ورود
Reduction of flights over Iran

کاهش 46 درصدی درآمدهای حاصل از پروازهای عبوری از حریم هوایی ایران در نیمه اول سال 2020

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...

به گفته سیاوش امیرموکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها، درآمدهای این شرکت از پروازهای عبوری از آسمان ایران در نیمه اول سال 2020 در مقایسه با مدت مشابه سال 2019 بیش از 46 درصد یا 69 میلیون دلار کاهش داشته است.

سیاوش امیرموکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها خاطرنشان کرد با پیش بینی های خوش بینانه تعداد هواپیماهایی که در طول سال 2020 در حریم هوایی ایران پرواز می کنند 112000 پرواز خواهد بود و انتظار می رود درآمد حاصل از آن به 10 هزار میلیارد ریال (40 میلیون دلار) برسد.

به گزارش ایرنا، با این وجود وی افزود: انتظار می رود تا پایان سال 2020 کاهش 47 درصدی تردد مسافر را در فرودگاه های ایران داشته باشیم.

وی اظهار داشت: "تعداد مسافران بین المللی در فرودگاههای خاورمیانه 102-113 میلیون نفر کاهش خواهد یافت که کاهش درآمد 18-20 میلیارد دلاری در طول سال 2020 را در این بخش به دنبال خواهد داشت. تعداد مسافران داخلی در خاورمیانه نیز 21-24 میلیون نفر کاهش خواهد یافت و درآمد حاصل از آن با کاهش 2 میلیارد دلاری روبرو خواهد شد."

منبع : Overflight Revenues Down 46 Percent

نوشته های مشابه
 • راهنمای سفر به تهران

  اگر اولین‌بار است به تهران سفر می‌کنید، اگر قصد سفر به تهران را دارید اما از چندوچون آن مطلع نیستید، اگر به دنبال فرصتی برای شناخت بیشتر و بهتر پایتخت کشورمان هستید، اگر تهران برایتان یک مقصد ایده‌آل است، خواندن راهنمای سفر به تهران را از دست ندهید!

 • بهترین بوتیک هتل‌ های جهان

  سپری‌کردن تعطیلات در بهترین بوتیک هتل‌های جهان و دیدن جاذبه‌های گردشگری کشورهای مختلف خواسته‌ی ایده‌آلی است. در کشورمان ایران، بوتیک هتل‌ها بیشتر حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی دارند، اما در دیگر کشورهای دنیا این‌گونه نیستند و گردشگران با تنوع بالایی از فضاها و خدمات روبه‌رو می‌شوند.

 • همه‌چیز درباره یک بوتیک هتل

  چه جزییاتی می‌تواند یک سفر عادی را برای شما، به یک سفر خاص و ویژه تبدیل کند؟ طبیعت‌گردی و کمپ‌زدن در دشت‌های سرسبز؟ یا اقامت در یک بوتیک هتل جذاب با حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی؟ اگر جزو دسته دوم هستید، خواندن این مقاله برای شما از اوجب واجبات است!

دیدگاهتان را بنویسید
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات