ورود
Reduction of flights over Iran

کاهش پروازهای عبوری از ایران

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

به گفته سیاوش امیرموکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها، درآمدهای این شرکت از پروازهای عبوری از آسمان ایران در نیمه اول سال 2020 در مقایسه با مدت مشابه سال 2019 بیش از 46 درصد یا 69 میلیون دلار کاهش داشته است.

سیاوش امیرموکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها خاطرنشان کرد با پیش بینی های خوش بینانه تعداد هواپیماهایی که در طول سال 2020 در حریم هوایی ایران پرواز می کنند 112000 پرواز خواهد بود و انتظار می رود درآمد حاصل از آن به 10 هزار میلیارد ریال (40 میلیون دلار) برسد.

به گزارش ایرنا، با این وجود وی افزود: انتظار می رود تا پایان سال 2020 کاهش 47 درصدی تردد مسافر را در فرودگاه های ایران داشته باشیم.

وی اظهار داشت: "تعداد مسافران بین المللی در فرودگاههای خاورمیانه 102-113 میلیون نفر کاهش خواهد یافت که کاهش درآمد 18-20 میلیارد دلاری در طول سال 2020 را در این بخش به دنبال خواهد داشت. تعداد مسافران داخلی در خاورمیانه نیز 21-24 میلیون نفر کاهش خواهد یافت و درآمد حاصل از آن با کاهش 2 میلیارد دلاری روبرو خواهد شد."

منبع : Overflight Revenues Down 46 Percent

نوشته های مشابه
 • پاسپورت نیوزیلند

  مطابق با آخرین رتبه‌بندی جهانی، در‌حال‌حاضر پاسپورت نیوزلند معتبرترین گذرنامه دنیا است. شاخص اعتباربندی گذرنامه‌ها، میزان قدرت گذرنامه ها را از حیث مدت زمان صدور، محدودیت‌های ویزا، تغییرات قانونی و مقررات ورود به یک کشور فهرست می کند.

 • موافقت‌نامه سازمان جهانی گردشگری

  سازمان جهانی گردشگری قبل از برگزاری نشست گروه جی20 (G20) متشکل از بزرگترین اقتصادهای دنیا، که بخش ویژه‌ای را به گردشگری اختصاص می‌دهد، یادداشت تفاهمی را با انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) امضا کرد، زیرا هر دو طرف برای ازسرگیری گردشگری بین‌المللی با یکدیگر همکاری می‌کنند. موافقت‌نامه جدید با تاکید بر جایگاه خاص سازمان جهانی گردشگری به عنوان پلی بین مجموعه سازمان ملل و بخش خصوصی، بر افزایش اعتماد مشتریان به سفر و در کانون توجه قرار گرفتن پایداری در دوران بازیابی شرایط و رشد در آینده تمرکز خواهد کرد.

 • بهبود گردشگری

  تفاهم‌نامه‌های مسافرتی منسجم و هماهنگ، اقدامات ایمنی پیشرفته و حفظ مشاغل و معیشت از مهم‌ترین اجزای لازم برای ازسرگیری گردشگری است.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز