش‌ می‌رسد می‌توان به خاک، کود، درخت، درختچه، انواع بذر، لوازم باغبانی، انواع گلدان، گل‌های شاخه بریده، انواع کاکتوس به همراه ساکولنت‌های ساده و ساکلونت‌های تزئینی و رنگی، ابزار و ادوات گل‌آرایی اشاره کرد. هنگامی که در بازار راه می‌روید اصطلاح دسته زیاد به گوش شما می‌خورد و باید بدانید که گل‌های بازارگل محلاتی اغلب به صورت دسته‌ای فروخته می‌شود. این دسته‌های گل معمولا شامل 10 یا 20 شاخه گل از یک نوع هستند. مثلا دسته‌های گل‌ رز به صورت 20 شاخه‌ای بسته‌بندی می‌شوند. 

در این بازار گل ‌و گیاه، گل‌های خاص در شرایط متفاوتی به فروش می‌رسند؛ به‌ عنوان مثال گل‌ آنتوریوم به صورت باکس فروخته می‌شود و این باکس‌های گل شامل 10 الی 15 شاخه گل آنتوریوم هستند. همچنین فروش‌ گل‌های ارکیده در بازار گل محلاتی به این صورت است که تعداد گل‌های موجود روی هر شاخه را می‌شمارند و هزینه‌ی هر گل به جای هزینه هر شاخه محاسبه می‌شود. گران‌بودن گل ارکیده به این دلیل است که در میان مردم از محبوبیت زیادی برخورداری است و هر سلیقه‌ای از چنین گل زیبایی استقبال می‌کند.


بخش‌های مختلف بازار گل محلاتی

Buy pottery and vases Mahallati Flower Market

بازار گل محلاتی از چند بخش مختلف تشکیل شده است که هر بخش محصولات متفاوتی را عرضه می‌کند. این بازار گل دارای دو درب مجزا از هم شامل درب اصلی به نام «پایاگل» و یک درب فرعی از پشت بازار است.

بخشی از بازار گل محلاتی شامل راهروهایی مسقف و مخصوص فروش گل‌های طبیعی شاخه بریده است. در این بخش از بازار می‌توان به گل‌های فصلی اشاره کرد که به صورت دسته‌ای به فروش می‌رسند و در کنار گل‌های فصلی، گل‌هایی با ظاهری متفاوت و کمی عجیب (رز سبز، گل‌های رز هفت رنگ و...) هم دیده می‌شوند.
در بخش‌های دیگر این بازار که به صورت رو باز و گلخانه‌ای هستند، انواع گونه‌های گیاهی مختلف را به معرض فروش گذاشته‌اند. در این بخش‌ها هر آنچه که بخواهید را می‌توانید پیدا کنید. 

از محصولات بخش گلخانه‌ای بازار می‌توان به درختان، درختچه‌ها، کاکتوس، گل‌های تزئینی باغچه، بذرگیاهی و... اشاره کرد که گیاهان و درختچه‌های متناسب با هر فصل در این بخش هستند.

همچنین در این بازار نظر شما را غرفه‌های لوازم تزئینی گل‌وگیاه جلب می‌کند که شامل گلدان‌های رنگی، سفالی، شیشه‌ای و گلدان‌های پلاستیکی به همراه طرح‌های مختلف است. این گلدان‌ها برای گل‌های مصنوعی و طبیعی به کار می‌روند.

در بازار گل محلاتی غرفه‌ها و مغازه‌هایی هستند که خدمات گل‌آرایی از قبیل جشن عروسی، دسته‌ گل عروس، تزئین ماشین عروس، تاج گل برای مراسم ترحیم و... را ارائه می‌دهند. همچنین باید بگوییم در این بازار بزرگ گل‌وگیاه دوره‌های آموزشی گل‌آرایی و باغبان هم ارائه می‌شود. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر می‌توانید با کارشناس‌های بازار گل محلاتی به صورت حضوری یا غیرحضوری صحبت کنید.


بازار گل محلاتی تهران؛ قیمت

Mahallati Flower Market colorful cacti

قیمت گل در بازار گل محلاتی چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بازار گل شهید محلاتی تهران محل مناسبی برای خرید گل با قیمت پایین‌تر است، زیرا در این بازار خبری از واسطه‌ها نیست و شما می‌توانید گل‌ها ‌و گیاهان مختلف را با قیمت کمتر به نسبت مغازه‌های گل‌فروشی سطح شهر خریداری کنید. هنگامی که خرید شما به صورت عمده باشد متوجه تفاوت قیمت‌ها می‌شوید و دیگر مجبور نیستید برای یک تاج‌ گل هزینه‌ گزافی پرداخت کنید. مشتریان و مراجعین همیشگی این بازار معتقد هستند که قیمت‌های گل‌ها و گیاهان در روزهای تعطیل به نسبت روزهای عادی افزایش پیدا می‌کند.


چه زمانی برای رفتن به بازار گل محلاتی مناسب است؟

مطمئن باشید شما در هر فصلی که به این بازار گل بروید دست خالی بر نمی‌گردید‎‏ ولی باید به این مورد هم توجه کنید که در هر فصل گل‌ و گیاه مخصوص به خود در این بازار بزرگ گل موجود است. خیلی از افراد فکر می‌کنند در هر فصلی از سال بروند می‌توانند هر نوع گلی را پیدا کنند در صورتی‌که اینطور نیست؛ مثلا در فصل تابستان توقع نداشته باشید که گل‌ نرگس در این بازار پیدا کنید. ولی از گل‌هایی که در هر فصلی از سال در این بازار موجود است می‌توان به داوودی، رز، گیاهان مختلف آپارتمانی و ژربرا اشاره کرد. در هر فصلی از سال این بازار گل جلوه زیبا و خاصی دارد.

بازار گل محلاتی تهران از آن مکان‌هایی است که ارزش یکبار دیدن را دارد. حتی اگر قصد خرید هم ندارید سری به این بازار بزنید تا حس و حالتان عوض شود. هنگامی‌که در این بازار قدم می‌زنید دوست دارید ساعت‌ها به گل‌‌ها وگیاهان زیبای اطراف خود نگاه کنید و از هر کدام برای خود بخرید.

سوالات متداول

بازار گل محلاتی کجاست؟

بازار گل محلاتی در بزرگراه محلاتی یکی از بزرگراه‌های مهم شرق تهران واقع شده است.

بازار گل محلاتی منطقه چند است؟

بازار گل محلاتی تهران در منطقه ۱۴ قرار دارد.

نوشته های مشابه
 • مراکز خرید و بازارهای تهران

  بازارها و مراکز خرید تهران برای عاشقان خرید، مکان‌های رویایی و دوست‌داشتنی‌ای هستند، تاحدی که ممکن است چند روز از سفر خود به پایتخت را به خرید و گشت‌وگذار در این بازارها اختصاص دهند! بنابراین در این مقاله به سراغ معرفی تمام مراکز خرید و بازارهای تهران می‌رویم؛ قرار است به شما بگوییم لباس، کفش، مبلمان، طلا و... را از کجای تهران بخرید!

 • جاهای دیدنی تهران

  وقتی صحبت از جاهای دیدنی تهران می‌شود خیلی‎‌ها تعجب می‌کنند، چیزی که تصور عموم از پایتخت کشورمان است، شهری پرازدحام و در بر گرفته با هاله‌ای از دود و غبار است، اما واقعیت اینجاست که تهران مکان‌های دیدنی ارزشمندی برای بازدید دارد. آیا می‌خواهید با پربازدیدترین شهر ایران بیشتر آشنا شوید و صدها جای دیدنی و مرکز خرید در پایتخت کشورمان را بشناسید؟

 • مرکز خرید مگامال تهران

  مرکز خرید مگا مال یکی دیگر از مکان‌های جذاب تهران برای عاشقان خرید است. اگر می‌خواهید کامل‌ترین اطلاعات درباره فروشگا‌های پاساژ مگامال تهران را بدانید و با امکانات تفریحی، ورزشی و فرهنگی این مجموعه آشنا شوید، حتما این مقاله را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید