ورود
Buenos Aires 9 de Julio Avenue

عریض‌ترین خیابان جهان؛ وقتی پای ترین‌ها این‌بار به آرژانتین می‌رسد

زمان برای مطالعه 6 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

خیابان مکانی پرتردد است که نقش حیاتی برای حمل‌ونقل و ارتباط افراد با یکدیگر ایفا می‌کند. خیابان‌ها در شهرها و کشورهای مختلف جهان، ممکن است از نظر ظاهری با یکدیگر تفاوت داشته باشند. یکی طویل، دیگری عریض، آن یکی پرپیچ‌وخم، این یکی مسیر مستقیم و ده‌ها شکل و رنگ و حال‌وهوای متفاوت از یکدیگر. اما در میان این همه خیابان تنها چند خیابان هستند که بسیار معروف شده‌اند و آن هم با صفت (ترین)؛ مانند عریض‌ترین خیابان جهان که در آرژانتین قرار دارد.

آرژانتین کشوری در آمریکای جنوبی است که رکوردهای بسیاری دارد. هشتمین کشور در جهان و دومین کشور در آمریکای جنوبی از نظر وسعت. «عریض‌ترین خیابان جهان» نیز در این کشور واقع شده است. وجود این خیابان برای اقتصاد کشور آرژانتین بسیار حائز اهمیت است. آشنایی بیشتر با این خیابان که در کشور زیبای آرژانتین قرار دارد، می‌تواند یکی از متفاوت‌ترین سفرها در طول عمر شما باشد. به شهر بوینوس آیرس (Buenos Aires) که سفر کنید، علاوه بر تماشای عریض‌ترین خیابان جهان می‌توانید با سنت‌های متفاوت و منحصربه‌فرد این شهر نیز آشنا شوید. قطعا آشنایی با این فرهنگ و سنت برای شما بسیار ارزشمند خواهد بود و می‌توانید به راحتی یک تیر و چند نشان بزنید. در ادامه همراه با مجله گردشگری یومگ به آرژانتین و شهر عجایب و طبیعت بکر یعنی بوینوس آیرس سفر می‌کنیم تا از نمایی دیگر از عریض‌ترین خیابان جهان دیدن کنید.

آنچه در این مقاله درباره عریض‌ترین خیابان جهان خواهید خواند:

عریض‌ترین خیابان جهان را در آرژانتین بیابید

کشور آرژانتین یکی از پرجاذبه‌ترین کشورهای آمریکای جنوبی به شمار می‌رود. این کشور توانسته‌است با جاذبه‌های بسیار خود هرساله میلیون‌ها گردشگر را جذب کند و تبدیل به دومین کشور توریست‌پذیر در آمریکای لاتین بشود. البته وجود عریض‌ترین خیابان جهان در این کشور در جذب گردشگران بی‌تأثیر نبوده است! این خیابان عریض که به علت پهنای بسیار به عریض‌ترین خیابان جهان شهرت یافته است، در پایتخت کشور آرژانتین یعنی (بوینوس آیرس) واقع شده‌است.
این خیابان را به نهم جولای (9th July Street) نیز نام‌گذاری کرده‌اند که در سرنوشت این شهر بسیار معروف و تأثیرگذار بوده‌است. خیابان نهم جولای حدود 200 متر عرض دارد و پهنای زیاد آن سبب محبوبیت این خیابان شده ‌است. بازدید از خیابان نهم جولای برای بسیاری از گردشگران از اهمیت بالایی برخودار است اگرچه که برخی از مردم هم از وجود این خیابان در کشور آرژانتین بی‌خبر هستند.
قدم زدن در این خیابان می‌تواند یکی از بهترین لذت‌هایی باشد که شما تجربه خواهید کرد. این خیابان عریض که در قلب شهر بوینوس آیرس واقع شده است، باعث شده تا برخی افراد در پی یافتن جریان زندگی و امید در کنار هم از این خیابان عبور کنند و خاطرات بسیار را با یکدیگر به ثبت برسانند. فستیوال‌هایی که در این خیابان عریض برگزار می‌شود یکی از با اهمیت‌ترین ویژگی‌های خیابان نهم جولای به شمار می‌روند.
فستیوال‌هایی که در این خیابان برگزار می‌شوند، جذب گردشگران را دو چندان کرده ‌است. حتما در هنگام سفر خود به آرژانتین و شهر بوینوس آیرس به تماشای این فستیوال‌های هیجان‌انگیز بروید تا سفر خود را در این شهر و در کنار عریض‌ترین خیابان جهان کامل کنید.

پهن‌ترین خیابان جهان؛ نماد استقلال

symbol of independence Buenos Aires 9 de Julio Avenue

در واقع خیابان نهم جولای که در وسط این شهر به عنوان شاه‌راهی مهم واقع شده است، به عنوان نمادی از استقلال این کشور نیز به شمار می‌رود. هر ساله در نهم جولای مردم شهر بوینوس آیرس در کنار هم جمع می‌شوند و این روز که نماد استقلال آن‌ها است را جشن می‌گیرند.
خیابان نهم جولای به هفت مسیر در این شهر متصل شده‌ است که انتخاب لقب شاه‌راه برای آن بی‌ربط نیست. علاوه بر این‌که خیابان نهم جولای با پهنای زیادش معروفیت بسیاری کسب کرده، وجود یک بنای قدیمی که در وسط این خیابان وجود دارد نیز سبب شده تا این معروفیت دو چندان شود.
این برج طویل برای مردم آرژانتین از اهمیت بالایی برخودار است به طوری‌که تخریب این برج را ممنوع کرده‌اند. این برج حدود 100سال قدمت دارد و می‌توان گفت جزئی از فرهنگ و تاریخ این شهر نیز به شمار می‌رود. قطعا طبیعی است که این خیابان برای مردم شهر بوینوس آیرس از اهمیت بالایی برخودار باشد. با این‌که صدها سال از ساخت آن می‌گذرد و در آن زمان خبری از تکنولوژی نبوده است، با این حال تعجب خواهید کرد اگر بگوییم در طبقات زیرین این خیابان پارکینگ و ایستگاه مترو هم وجود دارد.

خیابان نهم جولای؛ شاهرگ اقتصادی

Buenos Aires 9 de Julio Avenue attractions

همانطور که گفته شد خیابان نهم جولای، برای مردم شهر بوینوس آیرس دارای ارزش بسیار زیادی است به طوری‌که به آن شاهرگ اقتصادی این شهر نیز می‌گویند. وجود این خیابان سبب شده تا اقتصاد این شهر با جذب گردشگران بیشتر پیشرفت بسزایی داشته باشد. قطعا وجود توریست‌ها در این شهر علاوه بر این‌که سبب معروفیت بیش از پیش این شهر و کشور می‌شود، نیز باعث افزایش درآمدزایی شاغلان این شهر یا کشور هم می‌شود.
مردم کشورآرژانتین و شهر بوینوس آیرس خیابان نهم جولای را بخشی از غرور ملی خود می‌دانند و می‌گویند: این خیابان به عنوان غرورآمیزترین افتخار ما قبل از مارادونا و مسی برای این شهر و کشور به شمار می‌رفته است. با این وجود اگر خیابان نهم جولای را شاهرگ اقتصادی می‌نامند بی‌علت نیست، چراکه این خیابان ارزش اقتصادی بسیاری برای مردم این شهر دارد و ارزشمند است.

به عریض‌ترین خیابان جهان بروید، تا گم‌شوید

تماشای این خیابان عریض و عجیب لذت‌بخش است، اما برخی از افراد در این خیابان گم می‌شوند، یا عبور از این خیابان برایشان بسیار سخت و دشوار است. شهرداری این شهر برای این‌که گردشگران عزیز از این قبیل مشکلات برایشان به وجود نیاید، افرادی را مسئول نظارت بر رفت‌وآمد افراد کرده‌اند. این افراد به مردم کمک می‌کنند تا به راحتی از این خیابان عریض عبور کنند یا مقصد خود را به‌راحتی پیدا کنند.
قطعا شهرداری شهر بوینوس آیرس با این اقدام و خدمات خود توانسته‌ کمک بسیار بزرگی به مردم و گردشگران این شهر داشته باشد. سفر به برخی از جاذبه‌های گردشگری در کنار این‌که باعث می‌شوند شما از لذت کافی برخودار شوید، ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی نیز بشود، اما با این اقدام روشن‌فکرانه مسئولین این شهر، دیگر جای هیچ نگرانی برای شما نخواهد بود. در هنگام سفر به این شهر لذت ببرید، گردش کنید، از عریض‌ترین خیابان جهان دیدن کنید و نگران مشکلات متفرقه نباشید.

چه موقع به تماشای عریض‌ترین خیابان جهان برویم؟

 Buenos Aires 9 de Julio Avenue at night

شهر خوش آب‌وهوای بوینوس آیرس این قابلیت را دارد که شما هر چهار فصل سال به این شهر سفر کنید و به راحتی به‌ تماشای عریض‌ترین خیابان جهان بپردازید. این شهر آب‌وهوای نیمه گرمسیری دارد که در تابستان بسیار گرم و مرطوب است. گرم‌ترین ماه این شهر ژانویه است پس اگر نسبت به آب‌وهوای گرم حساس هستید بهتر است در این ماه به شهر بوینوس آیرس سفر نکنید. بهترین فصل سفر به این شهر و تماشای خیابان نهم جولای فصل پاییز و بهار است. البته اگر تحمل کمی باد سرد و خشک را دارید در فصل زمستان هم می‌توانید به شهر بوینوس آیرس سفر کنید.

عجایب در جهان به گونه‌های مختلفی وجود دارند. با عناوین متفاوت، ظاهر متفاوت و... به عجایب تبدیل می‌شوند. در بین این عجایب به بررسی عریض‌ترین خیابان جهان پرداختیم که به واسطه عرض بسیار زیاد خود با سایر خیابان‌ها در جهان متفاوت شده‌ است. سفر کردن به کشور آرژانتین و تماشای این خیابان عجیب‌وغریب قطعا می‌تواند تجربه بسیار لذت‌بخشی باشد.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز