ورود
آسمان نمای دانشگاه فردوسی مشهد

آسمان نمای دانشگاه فردوسی مشهد

زمان برای مطالعه 3 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

انگاریوم یا آسمان نمای دانشگاه فردوسی مشهد یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری متفاوت و علمی در مشهد است. آسمان نمای دانشگاه فردوسی همراه با امکانات آموزشی برای ایجاد انگیزه در نسل آینده و افزایش فراگیری دانش در مشهد تاسیس شده است. آیا می‌خواهید اطلاعات کاملتری از آسمان نمای مشهد به دست آورید؟

شهر مشهد جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و زیارتی متنوعی دارد به همین دلیل جزو مقصدهای گردشگری محبوب و پرطرفدار محسوب می‌شود. اما مشهد به تازگی یک جاذبه گردشگری علمی هم در دانشگاه فردوسی دارد که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. این جاذبه آسمان نما یا انگاریم است. چه کسی باورش را می‌کرد که یک آسمان نما جزو موزه‌های مشهد باشد؟ آسمان نمای دانشگاه فردوسی مشهد پایگاه ترویج علم است که  دانشجویان می‌توانند به صورت تخصصی از آن استفاده کنند و همچون اردوی علمی برای دانش‌آموزان به شمار می‌رود. در ادامه با یومگ همراه و با آسمان نمای دانشگاه فردوسی مشهد بیشتر آشنا شوید.
آنچه از آسمان نمای دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه می‌خوانید:


درباره‌ی آسمان نمای دانشگاه فردوسی مشهد

Engarium Planetarium of Ferdowsi University


انگاریوم یا آسمان نمای دانشگاه فردوسی مشهد اولین آسمان نمای تمام بومی در ایران است که به عنوان بزرگ‌ترین آسمان نمای شرق کشورمان نیز شناخته می‌شود. ابتدا به تعریف واژه انگاریوم می‌پردازیم؛ انگاریوم در زبان فارسی از نام انگاره گرفته شده که به معنای «تصویرسازی ذهنی» است.

آسمان نمای دانشگاه فردوسی سالنی با پرده نمایشی به شکل نیمکره است و مخاطب در درون این سالن توسط صدا و تصویر احاطه می‌شود. در واقع افرادی که در این سالن حضور پیدا می‌کنند، می‌توانند به زمان‌ها و مکان‌های دیگر سفر کنند و از این طریق دانش خود را ارتقاع دهند. در بیست سال اخیر تاکنون هزینه‌های زیاد فناوری تصویرساز مانع شده تا آسمان نماها در ایران گسترش پیدا کنند. اما خوشبختانه انگاریوم دانشگاه فردوسی مشهد اولین نمونه آسمان نمای تمام بومی ایرانی است. 

این آسمان نما با امکاناتی همچون فناوری تصویرپردازی چند پرژکتور که از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای ایرانی قدرت گرفته و تجهیز شده‌اند، اکنون به عنوان یک مرکز علمی در دانشگاه فردوسی مشهد فعالیت می‌کند.


ویژگی‌های آسمان نمای دانشگاه فردوسی مشهد

نمای داخلی انگاریوم دانشگاه فردوسی مشهد


هدف اصلی انگاریوم دانشگاه فردوسی ارتباط موثر افراد جامعه با دانشگاه است که از این طریق دانش خود را ارتقاع دهند. همه‌ی افراد در آسمان نمای دانشگاه فردوسی یک تجربه متفاوت خواهند داشت و آن این است که جهان آفرینش را می‌توانند با چشمان خود تماشا کنند. آسمان نمای دانشگاه فردوسی در واقع رسانه علمی، تفریحی و فرهنگی است که با تکنولوژی روز مجهز شده و اکنون به مردم کشورمان خدمت می‌کند. هدف اصلی  این مجموعه علمی-تفریحی، توسعه فناوری تصویرساز در ایران و فرهنگ‌سازی این رسانه علمی جدید در بین مردم است تا پیشرفت این فناوری‌ها افزایش یابند.

امکانات آموزشی موجود در این مرکز علمی موجب شده تا انگیزه در نسل آینده به وجود آید و  رغبت نوجوان‌ها و جوان‌ها به فراگیری علم و دانش افزایش پیدا کند. از آسمان نمای دانشگاه فردوسی روزانه دانشجویان، دانش‌آموزان و دیگر افراد بازدید و لحظاتی هیجان‌انگیز را در آن  تجربه می‌کنند.


اطلاعات بازدید از آسمان نمای دانشگاه فردوسی مشهد

ورودی انگاریوم دانشگاه فردوسی

  • آدرس: استان خراسان رضوی، مشهد، دانشگاه فردوسی، جنب لرزه‌نگاری، افلاک نمای دانشگاه فردوسی
  • برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ساعات بازدید و هزینه ورودی می‌توانید با شماره‌های 05138800004 - 05138800466 و 09916426962 تماس بگیرید.
  • آدرس سایت:  http://fum360.com


نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز