ورود
new international code to provide protection for tourists

تدوین کد بین المللی جدید در راستای حمایت از گردشگری

زمان برای مطالعه 3 دقیقه
 • ...
 • ...

بر اساس برنامه‌های جدیدی که سازمان جهانی گردشگری در دست اقدام دارد، گردشگران به عنوان مصرف‌کننده از حمایت قانونی بیشتری برخوردار می‌شوند. با بازگشت اعتماد به عنوان اولویت اصلی این بخش، کد بین‌المللی حمایت از گردشگران که سازمان جهانی گردشگری با حمایت نزدیک به 100 کشور عضو در دستور کار دارد، امکان پشتیبانی شفاف‌تر و هماهنگ‌تر از گردشگران را در شرایط اضطراری در سرتاسر دنیا مهیا می‌کند.

کمیسیون توسعه کد بین‌المللی حمایت از گردشگران در اولین جلسه خود، مشارکت فعال 92 کشور عضو سازمان جهانی گردشگری را اعلام کرد. اعضا با همکاری یکدیگر برنامه اجرایی مشخصی را اتخاذ کردند تا از طریق یک چارچوب مشترک و یکپارچه بار دیگر اعتماد گردشگران را جلب کنند. طی هفته‌های آینده، از سازمان‌های بین‌المللی، کمیسیون اروپا و نیز سهامداران بخش خصوصی درخواست خواهد شد برای تقسیم عادلانه‌ و متعادل‌تر مسئولیت‌ها بین تمامی ذینفعان بخش گردشگری در دنیای پس از کووید-19 به این طرح کم‌سابقه ملحق شوند.

کمک به گردشگرانی که دچار مشکل شده‌اند

پیش از جلسه امروز، سازمان جهانی گردشگری توصیه‌هایی را برای کمک به گردشگران خارجی در شرایط اضطراری منتشر کرد که زمینه را برای تدوین کد بین‌المللی حمایت از گردشگران مهیا می‌کند.

این توصیه‌ها کشورهای عضو را خطاب قرار می‌دهد و به گونه‌ای طراحی شده تا اطمینان حاصل شود تقسیم مسئولیت برای حمایت از گردشگران در شرایط اضطراری در کل زنجیره ارزش گردشگری به طور عادلانه انجام شده است، از جمله:

•جلوگیری از اختلالات احتمالی با تهیه طرح‌های جایگزین و پروتکل‌های هماهنگ و آموزش سهامداران بخش گردشگری برای کمک به گردشگران در شرایط اضطراری

•ارائه اطلاعات به گردشگران در اسرع وقت

•توجه به همکاری فرا مرزی بین دولت‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات گردشگری

•تقویت همکاری نزدیک بین دولت‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات سفر و اقامت

•توجه به بازگرداندن رضایتمندانه گردشگران به کشورشان.

زوراب پولولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری گفت: "عدم اعتماد و اطمینان به سفر از بزرگترین چالش هایی است که در تلاش برای ازسرگیری گردشگری با آن مواجه هستیم. تدوین یک کد بین‌المللی برای حمایت از گردشگران گام مهمی برای پرداختن به این موضوع خواهد بود. تدوین مجموعه استانداردی از حداقل استانداردهای حمایت از مصرف‌کننده برای گردشگران به افراد کمک خواهد کرد احساس امنیت و اطمینان بیشتری نسبت به سفرهای بین‌المللی داشته باشند. همچنین، این کد به ما اطمینان خواهد داد که مسئولیت مدیریت هر گونه اختلال ناشی از این همه‌گیری به طور عادلانه در کل بخش ما تقسیم می شود."

پیش بینی می‌شود گزارش پیشرفت تدوین کد بین المللی حمایت از گردشگران در مجمع عمومی بعدی سازمان جهانی گردشگری (پایان سال 2021 در مراکش، مراکش) برای موافقت کشورهای عضو ارائه شود.

منبع: New International Code to Provide Greater Legal Protection for Tourists

نوشته های مشابه
 • راهنمای سفر به تهران

  اگر اولین‌بار است به تهران سفر می‌کنید، اگر قصد سفر به تهران را دارید اما از چندوچون آن مطلع نیستید، اگر به دنبال فرصتی برای شناخت بیشتر و بهتر پایتخت کشورمان هستید، اگر تهران برایتان یک مقصد ایده‌آل است، خواندن راهنمای سفر به تهران را از دست ندهید!

 • بهترین بوتیک هتل‌ های جهان

  سپری‌کردن تعطیلات در بهترین بوتیک هتل‌های جهان و دیدن جاذبه‌های گردشگری کشورهای مختلف خواسته‌ی ایده‌آلی است. در کشورمان ایران، بوتیک هتل‌ها بیشتر حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی دارند، اما در دیگر کشورهای دنیا این‌گونه نیستند و گردشگران با تنوع بالایی از فضاها و خدمات روبه‌رو می‌شوند.

 • همه‌چیز درباره یک بوتیک هتل

  چه جزییاتی می‌تواند یک سفر عادی را برای شما، به یک سفر خاص و ویژه تبدیل کند؟ طبیعت‌گردی و کمپ‌زدن در دشت‌های سرسبز؟ یا اقامت در یک بوتیک هتل جذاب با حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی؟ اگر جزو دسته دوم هستید، خواندن این مقاله برای شما از اوجب واجبات است!

دیدگاهتان را بنویسید
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات