........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
#
بلیط سفر رو سخت نگیر
ZiyafatAlzahra

بلیط قطار تهران به دورود یکی از پرمتقاضی‌ترین بلیط‌های استان لرستان است. دورود از زیباترین شهرهای استان لرستان است به‌طوری که این شهر لقب پایتخت طبیعت ایران نام دارد و جاهای دیدنی بسیاری دارد. برخی از جاذبه‌های دیدنی این شهر، آثار تاریخی فراوان آن هستند که هر کدام به از برهه‌ای از زمان‌های دور حکایت میکنند. اگر دوست دارید با جاذبه‌های گردشگری دورود آشنا شوید و به این شهر زیبا و سرسبز سفر کنید، کافیست بلیط قطار خود را از یوتراوز بخرید و با ما همسفر شوید. 

خرید بلیط قطار تهران دورود

اگر ایمن بودن و راحتی سفر را به هر چیزی ترجیح می‌دهید، خرید بلیط قطار تهران به دورود می‌تواند بهترین گزینه برای سفرتان از تهران به دورود باشد. قطار تهران دورود از هر نظر ایمن‌ بوده و سفر لذت‌بخشی را از لحاظ ارائه خدمات در حین مسیر برایتان رقم می‌زند. برای خرید اینترنتی بلیط قطار تهران دورود می‌توانید از طریق همین صفحه از سایت اقدام کنید و با انتخاب مبدأ و مقصد و همچنین زمان حرکت می‌توانید بلیط تهران دورود خود را در زمان مناسب بخرید.

انواع بلیط قطار تهران دورود

قطارهای مختلفی سفر به دورود را برای مسافرهای تهران راحت کرده است. قطار چهارستاره کرخه یکی از قطارهای لوکس در این مسیر است که کوپه‌هایی با ظرفیت چهارنفره دارد. سرویس‌خواب با کیفیت، نمایشگرهای پخش فیلم و پذیرایی رایگان از امکانات این قطار هستند. قطار سه‌ستاره نگین با کوپه‌های چهارنفره از دیگر قطارهای این مسیر است. بسته پذیرایی رایگان، سیستم تهویه هوای مطبوع و سیستم احضار مهماندار از امکاناتی هستند که این قطار دارد. در این مسیر می‌توانید از قطار سه‌ستاره البرز با کوپه‌های چهارنفره هم استفاده کنید. این قطار امکاناتی مثل پذیرایی نوشیدنی، بسته‌های میان‌وعده و سیستم صوتی تصویری دارد.

قیمت بلیط قطار تهران دورود

قیمت بلیط قطار تهران به دورود تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرد. این عوامل ممکن است با تغییرات زمان و شرایط مختلف نیز متغیر شوند. برخی از اصلی‌ترین عوامل موثر بر قیمت بلیط قطار تهران به دورود عبارتند از:

1. مسافت و مسیر سفر: معمولاً قیمت بلیط قطارها بر اساس مسافت سفر و مسیر آن تعیین می‌شود. فاصله بین تهران و دورود می‌تواند بر تعیین قیمت بلیط تأثیرگذار باشد.

2. نوع قطار: قطارهای مختلف در ایران دارای کلاس‌ها و خدمات متفاوتی هستند. قطارهای مسافربری شبانه‌روز (VIP) و نیمه شب (درجه یک و دو) با هم قیمت‌های متفاوتی دارند. همچنین، ویژگی‌های تخت‌ها (نرمال، مخصوص، سوییت) و خدمات ارائه شده در قطارها نیز بر قیمت بلیط تأثیر می‌گذارند.

3. فصل سفر: در فصل‌های تعطیلات و روزهای پربازدید، قیمت بلیط‌ها ممکن است افزایش یابد. 

4. پیش‌بینی تقاضا: پیش‌بینی تقاضا برای بلیط‌های قطار نیز می‌تواند تعیین کننده‌ای برای قیمت‌گذاری باشد. در صورتی که تقاضا برای بلیط قطارهای مسیر تهران به دورود زیاد باشد، قیمت‌ها معمولاً افزایش می‌یابد.

5. تخفیف‌ها و عرضه‌های ویژه: شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی ایران در برخی مواقع تخفیف‌ها و عرضه‌های ویژه را برای بلیط‌های قطار ارائه می‌دهد. این تخفیف‌ها و عرضه‌های ویژه می‌توانند تأثیری مهم در قیمت نهایی بلیط داشته باشند.

6.سن مسافران: هزینه بلیط قطار برای تمامی سنین یکسان نیست. قیمت بلیط قطار برای نوزادان زیر 2 سال، فقط معادل 10 درصد هزینه بلیط و برای کودکان 2 تا 12 ساله، 50 درصد هزینه بلیط است و برای بزرگسالان که سن آن‌ها خارج از این محدوده است، معادل کل قیمت اصلی بلیط است. 

7.خدمات بیمه مسافران و سایر هزینه‌های جانبی: نوع بیمه‌ای که شرکت ارائه‌دهنده خدمات ریلی برای مسافران قطار خود با آن قرارداد بسته است و مسائلی را که تحت پوشش قرار می‌دهد یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت بلیط قطار است. همچنین برخی هزینه‌ها مانند هزینه پرسنل بخش پشتیبانی و خدمات آن‌ها جزئی از هزینه‌های پنهان است که قسمتی از قیمت بلیط قطار را به خود اختصاص می‌دهد.

8.هزینه سوخت قطار و طول مسیر: یکی از مهم‌ترین و در عین حال پنهان‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط قطار، میزان مصرف و قیمت سوخت قطار و همچنین فاصله مبدأ و مقصد است که رابطه مستقیمی با قیمت نهایی بلیط قطار دارد. هر چقدر که مسافت بین مبدأ و مقصد بیشتر باشد، قیمت بلیط قطار نیز بیشتر می‌شود.

عوامل ذکر شده برخی از مهم‌ترین عواملی هستند که بر تعیین قیمت بلیط قطار تهران دورود یا هر مبدأ و مقصد دیگری موثرند. هرچند که عوامل دیگری مانند نوع بلیط قطار (بلیط قطار اتوبوسی یا بلیط قطار سریع ‌السیر)، روز و ساعت حرکت قطار، حمل ماشین با قطار و ... روی قیمت بلیط قطار تأثیر دارند. بنابراین با توجه به سلیقه و بودجه خود می‌توانید قیمت بلیط قطار را از ارزان تا متوسط و گران تقسیم‌بندی کنید و بهترین بلیط قطار از تهران به دورود را از یوتراوز بخرید. 

بلیط قطار تهران دورود ارزان

این روزها که هزینه‌های سفر بسیار افزایش پیدا کرده و باید برای سفر هوایی هزینه زیادی صرف کنید، بهترین راه جایگزین کردن سفر با قطار است. خرید بلیط ارزان قطار تهران به دورود، بهترین راه برای مدیریت هزینه‌های سفر به تهران است، اما از آنجایی‌که بلیط قطار تهران دورود یکی از پرمتقاضی‌ترین بلیط‌های قطار در این مسیر است، پیشنهاد ما به شما این است که برای خرید ارزان‌قیمتِ بلیط قطار تهران دورود مخصوصاً در زمان‌های پیک سفر حداقل یک هفته قبل از موعد سفر خود سایت یوتراوز را رصد کرده تا بتوانید شانس خود را افزایش دهید. به‌خاطر داشته باشید که یوتراوز همواره می‌کوشد تا بلیط ارزان قطار اتوبوسی تهران دورود و بلیط قطار کوپه‌ای و سالنی را در همه خطوط ریلی برای شما ارائه دهد. بنابراین بهتر است فرصت را غنیمت شمرده و هم‌اکنون بلیط خود را از ابتدای همین صفحه از سایت خریداری کنید و از تخفیف‌های ویژه‌ای که یوتراوز برای‌تان ارائه می‌دهد بهره‌مند شوید.

ارزان‌ترین بلیط قطار تهران دورود

برای آنکه بتوانید ارزان‌ترین بلیط قطار تهران دورود را بخرید، کافیست به یوتراوز اعتماد کنید. در یوتراوز می‌توانید با استفاده از راهکارهایی چون فیلتر مرتب‌سازی بر اساس قیمت، تعیین فیلتر قیمت در بازه قیمتی دلخواه، استفاده از کوپه دربست برای سفرهای خانوادگی، انتخاب بلیط‌ قطار برای ساعت‌های کم مسافر شبانه‌روز، شناخت کارگزاران ریلی ارزان‌قیمت مختلف در سایت برای انتخاب کلاس سالنی ارزان‌قیمت و انتخاب قطارهای اتوبوسی و سه ستاره خرید ارزان قیمت قطار تهران دورود را داشته باشید.

نقشه شهر دورود

بلیط قطار تهران دورود رفت ‌و برگشت

از جمله موارد دیگری که می‌توانید روی یوتراوز حساب باز کنید، خرید بلیط قطار تهران دورود رفت و برگشت است. در واقع یوتراوز این امکان را برای شما به وجود آورده است که بلیط قطار تهران خود را به صورت رفت و برگشت خریداری کنید. برای این کار کافیست تا در هنگام جستجو بلیط علاوه بر درج تاریخ رفت، تاریخ برگشت را هم وارد کنید تا تمامی بلیط‌های رفت و برگشت موجود در مسیر تهران دورود، از شرکت‌های مختلف ریلی برای شما نمایش داده شود. اما چنانچه فراموش کردید از ابتدا بلیط قطار رفت و برگشت را خریداری کنید، جای نگرانی نیست؛ چراکه هر زمانی‌که سفرتان به اتمام رسید تنها با چند کلیک می‌توانید بلیط قطار دورود تهران خود را از یوتراوز بخرید.

راهنمای کنسلی بلیط قطار تهران دورود

امروزه سفر با قطار به‌دلیل سهولت، سرعت در رفت‌وآمد و قیمت‌به‌‍‌صرفه آن بیش‌ازپیش مورد توجه مسافران قرار گرفته است و روزانه مسافران بسیاری به مقاصد مختلف جابه‌جا می‌شوند. گاهی پیش می‌آید که ممکن است سفر از جانب راه آهن و به دلایلی چون نقص فنی در قطار و در شرایطی دیگر امکان دارد کنسل کردن بلیط قطار یزد به دلایل انصراف از سفر، تغییر تاریخ سفر و ... توسط مسافر صورت گیرد. مسلماً در چنین شرایطی لازم است مسافران بلیط خود را کنسل کرده و هزینه آن را دریافت کنند. اگر شما هم روزی در چنین شرایطی قرار گرفتید، نگران نباشید؛ چراکه یکی از مزیت‌های یوتراوز، امکان استرداد آنلاین بلیط قطار است. بدین منظور می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی را طی کرده یا از طریق تماس با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548)، درخواست خود را مطرح کرده و فرآیند استرداد آنلاین بلیط قطار تهران دورود خود را پیگیری کنید.

مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار تهران دورود در یوتراوز

خرید بلیط قطار تهران به دورود، مهم‌ترین پیش‌زمینه‌ای است که باید برای سفر به استان لرستان فراهم کنید. از آن‌جا‌یی‌که متقاضیان خرید بلیط قطار در فصل‌های شلوغ سال مانند تابستان و نوروز که زمان اوج سفرهای تعطیلی است، زیاد است و اغلب مسافران برای تهیه بلیط به مشکل می‌خورند؛ توصیه می‌کنیم بلیط قطار سفرتان را در زمان مناسب به صورت اینترنتی خرید کنید تا با مشکل کمبود بلیط مواجه نشوید. صرفه‌جویی در زمان و هزینه رفت‌وآمد، آسانی در فرآیند خرید، پرداخت هزینه کمتر در مقایسه با سایت‌های دیگر، امکان مقایسه همه‌جانبه بلیط‌ها مثل زمان حرکت، شرکت ریلی خدمات دهنده و قیمت بلیط و تمام جزئیات بلیط‌ها، پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته و بهره‌مندی از تخفیفات شگفت‌انگیز یوتراوز همه و همه از مزایای خرید آنلاین بلیط قطار از تهران به دورود از یوتراوز هستند.

سوالات متداول
 • قیمت بلیط قطار تهران دورود چقدر است؟
  قیمت بلیط قطار تهران به دورود به عواملی مانند امکانات هر قطار، خدمات پذیرایی، سن مسافران و بازه زمانی خرید بلیط قطار بستگی دارد. برای اطلاع از نرخ بلیط قطار تهران دورود باید در هر روز اطلاعات مورد نیاز سایت را وارد کنید تا قیمت‌ بلیط‌ها برایتان نمایش داده شود.
 • چگونه بلیط قطار تهران دورود ارزان بخرم؟
  برای اینکه بلیط ارزان قطار تهران دورود را بخرید، کافیست پس از تکمیل اطلاعات و نمایش لیست بلیط‌های این مسیر، گزینه مرتب‌سازی براساس قیمت را بزنید تا بلیط‌ها از کمترین قیمت برایتان مرتب‌سازی شوند.
 • چگونه ارزانترین بلیط قطار تهران دورود را بخرم؟
  برای خرید ارزانترین بلیط قطار تهران به دورود بهتر است سفر خود را در روزهای وسط هفته، ایام غیرتعطیلات و خارج از روزهای مناسبتی سال انجام دهید.
 • آیا امکان استرداد آنلاین بلیط قطار تهران دورود در یوتراوز وجود دارد؟ چگونه بلیط اینترنتی خریداری شده را کنسل کنم؟
  بله، چنانچه به هر دلیلی مایل به کنسلی و استرداد بلیط خود هستید، امکان استرداد آنلاین بلیط قطار در یوتراوز فراهم است. برای کنسل کردن بلیط قطار تهران دورود در یوتراوز می‌توانید به حساب کاربری خود مراجعه کنید و با انتخاب بلیط مورد نظر درخواست استرداد خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی را تا کنسل شدن کامل بلیط انجام دهید یا با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548☎) تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.
 • جریمه استرداد و کنسلی بلیط قطار تهران دورود چقدر است؟
  جریمه استرداد بلیط قطار از سمت راه آهن تعیین می‌شود. برای اطلاع از میزان جریمه استرداد بلیط می‌توانید از قسمت مشاهده جزئیات روی بلیط الکترونیک، قوانین و شرایط کنسلی بلیط را مطالعه کنید.
 • پس از خرید اینترنتی بلیط قطار تهران دورود از یوتراوز، چگونه می‌توانم به بلیط خریداری شده دسترسی یابم؟
  پس از خرید، بلیط قطار در حساب کاربری شما در سایت یوتراوز قرار می‌گیرد. علاوه‌براین لینک دانلود بلیط هم به شماره موبایلی که در فرآیند خرید بلیط وارد کرده‌اید، پیامک می‌شود.
 • آیا پس از خرید اینترنتی بلیط قطار تهران دورود امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری وجود دارد؟
  امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری در بلیط قطار وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط خریداری شده کنسل شده و بلیط جدید صادر شود.
 • آیا پس از خرید آنلاین بلیط قطار تهران دورود باید آن را چاپ کرده و با خود به راه آهن ببرم؟
  در صورتی‌که فایل الکترونیکی بلیط خود را به ‌همراه داشته باشید کفایت می‌کند اما اگر نسخه چاپ شده بلیط را هم همراه خود داشته باشید، ضرر نکرده‌اید.
 • چه مدارکی برای سوار شدن به قطار لازم است؟
  همراه داشتن بلیط وکارت شناسایی معتبر (کارت ملی) برای سوار شدن به قطار لازم است.
 • چند ساعت قبل از حرکت باید در ایستگاه حاضر باشیم؟
  یک ساعت قبل از حرکت قطار حضور در ایستگاه راه آهن الزامی است و همچنین 10 دقیقه قبل از حرکت قطار، درهای سالن‌ها توسط مامورین قطار بسته می‌شود و امکان سوار شدن مسافر وجود ندارد.
 • مقدار بار مجاز برای بلیط قطار از تهران به دورود چقدر است؟
  مقدار بار مجازی که هر مسافر در قطار می‌تواند همراه داشته باشد، حداکثر 30 کیلوگرم وزن و ابعاد 75 سانتی‌متر است.
 • مسافت ریلی تهران دورود چقدر است؟ مدت زمان قطار تهران دورود چند ساعت است؟
  مسافت تهران به دورود 450 کیلومتر و مدت زمان قطار تهران دورود، حدود 9 ساعت برآورد شده است که در برخی شرایط ممکن است این مدت زمان افزایش یا کاهش داشته باشد.
 • امکانات رفاهی قطارهای مسیر ریلی تهران به دورود چگونه است؟
  امکانات و خدمات رفاهی قطارها در این مسیر بستگی به نوع قطار و درجه کیفی آن دارد که متناسب با امکاناتی که ارائه می‌شود، قیمت بلیط قطارها افزایش و کاهش پیدا می‌کند.
 • چه قطارهایی در مسیر تهران دورود هستند؟
  قطارهای 3ستاره4تخته البرز، 4ستاره 4 تخته کرخه و ... از شرکت ریلی رجا و بن ریل در مسیر وجود دارند.
 • بهترین زمان سفر به دورود چه زمانی است؟
  از آنجایی‌که دورود دارای آب‌وهوای معتدل کوهستانی است و برف و باران زیادی را به خود می بیند. فصل مناسب سفر به این شهر با توجه به وضعیت آب و هوا فصل تابستان است که هوا معتدل باشد.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز