ورود
Mashhad Botanical Garden

باغ گیاه‌ شناسی مشهد

زمان برای مطالعه 7 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

باغ گیاه‌ شناسی مشهد یک مجموعه تفریحی - گردشگری همه‌چیز تمام است که همه افراد با هر نوع سلیقه‌ای را راضی نگه‌ می‌دارد. از آبشار‌ها و برکه‌های فرح‌بخش گرفته تا نمایشگاه‌های حیوانات ماقبل تاریخ، باغ گیاهان دارویی و باغ شادی کودکان، همه و همه نوید‌بخش یک روز تفریحی عالی در شهر مشهد هستند.

باغ‌ گیاه‌ شناسی یا همان باغ مشهد؛  از آن دسته تفریحاتی‌ است که در لیست پارک‌های مشهد در مقابل پارک وکیل آباد و پارک کوهسنگی، کم‌رنگ‌ و ناشناخته مانده و متاسفانه هنوز در لیست اولویت‌های تفریحی در مشهد آنطور که بایدوشاید جا نیفتاده است. امروز در یومگ قصد داریم تا تمام جنبه‌های بی‌نظیر باغ‌ گیاه‌ شناسی مشهد را به عنوان یکی از بهترین تفرجگاه‌های شهر مشهد برای شما خوانندگان عزیز شرح‌ دهیم تا در سفر بعدی‌تان به مشهد از بازدید این مجموعه شگفت‌انگیز غافل نشوید و خاطره‌ یک روز عالی را از سفر به مشهد در ذهن و قلب‌تان همیشگی کنید. پس با مجله یوتراوز همراه شوید.لیستی از آنچه‌ درباره باغ گیاه‌ شناسی مشهد در این نوشته می‌خوانید:آدرس باغ گیاه‌ شناسی مشهد (+ شماره تماس و اطلاعات بازدید)

 • بلوار جمهوری، نرسیده به پل غدیر، درِ شماره 2 باغ مشهد


باغ مشهد دو در ورودی دارد، حواستان باشد که در شماره 2 این مجموعه برای ورود بازدیدکنندگان است. در شماره 1 که در خیابان پروین اعتصامی 26 قرار دارد، برای ورود کارکنان مجموعه است. پس برای بازدید از باغ گیاهشناسی مشهد، با مراجعه به آدرس بالا، از در شماره 2 وارد شوید.


نقشه باغ گیاه شناسی مشهد
شماره‌ تماس باغ گیاه شناسی مشهد


ساعت کاری باغ گیاه شناسی مشهد

ساعت بازدید باغ گیاه شناسی مشهد هر روز از ساعت 9:00 صبح تا 12:00 شب است.


باغ گیاه شناسی مشهد؛ قیمت بلیط

قیمت ورودی باغ گیاه شناسی مشهد 10 هزار تومان است. با پرداخت این مبلغ شما می‌توانید از بخش‌های مختلف باغ دیدن کنید. گفتنی است که بازدید از باغ گیاه شناسی مشهد برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.دسترسی به باغ گیاه شناسی مشهد با سرویس حمل‌ونقل عمومی

 پارک باغ گیاه شناسی مشهد
باغ گیاه شناسی مشهد از مرکز شهر، فاصله قابل توجهی دارد. به‌خاطر شلوغی شهر و هزینه بالای رفت و آمد، احتمالا ترجیح می‌دهید از مترو یا اتوبوس برای رفتن به این جاذبه گردشگری استفاده کنید. به همین منظور ما در ادامه، مسیر دسترسی به باغ گیاه شناسی را با سرویس‌های حمل و نقل عمومی در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.


دسترسی به باغ گیاه شناسی مشهد از میدان آزادی

میدان آزادی (میدان پارک ملت) یکی از پرترددترین میدان‌های مشهد است و به خیابان‌های اصلی شهر راه دارد. یکی از مسیرهایی که قرار است مورد بررسی قرار دهیم، مسیر میدان آزادی تا باغ گیاه شناسی مشهد با مترو و اتوبوس است. 


مترو + اتوبوس

از میدان آزادی حدود 200 متر به سمت ایستگاه مترو آزادی پیاده‌روی کنید. در ایستگاه مترو سوار خط 1 شوید و بعد از گذشت 10 ایستگاه، در ایستگاه غدیر پیاده شوید. از آنجا تا پارک گیاه شناسی مشهد، حدود 900 متر راه در پیش دارید که با پای پیاده هم می‌شود طی کرد. اما اگر بخواهید می‌توانید بقیه مسیر را با اتوبوس طی کنید. به این صورت که بعد از این که در ایستگاه غدیر از مترو خارج شدید، به ایستگاه انتهای خیابان فدائیان اسلام بروید و سوار خط 8 شوید. بعد از گذشت یک ایستگاه، در انتهای خیابان پروین اعتصامی پیاده شوید و به سمت باغ گیاه شناسی (حدود 500 متر) پیاده‌روی کنید.


دسترسی به باغ گیاه شناسی مشهد از حرم امام رضا (ع)

بیش‌تر هتل‌ها و مهمانپذیرهای مشهد در حوالی حرم امام رضا (ع) قرار دارند و به راحتی می‌توان گفت خیابان‌های اطراف حرم مطهر، کانون اقامت مسافران و زائران حضرت رضا به شمار می‌آیند. به همین دلیل مسیر حرم تا باغ گیاه شناسی را بررسی می‌کنیم و راه‌های دسترسی با مترو و اتوبوس را در اختیارتان می‌گذاریم؛ تا اگر مبدا شما هم برای رسیدن به باغ گیاه شناسی خیابان‌های اطراف حرم است، به راحتی مسیر خود را پیدا کنید.


مسیر اول:

به ایستگاه اتوبوس حرم مطهر در ابتدای خیابان طبرسی بروید و سوار خط BRT (پایانه امام رضا- پایانه طبرسی) شوید. بعد از 4 ایستگاه، در ایستگاه پانزده خرداد از اتوبوس پیاده شده و به سمت خیابان جمهوری اسلامی بروید تا به اولین ایستگاه اتوبوس برسید. منتظر خط 61 (شهرک شیرین- پایانه انقلاب) بمانید و تا ایستگاه چهارراه پروین اعتصامی با آن همراه شوید. بعد از 500 متر پیاده‌روی به باغ گیاه شناسی مشهد می‌رسید.


مسیر دوم:

در خیابان امام رضا در ایستگاه بعد از میدان بیت‌المقدس سوار خط BRT (پایانه امام رضا - حرم مطهر) شده و در ایستگاه 15 میدان خرداد پیاده شوید. از ابتدای خیابان جمهوری اسلامی، سوار خط 61 شوید و تا چهارراه پروین اعتصامی پیش بروید. از آنجا تا باغ گیاه شناسی حدود 500 متر پیاده روی کنید.


دسترسی به باغ گیاه شناسی از فرودگاه مشهد

دسترسی به باغ گیاه شناسی مشهد از بلوار فرودگاه

باغ گیاه شناسی با فرودگاه شهید هاشمی نژاد فاصله چندانی ندارد. به همین دلیل ممکن است اولین یا آخرین جایی که می‌خواهید در مشهد بازدید کنید باغ گیاه شناسی باشد. پس به اسکرول کردن ادامه دهید تا خطوط عبوری این مسیر را معرفی کنیم. برای خرید بلیط هواپیما روی یوتراوز همیشه حساب کنید.


مترو

در ایستگاه فرودگاه سوار مترو شده و در ایستگاه غدیر پیاده شوید. حدود 900 متر به سمت باغ گیاه شناسی پیاده‌روی کنید.


مترو + اتوبوس

در سالن فرودگاه وارد ایستگاه مترو شوید و تا ایستگاه بعدی (بوستان ریحانه) پیش بروید. بعد از خارج شدن از ایستگاه مترو، به ایستگاه اتوبوس میدان پرواز بروید و سوار خط 78 (پایانه انقلاب اسلامی- شهرک عسگریه) بشوید. بعد از گذشت 2 ایستگاه به جمهوری اسلامی 34 می‌رسید. از آنجا تا باغ گیاه شناسی 300 متر پیاده روی کنید.معرفی باغ‌ گیاه‌ شناسی مشهد

باغ گیاه شناسی مشهد ساعت کار

در‌های باغ‌ گیاه‌ شناسی مشهد با تلاش بی‌وقفه 42 پیمانکار و 450 نیروی کارگر، در خردادماه سال 1392 به روی بازدید‌کنندگان باز شد. با بازدید از این مجموعه متوجه بزرگی و وسعت آن خواهید شد و در خواهید یافت که یک روز برای بازدید از تمام زیبایی‌های این باغ کافی ‌نیست. چراکه نزدیک به 45 هزار مترمربع از فضای باغ‌ گیاه‌ شناسی با چمن پوشیده‌ شده‌ است، 15 هزار اصله درخت و درختچه دارد، 12 هزار مترمربع پرچین، 25 هزار مترمربع گل دائمی، 9 هزار مترمربع گل‌های فصلی و 68 هزار متر‌مربع معبر (مسیر پیاده‌روی) در آن وجود دارد و بازدید از این همه، در یک روز امکان‌پذیر نیست. اما با اطلاعاتی که در ادامه به دست می‌آورید، می‌توانید برای استفاده از بخش‌های مختلف آن برنامه‌ریزی کنید.

باغ گیاه‌ شناسی مشهد علاوه‌بر این‌که امکانات تفریحی عالی و متنوعی را در خود جای داده است، برای برپایی مراسم‌ها و همایش‌ها هم گزینه‌ مناسبی است. سالن چندمنظوره این مجموعه، در قسمت برپایی همایش‌ها، 450 نفر ظرفیت دارد و با آغوش باز پذیرای سازمان‌ها و نهادهای مختلف است.

باغ‌ صخره‌ای، کلکسیون گیاهان دارویی و معطر، بانک بذر و ژنوم گیاهی، باغ رز و بخش آموزشی و فرهنگی از پرطرفدارترین بخش‌های باغ گیاه‌ شناسی هستند. در ادامه به سراغ معرفی بخش‌های مختلف این باغ خواهیم رفت.

شما را به تماشای باغ گیاه‌ شناسی مشهد در آپارات دعوت می‌کنیم!

ضیافت گل‌های رنگارنگ در باغ‌ گیاه‌ شناسی

باغ رز در باغ گیاه‌شناسی مشهد

باغ رز یک مجموعه چشم‌نواز و مسحورکننده از گل‌های زیباست که در پهنه‌ای به وسعت 1 هکتار مانند فرشی رنگارنگ روی زمین پهن شده‌اند. بدون‌شک قدم زدن در بین گل‌ها و تنفس عطر دلپذیرشان روح‌تان را تازه خواهد کرد.


جشنواره دائمی گل‌های داوودی

تصویری از باغ گیاه شناسی مشهد

معمولا در پاییز هر سال، جشنواره‌ای با عنوان «گل‌های داوودی» در باغ‌ گیاه‌ شناسی مشهد برگزار می‌شود که علاقه‌مندان زیادی را به این مجموعه می‌کشاند. در کشورمان ایران نمونه‌های زیادی از انواع گل‌ داوودی پرورش پیدا می‌کند که با تلاش گردآورندگان جشنواره گل‌های داوودی، بیش از 700 نمونه آن‌ها در باغ‌ گیاه‌ شناسی هرساله به معرض نمایش گذاشته‌ می‌شوند. جالب‌ است بدانید که گل‌های داوودی علاوه‌بر زیبایی خیره‌کننده‌ای که دارند برای مصارف دارویی هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.
آشنایی با فرهنگ بومی در باغ‌ گیاه‌ شناسی

یکی از جالب‌ترین قسمت‌های باغ گیاه‌ شناسی مشهد جنبه آموزشی و فرهنگی آن است. دهکده اقوام مصلی و روستای گل‌آباد تصویرگر این جوانب در باغ‌ گیاه‌ شناسی مشهد هستند.


دهکده اقوام مصلی

دهکده اقوام مصلی در مشهد

در این قسمت سرپناه‌های کوچک حصیری را می‌بینید که شبیه به ایگلو (Igloo) یا خانه‌ اسکیموها ساخته شده‌اند. این کپر‌ها در کنار چادر‌های عشایری‌، با هدف ترویج فرهنگ و آشنایی با آداب و رسوم و سبک زندگی اقوام مختلف ایرانی برپا شده‌اند. فرهنگ‌هایی که مربوط به اقوام مختلف ایرانی مثل: ترک‌‌ها و کرد‌ها و لر‌ها وعرب‌ها و ترکمن‌هاست.


روستای گل آباد

روستا در باغ گیاه شناسی

با بازدید از باغ گیاه‌ شناسی مشهد می‌توانید به روستای گل آباد بروید و در دل شهر مشهد روستاگردی کنید! این قسمت از باغ همانطور که حدس زده‌اید، به شکل یک روستا شبیه‌سازی شده است تا برای ساعتی ما را از شلوغی و ازدحام زندگی در شهر به صفا و آرامش خانه‌های روستایی بسپارد. خانه‌ای که در روستای گل‌آباد قرار دارد به سبک خانه‌های روستاهای خراسان شمالی ساخته‌ شده است. در‌های چوبی، دیوارهای کاه‌گلی و تنور سنتی در کنار چریدن حیوانات اهلی در اطراف، در واقعی به‌نظر رسیدن این تصویر به عنوان یک روستای تمام عیار شما را یاری می‌کنند.

علاوه‌بر بازدید از این مجموعه‌ها و آشناشدن با فرهنگ روستاییان و عشایر، در محلی که برای فروش صنایع دستی و دست‌سازه‌های اقوام مختلف در نظر گرفته شده‌ است، می‌توانید با خرید این محصولات، از صنایع‌دستی و هنرهای اصیل ایرانی حمایت کنید.

بازار صنایع دستی مشهد

سالن‌های همایش‌، رستوران، کافی‌شاپ و دمنوش‌سرا

خوشبختانه طراحان و مجریان فهیم باغ‌ گیاه‌ شناسی مشهد، با دقت زیادی تمام امکانات رفاهی مورد نیاز گردشگران را به بهترین شکل فراهم کرده‌اند. پس برای تجدید انرژی و ادامه ماجراجویی در باغ‌ گیاه‌ شناسی مشهد اصلا لازم نیست نگران‌ باشید چراکه مجموعه‌های غذایی در این باغ پاسخگوی تمام ذائقه‌ها و سلایق هستند. همچنین برای برپایی جلسات و همایش‌ها می‌توانید با هماهنگی قبلی از سالن چندمنظوره باغ استفاده‌ کنید.

رستوران VIP و مجلل بوتانیک با منوی غذاهای ایرانی و عربی، رستوران زیبا و باشکوه رز و هم‌چنین کافی‌شاپ و دمنوش‌سرای باغ‌ گیاه‌ شناسی مشهد از دیگر امکانات رفاهی این مجموعه هستند که در ادامه عکس‌های آن را می‌بینید.

رستوران رز در باغ گیاه شناسی
رستوران باغ گیاه شناسی  تص
رستوران رز در باغ گیاه شناسی مشهد
کافی شاپ باغ گیاه شناسی مشهد
رستوران های باغ گیاه شناسی
برای هماهنگی و رزرو سالن‌های همایش و رستوران باغ گیاه‌ شناسی با شماره تماس‌های مجموعه (05133495003- 05133495002- 05133495001) تماس بگیرید.پارک ژوراسیک باغ مشهد


اگر می‌خواهید یک ژوراسیک پارک همه‌چیز تمام ببینید، به باغ مشهد بروید. پارک ژوراسیک جدیدترین بخش باغ گیاه شناسی مشهد است. زمینی با مساحت 2 هکتار به این بخش اختصاص داده شده که که در آن حدود 30 دایناسور سخنگو قرار دارند و گونه‌های مختلف دایناسورها و جانوران ماقبل تاریخ، به بهترین شکل در آن شبیه‌سازی شده‌اند. کمی که از در ورودی دور شوید، پارک ژوراسیک با دکور خاص و تماشایی خود، توجه‌تان را جلب می‌کند.


هزینه ورودی پارک ژوراسیک باغ مشهد:

شما با هزینه‌ای که در قسمت ورودی مجموعه پرداخت می‌کنید، می‌توانید ساعت‌ها در باغ بچرخید و از تمام قسمت‌ها بازدید کنید. همه‌جا به غیر از پارک ژوراسیک! ورودی پارک ژوراسیک در باغ گیاه شناسی مشهد، برای هر نفر 50 هزار تومان است.گشت‌وگذار در باغ‌ گیاه‌ شناسی مشهد

برکه باغ گیاه شناسی مشهد

در این قسمت به سراغ باغ‌های کوچک‌تری که در باغ گیاه‌ شناسی مشهد با موضوعات مختلفی برپا شده‌اند، می‌رویم. با بازدید از این مکان‌ها اطلاعات مفید و به‌درد‌بخوری به‌دست‌ خواهید‌ آورد.


باغ گیاهان دارویی

حدود 1/5 هکتار از باغ گیاه‌ شناسی مشهد به باغ گیاهان دارویی اختصاص دارد. این قسمت علاوه‌بر زیبایی بصری و عطرخوشی که در فضا پخش‌ می‌کند، نقش مهمی در آشتی با فرهنگ گیاه‌درمانی در مشهد دارد. دمنوش‌سرای مجموعه هم در این قسمت قرار گرفته‌‌ است.


باغ صخره‌ای

دلیل نام‌گذاری این باغ، گیاهان صخره‌ای آن است که در کنار گیاهان پیازی و فصلی و آبراه‌ها و آبشارهای زیبا تصویری خیره‌کننده را خلق کرده‌اند.


باغ میوه‌های بومی

مساحت این باغ چیزی در حدود 3 هکتار است. مجموعه گیاهی آن شامل 150 مدل مختلف از درختان هسته‌دار، میوه‌دار، آجیلی، میوه‌های ریز، درختان غیرمثمر و... هستند. گفتنی‌ است که در طراحی این باغ از باغ‌های ایرانی الهام گرفته‌ شده است.


نهالستان و گلخانه‌ها

از این مجموعه می‌توان به‌عنوان بانک گیاهی باغ گیاه‌ شناسی مشهد نام برد. به دلیل قیمت بالا و در برخی موارد کمیاب‌بودن نمونه‌ها داشتن یک ذخیر‌ه‌گاه برای باغ الزامی بود، این شد که این قسمت مهم به مجموعه باغ گیاه‌ شناسی مشهد اضافه شد. مجموعه رویشی ایران و توران، مجموعه رویشی آسیای میانه و مجموعه سوزنی‌برگان هم از باغ‌های کوچکتری هستند که در باغ گیاه‌ شناسی مشهد می‌توانید وجود دارند.


باغ‌ گیاه‌ شناسی؛ قسمت کودکان

باغ گیاه شناسی قسمت کودکان

باغ طبیعت و شادی کودکان به شما این امکان را می‌دهد تا در زمانی که مشغول گشت‌وگذار در قسمت‌های مختلف باغ گیاه‌ شناسی هستید، خیالتان از کودک دلبندتان راحت باشد. از طرفی کودکان هم می‌توانند تفریحاتی مناسب سن‌‌وسال خودشان داشته‌ باشند. در باغ طبیعت کودک، مربیان متخصص برای راهنمایی کودکان حضور دارند تا مطالب آموزشی را به خوبی انتقال دهند.

خانه‌های درختی، المان‌های هیجان‌انگیز چوبی، حیوانات اهلی، کتابخانه جنگلی و کارگاه‌ سفالگری از قسمت‌های مختلف باغ طبیعت و شادی کودکان هستند که در کنار بازی‌هایی مثل: ماسه‌بازی، طراحی روی سنگ و چوب و نقاشی انگشتی محیطی شاد و مفرح را برای کودکان به ارمغان آورده‌اند.باغ‌ گیاه‌ شناسی در فصول مختلف سال

فصول مختلف در باغ گیاه شناسی مشهد

این باغ از آن دسته مکان‌های دیدنی‌ است که در تمام فصول زیبایی منحصر به‌فردی دارد. در فصل بهار شکوفه‌های درختان و گل‌های تازه شکفته‌شده چشم‌انداز بی‌نظیری را خلق‌ می‌کند. در تابستان تلالو نور در آب‌های آبراه‌ها و استخر‌های باغ می‌درخشد و درختان میوه به بار می‌نشینند. اما باغ گیاه‌شناسی مشهد در پاییز منظره‌ای شگفت‌انگیز دارد؛ در فصل پاییز برگ‌های طلایی و نارنجی در باد می‌رقصند و طبیعت پاییزی دلنشین باغ‌ را به بیننده اهدا می‌کنند. باغ‌ گیاه‌‌ شناسی مشهد در زمستان هم جلوه‌ای ‌خیره‌کننده‌ و متفاوت دارد که نباید دیدن آن را از دست بدهید.تخفیف بازدید گروهی از باغ گیاه شناسی مشهد

با اینکه مبلغ ورودی باغ گیاه‌ شناسی مشهد زیاد نیست و تنها با پرداخت 10 هزار تومان می‌شود ساعت‌ها در بین آن همه زیبایی و جاذبه‌های سرگرم کننده غرق شد، مسئولان باغ مشهد برای بازدیدهای گروهی تخفیف قابل توجهی در نظر گرفته‌اند. اگر در گروه‌های بالای 50 نفر به باغ گیاه شناسی مشهد بروید، هزینه ورودی برای شما، شامل 15% تخفیف می‌شود.اطلاعات تکمیلی از باغ گیاه شناسی مشهد

تصویری از باغ گیاه شناسی

در ادامه نکات تکمیلی درباره معرفی و امکانات باغ گیاه‌ شناسی مشهد را می‌خوانید.

 • همانطور که اشاره کردیم باغ‌ گیاه‌ شناسی وسعت زیادی دارد و در هرگوشه آن یک جای دیدنی و هیجان‌انگیز جای گرفته‌ است. برای رفاه حال بازدید‌کنندگان ماشین‌های خوش‌آب و رنگی در قسمت ورودی مجموعه آماده حمل بازدیدکنندگان تا نقاط مختلف باغ هستند.
 • در تمام قسمت‌های باغ گیاه‌ شناسی آلاچیق‌ها یا فضاهایی برای نشستن، استراحت و لذت‌بردن از زیبایی‌های باغ در نظر گرفته شده است.
 • حوضچه‌ها، رودخانه‌ها و آبشار‌های مصنوعی باغ گیاه‌ شناسی علاوه‌بر تلطیف فضا، زیبایی باغ گیاه‌ شناسی را دوچندان کرده‌اند. آبشار‌ها و گل‌های رنگارنگی که همه‌جا به چشم‌می‌خورند بهترین پس‌زمینه برای عکس‌های یادگاری‌اند!
 • در لابه‌لای گل‌ها و گیاهان برای عبور بازدید‌کنندگان، پیاده‌رو‌های سنگفرش‌شده (trail) و مسیر‌های چوبی بسیار زیبا و گیرایی طراحی شده‌ است.
 • هر‌ساله در باغ ‌گیاه‌ شناسی جشنواره‌های مختلفی برگزار می‌شود. چند مورد از جشنواره‌های که تا بحال در این مجموعه برگزار شده، عبارتند از: جشنواره آش رشته، جشنواره عکس سلفی، جشنواره فیلم کوتاه و جشنواره ماهیگیری.
 • فضاها و امکانات شرح‌داده‌شده در فاز یک باغ‌ گیاه‌ شناسی آماده ‌بهره‌برداری شده‌اند اما جذابیت‌های این باغ بزرگ و بی‌همتا هم‌چنان ادامه دارد. فاز دو این مجموعه هم، قسمت‌های مختلفی دارد که به‌زودی بازگشایی خواهد شد. باغ تروپیکال و پارک ژوراسیک از این دسته‌اند.
 • به‌عنوان آخرین نکته این را در نظر داشته‌باشید که در باغ‌ گیاه‌ شناسی، مجاز به چادر زدن و یا پهن‌کردن زیر‌انداز نیستید و برای وعده‌های غذایی می‌توانید از امکانات رستوران و کافی‌شاپ باغ استفاده کنید.

امیدواریم با استفاده از توضیحاتی که داده شد، ساعات خوشی را در باغ زیبا و دلفریب گیاه‌ شناسی در مشهد تجربه کنید. از شما دعوت می‌کنیم تا از این باغ زیبا و ارزشمند دیدن کنید و تجربه خود را از بازدید باغ گیاه‌ شناسی مشهد با خوانندگان یومگ به اشتراک بگذارید. اگر قصدتان از سفر به مشهد جدی‌ست، حتما راهنمای سفر به مشهد را در یوتراوز بخوانید.

سوالات متداول

آدرس باغ گیاه شناسی مشهد کجاست؟

مشهد، بلوار جمهوری اسلامی، نرسیده به پل غدیر

ساعت بازدید باغ گیاه شناسی مشهد چه زمانی است؟

از 9:00 صبح تا 12:00 شب

شماره تماس باغ گیاه شناسی مشهد چند است؟

05133495003 - 05133495002 - 05133495001

امکان برپایی چادر و پهن‌کردن زیرانداز در باغ گیاه شناسی مشهد وجود دارد؟

در باغ‌ گیاه‌ شناسی، مجاز به چادر زدن و یا پهن‌کردن زیر‌انداز نیستید و برای وعده‌های غذایی می‌توانید از امکانات رستوران و کافی‌شاپ باغ استفاده کنید.

وب سایت باغ گیاه‌شناسی مشهد

mbgarden.blogfa.com

باغ گیاه شناسی مشهد پارکینگ دارد؟

بله؛ پارکینگ عمومی به‌صورت رایگان در دسترس بازدیدکنندگان است.

باغ گیاه شناسی مشهد چند ورودی دارد؟

باغ مشهد دو ورودی دارد. در شماره 1 (بلوار جمهوری اسلامی، بلوار پروین اعتصامی، پروین اعتصامی 26) که مختص ورود کارکنان مجموعه است و در شماره 2 (بلوار جمهوری اسلامی، بعد از پل غدیر) که برای ورود بازدیدکنندگان است. ورودی پارکینگ، کنار در شماره 2 قرار دارد.

آیا باغ گیاه شناسی مشهد باز است؟

بله؛ باغ گیاه شناسی مشهد هر روز از ساعت 9:00 صبح تا 12:00 شب، آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان است.

باغ گیاه شناسی مشهد در بلوار فرودگاه است؟

بله؛ در واقع بلوار فرودگاه، همان بلوار جمهوری اسلامی است.

قیمت بلیط ورودی باغ گیاه شناسی مشهد برای کودکان چقدر است؟

کودکان زیر 6 سال نیازی به تهیه بلیط ندارند و ورودی برای آنها رایگان است. برای سنین بالای 6 سال، هزینه بلیط 10 هزار تومان است.

فاصله باغ گیاه‌شناسی مشهد تا حرم چقدر است؟

فاصله باغ گیاه‌شناسی تا حرم امام رضا (ع) تقریبا 5 کیلومتر است. اگر می‌خواهید بعد از بازدید این باغ، به زیارت امام رضا بروید؛ از بلوار پروین اعتصامی خود را به بلوار جمهوری برسانید و تا میدان 15 خرداد پیش بروید. سپس وارد خیابان امام رضا شوید. راه را ادامه دهید تا به حرم امام رضا (ع) برسید.

نوشته های مشابه
 • جاهای دیدنی کلات نادری مشهد

  کلات نادری مشهد، یکی از شهرهای گردشگرپذیر خراسان رضوی و یکی از محبوب‌ترین مقصدها برای علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی و آب‌وهوای کوهستانی است. این شهر، نام خود را از نادرشاه افشار به میراث برده و جذابیت‌های طبیعی و تاریخی بسیاری را در خود پنهان کرده است که در این مقاله می‌خواهیم به تماشای آن‌ها برویم. پس اگر دلتان می‌خواهد درباره جاهای دیدنی کلات نادری مشهد بیشتر بدانید؛ تا انتهای این مقاله با یومگ همراه باشید.

 • رستوران مهستان مشهد

  رستوران مهستان گلشن یکی از معروف‌ترین رستوران‌های مشهد است. این رستوران با فراهم کردن فضای روباز و سالن پذیرایی مجلل از شما با انواع کباب‌های لذیذ ایرانی پذیرایی می‌کند و لحظات خوش را برای شما در محیطی گرم و دلچسب رقم می‌زند. با معرفی رستوران مهستان در مشهد همراه ما باشید.

 • جنگل پسته خواجه کلات

  جنگل پسته وحشی خواجه کلات نادر منحصربه‌فردترین جنگل پسته ایران است که به علت سختی راه کاملا بکر مانده‌ است. در این جنگل گونه‌های جانوری متفاوتی مانند: پلنگ، گراز، خرگوش و گورخرهای ترکمنی دیده می‌شود. تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید تا با این جنگل بکر و خوش‌رنگ بیش‌تر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید