ورود
بهترین بانجی جامپینگ‌های ایران

بانجی جامپینگ‌ ایران کجاست؟

زمان برای مطالعه 7 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

بانجی جامپینگ از تفریحات هیجان‌انگیز به شمار می‌رود. در ایران هم مانند سایر کشورهای دنیا، بانجی جامپینگ‌های زیادی در شهرهای مختلف وجود دارند که می‌توان به عنوان جاذبه‌های تفریحی از آن‌ها نام برد. بانجی جامپینگ‌های ایران بسیار مهیج‌اند و لحظات خاطره‌انگیز و نابی را برای‌تان رقم می‌زنند.

اگر از روزمرگی‌های زندگی خسته شده‌اید یا دوست دارید تفریحات خاص را تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم بانجی جامپینگ را امتحان کنید. در همه‌جای دنیا بانجی جامپینگ را همانند زیپ‌ لاین جزو تفریحات هیجان‌انگیز می‌دانند. این تفریح مهیج در میان جوان‌ها و نوجوان‌ها طرفدار زیاد دارد، اما همانند دیگر تفریحات و ورزش‌های مختلف قوانین و تجهیزات مخصوص به خود را می‌طلبد. یومگ قصد دارد آدرنالین خود شما را بالا ببرد، پس با ما همراه شوید تا فهرستی از بانجی جامپینگ‌های ایران را در اختیارتان بگذاریم.آنچه از بانجی جامپینگ‌های ایران در ادامه می‌خوانید:


بانجی جامپینگ چیست؟

بانجی جامپینگ؛ ورزش محبوب جوان‌ها

بانجی جامپینگ یا پرش بانجی (Bungee Jumping) فعالیتی است که در آن فرد به‌وسیله محافظ و طناب فنردار از ارتفاع نسبتا زیادی خود را به پایین پرتاب می‌کند. در این فعالیت مهیج باید ترس را کنار بگذارید یا به عبارت دیگر باید شجاع باشید و بدانید از طریق طناب فنردار و محافظی که به شما وصل است، در هنگام پریدن در امان هستید.

هنگامی‌که از ارتفاع بلند به پایین می‌پرید، مطمئن باشید به زمین نمی‌رسید، زیرا طناب فنردار خاصیت ارتجاعی دارد و به همین دلیل فقط در هوا معلق می‌مانید. در بانجی جامپینگ هرچه ارتفاع بیشتر باشد، سقوط هیجان‌انگیزتری را تجربه می‌کنید و قطعا حسابی آدرنالین خونتان هم بالا می‌رود. می‌توانید این هیجان بی‌نظیر را در شهرهای مختلف ایران تجربه کنید. در ادامه لیستی از بانجی جامپینگ‌های ایران به‌همراه توضیحات کامل را در اختیارتان قرار می‌دهیم:


بانجی جامپینگ توچال تهران

بانجی جامپینگ در ایران

مجموعه تفریحی توچال در لیست جاهای دیدنی تهران قرار دارد و در حال حاضر بهترین جا برای تفریحات مهیج در پایتخت کشورمان است. از تفریحات مجموعه تفریحی توچال می‌توان به تله‌‌کابین، سورتمه، پیست اسکی، تله‌سیژ، بانجی جامپینگ، سقوط آزاد، بیلیارد، تیراندازی، تنیس روی میز، کیوب کلاب، وی آرسیمولیشن و زیپ لاین اشاره کرد.

باید بگوییم بانجی جامپینگ توچال «اولین بانجی جامپینگ ایران» است که در سال 1386 افتتحاح شده و از سال بعدش فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز کرده است. اولین فردی که پرش از بانجی جامچینگ توچال را تجربه کرد، «پیمان ابدی» بدلکار معروف ایرانی بود.

بانجی جامپینگ توچال دکلی به ارتفاع 40 متر دارد که امکان پرشی هیجان‌انگیز در بام تهران همراه با امنیت کامل را برای علاقمندان فراهم می‌کند.

 • آدرس: تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن

بانجی جامپینگ چالیدره مشهد

Chalidarreh Tourist Complex

اگر دوست دارید در سفر به مشهد، پرش همراه با ترس و هیجان را تجربه کنید، مقاله جاهای دیدنی مشهد را بخوانید و سری به بانجی جامپینگ چالیدره مشهد بزنید.

مجموعه تفریحی چالیدره مشهد، سکویی 40 متری دارد که امکان پرشی هیجان‌انگیز را برایتان فراهم می‌کند. بانجی جامپینگ چالیدره مشهد در فصل‌های گرم در میان جوانان و نوجوانان مشهدی و گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند، طرفدار زیاد دارد و همچنین مجموعه تفریحی چالیدره مشهد در تعطیلات میزبان گردشگران زیادی است.

از دیگر تفریحات مجموعه چالیدره می‌توان به تله‌سیژ، کشتی تفریحی، تفریحات آبی، قایق‌سواری و کافه گردان اشاره کرد.

بانجی جامپینگ چالیدره مشهد تجربه متفاوت و مهیجی را همراه با امنیت کامل برای‌تان به ارمغان می‌آورد. از جمله مقررات استفاده از این بانجی جامپینگ، این است که افرادی با محدوده وزنی 40 تا 115 کیلوگرم و سن 15 الی 60 سال می‌توانند از آن استفاده کنند.

 • آدرس:مشهد، طرقبه، کیلومتر 2 جاده نغندر، مجموعه تفریحی چالیدره

بانجی جامپینگ کیش

نکات ایمنی بانجی جامپینگ

یکی دیگر از بانجی جامپینگ‌های مهیج ایران، بانجی جامپینگ جزیره کیش است. این مجموعه ورزشی-تفریحی را به عنوان «مجموعه جاذبه» هم می‌شناسند. در این مجموعه تفریحی می‌توانید طعم هیجان همراه با ترس را بچشید. در این مجموعه برای استفاده از بانجی جامپینگ، امکان پرش از دو سکوی 40 متری و 60 متری وجود دارد. همچنین باید بدانید بانجی جامپینگ این مجموعه تحت‌نظر مربی متخصص و کاربلد اداره می‌شود، پس نگران امنیت خود نباشید. 

از شرایط استفاده از بانجی جامپینگ کیش می‌توان به وزن بین 35 تا 130 کیلوگرم، سن بالای 14 سال و همراه داشتن کفش مناسب اشاره کرد.

 • آدرس: جزیره کیش، بلوار مهر مهنا، انتهای صنعت یکمبانجی جامپینگ تهران در برج میلاد

بانجی جامپینگ برج میلاد یکی دیگر از بانجی جامیپنگ‌های مهیج پایتخت کشورمان به شمار می‌رود که در میان پایتخت‌نشینان طرفدارهای زیادی دارد. بانجی جامپینگ برج میلاد با سایر بانجی جامپینگ‌های ایران تفاوت دارد و مهم‌ترین شرایط استفاده از آن برخورداری از سلامت قلبی و روانی است.

این بانجی جامپینگ تجربه پرشی هیجان‌انگیز در برج میلاد تهران را برای‌تان به ارمغان می‌آورد. این بانجی جامپینگ از تجهیزات کامل استاندارد و ایمنی برخوردار است و جای هیچ‌گونه نگرانی برای استفاده گردشگران و ورزشکاران نیست.

پیشنهاد می‌کنیم در سفر به تهران حتما پرش از مرتفع‌ترین برج ایران را تجربه کنید. در مجموعه برج میلاد می‌توانید از تفریحات دیگر همچون زیپ لاین، سینما، دلفیناریوم و بگ جامپ استفاده کنید و یادتان باشد اگر قصدتان از سفر به تهران جدی است، مقاله راهنمای سفر به تهران را بخوانید.

 • آدرس: تهران، بزرگراه همت غرب به شرق، خروجی شیخ فضل‌الله جنوب، مسیر اختصاصی برج میلاد تهران

بانجی جامپینگ گنج نامه همدان

بلندترین بانجی جامپینگ‌های ایران

یکی دیگر از بانجی جامپینگ‌های ایران که در این مقاله معرفی می‌کنیم، بانج جامپینگ گنج نامه همدان است. این بانجی جامپینگ در ایران بسیار معروف است، زیرا «بلندترین بانجی ایران» با ارتفاع 42 متر و دومین بانجی دوبال (سکوی پرش) خاورمیانه محسوب می‌شود.

این بانجی جامپینگ تنها بانجی دوطرفه در خاورمیانه با امکان پرش دو نفر به‌شکل هم‌زمان است. اگر دوست دارید تفریحی از جنس هیجان و ترس را تجربه کنید، حتما به این بانجی جامپینگ سری بزنید تا آدرنالین خونتان را تا بیش از هرجای دیگری بالا ببرید. این بانجی جامپینگ قابل‌استفاده برای خانم‌ها و آقایان است.

 • آدرس: همدان، جاده گنج نامه، مجموعه تاریخی و توریستی گنج نامه

بانجی جامپینگ پل بیلقان کرج

اگر دوست دارید هیجانی متفاوت‌تر از همه فعالیت‌های مهیج زندگی خود تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم سری به بانجی جامپینگ پل بیلقان کرج بزنید. بدون‌شک این بانجی جامپینگ با سایر بانجی جامپینگ‌های ایران فرق می‌کند زیرا بر روی پل بیلقان واقع شده است.

در این بانجی جامپینگ لذت پرش بر روی رودخانه از ارتفاع 35 متری را تجربه می‌کنید. بانجی جامپینگ پل بیلقان کرج تجربه‌‌ای مهیج همراه با ترس را برای‌تان به ارمغان می‌آورد چراکه در نهایت بر روی رودخانه فرود می‌آیید. همچنین باید اضافه کنیم این پل، چشم‌انداز منحصربه‌فردی دارد که بانجی جامپینگ کرج را از دیگر شهرهای ایران متمایز می‌سازد. 

 • آدرس: کرج، ابتدای جاده چالوس

بانجی جامپینگ تهران در بوستان ولایت

Bungee jumping Velayat Great Park

یکی دیگر از بانجی جامپینگ‌های مهیج در تهران، بانجی جامپینگ بوستان ولایت تهران است که تجربه پرش هیجان‌انگیزی را برایتان به ارمغان می‌آورد. افرادی که علاقه‌مند به تجربه تفریحات متفاوت هستند، می‌توانند به بوستان بزرگ ولایت که در جنوب غرب تهران قرار دارد، سری بزنند.

سکوی بانجی جامپینگ پارک ولایت در سال 1391 در ورودی 4 شهر ورزش راه‌اندازی شده است و در میان پایتخت‌نشینان طرفداران زیادی دارد. برای استفاده از این بانجی جامپینگ باید افراد سن‌شان بیشتر از 14 سال و وزن‌شان کمتر از 85 کیلوگرم باشد.

ارتفاع سکوی بانجی جامپینگ پارک ولایت 50 متر است که همراه با مربیان با تجربه و در امنیت کامل پرشی هیجان‌انگیز در بوستان ولایت را تجربه می‌کنید.

 • آدرس: تهران، انتهای اتوبان نواب، بوستان ولایت، شماره 4 شهر ورزش، بعد از آتش‌نشانی


توصیه‌های ایمنی یوتراوز برای استفاده از بانجی جامپینگ

 • استفاده از بانجی جامیپنگ در نقاط مختلف، محدودیت‌ وزن و قد دارد و تجهیزات موردنیاز بر اساس قد و وزن شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.
 • پیش از رفتن به بالای سکوی پرش، اگر بیماری خاصی مانند بیماری‌های قلبی، فشارخون، قند، عصبی و مشکلات استخوانی دارید، حتما مسئول مربوطه را مطلع کنید.
 • برای استفاده از بانجی جامپینگ، لباس راحت که مناسب شرایط آب‌وهوایی باشد، به تن کنید.
 • هنگام استفاده از بانجی جامپینگ، عینک یا لنز خود را درآورید.
 • بانجی جامپینگ برای تخلیه انرژی شماست، بنابراین داد و فریاد نشانه ترسوبودن نیستید، بلکه لذت این تفریح هیجان‌انگیز را برای خود چندبرابر می‌کنید.
 • سعی‌کنید هنگامی‌که بالای سکو هستید مردد نباشید، زیرا شما فقط چند ثانیه مهلت دارید که برای پرش تصمیم بگیرید.در غیر این صورت حتما پشیمان می‌شوید.
 • اگر می‌خواهید هیجان خود را به اوج برسانید، شیرجه بزنید.

سوالات متداول

بانجی جامپینگ در تهران کجاست؟

پیست توچال، برج میلاد، بوستان ولایت و پل بیلقان کرج، بانجی جامپینگ‌های تهران و نزدیک به تهران هستند.

بلندترین بانجی جامپینگ تهران کجاست؟

بانجی جامپینگ بوستان ولایت تهران با ارتفاع سکوی پرش 50 متر، بلندترین بانجی جامپینگ تهران است.

نوشته های مشابه
 • بهترین زیپ لاین‌های ایران

  در شهرهای مختلف ایران اماکن طبیعی و انسان‌ساخت زیادی را برای تفریحات مهیج در نظر گرفته‌اند تا بتوان چندساعتی را فارغ از مشغولیت‌های روزمره به تفریحات هیجانی پرداخت. اگر دوست دارید در تعطیلات به‌خصوص در آخر هفته تفریحات خاصی را تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما یکی از بهترین زیپ لاین‌های ایران را امتحان کنید.

 • برج میلاد تهران؛ سومین برج بلند خاورمیانه

  برج میلاد تهران، با 435متر ارتفاع و 12طبقه، رکورد ششمین برج مخابراتی و نوزدهمین برج بلند جهان را از آن خود کرده‌است. این برج که ساخت آن 11 سال به طول انجامید، در مهرماه سال ۱۳۸۷ افتتاح و در کنار برج آزادی، به نماد پایتخت کشور تبدیل شد.

 • آکواریوم اصفهان

  برای تماشای ماهیان و انواع گونه‌های آبزی نادر و خطرناک لازم نیست راه خیلی دوری بروید. اصفهانِ کهن‌سال و تماشایی، آکواریومی دارد که شما را مستقیم به دل رازآلود اقیانوس می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز