Fashafoyeh Lake

مجموعه آبی فشافویه

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...

مجموعه آبی فشافویه یکی از جاذبه‌های تفریحی در نزدیکی شهر تهران است. یک دریاچه تفریحی و گردشگری که امکانات بسیاری برای تفریحات آبی مانند جت‌اسکی و قایق‌سواری دارد. هزینه تفریحات، آدرس، لیست تفریحات و اطلاعات کامل‌تر را در این مقاله بخوانید!

تهران شهری بزرگی است که نه تنها همگان بلکه خود تهرانی‌ها نیز اطلاعات زیادی از لیست جاهای دیدنی تهران نمی‌دانند. از آن‌جا که پایتخت شهری وسیع و بزرگ است، گشت‌وگذار در آن شاید کمی سخت باشد. اما تعطیلات آخر هفته شاید بهترین زمان برای تفریح در این شهر شلوغ‌و‌پلوغ باشد. شهر جاذبه‌ها؛ کوه دارد، جنگل دارد، کویر دارد و شاید باورش سخت باشد حتی ساحل نیز دارد. نرسیده به فرودگاه امام خمینی، در کیلومتر 18 اتوبان تهران قم، یکی دریاچه مصنوعی زیبا با تمامی امکانات تفریحی انتظار گردشگران را می‌کشد. دریاچه فشافویه؛ دریاچه مصنوعی ساخته شده در نزدیکی تهران است که دارای ساحلی زیبا و چشم‌نواز است. یومگ این بار سری به دریاچه فشافویه زده تا از تفریحات ساحلی آن بیشتر بگوید. با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله از مجموعه آبی فشافویه اتوبان قم خواهید خواند:


مجموعه آبی فشافویه اتوبان قم کجاست؟

مجموعه آبی فشافویه در جنوب تهران و در کیلومتر 18 اتوبان تهران - قم، در منطقه‌ی حسن‌آباد قرار گرفته است. این مجموعه تا فرودگاه امام خمینی فاصله کمی دارد و روزانه بیش از 500 نفر از آن بازدید می‌کنند. دریاچه مصنوعی فشافویه، یکی از جاذبه‌های گردشگری اطراف تهران است که بازی‌های آبی بسیاری مانند، جت‌ اسکی، اسکی روی آب، کایاک‌سواری، قایق‌سواری، پینت‌بال، پیست اتومبیل‌رانی، سوارکاری و دیگر تفریحات ورزشی را ارائه می‌دهد. فشافویه، این روزها تبدیل به یک پاتوق محبوب برای تهرانی‌ها شده است تا لحظاتی را به تفریح و شادی سپری کنند. 

 • آدرس: تهران، حسن‌آباد، اتوبان تهران به سمت قم، کیلومتر 18 بعد از عوارضی، کیلومتر 5 بعد از زیرگذر اتوبان (خروجی رباط کریم) به سمت حسن‌آباد

شما می‌توانید با وسیله شخصی، تورهای طبیعت‌گردی یا تاکسی به این دریاچه برسید. برای رفتن به دریاچه فشافویه، می‌توانید در 18 کیلومتری اتوبان تهران - قم، نرسیده به فرودگاه امام خمینی و در منطقه حسن‌آباد به این دریاچه برسید. (مشاهده روی نقشه 👇)
عاشق ورزش‌های آبی و پرهیجان هستید؟ نظرتان در مورد جت‌ اسکی، کایاک، اسکی روی آب و یا شاتل سواری چیست؟ اگر پاسخ شما مثبت است، سری به مجموعه آبی فشافویه اتوبان قم بزنید. این مجموعه در اتوبان تهران - قم، از بهترین مراکز تفریحی در نزدیکی پایتخت است. در فشافویه هم به آرامش برسید و هم کلی ورزش هیجان‌انگیز را تجربه کنید.


لیست تفریحات فشافویه قم

Water entertainment in Fashafoyeh

تفریحات آبی دریاچه فشافویه کم نیستند! از قایق‌سواری، شاتل و بنانا گرفته تا جت‌ اسکی و کیبل، در ادامه با این تفریحات بیشتر آشنا خواهید شد. از آن جایی که تفریحات این دریاچه هزینه‌ی کمی دارد، افراد می‌توانند از هر قشری از این مجموعه بازدید کنند.


جت‌ اسکی فشافویه

جت‌ اسکی فشافویه، قدرتمندترین جت اسکی تهران است و طرفدارهای بسیار زیادی دارد. چرا که با سوارشدن در این جت‌ اسکی خواهید توانست با سرعتی فوق‌العاده هیجان واقعی را تجربه کنید.


شاتل دریاچه فشافویه

شاتل دریاچه فشافویه، نیز هیجانش کم از اسکی روی آب و جت‌ اسکی دریاچه ندارد! یکی از مزیت‌های شاتل دریاچه، نداشتن محدودیت سنی است، بنابراین تمامی اعضای خانواده می‌توانند همزمان از این وسیله استفاده کنند.


قایق موتوری فشافویه

قایق موتوری فشافویه برای کسانی است که دلشان می‌خواهد سوار قایق اصلی شوند و سرعتی کمتر از شاتل داشته باشند.


پدل‌ برد دریاچه فشافویه

پدل‌ برد دریاچه فشافویه، یکی دیگر از ورزش‌های هیجان‌انگیز این دریاچه است که در کنار هیجان، آرامش را مهمان شما خواهد کرد. برای تجربه پدل‌ برد کافی است، روی آن بایستید و به آرامی روی سطح دریاچه فشافویه حرکت کنید.


اسکی روی آب فشافویه

Water skiing in Fashafoyeh

اسکی روی آب فشافویه، یکی دیگر از تفریحات آبی این دریاچه است و هیجان آن نسبت به دیگر ورزش‌های آبی بیشتر است. بعد از جت اسکی، اسکی روی آب فشافویه محبوب‌ترین ورزش این دریاچه است. اگر تا به حال اسکی روی آب را امتحان نکرده‌اید نگران نباشید؛ در این دریاچه می‌توانید آموزش‌های لازم را ببنید و سپس این ورزش هیجان‌انگیز را تجربه کنید.


کیبل اسکی دریاچه فشافویه

کیبل‌ اسکی دریاچه فشافویه، ورزشی شبیه اسکی روی آب است با این تفاوت که در آن شما به کمک یک طناب روی آب کشیده می‌شوید. جالب است بدانید که کیبل‌ اسکی یکی از آن تفریحات ورزشی است که زمانی تنها در کیش قابل دسترس بود و امروزه وجود آن در دریاچه فشافویه سبب شده‌ طرفداران این ورزش با ذوق بیشتری به این مجموعه آبی بروند.


زیپ‌ لاین فشافویه

زیپ‌ لاین فشافویه از دیگر ورزش‌های مجموعه آبی فشافویه اتوبان قم است که خوشبختانه تمامی افراد با آن آشنایی دارند. زیپ‌ لاین تقریبا در تمامی شهرهای ایران قابل دسترس است و به تازگی به تفریحات مجموعه آبی فشافویه اضافه شده‌ است. این تفریح هم به تازگی در لیست بهترین زیپ لاین‌های ایران اضافه شده است.


هزینه ورودی به دریاچه فشافویه

Fashafoyeh ticket price

هزینه ورودی برای هر نفر معادل 45 هزار تومان (در سال 1400) است، اما اگر از انجام ورزش‌های آبی لذت می‌برید پیشنهاد ما به شما استفاده از کارت عضویت این مجموعه است تا بتوانید هزینه‌های خود را کاهش بدهید و همچنین از مزایای این کارت بهره ببرید.


مزیت داشتن کارت عضویت فشافویه

دریاچه آبی فشافویه، زمانی قرار بود تنها یک دریاچه مصنوعی باشد! اما در سال 1385 که افراد با جت‌ اسکی‌های شخصی خود برای تفریح به این دریاچه آمدند، همه چیز یکباره تغییر کرد؛ به این صورت که امروزه دریاچه آبی فشافویه، یک دریاچه تفریحی - گردشگری است که تفریحات دریایی زیادی را برای گردشگران فراهم کرده ‌است. بهتر است برای انجام ورزش‌های آبی این دریاچه حتما کارت عضویت این مجموعه را داشته باشید تا بتوانید از مزایای آن برخوردار شوید. در ادامه به شرح این مزیت‌ها خواهیم پرداخت.

 • ورود به مجموعه آبی فشافویه بدون پرداخت هزینه ورودی
 • با داشتن کارت عضویت، می‌توانید از تخفیف‌های ویژه برای بیشتر وسیله‌های تفریحی در این مجموعه برخوردار شوید.
 • می‌توانید از کلاس‌های آموزشی و تورهای تفریحی این دریاچه نیز بهره ببرید.
 • با کارت عضویت دریاچه، از 20 درصد تخفیف برای نمایشگاه‌ها، کنسرت‌ها و دیگر برنامه‌های متفرقه برخوردار خواهید شد.
 • تعمیر و سرویس دستگاه یا وسیله تفریحی شما با داشتن کارت عضویت با حداقل هزینه انجام می‌شود.

بدین ترتیب شما با داشتن کارت عضویت این مجموعه آبی، می‌توانید از تخفیف خوبی برای تفریحات آن برخوردار شوید و هزینه‌های خود را تا جایی که می‌توانید کاهش بدهید.


چه زمانی به فشافویه برویم؟

Visit Fashafoyeh

همانند دیگر تفریحات آبی، گردشگران می‌توانند تا اوایل آبان ماه از این دریاچه استفاده کنند. اما بهتر است بدانید که تفریحات این دریاچه مختص چند ماه از سال نیست و حتی در فصل زمستان هم قابل استفاده است. پیست اتومبیل‌رانی، پینت‌بال، تیر و کمان، سوارکاری و موتور چهارچرخ از امکانات و تفریحاتی غیرآبی هستند که می‌توانید در فصل زمستان نیز از آن بهره ببرید. ناگفته نماند که پیست اتومبیل‌رانی این دریاچه، تاکنون سه مسابقه بزرگ ملی مانند مسابقات اتومبیل‌رانی قهرمانی کشور در آبان 88، استانی اسفند 88 و قهرمان کشوری را به خود دیده‌ است.

از آن جایی که تفریحات مجموعه آبی فشافویه محدودیتی برای بانوان و آقایان ندارد، همه می‌توانند از امکانات رفاهی تفریحی آن استفاده کنند. رستوران، کافی‌شاپ و دیگر امکانات رفاهی این دریاچه کنار بازی‌های آبی آن، این دریاچه را تبدیل به یک مکان تفریحی در اطراف تهران کرده ‌است. حال که با این دریاچه مصنوعی آشنا شده‌اید، بهتر است دریاچه فشافویه را در لیست تفریحات آبی خود قرار بدهید و لحظات خوشی را برای خود رقم بزنید.

یک کلیک تا سفر رزرو بلیط هواپیما و قطار با بهترین قیمت در یوتراوز
نوشته های مشابه
 • پارک جنگلی وردآورد تهران

  پارک جنگلی وردآورد تهران، یکی از زیباترین و بزرگ‌ترین پارک‌های جنگلی در غرب تهران است. همچنین این پارک از لحاظ داشتن پوشش گیاهی یکی از متنوع‌ترین پارک‌های جنگلی کشور به شمار می‌رود. اطلاعات کامل + آدرس و مسیر دسترسی را در این مقاله بخوانید!

 • پارک ژوراسیک تهران

  پارک ژوراسیک تهران؛ یکی از جاهای دیدنی تهران است، جایی که گردشگران می‌توانند به دنیای دایناسورها سفر کنند و دایناسورهای متحرک را از نزدیک مشاهده نمایند.

 • مرکز خرید کوروش تهران

  مرکز خرید کوروش، یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید تهران است که در غرب پایتخت واقع شده‌ است. کوروش مال یا مجتمع تجاری فرهنگی کوروش، همچنین یکی از به‌روزترین و لوکس‌ترین مراکز خرید تهران نیز به شمار می‌رود. ساعت کار، شماره تلفن و اطلاعات بیشتر از مرکز خرید کوروش تهران را در این مقاله بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید