ورود
Return of domestic air travel to India before the epidemic

65 درصد از سفرهای هوایی داخلی هند به میزان قبل از همه‌گیری کووید بازگشته است

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
  • ...
  • ...

پرادیپ سینگ کارولا، رئیس سازمان هواپیمایی داخلی هند، ضمن سخنرانی در وبیناری با موضوع "چشم‌انداز پیش‌ روی صنعت هواپیمایی و گردشگری" که به میزبانی اتحادیه انجمن‎های گردشگری و مهمان‌یاری هند برگزار شد، اظهار داشت: "حدود 65 درصد از سفرهای هوایی داخلی به میزان قبل از همه‌گیری کووید-19 بازگشته و اکنون باید طرحی را برای احیای صنعت گردشگری تهیه کنیم."

کارولا در ادامه اظهار داشت که سفرهای هوایی در دوران همه‌گیری کووید-19 به عنوان وسیله حمل و نقل ایمنی، نسبت به دیگر انواع سفر ارجحیت پیدا کرده است. وی افزود: "در نخستین روز از شروع دوباره خدمت‌رسانی هوایی در داخل کشور (25 می) تنها 79000 نفر اقدام به سفر کردند و ما بسیار نگران بودیم. اما به تدریج شرایط بهتر شد."

به گفته کارولا، 250 هزار مسافر در 27 نوامبر با پروازهای داخلی سفر كردند و با توجه به این كه میانگین مسافران قبل از همه‌گیری کووید-19 در کشور روزانه حدود 370 تا 375 نفر بوده، نزدیک به 65 درصد از سفرهای داخلی به میزان قبل از شیوع کرونا بازگشته است. وی گفت همچنان که مشاغل و دانشگاه‌های بیشتری فعالیت‌های خود را از سر می‌گیرند، این میزان نیز احتمالا در 2 تا 3 ماه آینده به 80 تا 90 درصد یا تقریبا به میزان نرمال خواهد رسید.

کارولا همچنین خاطر نشان کرد: "از آنجائی‌ که روند بازگشت تقاضا به بازار سفرهای کاری زمان‌بر است، بخش‌هایی مانند بازدید از دوستان و آشنایان محرک افزایش تقاضا برای سفرهای هوایی هستند.

او درباره ازسرگیری پروازهای کاری بین‌المللی، گفت: "ازسرگیری پروازهای بین‌المللی نه تنها به ما، بلکه به تصمیم طرف مقابل نیز بستگی دارد."

"صنعت هواپیمایی به سمت شرایط نرمال پیش می‌رود که این امر باید به صنعت گردشگری نیز گسترش یابد. مقاصد گردشگری پیشتر بازگشایی شده‌اند و سازمان میراث فرهنگی نیز بناهای تاریخی را بازگشایی کرده است. اکنون زمان آن رسیده که مردم را متقاعد کنیم شرایط برای سفری ایمن مهیا است."

وی گفت: "بنابراین همه ما باید با همکاری یکدیگر طرحی را تهیه کنیم که رونق گردشگری داخلی را نیز به دنبال داشته باشد." کرالا در ادامه افزود که همزمان دیگر کشورها نیز باید به صدور دوباره ویزای گردشگری توجه نشان دهند. کرالا از صنعت گردشگری نیز تقاضا کرد با تقویت خطوط هوایی داخلی به احیای اقتصاد کشور کمک کنند.

منبع:   India’s domestic air travel back to pre-Covid level 

نوشته های مشابه
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات