ورود
title of the countries of the world
کشورهای مختلف جهان چه القابی دارند؟

لقب کشورهای مختلف دنیا که می‌تواند برایتان جالب باشد

زمان برای مطالعه 7 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

در این دنیا همه‌چیز اسم دارد؛ برخی از اسم‌ها شاید نشانگر هویتی از شیء یا فرد باشند. گاهی اسم جای خود را به لقب می‌دهد؛ در این میان کشورها نیز از این بحث جدا نیستند. هر کشور نسبت به طبیعت، گذشته یا ذخایر معدنی و جذابیت‌های فرهنگی، به چیزی شهرت دارد یا با لقبی خوانده می‌شود. آشنایی با لقب کشورهای مختلف جهان درواقع اطلاع داشتن از هویت و فرهنگ آن کشور است.

هرکدام از کشورهای دنیا لقب‌های جالب و عجیب‌وغریبی برای خود دارند که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست. برخی کشورها به دلیل موقعیت جغرافیایی، برخی به دلیل ذخایر یا فرآورده‌های خاص آن کشور، وجود افسانه یا داستانی منحصربه‌فرد و برخی دیگر به آداب‌ورسوم خود لقب گذاری شده‌اند. با یوتراوز همراه شوید تا در ادامه با لقب کشورهای جهان بیشتر آشنا شویم.

لقب‌های جالب و جذاب کشورهای مختلف جهان:

لقب کشورهای مختلف جهان در خاورمیانه

ایران؛ سرزمین پارس‌های مهمان‌نواز

Chogha Zanbil ziggurat

پرشیا یا پارس نامی است که 2500 سال پیش اروپاییان برای ایران برگزیدند و امروزه در همه جای دنیا ایران را همان سرزمین پارس می‌نامند. نام دیگر ایران سرزمین نجیب‌زادگان است. در سال‌های اخیر هم که ایرانی‌ها به مهمان‌نوازی شهرت پیدا کرده‌اند.

یمن؛ سرزمین سبا

داستان‌های حضرت سلیمان و تخت ملکه سبا را به خاطر دارید؟ جالب است بدانید که تمام آن اتفاقات در یمن امروزی رخ داده است. به همین دلیل یمن را سرزمین سبا لقب داده‌اند.

لبنان؛ عروس خاورمیانه

beautiful nature of lebanon

زیبایی‌های این کشور رویایی بر هیچ‌کس پوشیده نیست! لبنان که در خاورمیانه قرارگرفته است به دلیل زیبایی و سرسبزی به عروس خاورمیانه شهرت یافته است.

بحرین؛ مروارید خلیج‌فارس

بحرین؛ جزیر‌ه‌ای در خلیج‌فارس است که از 33 جزیره تشکیل شده است. آن‌همه جزیره و سرسبزی باعث شده است بحرین را مروارید خلیج‌فارس بدانند.

لقب کشورهای مختلف جهان در آسیا

چین؛ اژدهای قرمز

red dragon symbolizes china

بی‌شک هر کس یک‌بار به تماشای فیلم‌های چینی نشسته باشد یا چیزی از افسانه‌های چین باستان به گوشش رسیده باشد، با این نماد از چین آشنایی دارد. اژدها یکی از موجودات افسانه‌ای جهان و برای چینی‌ها نماد قدرت است.

ژاپن؛ کشور آفتاب تابان

ژاپنی‌ها بر این عقیده هستند که خورشید از این کشور به دنیا سلام می‌کند. آن‌ها به خود نیپون یا نیهون می‌گویند که ترجمه آن منبع آفتاب است اما در دیگر کشورها به معنای آفتاب تابان است.

مغولستان؛ سرزمین آبی

جای بسی شادمانی و مسرت است که مغولستان این سرزمین آبی هنوز جزو کشورهای بکر و دست‌نخورده در جهان است. سنت‌ها و فرهنگ‌های قدیمی در این کشور بسیار زنده هستند و زندگی عشایری در آن جریان دارد. بی‌گمان همین سبک زندگی باعث شده مغولستان آسمان آبی‌تری داشته باشد و این دلیلی برای داشتن لقب زیبای سرزمین آبی برای آن است.

هند؛ کشور هفتاد و دو ملت

India is a country with different nationalities

تابه‌حال از خود پرسیده‌اید چرا هند را کشور هفتاد و دو ملت می‌خوانند؟ کشور هند پر از فرهنگ‌ها، زبان‌ها و سنت‌هایی است که برخی شناخته شده و برخی هنوز بی‌نام ‌و نشان مانده‌اند. سفر به این سرزمین با داشتن گویش‌ها، دین‌ها و سنت‌های مختلف می‌تواند بسیار جذاب باشد. اگرچه این کشور به سرزمین رنگ‌ها و غذاهای تند و تیز هم شهرت دارد. 

سریلانکا؛ اشک هند

هند چه ربطی به سریلانکا دارد؟ کافی است نگاهی به این کشور روی نقشه بیندازید تا ببینید که چطور همچون اشکی از گوشه چشم هندوستان به پایین افتاده است.

تبت؛ بام دنیا

tibetan plateau

این نام به دلیل موقعیت جغرافیایی آن در نظر گرفته شد. تبت در بخشی از آسیای شرقی قرار گرفته و تعدادی از بلندترین کوه‌های جهان ازجمله اورست را در خود جای‌داده است؛ بنابراین هیچ لقبی بهتر از بام دنیا برای تبت مناسب نیست. در حقیقت، تبت سرزمین هشت هزاری است چرا که بیشتر قله‌های 8000 متری جهان در این پهنه واقع شده‌اند. پس هیچ عنوانی برای آن بهتر از «بام دنیا» نمی‌‎تواند باشد. 

کره شمالی؛ گوشه‌نشین زاهد

کره شمالی کشوری که سال‌هاست خود را به روی دنیا بسته و در تنهایی به خودکفایی رسیده است و این باعث شده که جهانیان این کشور را «گوشه‌نشین زاهد» بنامند. این کشور انزوا طلب رمز و رازهایی بسیاری در دل خود دارد چرا درهای آن به روی مردم جهان بسته است. 

کره جنوبی؛ سرزمین صبح آرام

برای کسانی که سحرخیز هستند و عاشق دیدن زیباترین لحظات طبیعت، یعنی طلوع آفتاب کره جنوبی با آن صبح‌های مسحورکننده‌اش، انتخاب لقب سرزمین صبح آرام، می‌تواند گزینه مناسبی باشد. صبح‌ها در این کشور درست زمانی که خورشید از پشت کوه‌ها بالا می‌آید بسیار تماشایی است. گرچه این کشور به لطف تلویزیون ایران، بیش از آن‌چه باید به ایرانی‌ها شناخته شده است، اما این شناخت در جهت ایجاد روابط دوطرفه برای دعوت و اعزام گردشگر نبوده است. به هر حال اگر زمانی به کره جنوبی سفر کردید، بدانید که «سرزمین صبح آرام» را برای سفرتان انتخاب کرده‌اید. 

تایلند؛ سرزمین لبخندها

مردان تایلند بسیار مهمان‌نواز، آرام، صبور و خوش‌اخلاق هستند و از رفتارهای دور از ادب خودداری می‌کنند. به همین دلیل تایلند به کشور لبخندها شهرت دارد. چه اشکالی دارد که همه مردم بخندند. خندیدن عضلات کمتری را درگیر می‌کند.

سیبری؛ سرزمین یخبندان

siberian glaciers

اصلا اسمش که می‌آید ناخودآگاه سردت می‌شود! سیبری سرزمینی همیشه پوشیده از برف است که پر از یخچال و زمین‌های یخ‌زده است.

فیلیپین؛ مروارید دریاهای شرقی، کشور جزیره‌ها

فیلیپین؛ سرزمین تپه‌های شکلاتی و شالیزارهای پلکانی است. تنها مجمع‌الجزایر موجود در جهان که با هیچ کشوری هم‌مرز نیست. این کشور در جنوب شرقی آسیا و غرب اقیانوس آرام قرار گرفته است. وجود بیش از هفت هزار جزیره در فیلیپین خود دلیل محکمی برای انتخاب این لقب برازنده است. مروارید که یکی از گران‌بهاترین سنگ‌های قیمتی جهان به شمار می‌آید در این کشور به‌وفور در اندازه و رنگ‌های مختلف یافت می‌شود. مرواریدهای این کشور به رنگ‌های کرم، زرد و طلایی هستند. جدا از مروارید و جزیره خوب است بدانید که این مردم آیین‌های زیبایی دارند که به شکل و شمایل سنتی برگزار می‌شود و باعث شده است فیلیپین جذاب‌تر شود.

اندونزی؛ زمرد استوا کشور هزار جزیره

اندونزی که چهاردهمین کشور بزرگ جهان است، همچنین به‌عنوان بزرگ‌ترین کشور جزیره‌ای جهان با 13 هزار جزیره شناخته می‌شود. از این تعداد جزیره تنها 8000 مورد آن‌ها قابل سکونت هستند و مابقی بکر و دست‌نیافتنی. این کشور جزیره‌ای دیدنی‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی بسیاری برای گردشگران دارد و یکی از مقصدهای پربازدید برای گردشگران بین‌المللی است. 

سنگاپور؛ شهر شیر

Singapore lion statue

دلیل نام‌گذاری سنگاپور به یک افسانه مشهور برمی‌گردد؛ اما خود کلمه سنگاپور نیز به معنای شهر شیر است. زمانی نیز سنگاپور زیستگاه شیرها بوده است و به همین دلیل در این کشور مجسمه شیر به‌وفور دیده می‌شود.

هنگ‌کنگ؛ شهر جهانی آسیا

هنگ‌کنگ که در شرق دلتای رودخانه مروارید قرارگرفته است، از شمال با استان گوآنگ‌دونگ و از جنوب با دریای چین هم‌مرز است. سال‌ها است که شهر مدرن هنگ‌کنگ به یکی از مقاصد مهم گردشگری در دنیا تبدیل شده است. این شهر پرزرق‌وبرق مردم را از اقصی نقاط دنیا به سمت خود می‌کشاند و برای همین تبدیل به شهر جهانی قاره آسیا شده است. در سال 2020 هنگ‌کنگ در بین 28 شهر گران‌قیمت جهان جزو لوکس‌ترین شهرهای دنیا شد.

نپال؛ آرزوی کوهنوردان

نپال؛ با آن کوه‌های بلند و چشم‌اندازهای بی‌نظیرش کشوری زیبا در شمال هندوستان است. این کشور در میان طبیعت دوستان و کوهنوردان حرفه‌ای جایگاه ویژه‌ای دارد. کوهستان، جنگل، طبیعت بکر و البته فرصت کوه‌پیمایی نپال را بهشتی برای طبیعت‌گردها کرده است؛ اما این تمامی ماجرا در نپال نیست! بلندترین قله جهان یعنی اورست است که همه‌ساله بسیاری از کوهنوردان را به‌سوی خود جذب می‌کند. برای رسیدن به اورست باید وارد نپال شود. اینجا جایی است که می‌توانید فرصتی برای یک کمپ فوق‌العاده و تماشای مناظر زیبای هیمالیا را داشته باشید. البته این را هم بگوییم که ورود به این کشور و رویای اورست، قوانین و مقررات مخصوص به خودش را می‌خواهد.

لقب کشورهای مختلف جهان در اروپا

انگلستان؛ سرزمین شکوه‌ و امید

big ben tower london

انگلستان سرزمین شکوه و امید است! این عنوان شاهکار یک متن ادبی است که در زمان شاه ادوارد ششم سروده شده و به همین راحتی شده است لقب انگلستان! این کشور سرد، مرطوب و مدرن با قدمت تاریخی بسیار، دیدنی‌های ارزشمندی برای گردشگران دارد. 

فنلاند؛ سرزمین هزار دریاچه

نام هزار دریاچه از آن‌جهت لقبی برای فنلاند شد که 10 درصد این کشور شامل دریاچه‌هایی است که در اطراف این کشور واقع‌شده‌اند. دریاچه‌هایی بکر که چشم‌انداز زیبایی را به فنلاند داده‌اند. 

هلند؛ سرزمین آسیاب‌های بادی و گل‌های لاله

windmills and tulips in the Netherlands

سرزمین لاله‌ها! چه کسی می‌تواند از دیدن لاله‌های خوش‌رنگ این کشور ذوق‌زده نشود؟ در سرزمین لاله‌ها تعداد زیادی آسیاب بادی هم وجود دارد که ترکیب این دو باهم هلند را تبدیل به قابی خوش‌رنگ در جهان کرده است. این کشور اولین صادرکننده گل در جهان است و هنوز کسی نتوانسته به پای آن برسد. باید هم هلند «سرزمین گل‌ها» باشد.

اسپانیا؛ سرزمین ماتادورها

انسان‌ها به هر طریقی سعی دارند قدرت‌نمایی کنند. این حرکت در بین اسپانیایی‌ها شکل دیگری دارد! گاوبازی یکی از ورزش‌های کهن در اسپانیا است که امتحانش هم جرات می‌خواهد. در گاوبازی یا در سنت ماتادورها فردی با لباس آراسته بدون هیچ سلاحی وارد زمین شده و با گاوی وحشی روبه‌رو می‌شود. نشانه آن‌ها پارچه قرمز رنگی است که در دست دارند و باعث می‌شود گاو با این پارچه بیشتر خشمناک شود. هر چه فرد در زمین‌های بیشتری زنده بماند ارج ‌و قرب بیشتری را از آن خود خواهد کرد. این مراسم دیدنی هرساله در اسپانیا برگزار می‌شود.

سوئیس؛ سرزمین شیر و عسل

nature of switzerland

سوئیس زیبا با آن چشم‌اندازهای دلربا، با همسایه‌ای زیبا به نام آلپ، محل مناسبی برای حیوانات شیرده است. همچنین سوئیس گل‌های خوبی برای تولید عسل دارد. حتی در انجیل نیز دو ماده ‌شیر و عسل را دلیلی برای سرسبز بودن یک سرزمین دانسته‌اند که سوئیس این ویژگی را دارد. 

اوکراین؛ سبد نان اروپا

خاک غنی این کشور باعث شده است، اوکراین محل مناسبی برای کاشت گندم و دیگر غلات باشد. تولید انبوه محصولات غذایی سبب شده تا اوکراین را سبد نان اروپا بدانند. این کشور بهترین و با کیفیت‌ترین نوع گندم را تولید می‌کند و کیفیت نان هم در آن عالی است. 

آلبانی؛ سرزمین عقاب‌ها

لقب هر کشور می‌تواند با خود داستان و افسانه‌ای درباره آن کشور به همراه داشته باشد. لقب سرزمین عقاب برای کشور آلبانی مربوط به شکارچی جوانی است که در کوهستان به دنبال شکار می‌گردد و ازقضا چشمش به ماری بزرگ در لانه عقاب می‌افتد. جوجه عقاب با مار زنده تنها مانده ‌است، پسرک به کمک جوجه می‌رود و جوجه عقاب را نجات می‌دهد. جوان مار را کشته و با جوجه عقاب تصمیم به فرار می‌گیرد که ناگهان سروکله عقاب مادر پیدا می‌شود. جوان با استدلال بر اینکه عقاب مادر از فرزندش به‌خوبی حمایت نکرده، می‌خواهد جوجه را ببرد اما با پیشنهاد عقاب قصه طور دیگری تمام می‌شود! جوان باقدرت و تیزبینی سرزمین خود را بنا می‌کند و تا مدت‌ها در آن پادشاهی می‌کند. عقاب نیز همیشه و همه‌جا همراه او می‌ماند. این افسانه قدیمی نه‌تنها لقبی برای آلبانی شد، بلکه در پرچم این کشور نیز که نقشی از دو عقاب است جا خوش کرده است.

سوئد؛ کشور باسوادها

هرچه میزان کم‌سوادی در جامعه‌ای کمتر باشد آن جامعه با سرعت بیشتری رشد خواهد کرد. جالب است بدانید که سوئد تنها کشوری در جهان است که هیچ بی‌سوادی ندارد. مردم این کشور درس خواندن را جزو بایدهای زندگی خود می‌دانند و برای درس خواندن برنامه‌های ویژه‌ای دارند. سطح دانشگاه‌های این کشور هم بسیار بالا است و برای همین است که بسیاری از متقاضیان ویزاهای دانشجویی، سوئد را برای درس خواندن انتخاب می‌کنند. 

ایتالیا؛ کشور چکمه

venice is a city on the water

هیچ دلیلی به‌جز نقشه ندارد! آری کافی است نگاهی به شکل این کشور در نقشه جهان بیندازید تا دلیل این نام‌گذاری را با چشم مشاهده کنید. اگرچه به شکل سنتی این کشور را به عنوان سرزمین پیتزا هم می‌شناسند، اما شکل چکمه مانند آن بر روی نقشه باعث شهرتش شده است. 

ایسلند؛ سرزمین یخ و آتش

ایسلند؛ سرزمین یخچال‌های طبیعی در کنار چشمه‌های آتش‌فشانی یا همان سرزمین یخ و آتش است. هم‌زیستی مسالمت‌آمیز یخ و آتش در این کشور دیدنی است. فکرش را بکنید در اوج سرما از موهب چشمه‌های آب‌گرمی که از دل زمین می‌جوشند، بهره ببرید. ایسلند یک مقصد عالی برای متقاضیان توریسم سلامت است. 

ایرلند؛ جزیره زمرد

ایرلند سرسبز همچون زمردی در دل جهان است. ویلیام درنان اولین کسی است که از عبارت (جزیره زمرد) در توصیف شاعرانه‌ای برای ایرلند استفاده کرد. این کشور آن‌قدر چشم‌اندازهای طبیعی و زیبا دارد که به مقصد محبوب برای طبیعت‌گردها تبدیل شده است. 

یونان؛ سرزمین فلاسفه و الهه‌ها

Acropolis of Athens

در هر قرنی نام هر فیلسوفی را که بشنوید بی‌اختیار به یاد یونان خواهید افتاد؛ بناهای منتسب به خدایان مختلف نیز در این کشور بسیار دیده می‌شوند. اگرچه یونان از دیرباز سرزمین فلاسفه بوده است اما اکنون به سکوی پرشی برای ورود پناهجویان به اتحادیه اروپا تبدیل شده است. 

اسلوونی؛ طرف آفتابی آلپ

اسلوونی کشوری در قلب اروپا و درواقع بخشی از رشته‌کوه‌های آلپ است. در حقیقت این کشور توسط رشته‌کوه آلپ شرقی و دریا احاطه‌شده است؛ درست از جایی که خورشید مهمان اسلوونی می‌شود.

بلاروس؛ روسیه سفید

بلاروس کشوری هم‌مرز با روسیه، اوکراین، لهستان، لئونی و لیتوانی است. این کشور زمستان‌های مرطوب و نه‌چندان سرد و تابستان‌های گرم و مرطوبی دارد. بلاروسی‌ها بسیار مهربان و خونگرم هستند. مردم بلاروس خود را از اهالی تزار روسیه می‌دانند، شاید برای همین است که حاکمان مسکو بالباس‌ها و حتی عینک سفید در مجامع حاضر می‌شدند.

اتریش؛ سرزمین زیبایی و موسیقی سرزمین دانوب آبی

اتریش را سرزمین موسیقی می‌دانند؛ جایی که می‌شود کلی نمایش موزیکال و تئاتر خیابانی دید. قدم‌به‌قدم سالن‌های کنسرت و اپرا در اتریش خودنمایی می‌کند. بدون اغراق باید گفت که تنها در اتریش می‌توانید لذت تماشای اپرا را داشته باشید؛ لذتی را که در هیچ جای دنیا حس نخواهید کرد. چرا به اتریش سرزمین دانوب آبی می‌گویند؟ اصلا دانوب به چه معناست؟
دانوب نام یک رود در اروپا است که از اتریش و هشت کشور دیگر عبور می‌کند. از خود خواهید پرسید ربطش به موسیقی چیست؟ دانوب آبی نام یک رقص دونفره از آهنگساز معروف اتریشی به نام (یوهان اشتراوس پسر) است. موتزارت، بتهوون، همه از بزرگان دنیای موسیقی کلاسیک در اتریش هستند. لقب سرزمین موسیقی عجیب برازنده اتریش است. جالب است بدانید که اتریش یکی از بزرگ‌ترین ارکسترهای ملی را هرساله در وین برگزار می‌کند که شهرتی جهانی دارد.

لقب کشورهای مختلف جهان در قاره آمریکا

آمریکا؛ عمو سم

حروف اول ایالات متحده آمریکا را کنار هم بچینید (USA)؛ کلمه‌ای که درست می‌شود عمو سم است. سموئل ویلسون یکی از شخصیت‌های تاثیرگذار در تاریخ کشور آمریکا است و از آنجایی‌که افراد در این کشور بسیار وطن‌پرست هستند این اسم را به‌عنوان نمادی از احساسات وطن‌پرستانه برگزیدند. هرچند آمریکا را بیشتر جهانیان سرزمین آزاد می‌نامند، سرزمینی که مهاجرت به آن به رویایی برای ایرانی‌ها و بسیاری از مردمان جهان تبدیل شده است. 

کوبا؛ کاسه شکر

این لقب از آن نام‌هایی است که به معادن و ذخایر یک کشور برمی‌گردد؛ از آنجایی‌که کوبا صادرکننده شکر و قند در جهان است آنرا کاسه شکر جهان می‌نامند. چه عنوانی؛ هم جالب است و هم بهترین محصول یک کشور را معرفی ‌می‌کند. 

برزیل؛ سرزمین قهوه

coffee farms in brazil

پرطرفدارترین نوشیدنی دنیا قهوه است! این‌همه قهوه از چه کشوری تامین می‌شود؟ برزیل همان سرزمین قهوه‌ها است. برزیل مزارع قهوه پربار و سرسبزی دارد و مردم این کشور بیشتر به کشت و تولید قهوه مشغول هستند. بسیاری از داوطلبان گردشگری مزارع، برزیل را به عنوان مقصد سفرشان انتخاب می‌کنند تا هم با نوع کار آشنا شوند و هم سبک زندگی بومی ساکنان این کشور را از نزدیک ببینند. 

شیلی؛ سرزمین شاعران

جایزه نوبل ادبیات یکی از معروف‌ترین جوایز در دنیا است و شاعران در شیلی موفق شده‌اند دو بار این جوایز را کسب کنند. شعر در این کشور سنت دیرینه‌ای دارد و مردم به آن اهمیت زیادی می‌دهند. 

آرژانتین؛ سرزمین نقره

این لقب به نام خود آرژانتین که از کلمه (آرژنتوم) گرفته‌شده و در زبان اسپانیایی به معنی نقره است بازمی‌گردد. آرژانتین سال‌های زیادی مستعمره اسپانیا بوده است؛ خب طبیعی است که زبان و فرهنگ اسپانیایی در آن کشور رخنه کرده باشد. دلیل دیگر این نام‌گذاری وجود معادن نقره بسیار در آرژانتین است.

پرو؛ سرزمین اینکاها

از اینکاها چه می‌دانید؟ اینکاها یکی از امپراطوری‌های بومی مردم سرخ‌پوست در آمریکای جنوبی بوده‌اند که بخش اصلی زندگی آن‌ها در پرو بوده است و هنوز هم بناهای بسیاری از این امپراطوری در جای‌جای این کشور دیده می‌شود.

لقب کشورهای مختلف جهان در قاره آفریقا

مصر؛ سرزمین فراعنه

sphinx statue in cairo

دلیل به وجود آمدن مصر جز رود نیل نیست! این رود از میانه آفریقا می‌گذرد و مصریان آن را هدیه‌ای از جانب زمین می‌دانند. امپراتوری فرعون نیز که شکوه و ابهتش زمانی عالم‌گیر بود، باعث شد بسیاری مصر را سرزمین فراعنه بدانند.

آفریقای جنوبی؛ سرزمین الماس/ ملت رنگین‌کمان

اسقف اعظم (دزموند توتو) اولین‌بار اصطلاح ملت رنگین‌کمانی را برای این کشور به‌کاربرد و چند سال بعد نلسون ماندلا نیز از این عبارت برای توصیف آفریقا استفاده کرد.

ساحل‌عاج؛ کشور فیل‌ها

ساحل‌عاج بخشی از قاره آفریقا است که محل زندگی فیل‌های زیادی است؛ بنابراین ساحل‌عاج را کشور فیل‌ها نامیده‌اند.

ماداگاسکار؛ جزیره سرخ

madagascar wildlife

ماداگاسکار؛ چهارمین جزیره بزرگ در جهان است. این کشور درگذشته با جنگل‌های سرسبز پوشیده شده بوده است. اما بهره‌برداری تجاری از جنگل‌‌های آن باعث فرسایش خاک شد و رنگ آن رو به قرمزی رفت. امروزه ماداگاسکار را به رنگ‌های سبز و سرخ (جنگل‌های سرسبز، خاک قرمزرنگ) خواهید دید.

رواندا؛ سرزمین هزار تپه

باآن‌همه آتش‌فشان‌ها و جنگل‌های استوایی که در تپه‌های این کشور قرارگرفته‌اند هیچ توصیفی مناسب‌تر از سرزمین هزار تپه برای رواندا نیست.

لقب کشورهای مختلف جهان در اقیانوسیه

نیوزلند؛ سرزمین ابرهای بلند سفید

نیوزلند؛ سرزمین ابرها و آسمان ابری است که می‌تواند دل از کف هر گردشگری برباید. این کشور بکر مکان مناسبی برای انجام ورزش‌های مختلف و استراحت در دل طبیعتی زیبا و سحر‌انگیز است.

استرالیا؛ سرزمین گوسفندان

australian specific sheep

استرالیا کشوری سرسبز است که مراتع زیادی دارد و این مراتع محل مناسبی برای چرای گوسفندان هستند. سالیان سال است که استرالیا محل مناسبی برای پرورش گوسفندان در جهان بوده ‌است و در حقیقت یک بهشت واقعی برای چهارپایان محسوب می‌شود.

برای کسی که عاشق سفر و گردش است آشنایی با این القاب می‌تواند کمک بسیار بزرگی باشد. چراکه با این لقب‌ها کشورهای موردعلاقه خود را بهتر می‌توانید انتخاب کنید. این فهرستی از لقب کشورهای دنیا است. در بین شهرهای جهان هم لندن در انگلستان به سیگار بزرگ شهرت دارد. درواقع لندن با آن کوچه‌های همیشه مه‌گرفته‌اش همانند مردی ‌است که دائم در حال سیگار کشیدن است. برای همین است که لندن انگلیس را سیگار بزرگ می‌نامند. میلان ایتالیا هم در بین شهرهای جهان به پایتخت مد و فشن شهرت دارد. خاستگاه بسیاری از برندهای معروف دنیا میلان است؛ مارک‌بازها خوب این قضیه را می‌دانند.

نوشته های مشابه
 • پاییز کجا بریم؟

  کمتر کسی را می‌شناسیم که از دیدن برگ‌های زرد و نارنجی درختان در پاییز به وجد نیاید و رویای سفر در این فصل تماشایی را در سر نداشته باشد. اما کدام مکان‌ها و کدام شهرها بهترین مقاصد گردشگری در پاییز هستند؟ در این مطلب به این سوال جواب می‌دهیم.

 • وسایل ضروری برای سفر دخترانه چیست؟

  برنامه سفر دخترانه چیده‌اید اما هنوز نمی‌دانید چه وسایلی باید همراه خودتان بردارید؟ ما در این مطلب به تمام دغدغه‌های شما درباره وسایل مورد نیاز برای سفر دختران پاسخ می‌دهیم و در پایان امیدواریم با اطلاع از جزئیات این موضوع، سفری به‌یادماندنی داشته باشید.

 • آتش روشن کردن در طبیعت

  حتما برای شما هم پیش آمده که در طبیعت‌گردی؛ هوس روشن کردن آتش به سرتان زده یا حتی در شرایط پیش‌بینی نشده، نیاز به روشن کردن آتش داشته‌اید اما، چون تجهیزات لازم را نداشتید، از خیرش گذشته‌اید. با خواندن متن زیر تمام ترفندهای آتش درست کردن در طبیعت را به شما می‌گوییم. روش‌هایی ساده که حتما متعجب‌تان خواهد کرد!

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز