ورود
Resume trips

ابتکارعمل، کلید شروع مجدد سفرها

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

میزان مشارکت صنعت گردشگری در اهداف توسعه پایدار نسبت به صنایع دیگری مانند کالاهای مصرفی و بسته‌بندی کمتر است به خصوص در بخش تولید و مصرف مسئولانه (SDG12) با میزان مشارکت 46.2 درصدی مشاغل مسافرتی در مقایسه با میانگین 62.7 درصدی این صنعت.

لندن، انگلستان- بنا به گزارش شرکت تحقیقات بازار بین‌الملل، یورومانیتور اینترنشنال، صنعت سفر با رشد حقیقی تولید ناخالص داخلی 4.8- درصدی یک بحران ماهیتی را در سال 2020 تجربه کرد.

یورومانیتور در گزارش جدید خود با عنوان "تسریع نوآوری در سفر پس از ویروس کرونا" که در 9 نوامبر منتشر می شود، به این موضوع خواهد پرداخت که همزمان با تلاش مشاغل برای رونق دوباره و تسریع فرآیند دیجیتالی شدن و توسعه پایدار، نوآوری تا چه اندازه در احیای بخش گردشگری مهم خواهد بود.

همه‌گیری کرونا حقایق ناخوشایندی را درباره آثار زیست محیطی سفر آشکار ساخت. میزان مشارکت صنعت گردشگری در اهداف توسعه پایدار نسبت به صنایع دیگری مانند کالاهای مصرفی و بسته‌بندی کمتر است، به خصوص در بخش تولید و مصرف مسئولانه (SDG12) با میزان مشارکت 46.2 درصدی مشاغل مسافرتی، در مقایسه با میانگین 62.7 درصدی این صنعت.

آگاهی از این مسئله، مصرف‌کنندگان را ترغیب می‌کند در رفتارهای سفر خود تجدید نظر کنند و به مصرف مسئولانه روی بیاورند. کارولین برمنر، رئیس بخش تحقیقات سفر در یورومانیتور اینترنشنال، اظهار داشت: "در سطح جهانی، بیش از یک پنجم مصرف کنندگان انصراف همیشگی از سفرهای بین‌المللی را مورد توجه قرار داده‌اند تا میزان انتشار کربن را کاهش دهند و نزدیک خانه بمانند." این پیام در مناطقی مانند اسکاندیناوی و اروپا پشتوانه بیشتری دارد چرا که 65 درصد از مشاغل فعال در بخش سفر در کشورهای نوردیک (شمال اروپا) در حال اجرای برنامه‌های توسعه پایدار هستند که 10 درصد بالاتر از متوسط جهانی است."

به منظور ایجاد محیطی امن‌تر برای مسافران، استفاده از هوش مصنوعی و خدمات الکترونیکی سرعت بیشتری یافته که شکل سفر مشتری را نیز به کلی دگرگون می‌کند. تجربه‌های سفر مجازی با رواج تورهای مجازی "مناطق بکر و دست‌نخورده" به راهنمایی محلی‌ها در شهرهای اروپایی محبوبیت یافته است. درهمین حال، خدمات بدون تماس و سلف سرویسی که اکنون استفاده از آن معمول شده، با رعایت تدابیر بهداشتی سختگیرانه و فاصله گذاری اجتماعی در حال افزایش است.

در این دوران سخت، صنعت سفر انعطاف پذیری، نبوغ و قدرت خود را به نمایش می‌گذارد و نوآوری راهکار اصلی برای تطابق با شرایط نرمال جدید و حرکت در مسیر بهبود شرایط است.

منبع: Innovation will be key for travel recovery

نوشته های مشابه
 • پاسپورت نیوزیلند

  مطابق با آخرین رتبه‌بندی جهانی، در‌حال‌حاضر پاسپورت نیوزلند معتبرترین گذرنامه دنیا است. شاخص اعتباربندی گذرنامه‌ها، میزان قدرت گذرنامه ها را از حیث مدت زمان صدور، محدودیت‌های ویزا، تغییرات قانونی و مقررات ورود به یک کشور فهرست می کند.

 • موافقت‌نامه سازمان جهانی گردشگری

  سازمان جهانی گردشگری قبل از برگزاری نشست گروه جی20 (G20) متشکل از بزرگترین اقتصادهای دنیا، که بخش ویژه‌ای را به گردشگری اختصاص می‌دهد، یادداشت تفاهمی را با انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) امضا کرد، زیرا هر دو طرف برای ازسرگیری گردشگری بین‌المللی با یکدیگر همکاری می‌کنند. موافقت‌نامه جدید با تاکید بر جایگاه خاص سازمان جهانی گردشگری به عنوان پلی بین مجموعه سازمان ملل و بخش خصوصی، بر افزایش اعتماد مشتریان به سفر و در کانون توجه قرار گرفتن پایداری در دوران بازیابی شرایط و رشد در آینده تمرکز خواهد کرد.

 • بهبود گردشگری

  تفاهم‌نامه‌های مسافرتی منسجم و هماهنگ، اقدامات ایمنی پیشرفته و حفظ مشاغل و معیشت از مهم‌ترین اجزای لازم برای ازسرگیری گردشگری است.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز