ورود
Growth of international flights to Iran

شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی بیشتری پروازهای خود به شهرهای ایران را از سر می‌گیرند

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...

آخرین داده‌های منتشر شده توسط شرکت فرودگاه‌های ایران نشان می‌دهد ترافیک هوایی بین‌المللی در ایران که پس از شیوع دوباره ویروس کرونا رکود شدیدی را در هر دو بخش مسافربری و باربری تجربه کرد، به تدریج در حال رشد است.

پس از اینکه شرکت‌های هواپیمایی بیشتری مسیرهای لغو شده به دنبال شیوع دوباره ویروس کرونا را مجددا فعال می‌کنند، پروازهای بین‌المللی به و از ایران در حال از سرگیری است.

آخرین اطلاعات منتشر شده توسط شرکت فرودگاه‌های ایران نشان می‌دهد ترافیک هوایی بین‌المللی در ایران پس از اینکه همه‌گیری ویروسی رکود شدیدی را در هر دو بخش مسافربری و باربری به بار آورد، به تدریج در حال رشد است.

داده‌های شرکت فرودگاههای ایران نشان می دهد تعداد پروازها و فرودهای بین المللی، و نیز جا‌‌به‌جایی مسافران و بار در طول چهارمین ماه از سال جاری ایران (21 ژوئن - 21 ژوئیه) در مقایسه با ماه قبل به ترتیب 100% ، 89% و %100 افزایش داشته است.

تعداد کل پروازها و فرودها در ماه مورد بررسی در مقایسه با ماه قبل 3% رشد داشته است.

با این حال، تعداد کل مسافران و حجم محموله‌های جا‌به‌جا شده در این مدت در مقایسه با ماههای قبل به ترتیب شاهد کاهش 2 و 6 درصدی بوده است.

در چهارمین ماه از تقویم ایران (21 ژوئن - 21 ژوئیه) ، در مجموع 21،767 پرواز و فرود ثبت شده، که نشان دهنده کاهش 28 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

در این ماه بیش از 1.94 میلیون مسافر و 14328 تن بار جا‌به‌جا شده است که به ترتیب 45٪ و 51٪ کاهش را نسبت به سال قبل نشان می دهد.

در بخش بین المللی، 215 پرواز و فرود ثبت شده که 91٪ کاهش سالانه را نشان می دهد. در مجموع 8،605 مسافر و بیش از 1،367 تن بار به و از مقصدهای خارج از کشور حمل شده که به ترتیب نشان دهنده افت 97٪ و 78٪ سالانه است.

شرکت فرودگاه های ایران شاخه ای از وزارت راه و شهرسازی است که 54 فرودگاه در سراسر کشور را اداره می کند.

منبع: More Int'l Airlines Resume Flights to Iranian Cities

نوشته های مشابه
 • راهنمای سفر به تهران

  اگر اولین‌بار است به تهران سفر می‌کنید، اگر قصد سفر به تهران را دارید اما از چندوچون آن مطلع نیستید، اگر به دنبال فرصتی برای شناخت بیشتر و بهتر پایتخت کشورمان هستید، اگر تهران برایتان یک مقصد ایده‌آل است، خواندن راهنمای سفر به تهران را از دست ندهید!

 • بهترین بوتیک هتل‌ های جهان

  سپری‌کردن تعطیلات در بهترین بوتیک هتل‌های جهان و دیدن جاذبه‌های گردشگری کشورهای مختلف خواسته‌ی ایده‌آلی است. در کشورمان ایران، بوتیک هتل‌ها بیشتر حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی دارند، اما در دیگر کشورهای دنیا این‌گونه نیستند و گردشگران با تنوع بالایی از فضاها و خدمات روبه‌رو می‌شوند.

 • همه‌چیز درباره یک بوتیک هتل

  چه جزییاتی می‌تواند یک سفر عادی را برای شما، به یک سفر خاص و ویژه تبدیل کند؟ طبیعت‌گردی و کمپ‌زدن در دشت‌های سرسبز؟ یا اقامت در یک بوتیک هتل جذاب با حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی؟ اگر جزو دسته دوم هستید، خواندن این مقاله برای شما از اوجب واجبات است!

دیدگاهتان را بنویسید
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات