ورود
Universal Studios theme park singapore

یونیورسال استودیو؛ بهترین شهربازی آسیا

زمان برای مطالعه 7 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

خیلی‌ها برای تفریحات سفر می‌کنند. بی‌جهت نیست که بخش مهمی از این صنعت به «گردشگری تفریحات» اختصاص پیدا کرده است. حالا تصورش را بکنید که این تفریحات را در بهترین شهربازی آسیا و در «یونیورسال استودیو» تجربه کنید.

یونیورسال استودیو (Universal Studios theme park)، پارک موضوعی وسیع و جذابی است که عنوان بهترین شهربازی آسیا را از آن خود کرده است و جزو برترین‌های دنیای تفریحات محسوب می‌شود. این پارک در جزیره سنتوزا (Sentosa) در 21 کیلومتری شهر سنگاپور قرار دارد. برای گردش در این مجموعه تفریحی 20 هکتاری، دستتان بسیار باز خواهد بود و می‌توانید یک روز کامل را به گردش و بازی در یونیورسال استودیوی سنگاپور اختصاص بدهید. این شما و این گردشگری تفریحات در یونیورسال استودیوی سنگاپور همراه با مجله یومگ.

هرآنچه از بهترین شهربازی آسیا در ادامه می‌خوانید:

بهترین شهربازی آسیا در سنگاپور

تفریحات در این شهربازی آسیایی به 7 بخش مختلف تقسیم می‌شود که هر قسمت بر پایه فیلم‌ها و شخصیت‌های مشهور سینمایی ساخته شده‌اند. این بخش‌ها عبارتند از:

 • بخش هالیوود
 • بخش نیویورک
 • بخش شهر علمی تخیلی
 • بخش مصر باستان
 • بخش دنیای گمشده
 • بخش شهر خیلی خیلی دور
 • بخش جزیره ماداگاسکار

نکته جالب‌توجه یونیورسال استودیوی سنگاپور آن است که در هر بخش با مجموعه‌ای از بازی‌های هیجان‌انگیز و با شکلی متفاوت روبه‌رو می‌شوید و همچنین رستوران‌ها و فروشگاه‌های متفاوتی را تجربه خواهید کرد.
با ورود به هر بخش انگار به شهری جدید وارد شده‌اید و می‌توانید منتظر دنیایی از هیجان و سرگرمی جدید باشید. در این مجموعه تفریحی، شخصیت‌های معروف کارتون‌ها و فیلم‌ها پا به زندگی واقعی شما گذاشته‌اند و کودکان می‌توانند از نزدیک با آن‌ها ملاقات کنند. تماشای کنسرت‌ها و اجراهای خیابانی از دیگر تفریحات پرطرفدار هربخش است که در دسترس کلیه بازدیدکننده‌ها قرار دارد.
از جمله بازی‌های منحصر به فرد یونیورسال استودیوی سنگاپور می‌توان به مرتفع‌ترین ترن هوایی دوقلوی دنیا اشاره کرد که بر اساس سریالی تخیلی به نام ناوبر فضایی گالاکتیکا (Battlestar Galactica) ساخته شده است.
همچنین قلعه سرزمین شرک و اجرای موزیکال غول‌ها از دیگر جاذبه‌های فراموش‌نشدنی این شهربازی است. خوب است بدانید در مجموع می‌توان بیش از 30 رستوران و بیش از 20 فروشگاه و مغازه در گوشه‌وکنار این پارک موضوعی پیدا کرد.

بخش‌های مختلف یونیورسال استودیو

بخش هالیوود

Universal Studios theme park Hollywood section

در بخش هالیوود، برای دقایقی در کنار ستاره‌های جهان سینما بایستید. معماری جذاب بلوار هالیوود نظر شما را درجا جذب خود می‌کند و محال است نخل‌های دوست‌داشتنی‌اش را نادیده بگیرید. با ورود به دنیای هالیوود می‌توانید طعم بودن در مرکز هیجان و شهرت را لمس کنید. بخش هالیوود اولین قسمتی است که به محض ورود به مجموعه خواهید دید و خوب است بدانید که جاذبه‌هایش، منحصر به ملاقات با شخصیت‌های معروف و اجراهای خیابانی‌اش می شود و در آن بازی و دستگاه هیجانی نخواهید دید.

نمایش‌های بخش هالیوود

 • خیابان سیسم: اگر پیگیر کارتون‌های تلویزیونی آمریکایی باشید، حتما شخصیت‌های خیابان سسمی (Sesame Street) را می‌شناسید: عروسک‌هایی بزرگ و پشمالو با دماغ‌های گنده که به طرزی سرگرم‌کننده موضوعات مختلف را به کودکان آموزش می‌دهند. می‌توانید دست کودکان‌تان را بگیرید و با مراجعه به بخش هالیوود یونیورسال استودیوی سنگاپور، به تماشای اجرای خیابانی این شخصیت‌ها بایستید.
 • آتش‌بازی: می‌توانید اولین شنبه هر ماه، در آسمان شبِ هالیوود، آتش‌بازی بی‌نظیری را تماشا کنید.
 • اجراهای خیابانی بخش هالیوود
 • اجرای کروزرز (The Cruiser): در این کنسرت خیابانی، شخصیت‌های فیلم کروزرز را می‌بینید که در خیابان‌های هالیوود برای عموم اجرای زنده دارند.
 • ملاقات با شخصیت‌ها: در بلوار هالیوود قدم بزنید و از نزدیک بازیگرهای معروف کلاسیک را ملاقات کنید؛ می‌توانید به نزدیک مینیون‌های زردرنگ و دوست‌داشتنی بروید و به یادگار عکسی بگیرید.

بخش نیویورک

universal studios singapore new york

در بخش نیویورک، روح و انرژی بزرگ‌ترین شهر آمریکا را با تمام وجودتان لمس کنید و تمام ساختمان‌های معروف و کلاسیکش را از نزدیک بازدید کنید. در میان برج‌های شاخص نیویورک و چراغ‌های نئون شهر بگردید و درک جاذبه‌هایش را از دست ندهید.

تفریحات بخش نیویورک

 • نور، دوربین، حرکت: با ورود به این جاذبه گویی سر صحنه فیلم‌برداری هستید! خودتان را محکم بچسبید که بادهای طوفانی باشدت هر چه تمام‌تر به سوی کشتی باری شما می‌آیند و از سویی دیگر چیزی به برخورد کشتی کوچک شما با لاشه‌ کشتی شکسته‌ای در دریا باقی نمانده است! در این بخش، همان‌طور که در لنگرگاه کشتی ایستاده‌اید، خواهید دید که چگونه با جلوه‌های ویژه، یک روز آفتابی به لحظاتی طوفانی و خشن بدل می‌شوند.
 • پرواز فضایی با شخصیت‌های سیسم: به شخصیت‌های خیابان سسمی بپیوندید و در روکردن دست ماکارانی دزد بی‌رحم شریک شوید. در این سفر مجازی به فضا می‌روید و اسپاگتی‌های دنیا را از دست جادوگر بدجنس نجات می‌دهید.

بخش شهر علمی_تخیلی

Universal Studios theme park

کم‌کم به بخش‌های جذاب‌تر یونیورسال استودیوی سنگاپور نزدیک می‌شویم: شهر علمی تخیلی درست جایی است که به غیر از این‌جا، مشابهش را در فیلم‌ها و کارتون‌ها خواهید دید. وقتی از دروازه‌های شهر عبور کنید، گویی وارد شهری از آینده شده‌اید و شاهد جنگ بین کهکشانی آدم خوب‌ها و آدم بدهای قصه خواهید بود.

بازی‌ها و تفریحات شهر علمی_تخیلی

 • آماده باشید، چراکه مرتفع‌ترین ترن دوقلوی دنیا با سرعتی باورنکردنی درست در برابر شماست.
 • شتاب‌دهنده: این بار سفری فضایی با سرعت نور را تجربه کنید، با این تفاوت که باید به دور خود بچرخید. همراه دوستان و خانواده سوار کابین‌های دایره‌ای می‌شوید و با سرعتی هیجان‌انگیز، چرخشی جذاب را در شتاب‌دهنده لمس می‌کنید.
 • نبرد نهایی سه‌بعدی: برای تجربه‌ای نفس‌گیر و خارق‌العاده و صد در صد واقعی آماده شوید تا این‌بار شما هم مانند قهرمانان قصه به دل هیجان بروید و با مبارزه‌ای هوشمندانه سرنوشت بشر را تغییر دهید. در این نبرد در میان شهر می‌گردید، از تونل‌های مترو عبور می‌کنید و از پشت بامی به پشت بامی دیگر خواهید پرید.

بخش مصر باستان

Universal Studios theme park Ancient Egypt

اهرام سه‌گانه و باستانی مصر جایی است که با جذابیت‌های بی‌انتها شما را به خود می‌خواند. با ورود به این بخش به اوایل قرن بیست سرزمین مصر پرتاب می‌شوید، یعنی دوران طلایی ماجراجویان مصر! شما هم ماجراجو شوید و به سراغ کشف آرامگاه‌ها و قبرستان‌های فراعنه بروید!

بازی‌ها و تفریحات بخش مصر باستان:

 • انتقام مومیایی: در ترن وحشت انتقام مومیایی، لحظه‌ای روی آرامش را نخواهید دید! اگر از دل لعن و نفرین منحوس فراعنه عبور کنید، مومیایی‌های خشمگین به استقبال‌تان خواهند آمد و اگر بتوانید از دست آن‌ها بگریزید، باز هم تونل وحشت سوپرایزهای ترسناکش را برای شما آماده نگه داشته است.
 • شکارچیان گنج: با احتیاط وارد محدوده ممنوعه مصر شوید و با یک سواری هیجان‌انگیز به جستجوی گنج بروید!

بخش دنیای گمشده

universal studios singapore the lost world

اگر دنبال تفریح و هیجان بیشتری هستید، دنیای گمشده قطعا می‌تواند یکی از اولین انتخاب‌های شما باشد. ورود به این بخش از یونیورسال استودیوی سنگاپور، یعنی رویارویی با دایناسورهایی از میلیون‌ها سال پیش و ماجراجویی در دنیای ژوراسیک!

بازی‌ها و تفریحات بخش دنیای گمشده

 • رفتینگ در دنیای ژوراسیک: تصور کنید سر ظهر است و شما در دنیای ژوراسیک گم شده‌اید! دسته‌ای از دایناسورهای گوشتخوار و گیاهخوار در پارک رها شده‌اند و بدجور گرسنه به نظر می‌رسند! پس هر چه زودتر سوار قایق خود در رودخانه شوید و از مهلکه فرار کنید! یک رودخانه‌نوردی هیجان‌انگیز پیش روی شماست. پیچ‌های ناگهانی و فرازونشیب رودخانه که با غرش‌های گاه و بی‌گاه دایناسورها در هم آمیخته است. محکم بنشینید و با سرعت به دل هیجان بروید.
 • پرواز برفراز جنگل: بپرید پشت دایناسورهای پرنده و دنیای ژوراسیک را از زاویه‌ای دیگر ببینید! در این بازی، دو به دو کنار هم می‌نشینید و در حالی‌که پاهای‌تان در هوا آویزان است در یک ترن هوایی در میان جنگل و دایناسورها گردش می‌کنید.
 • بازی داینو سورین: به دنبال بازی مناسبی برای کودک‌تان هستید؟ خانوادگی به سراغ داینو سورین بروید و لحظاتی را همراه فرزاندان‌تان سوار دایناسورهای پرنده شوید. با این سواری گاه در آسمان معلق می‌شوید گاه تا نزدیکی زمین، پایین می‌آیید.
 • صخره‌نوردی: این‌جا مخصوص ورزشکارهای واقعی است. باید از دیوار صخره‌ای و باستانی دنیای ژوراسیک بالا بروید و وجب به وجب دیوار و فسیل‌های حشرات را زیر پا بگذراید. جایزه‌ها منتظر آن‌هایی هستند که زودتر بتوانند راه دشوار را پشت سر بگذارند و به بالای دیوار برسند.
 • جلوه‌های ویژه واترورلد: در این تفریح مهیج، تماشاچی جلوه‌های ویژه فیلم جالب و تخیلی «واترورلد» می‌شوید. اینجا از نزدیک خواهید دید که بدلکارها برای صحنه‌های این فیلم چه کارهایی خواهند کرد و این‌ها همگی به صورت زنده اجرا می‌شوند!

بخش شهر خیلی خیلی دور

Universal Studios far far away

همراه پری قصه‌ها به شهر خیلی خیلی دور، خانه شرک این غول سبز و خر سخنگوی بانمک بیایید. با گردش در این بخش زندگی مردم پولدار و پری‌های شهر خیلی خیلی دور را می بینید و بازی‌های جذابش را دوست خواهید داشت.

بازی‌ها و تفریحات شهر خیلی خیلی دور

 • ترن گربه چکمه‌پوش: سوار ترن گربه چکمه‌پوش شوید و همراهش به بالای درخت لوبیا بروید، تخم مرغ‌های طلا را بدزدید و با هیجان زیاد حالا از درخت فرود بیایید!
 • ماجراجویی 4 بعدی شرک: به قسمت اول سینمایی شرک بروید و به او کمک کنید تا پرنسس فیونا را از قلعه سنگی‌اش نجات دهد. باید بدانید در این ماجراجویی سینمایی شما هم کاملا دخیل هستید و می‌توانید لحظه به لحظه‌اش را لمس کنید! نه تنها صداها و نورها واقعی هستند، بلکه انگار این خود شرک است که در برابر شما برای نجات فیونا تلاش می‌کند. در این ماجراجویی همراه شرک، فیونا و خر سخنگو شوید و از تجربه خود نهایت لذت را ببرید.
 • نمایش زنده خر شرک: در یک نمایش شاد و صمیمی همراه خر شرک بخوانید، بخندید و یک گفتگوی دو طرفه و جذاب را تجربه کنید.
 • چرخ و فلک شرک: یک بازی مخصوص کودکان را در این فروشگاه جادویی خواهید دید و می‌توانید کودکان را با خیال راحت، سوار این چرخ‌وفلک دوست‌داشتنی و کوچک بکنید.
 • ترن تسخیرشده: بسیاری از مهمانان یونیورسال استودیوی سنگاپور در صف می‌ایستند تا یار و معشوق خر شرک، اژدهای رقصان را ببینند. اگر این اژدها افتخار بدهد، مردم با او دوری در آسمان شهر خیلی خیلی دور می‌زنند و می‌توانند همه مردم شهر را از بالا ببینند.

بخش جزیره ماداگاسکار

Universal Studios Madagascar: A Crate Adventure

همراه الکس و ملمن و مارتی و گلوریا به ماداگاسکار فرار کنید و در کسری از ثانیه خودتان را درون جنگل‌های سرسبز و انبوه ماداگاسکار خواهید دید.

بازی‌ها و تفریحات جزیره ماداگاسکار

 • این بار ماداگاسکاری‌ها می‌خواهند به دل رودخانه خروشان بروند و در وسط تابستان یک آب تنی مهیج را به یاد بسپارند. پس شما هم سوار قایق شوید و سهم خودتان از این خوشی را بردارید.
 • نوع بازی: قایق‌سواری در رودخانه و فضای سرپوشیده

هریک از بخش‌های پارک یونیورسال استودیو سنگاپور دارای کافه، رستوران و فروشگاه‌های سوغات‌فروشی جداگانه است که بصورت همان بخش تزیین شده‌اند.

نکات موردنیاز برای استفاده از تفریحات پارک ملی یونیورسال

 • بلیط خود را از قبل اینترنتی رزرو کنید چراکه ارزان‌تر است و بدون معطل‌شدن در صف وارد پارک خواهید شد.
 • برای رفتن به پارک لباس و کفش راحتی بپوشید و یک دست لباس اضافه به همراه داشته باشید چون ممکن است در تعدادی از بازی‌ها خیس شوید.
 • وسایل اضافه و سنگین مانند کیف یا کوله‌پشتی خود را در کمدهایی که به این منظور نظر گرفته شده‌اند، قرار دهید. البته باید مبلغی برای استفاده از کمدها بپردازید.
 • عکاسی و فیلم‌برداری در پارک یونیورسال استودیو مجاز است، البته نه هنگامیکه سوار بر وسایل پارک هستید.
 • آوردن غذا و نوشیدنی به داخل پارک و نیز سیگارکشیدن در پارک ممنوع است.
 • بازدید از این پارک برای همه اعضای خانواده به خصوص جوان‌ترها بسیار جذاب خواهد بود.
 • استفاده از تفریحات پارک ملی یونیورسال حدودا 5 ساعت زمان می‌برد.
 • پارک یونیورسال استودیوز بهترین مکان برای عکاسی با شخصیت‌های کارتونی و فیلم‌های هالیوودی است. پس این فرصت را از خودتان دریغ نکنید.

بهترین زمان برای تفریحات پارک ملی یونیورسال

بهترین زمان رفتن به پارک یونیورسال استودیو روزهای کاری هفته است که از روزهای تعطیل خلوت‌تر است و نه تنها در صف بازی‌ها کمتر معطل می‌شوید، بلکه شانس بیشتری برای عکس‌گرفتن با شخصیت‌های مورد علاقه‌تان خواهید داشت.
پارک یونیورسال استودیو در جریان تعطیلات مدارس در ماه‌های مارچ، ژوئن، سپتامبر و دسامبر نیز شلوغ می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم هر روزی را که برای بازدید انتخاب کرده‌اید و حتی اگر بلیط رزرو کرده‌اید، ساعات اولیه شروع به کار یا حتی یک ساعت قبل از بازشدن در این مکان حضور داشته باشید.

سایر دیدنی‌ها در نزدیکی شهربازی پارک ملی یونیورسال

پارک ملی یونیورسال استودیوز در جزیره سنتوسا قرار گرفته و می‌توانید همراه با آن از جاذبه‌های دیگر هم دیدن کنید. این شما و این لیست دیدنی‌هایی که می‌توانید در برنامه سفر خود از آن بازدید کنید:

 • اسکای لاین لوژ (Skyline Luge Sentosa): این مجموعه یک تلسیژ کابلی روباز است و از سنگاپور تا جزیره سنتوسا را می‌توانید با آن طی کنید.
 • آکواریوم دریا (SEA Aquarium): در این آکواریوم بیش از 100000 آبزی دریایی را از نزدیک و در مخزن‌های شیشه‌ای بزرگی می‌توانید تماشا کنید.
 • پارک آبی ادونچر کوو (Adventure Cove Waterpark): این پارک آبی بزرگ با وسایل بازی متنوع و تفریحات خاصی مانند غواصی در کنار بیش از 20000 ماهی، شما را به وجد می‌آورد.
 • قلمرو پروانه‌ها و حشرات (Butterfly & Insect Kingdom) این باغ بزرگ مجموعه‌ای از 3000 گونه از حشرات و پروانه‌ها از سرتاسر دنیا را به نمایش می‌گذارد.
 • سواحل سنتوزا (Sentosa Beaches): سواحلی با طول 2 تا 3 کیلومتر طول که انواع تفریحات و ورزش‌های آبی را برای علاقمندان مهیا می‌کند.

چگونه به شهربازی یونیورسال برویم؟

جزیره سنتوزا در 500 متری ساحل سنگاپور قرارگرفته است و راه‌های مختلفی برای رفتن به این جزیره وجود دارد که بهترین راه استفاده از مونوریل سنتوزا است. این مونوریل از ویووسیتی مال (VivoCity Mall) حرکت می‌کند و سه ایستگاه دیگر در ریزورت ورلد سنتوزا (Resorts World Sentosa)، ایمبیا (Imbiah) و ساحل دارد و از دو ایستگاه اول تا یونیورسال استودیو تنها 10 دقیقه پیاده‌روی است.

نوشته های مشابه
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز