ورود
Christmas in Canada

کریسمس در کانادا

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

کریسمس، که در روز 25 دسامبر جشن گرفته می‌شود، به عقیده مسیحیان روز میلاد مسیح است. اما خیلی وقت است که کریسمس در کانادا یک رویداد مذهبی نیست و اغلب افراد آن را به عنوان یک تعطیلات برای شروع سال جدید، جشن می‌گیرند. اما کِی، کجا، چگونه و چطور؟

کریسمس در کانادا، برفی‌تر، سفیدتر و درعین‌حال گرم‌تر و پرشورتر از هر جایی در دنیا برگزار می‌شود. درحال‌حاضر بیشتر کانادایی‌ها، 25 دسامبر را نه به عنوان روز میلاد مسیح، بلکه به عنوان یک تعطیلات همگانی برای شروع سال جدید، جشن می‌گیرند. حتی چندسالی می‌شود که افراد برای تبریک کریسمس، از عبارت «تعطیلات مبارک» به جای «کریسمس مبارک» استفاده می‌کنند.
برای همین فرقی نمی‌کند یک مسیحی کانادایی باشید یا یک مهاجر مسلمان، کریسمس فرصتی برای جشن‌گرفتن، شادبودن و تفریح است. اگر تازه‌مهاجرید یا این که دوست دارید درباره آداب‌ورسوم کریسمس در کشورهای مختلف بدانید، این مطلب از مجله گردشگری یومگ مخصوص شماست. خطوط بعد را دنبال کنید تا بدون پرداخت هزینه بلیط هواپیما، کریسمس کانادایی را تجربه کنید.


هر آن‌چه باید درباره کریسمس در کانادا بدانید:


تعطیلات رسمی کریسمس در کانادا چه روزهایی است؟

روز کریسمس در کانادا

کریسمس در کانادا و کشورهایی که آن را به عنوان عید رسمی خود جشن می‌گیرند، 12 روز است که از 25 دسامبر شروع شده و تا 7 ژانویه ادامه داد. اما تمام این 12 روز برخلاف ایران، تعطیل رسمی نیست. روزهای 25 دسامبر، یعنی همان روز کریسمس و روز 1 ژانویه، اولین روز سال جدید، در همه ایالت‌های کانادا تعطیل رسمی است.

26 دسامبر، که به روز جعبه (Boxing Day) معروف شده و یکی دیگر از جشن‌های کریسمسی کانادایی‌هاست، در ایالت اونتاریو، جزو تعطیلات قانونی است. سایر ایالت‌ها هم در این روز به کارمندان و کارکنان دولتی، مرخصی باحقوق می‌دهند.


آب‌وهوای کانادا در کریسمس چگونه است؟

آب و هوای کریسمس در کانادا


برای سرما، برف سنگین و کولاک آماده باشید!

کانادا کشور پهناوری‌ست و آب‌وهوا، از شرق تا غرب آن متغیر است. به عنوان مثال، ونکوور که در استان بریتیش کلمبیا واقع شده، آب‌وهوای متعادل‌تر و مرطوب‌تری نسبت به شهرهای دیگر دارد. اما آب‌وهوای بیشتر مناطق کانادا، بسیار سرد است. میانگین دما در زمستان زیر صفر قرار دارد و کانادایی‌ها در این فصل دمایی بین 15- و 40- درجه سانتی‌گراد را تجربه می‌کنند. البته کمتر پیش می‌آید که دمای هوا به زیر 20- درجه برسد اما باید انتظار وقوع آن را داشت.

زمستان در مقاصد محبوبی مثل تورنتو و مونترال، بسیار سرد و همراه با بارش برف سنگین است. بنابراین می‌توانید در این شهرها، منتظر یک کریسمس سفید با بارش‌های متداوم برف باشید.

اما به جز این دو مورد، چه شهرهایی سردترین کریسمس را تجربه می‌کنند؟ در ادامه لیستی از آن‌ها را می‌بینید:

 • وینیپگ در ایالت مانیتوبا (WINNIPEG, MANITOBA)
 • ساگنای در ایالت کبک (SAGUENAY, QUEBEC)
 • رجینا در ایالت ساسکاچوان (REGINA, SASKATCHEWAN)
 • ثاندر بی در ایالت انتاریو (THUNDER BAY, ONTARIO)
 • ساسکاتون در ایالت ساسکاچوان (SASKATOON, SASKATCHEWAN)
 • سادبری در ایالت انتاریو (SUDBURY, ONTARIO)
 • شربروک در ایالت کبک (SHERBROOKE, QUEBEC)
 • کبک سیتی در ایالت کبک (QUEBEC CITY, QUEBEC)
 • تروا-ریویر در ایالت کبک (TROIS-RIVIÈRES, QUEBEC)
 • ادمونتون در ایالت آلبرتا (EDMONTON, ALBERTA)

برای استقبال از کریسمس در کانادا، لباس‌های گرم، چکمه ضدآب، کلاه و دستکش و لباس زیرهای حرارتی را فراموش نکنید. عینک آفتابی ضد اشعه ماورابنفش، برای در امان‌ماندن از انعکاس نور خورشید هم، یکی از واجبات گذرندان یک کریسمس بی‌خطر در کاناداست.


اگر هم از سرما فراری هستید و دنبال مقاصد گرم‌تری برای گذراندن تعطیلات می‌گردید، لیست زیر برای شماست. در ادامه با گرم‌ترین شهرهای کانادا آشنا می‌شوید:

 • ویکتوریا در ایالت بریتیش کلمبیا (Victoria, BC)
 • هالیفاکس، نوا اسکوشیا (Halifax, Nova Scotia)
 • ونکوور در ایالت بریتیش کلمبیا (Vancouver, BC)
 • سنت کاترینز در ایالت انتاریو (St. Catharines, Ontario)
 • کلونا در ایالت بریتیش کلمبیا (Kelowna, BC)

کریسمس در کانادا چگونه جشن گرفته می‌شود؟

کریسمس در کانادا


مطمئنم که شما هم با نمادها و سنت‌های کریسمس در دنیا آشنا هستید. درخت کاج تزئین‌شده در گوشه‌ای از خانه، جوراب‌هایی که از شومینه آویزان شده‌اند، حلقه‌های گل که روی در آویزان هستند، هدایایی که در روز کریسمس باز می‌شوند و همین‌طور بابانوئلی که برای بچه‌های خوب هدیه می‌آورد. همه این سنت‌ها، فارغ از این‌که چه عقیده یا پیشینه‌ای پشت آن‌ها وجود دارد، در همه خانه‌های کانادایی اجرا می‌شوند.

سنت‌های رایج کریسمس در کانادا، اشتراکات زیادی با سنت‌های کریسمس در دنیا دارند، با این حال به دلیل چندگانگی فرهنگی، تفاوت‌های زیادی هم دارند. همان‌طور که می‌دانید، بیشتر مردم کانادا ریشه‌های اسکاتلندی، آلمانی، فرانسوی، آمریگکایی و بریتانیایی دارند و حتی برخی از ایالت‌های کانادا، فرانسوی‌زبان هستند. پس می‌توانید از هر نقطه این کشور پهناور، انتظار غذاهای رنگارنگ، جشن‌های متنوع و باورهای خرافی مخصوص خودشان را داشته باشید.

در ادامه با برخی از این سنت‌های رایج و غیررایج آشنا می‌شوید.


تزئین درخت کاج، رسم محبوب کانادایی‌ها

تزئین درخت کریسمس در کانادا


یکی از نمادهایی که با کریسمس پیوندی ناگسستنی دارد، درخت کاج است. جالب است بدانید که تزئین درخت کاج که در همه جای دنیا انجام می‌شود، ریشه در سنت‌های آلمانی دارد. با این حال کانادایی‌ها هم مثل بقیه دنیا عاشق دکور درخت کریسمس هستند.

بهترین و بلندترین درختان کاج و صنوبر کانادا که شهرتی جهانی دارند، در ایالت نوا اسکوشیا (Nova Scotia) می‌رویند. جالب است بدانید که کانادایی‌ها، هر سال با نزدیک‌شدن کریسمس، بزرگ‌ترین درخت صنوبری که در این ایالت رشد کرده را به شهر بوستون در آمریکا اهدا می‌کنند. دلیل این هدیه سخاوتمندانه، کمک‌های ایالت متحده به کانادا در «فاجعه انفجار هالیفاکس» است.


شب کریسمس؛ شیرین‌تر از شب سال نو

شب کریسمس در کانادا


شیرین‌ترین خاطره‌های ما ایرانی‌ها، به روز سال نو برمی‌گردد و شاید درک نکنیم که چرا 25 دسامبر برای غربی‌ها، مهم‌تر از 1 ژانویه است. این شب، همان شبی است که کودکان به امید رسیدن هدایایی که از بابانوئل درخواست کرده‌اند، به رخت‌خواب می‌روند. طبق یک سنت قدیمی، خانواده‌ها از شومینه جوراب‌های تزئینی (Christmas stockings) آویزان می‌کنند تا وقتی بابانوئل که از دودکش وارد خانه می‌شود، هدایایش را در این جوراب‌ها پنهان کند. صبح روز بعد، خانواده و دوستان هدایای خود را ردوبدل می‌کنند. البته بعضی افراد ترجیح می‌دهند این کار را تا شب سال نو به تعویق بیندازند.


گردهمایی‌ در نیمه‌شب؛ آواز و مناجات‌های دسته‌جمعی

یکی از قدیمی‌ترین سنت‌های کریسمس کانادایی، گردهمایی‌های شبانه در کلیساست. مردم در این اجتماعات کوچک و بزرگ شرکت می‌کنند و به انواع موسیقی‌های کلیسایی مثل ارگ و گروه‌های کر گوش می‌سپارند. بعد از این مراسم، شرکت‌کنندگان به یک شام بزرگ به نام Réveillon دعوت می‌شوند.


روز جعبه (Boxing Day)؛ بلک‌فرایدی به سبک کانادایی

باکسینگ دی از جشن های کریسمس در کانادا


درست فردای روز کریسمس، یعنی روز 26 دسامبر، یک حراج بزرگ مشابه با بلک فرایدی آمریکا در کانادا برپا می‌شود تا همه افراد بتوانند با دست پر به اسقبال سال جدید بروند. هر چند که باکسینگ دی یک سنت اصیل کانادایی نیست اما در حال حاضر یکی از تعطیلات رسمی این کشور بشمار می‌رود. ریشه این جشن به یکی از سنت‌های قدیمی انگلستان برمی‌گردد. در گذشته، جعبه‌هایی در کلیسا قرار داده می‌شد و افراد غذا، لباس و لوازم موردنیاز دیگر را برای نیازمندان در این جعبه‌ها قرار می‌دادند. به تدریج این سنت، به شکل حراجی درآمد تا افراد با هر درآمدی که دارند بتوانند سال نو شادتری را جشن بگیرند.


خرید کارت‌های کریسمسی؛ هدیه رایج کانادایی‌ها

به طور کل، کانادایی‌ها در هدیه‌دادن زیاد سخاوتمند نیستند. البته خانواده‌هایی هم هستند که در روز کریسمس، هدایای گران‌قیمتی برای اعضا خانواده تهیه می‌کنند اما کارت‌های تبریک، هدیه رایج‌تری هستند. بعضی از افراد در پاکت کارت، پول هم می‌گذارند.


رژه کریسمس در تورنتو؛ ملاقات با بابانوئل‌ها

رژه بابانوئل ها در کریسمس کانادا


رژه بابانوئل‌ها که در تورنتو برگزار می‌شود، یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌‌ترین رژه‌ها در جهان است. این رژه از سال 1913، زمانی که یک بابانوئل در خیابان‌های تورنتو به این طرف و آن طرف کشیده می‌شد، محبوبیت پیدا کرد. بچه‌ها از هر محله‌ای به دنبال بابانوئل راه می‌افتادند و همراه او راهپیمایی می‌کردند. بیشتر از 100 سال است که این راهپیمایی با حضور مردم مشتاق برگزار می‌شود. اما حالا یک رویداد بزرگ و شناخته شده است که در آن 25 شناور، بابانوئل‌ها را به این طرف و آن طرف می‌کشانند و 2 هزار نفر آن‌ها را همراهی می‌کنند. پخش زنده این رژه به تلویزیون‌های سراسر جهان مخابره می‌شود.


آتش‌بازی‌های خیره‌کننده بر فراز آبشار نیاگارا

آبشار نیاگرا در کریسمس در کانادا


آتش‌بازی بر فراز نیاگرا، یکی از جذاب‌ترین سنت‌های کریسمس کانادایی‌ست که البته بخشی از برنامه «فستیوال زمستانی نورها» بشمار می‌رود. این فستیوال که از 18 نوامبر آغاز شده و تا 7 ژانویه ادامه دارد، در پارک وی نیاگرا و جزایر دافرین برپا می‌شود و آتش‌بازی سال نو، فقط گوشه‌ای از زیبایی‌های خیره‌کننده آن است. در این پارک فیگورهای زیادی با استفاده از چراغ‌های چشمک‌زن ساخته شده و حتی آب آبشار نیاگارا هم در تاریکی می‌درخشد.

صحبت‌کردن درباره این رویداد، نمی‌تواند شما را برای رویایی با آن آماده کند. پیشنهاد می‌کنیم از طریق سایت زیر، عکس‌‌های بیشتری از این فستیوال ببینید و با زیبایی‌های زمستانی کانادا بیشتر آشنا شوید.

🔶 فستیوال زمستانی نورها در آبشار نیاگرا


سینک تاک (Sinck Tuck)؛ رسم کریسمسی بومیان کانادا

قوم اینوئیت (Inuit) که در مناطق شمالی کانادا زندگی می‌کنند، سینک تاک را جشن می‌گیرند. سینک تاک، روزی است که یکی از قطب‌های زمین به حداکثر شیب خود از خورشید می‌رسد. این اتفاق دوبار در سال، یک‌بار برای هر قطب می‌افتد. در این روز، در خانه اینوئیت‌ها، جشن و ضیافت برپا می‌شود. آن‌ها این روز از سال را با رقص و هدیه‌دادن جشن می‌گیرند و اغلب غذاهایی مانند ماهی خام، فوک و گوزن کانادایی سرو می‌کنند.


زمزمه‌کنندگان نقابدار؛ قاشق‌زنی در کریسمس به سبک کانادایی‌ها

سنت مامرینگ در کریسمس در کانادا


این رسم بیشتر در ایالت نیوفاندلند (Newfoundland) رایج است و معمولا در روستاها و شهرهای کوچک که مردم هم‌دیگر را می‌شناسند، انجام می‌شود. این مراسم شباهت زیادی با قاشق‌زنی ایرانی دارد. افرادی که به آن‌ها مامرز (mummers) یا زمزمه‌کننده می‌گویند، با لباس مبدل و ماسک بر در خانه‌ها ظاهر می‌شوند و با صدای تغییرداده‌شده می‌خوانند:


مامرزها اجازه ورود دارند؟ (به انگلیسی: "Any mummers 'loud in")


صاحب‌خانه هم با کیک و نوشیدنی گرم از آن‌ها پذیرایی می‌کند یا اگر دوست داشته باشد به جمع آن‌ها اضافه می‌شود. اگر هم صاحب‌خانه بتواند هویت فرد پشت ماسک را حدس بزند، شخص باید ماسکش را بردارد و از جمع مامرزها جدا شود. سنت مامرینگ (Mummering)، یکی از فعالیت‌های شاد و سرگرم‌کننده بزرگسالان در کریسمس است که معمولا بین 26 دسامبر و 6 ژانویه انجام می‌شود. اما در سال‌های اخیر به دلیل این بعضی از افراد به این بهانه، تکدی‌گری می‌کردند، این سنت در برخی از شهرها ممنوع شده است.


جشن شاه (La Fête des Rois)؛ سنت فرانسوی-کانادایی

جشن شاه در کریسمس در کانادا


جشن شاه که بیشتر در کبک جشن گرفته می‌شود، یک جور خداحافظی با کریسمس و خوشامدگویی به سال جدید است. در این روز، کیک مخصوصی پخته می‌شود که درون آن یک لوبیا کوچک پنهان شده است. هر کسی که تکه کیک با لوبیا مخفی به او برسد، پادشاه یا ملکه آن روز نامیده می‌شود.


سنت‌های کریسمسی ایالت‌های مختلف کانادا

🔸 ساکنین ایالت‌هایی زیادی از جمله نیوفاندلند، فضای بیرون خانه خود را به شکل زیبایی با ریسه‌های رنگی دکور می‌کنند.

🔹 رژه بلسنیکلینگ (Belsnickling)، یکی دیگر از سنت‌های کریسمس در کاناداست که ریشه‌ای آلمانی دارد. در این رژه، بلسنیکلرها (Belsnicklers)، لباس‌های مبدلی به شکل حیوانات می‌پوشند، موسیقی می‌نوازند، از خانه‌ای به خانه دیگر می‌روند و اگر همسایه هویت آن‌‌ها را حدس بزند با شیرینی و شکلات از این افراد پذیرایی می‌کند.

🔸 در جزیره پرنس ادوارد، خانواده‌ها دور هم جمع می‌شوند و پای گوشت درست می‌کنند و آن را بعد از مراسم نیمه‌شب یا صبح روز بعد به عنوان صبحانه میل می‌کنند. هدیه‌دادن لباس خواب به یکدیگر در شب کریسمس، یکی دیگر از سنت‌های مردم این جزیره است.

🔹 در بسیاری از ایالت‌های کانادا، مردم در پیست‌های محلی یا حتی روی دریاچه‌های یخ‌زده محله‌شان، مسابقات هاکی برگزار می‌کنند. درست مثل گل کوچیک ما ایرانی‌ها، کانادایی هم با بچه‌های محله، تیم‌های کوچکی تشکیل می‌دهند و کریسمس را با بازی و تفریح می‌گذرانند.


بهترین شهرهای کانادا در کریسمس کدام هستند؟

بهترین شهرهای کانادا در کریسمس


کریسمس، زیباترین روزهای سال در کاناداست. روزهایی که سرما و یخ‌بندان نمی‌تواند به قلب هیچکس نفوذ کند. شب‌ها روشن‌تر و شلوغ‌تر از روزها هستند. روزهایی که فقط اجازه دارند با جشن و شادی و مهربانی گذرانده شوند. فرقی نمی‌کند در چه شهری باشید، کریسمس شما را پیدا می‌کند.

اما اگر شما می‌خواهید دنبالش بروید، پس حتما مسیرتان را به سمت یکی از شهرها کج کنید.


کریسمس در بنف (Banff, Alberta)

کریسمس در بنف کانادا

اگر نخواهیم اغراق کنیم، باید گفت که بنف یکی از زیباترین شهرهای جهان در کریسمس است. البته نه به خاطر فروشگاه‌های مجلل و فستیوال‌های شبانه‌روزی بلکه به خاطر طبیعت بی‌نظیرش در هر فصلی از سال. خیابان اصلی بنف در کریسمس، مثل یک رویای دور، باورنکردنی است. انتهای این خیابان به یک کوه سفید برفی عظیم می‌رسد و در دو طرف آن، درخت کاج کاشته شده است.

فقط قدم‌زدن در این خیابان می‌تواند تبدیل به یکی از بهترین خاطرات کریسمس شما تبدیل شود. در عین حال، این شهر کوچک پر است از رستوران‌های خوشمزه، هتل‌های رویایی، فروشگاه‌های دنج که همگی یک پس‌زمینه خیره‌کننده از کوه برفی دارند. همچنین تماشای آسمان پر از ستاره در تله‌کابین بنف و گذراندن یک روز در چشمه‌های آب گرم منطقه، از دیگر تفریحات گردشگران در این شهر دوست‌داشتنی هستند.


کریسمس در تورنتو (Toronto, Ontario)

کریسمس در تورنتو کانادا


اگرچه تورنتو یکی از سردترین شهرهای کاناداست اما کریسمس در این شهر گرم‌تر از هر جایی برگزار می‌شود. برای جشن‌گرفتن سال جدید در تورنتو باید خودتان را به میدان ناتان فیلیپس (Nathan Phillips) و درخت کاج غول‌پیکرش برسانید. در این زمان از سال، فستیوالی از نورها در این میدان برپا می‌شود که به فستیوال Of Lights Cavalcade مشهور است.

بازارچه‌های کریسمسی، آتش‌بازی و اجرای زنده موسیقی از دیگر برنامه‌های این فستیوال جذاب به شمار می‌روند. همچنین پیست اسکی این منطقه هم جذابیت زیادی برای افراد دارد. میدان ناتان فیلیپس هر سال از اواخر نوامبر تا هفته اول ژانویه میزبان این فستیوال است.

در خطوط قبل به رژه بابانوئل‌ها در تورنتو اشاره کردیم. اگر از آن قسمت گذشتید و نخواندید، باید بگوییم که این رژه مخصوص بابانوئل‌هاست و به عنوان یکی از طولانی‌ترین رژه‌های دنیا شناخته می‌شود.

نمایش فندق‌شکن که توسط گروه ملی باله کانادا اجرا می‌شود، یکی دیگر از زیبایی‌های کریسمس در تورنتو است.

منطقه تاریخی دیسترلی (Distillery District) یکی دیگر از بهترین مکان‌ها برای گذراندن تعطیلات در این شهر است. اگر دلتان حال‌وهوای کریسمس به سبک قدیم را دارد، از همان‌هایی که در فیلم‌ها دیده‌اید، حتما سری به دهکده بلک کریک (Black Creek Pioneer Village) تورنتو بزنید. این دهکده بهترین مکان برای کشف سنت‌های قدیمی کریسمس است. در این دهکده سوار بر واگن‌هایی می‌شوید که اسب‌ آن‌ها را می‌کشند و می‌توانید از تفریحات جذابی مانند خوش‌‌وبش کردن با بابانوئل، سیب‌زمینی سرخ‌کردن و آواز خواندن لذت ببرید.


کریسمس در ونکوور (Vancouver, British Columbia)

کریسمس در ونکوور


چراغانی کریسمس در ونکوور با سایر شهرهای کانادا یک تفاوت بزرگ دارد. در این شهر، هزارتویی از چراغ‌ها به نام Enchant Christmas Light Maze و با مساحت 55 هزار فوت‌مربع برپا می‌شود. وظیفه شما در این هزارتو، پیداکردن گوزن شمالی بابانوئل است تا او بتواند به موقع هدایای بچه‌ها را به خانه‌هایشان برساند. در این هزارتو که بزرگ‌ترین هزارتوی چراغانی‌شده دنیا نام گرفته، می‌توانید در بازاری با 50 غرفه کریسمسی خرید کنید و از کافه‌های سیار آن غذا و نوشیدنی بگیرید.

دیگر رویدادهای محبوب کریسمس در ونکوور از این قرار هستند:

 • دیدار با بابانوئل و گوزن‌های شمالی در قله کوه گروس (معروف به قله کانادا)
 • اسکی روی یخ رایگان در میدان رابسون
 • شرکت در بازار کریسمس ونکوور
 • کشتی‌سواری در خلیج انگلیسی با کشتی‌های تزئین‌شده با ریسه‌های رنگی
 • قطارسواری در پارک استنلی از بین هزاران نور رنگی
 • شرکت در رژه بابانوئل‌ها
 • شرکت در فستیوال نورها در باغ گیاه شناسی ون دوسن (Van Dusen)
 • اسکی و اسنوبرد در کوه سیپرس (Cypress) با فصله 30 دقیقه‌ای از ونکوور

کریسمس در کبک‌سیتی (Quebec City, Quebec)

کریسمس در کبک کانادا


کریسمس در رویاهای‌تان چگونه است؟ کریسمس در کبک‌سیتی از آن چیزی که در سرتان می‌گذرد هم رویایی‌تر است. اگر می‌خواهید روی خیابان‌های سنگ‌فرش شده زیر برف قدم بزنید، در معماری سنگی و تاریخی این منطقه گم شوید، در بازار آلمانی سالانه با غرفه‌های چوبی بازارگردی کنید، اسکی کنید، و در کل، یک کریسمس تمام‌عیار داشته باشید، کبک‌سیتی مقصد شماست.


کریسمس در مونترال (Montreal, Quebec)

Christmas in Montreal Canada


دوست دارید کریسمس را در پاریس بگذرانید اما وقت یا هزینه‌اش را ندارید؟ به مونترال سفر کنید! در این شهر فرانسوی‌زبان، می‌توانید در بازارهای محلی که روی خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده برپا می‌شوند، قدم بزنید و از خوردن غذاهای فرانسوی لذت ببرید. غذاهایی مثل Bûches de Noël, tourtière، که یک جور پای گوشت ادویه‌دار با لایه‌های ترد است، سوسیس فرانسوی تند، شیرینی Marron glacé و همینطور کاج برشته پرشده از شکلات.

درخت‌ها و ساختمان‌های ریسه‌بندی‌شده، پیست‌های اسکی، نمایشگاه‌های صنایع دستی، نمایش‌های تئاتر و برنامه‌های موسیقی زنده، از دیگر زیبایی‌های کریسمس در مونترال کانادا هستند.


کریسمس در اوتاوا (Ottawa, Ontario)

کریسمس در اوتاوا کانادا


کریسمس کانادا در پایتخت آن باید یک فرقی با شهرهای دیگر داشته باشد. هر سال به مدت یک ماه، از 7 دسامبر تا 7 ژانویه، یک مسیر طولانی با چراغانی‌های خیره‌کننده روشن می‌شود. این مسیر از اوتاوا شروع می‌شود، از شهر گاتینو عبور می‌کند و مجددا به اوتاوا می‌رسد. در لینک زیر می‌توانید روی نقشه، مسیر این چراغانی‌ها را ببینید:

👈 مسیر چراغانی زمستانی در کانادا

علاوه‌بر این، هر سال یک درخت 12 متری کریسمس در گالری ملی کانادا به نمایش گذاشته می‌شود که ورودی آن رایگان است و از مهمانان با شکلات داغ پذیرایی می‌شود. اگر هم دمای هوا به اندازه کافی پایین بیاید می‌توانید در کانال دیدنی Rideau، اسکی کنید. جالب است بدانید که این کانال به عنوان پیست اسکیت یخ‌زده طبیعی، در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

سرود‌های کریسمسی، آتش‌بازی‌‌های مفصل و درختان غول‌پیکر کاج از دیگر زیبایی‌های کریسمس در اوتاوا هستند.


کریسمس خود را سفیدتر و پررنگ‌تر از هر جایی در کانادا جشن بگیرید

شاید کریسمس در آمریکا، با سروصدا و تجمل بیشتری جشن گرفته شود و شاید رنگ‌وبوی آن در کشورهای اروپایی، جور دیگری باشد. اما اگر می‌خواهید همه این‌ها را با هم و با برف فراوان تجربه کنید، کانادا مقصد رویایی شماست. چه دل‌تان شهرهای تاریخی و شکوه معماری اروپایی را بخواهد، چه دنبال فستیوال‌های مفرح و تفریحات این چنینی باشید، کانادا ناامیدتان نمی‌کند.سوالات متداول

تعطیلات کریسمس در کانادا چند روز است؟

کانادا فقط در روز 25 دسامبر و 1 ژانویه به صورت سراسری تعطیل است.

روز کریسمس در کانادا چه روزی است؟

25 دسامبر در سراسر جهان به عنوان روز کریسمس شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز