#
........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
در هزینه سفرت تا 50% صرفه‌جویی کن!
latest info
ZiyafatAlzahra

شرکت هواپیمایی کارون

شرکت کارون اولین شرکت هواپیمایی در ایران است که در ابتدا با هدف عملیات استخراج و اکتشاف نفت در جنوب ایران با عنوان خدمات هوایی نفت مشغول به کار شد و در سال های 1372 تا 1388 با نام حمل و نقل هوایی ایران، به کار خود ادامه داد. در سال 1388 نام این شرکت به  شرکت هواپیمایی نفت تغییر کرد و در نهایت در تابستان سال 1396 به شرکت هواپیمایی کارون تغییر نام داد. علاوه بر اینکه این ایرلاین از قدیمی‌ترین ایرلاین‌های هواپیمایی کشور است، خدمات زیادی در طول جنگ تحمیلی توسط این شرکت هواپیمایی و کارکنانش به کشور ایران ارائه شده است و مهم‌تر اینکه، کارون یکی از امن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی است و تاکنون هیچ حادثه‌ای را به نام خود ثبت نکرده است. ناوگان هواپیمایی کارون شامل 10 عدد هواپیما است که پنج عدد فوکر 50 و پنج عدد فوکر 100 را شامل می‌شود. قطب پروازهای کارون فرودگاه بین المللی اهواز و فرودگاه مهرآباد تهران است.

 ترمینال پرواز‌های کارون در فرودگاه مهرآباد، ترمینال شماره 2 است.

خرید بلیط هواپیما کارون

در سایت یوتراوز امکان رزرو پروازهای سیستمی، پروازهای چارتری و لحظه آخری و پروازهای ارزان قیمت از ایرلاین کارون فراهم است. برای رزرو پرواز کارون در مسیر مورد نظر خود، باید ابتدا مبدا و مقصد و زمان پرواز خود را درسایت وارد کنید. یوتراوز به شما تمام بلیط‌های موجود در این مسیر را نشان می‌دهد. با استفاده از فیلتر قیمت و زمان می‌توانید گزینه‌ها را محدود و انتخاب دقیق‌تری داشته باشید. همچنین در طول رزرو پرواز خود اگر سوالی دارید، می‌توانید با شماره پشتیبانی 1548 سایت یوتراوز در تماس باشید. 

استرداد بلیط هواپیما کارون

اگر پس از رزرو بلیط هواپیما برنامه سفر شما تغییر کرد، نگران کنسلی بلیط هواپیما خود نباشید. امکان استرداد بلیط هواپیما کارون در سایت یوتراوز به صورت اینترنتی و تلفنی فراهم است. برای استرداد اینترنتی بلیط هواپیمای خود از ایرلاین کارون کافی است، وارد پروفایل خود در سایت یوتراوز شده و نسبت به استرداد بلیط هواپیمای خریداری شده اقدام کنید. قوانین و مقررات استرداد بلیط هواپیما کارون و درصد جریمه کنسلی در قسمت جزئیات بلیط قابل مشاهده و بررسی است. اگر قصد کنسلی بلیط هواپیما خود را به صورت تلفنی دارید کافی است با شماره 1548، پشتیبانی سایت یوتراوز تماس گرفته و درخواست خود را مطرح کنید.

هواپیمایی کارون
مهم‌ترین مقاصد پروازی کارون
مسیرهای هوایی کارون

ایرلاین کارون سعی دارد مسیرهای جنوبی کشور را پوشش داده و به پایتخت متصل کند. در حال حاضر حدود 190 پرواز در هفته از شهر اهواز و تهران به سایر نقاط کشور توسط شرکت هواپیمایی کارون انجام می‌شود. مسیرهای رفت و برگشت دزفول تهران، اهواز تهران، اهواز رشت، بندرعباس اهواز، اصفهان اهواز و تهران یزد از مهم ترین مسیرهای هوایی کارون است.

سوالات متداول
 • پرواز هواپیمایی کارون از کدام ترمینال انجام می‌شود؟
  ترمینال شماره 2 در فرودگاه مهرآباد برای پرواز‌های هواپیمایی کارون در نظر گرفته شده است.
 • استرداد بلیط هواپیما کارون چگونه است؟
  قوانین و مقررات استرداد توسط ایرلاین‌ها تعیین می‌شود که در جزییات بلیط خریداری شده قید شده است. برای استرداد بلیط کافی است به پروفایل خود در سایت یوتراوز مراجعه کرده و یا با شماره 1548 تماس بگیرید.
 • میزان بار مجاز پروازهای کارون چقدر است؟
  بار مجاز در پروازهای داخلی کارون حداکثر تا 20 کیلوگرم است و مسافران می‌توانند یک ساک دستی به وزن حداکثر 5 کیلوگرم با خود به داخل کابین حمل کنند.
 • ایرلاین کارون چه کلاس‌های پروازی دارد؟
  این ایرلاین تنها کلاس پروازی اکونومی دارد.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز