ورود
the most exciting entertainment

هیجان انگیزترین تفریحات جهان که 100 درصد شما را شگفت‌زده می‌کند

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

هر سفر برای خودش جذابیت‌های خاصی دارد اما بسیاری افراد به جای جذابیت به دنبال تجربه هیجان هستند. حال اگر قرار باشد سفری پرهیجان داشته باشید باید هیجان انگیزترین تفریحات جهان را تجربه کنید.

فقط دیوانه‌ها حق دارند این مطلب را بخوانند! باور کنید در گفتن این جمله اغراق نکرده‌ایم. کافی است در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شما نیز مهر تاییدی بر این جمله بزنید. سفر؛ تفریحی است که همگان آن را دوست می‌دارند، آشنا شدن با فرهنگ‌های مختلف و دیدن مناظر جدید برای بشر همیشه لذت‌بخش بوده است. حال اگر به سفر خود چاشنی هیجان را هم اضافه کنیم به قول قدیمی‌ها سفرمان خوش‌نمک می‌شود. هیجان نمک سفر است؛ با یوتراوز همراه شوید تا 14 تفریح هیجان‌انگیز را به شما معرفی کنیم.

تفریحات مهیج جهان که در ادامه می‌خوانید:

اوج هیجان با زیپ‌لاین سان سیتی

excitement with zipline

زیپ لاین ورزشی هیجان‌انگیز و دوست‌داشتنی است که در سرتاسر جهان طرفداران خاص خود را دارد. حال این ورزش را بر روی دره‌های عمیق و ارتفاعات بسیار بلند تصور کنید؟ هرچه چشم‌انداز زیباتری داشته باشید ترستان کم‌تر خواهد شد. در زیپ‌لاین سان سیتی همچون پرنده‌ای میان جنگل خواهید بود. طبیعتی را که با چشم یک پرنده خواهید دید فراموش نخواهید کرد. زیپ لاین آفریقای جنوبی مرتفع ترین زیپ‌لاین جهان با سرعتی بالغ بر 183 کیلومتر در ساعت است. این زیپ‌لاین را می‌توانید تک‌نفره و یا گروهی انجام دهید. تجربه زیپ‌لاین شما بین دو تا سه ساعت طول می‌کشد، اما در یک چشم برهم زدن به پایان خواهد رسید پس حتما نهایت لذت را از آن ببرید.

بانجی‌جامپینگ؛ وقتی ترس معنایی ندارد

با بانجی جامپینگ مرز‌های هیجان را بشکنید! تنها به یک کش متصل شوید و همچون پرنده‌ای میان زمین و آسمان معلق بمانید! قرار است از ارتفاعی بلند به پایین پرتاب شوید در حالی که تنها به یک طناب متصل هستید. دیوانگی نیست! این‌جا مکانی برای افرادی با اعتماد به نفس بالا وشجاع است! تجربه‌ای از سقوطی دلنشین! چینی‌ها در بسیاری از ورزش‌ها حرف اول را می‌زنند؛ حتی در ورزشی به نام بانجی‌جامپینگ! کافی است به چین بروید و سری به برج ماکائو بزنید. این‌جا جایی است که آدرنالین شما به حداکثر خواهد رسید. بهتر است بدانید که این برج بلندترین بانجی‌جامپینگ جهان با طول 225متر را دارد، هنوز هم می‌خواهید این ورزش را امتحان کنید!

کنیونینگ؛ ماجراجوی دره‌ها شوید

canyoning in costa rica

شاید بشود ورزش‌های دیگر را در شهر انجام داد اما برای تجربه کنیونیگ باید حتما به سراغ طبیعت بروید و در کنار رودخانه و دره‌ها ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین تفریح را تجربه کنید. این ورزش که عمر زیادی ندارد چیزی شبیه غارنوردی یا کوه‌نوردی است که مناسب برای ماجراجوها است. شنا، پیاده‌روی و کوهنوردی همه در کنیونینگ خلاصه می‌شود. گاهی باید پرید، گاهی باید شنا کرد و در نهایت می‌شود آرام به پایین رسید و از تماشای مناظر لذت برد. این ورزش که ترکیبی از صخره‌نوردی و غارنوردی است از آن دسته ورزش‌هایی است که برای هر کسی مناسب نیست! شما باید از بالای آبشار با سرعت زیاد در میان صخره‌ها و سنگ‌ها پریده و همراه با جریان تند آب به پایین بیایید. برای تجربه کنیونینگ باید به دل جنگل‌های انبوه کاستاریکا یا اسکاتلند بزنید. آبشارهایی با ارتفاع 40 متر که دارای آب سرد و خنکی هستند را تصور کنید! برای انجام این ورزش حتما از لباس‌های مخصوص کنیونیگ استفاده کنید.

شیرجه در استخر شیطان؛ دیوانگی که شاخ و دم ندارد!

استخر شیطان آبشار ویکتوریا در آفریقای جنوبی یکی از مهیب‌ترین و بزرگ‌ترین آبشار‌های جهان است. تصور اینکه در کنار کروکودیل‌ها شنا خواهید کرد ترسناک نیست؟ باور کنید شناکردن در لبه‌ی آن فقط کار یک انسان دیوانه است! اما با این وجود نباید این تجربه را از دست داد؛ حال زمان آن رسیده که ماجراجویی و ریسک‌پذیری خود را محک بزنید. اگر شجاعت کافی را داشته باشید و به لبه این آبشار بروید منظره‌ای شگفت‌آور از سقوط آب و محیط زیبای اطراف خواهید داشت. این‌جا مکانی است که ترس دست از سرتان برنمیدارد. لبه آبشار با ترس بنشیند و از طبیعت اطراف لذت ببرید. صخره‌ای در لبه آبشار قرار گرفته که مانع از سقوط و سر خوردن شناگران به پایین می‌شود اما این صخره چقدر محکم است خدا می‌داند!

هیجان شنا با کوسه‌ها

شنا با ما‌هی‌های خطرناک دریا می‌تواند عجیب و ترسناک باشد، اما نه برای دوست‌داران هیجان! چه کسی از کوسه نمی‌ترسد؟ این شکارچیان حیرت‌انگیز! کوسه‌ها را در فیلم‌های ترسناک هالیوود بارها و بارها دیده‌ایم، لحظه نزدیک شدن آن‌ها به انسان و بعد هم دریایی که رنگ قرمز به خود می‌گیرد! برخی از ماجراجویان جرات پیدا کرده و در قفس‌های آهنی مخصوص به کوسه‌ها نزدیک شده اند. شما هم می‌خواهید این تجربه را داشته باشید؟ آفریقای جنوبی، مکزیک و استرالیا مکان‌هایی مناسب برای این تجربه هیجانی اما ترسناک هستند. اوج این ترس زمانی است که کوسه‌ها با ماهی‌های خون‌آلودی که به داخل دریا ریخته می‌شود تحریک شده و به گردشگران داخل قفس حمله می‌کنند. هنوز هم می‌خواهید در کنار کوسه‌ها شنا کنید؟

کوهنوردی در کوه هوآشانگ؛ کوه‌نوردی خفن

کوه‌نوردی آن هم در کوهستان های بکر چقدر می‌تواند خطرناک باشد؟ این کوه‌ها که خطرناک‌ترین مسیر پیاده‌روی در دنیا را دارند یکی از ترسناک‌ترین و هیجان‌انگیزترین جاذبه‌های طبیعی چین به حساب می‌آیند. هوآشان نام کوهی در چین است که یکی از خطرناک‌ترین مناطق کوهستانی دنیا به‌شمار می‌آید. از روی تکه‌های چوبی چسبیده به کوه که در نهایت عرض آن به پنجاه سانتی‌متر می‌رسد باید گذر کرد، مسیری باریک با شیبی ترسناک، جایی که هر ساله هزاران نفر جان خود را در این گذرگاه‌ها از دست می‌دهند. در کنار این همه ترس یادآور شویم که این کوه یکی از زیباترین گذرگاه‌های دنیا را دارد که به آن لقب کوه‌بهشتی را نیز داده‌اند. این‌جا ایمنی صفر است! انتخاب با خودتان است.

کیو دایوینگ؛ غواصی به شیوه‌ای متفاوت

کیو دایوینگ هم یک مدل غواصی است؛ اما این بار نه در دریا بلکه در غارها! غار‌ها در همه جای کره زمین قرار دارند، برخی روی زمین و برخی در زیر آب! کیو دایوینگ؛ ورزشی هیجان‌انگیز و پر از زیبایی است که برای علاقه‌مندان به غواصی بسیار مناسب است. در اعماق زمین و دنیای ناشناخته آن کلی خطرات طبیعی یک غواص را تهدید می‌کند. پس باید با آمادگی کامل این کار را انجام داد. پارک دینی اسپرینگ در ایالت فلوریدای آمریکا یکی از خطرناک‌ترین غار‌ها برای غواصی است. غارها‌یی که بزرگی برخی از آن‌ها دو برابر یک زمین فوتبال است که البته کلی جمجه و اسکلت نیز در آن‌جا خواهید دید. با کیو دایوینگ یه تجربه و هیجان متفاوت داشته باشید. غار Nereo cave در ایتالیا، غار AbismoAnhumas دربرزیل، غار Lost Blue Hole درباهاماس برای کیو دایوینگ مناسب هستند.

بندبازی در ارتفاعات؛ ترس و دیگر هیچ

slacklining

زمان آن رسیده جان خود را کف دست بگیرید و این ورزش خطرناک را امتحان کنید. بندباز در مکان‌های مختلفی بندبازی می‌کند از بندبازی میان دو آسمان خراش، در آبشار نیاگارا گرفته تا فضای ممنوع بالای دیوار چین! دره پارک یوسمیت یکی از مرتفع‌ترین و خطرناک‌ترین مکان برای علاقه‌مندان به این تفریح خوفناک است.

تخته‌سواری آتشفشانی

این دیگر از آن تفریحات عجیب و غریب است! کلمه آتشفشان بی‌اختیار ما را به یاد گرما، مواد مذاب و گدازه‌های داغ می‌اندازد! جالب است بدانید در کشور نیکاراگوئه عده‌ای با زحمت خود را به آتشفشان این شهر رسانده و بعد با یک تخته از آن بالا سُر می‌خورند تا تفریحی متفاوت را تجربه کنند. نیکاراگوئه؛ بزرگ‌ترین کشور آمریکای مرکزی است که آبشار‌ها و جنگل‌های زیبایی دارد به‌علاوه یک آتشفشان فعال! سِرو نگرو یا همان کوه‌سیاه آتشفشانی است که شیب زیادی دارد و جان می‌دهد برای ورزش خطرناک تخته‌سواری روی آتشفشان! اگر گذرتان به آن‌جا افتاد اسکیت‌سواری در دهانه آتشفشان را هم امتحان کنید.

هلی اسکینگ؛ اسکی به کمک هلی‌کوپتر

هلی‌کوپتر سواری و اسکی‌کردن با هم می‌شوند؟ هلی اسکینگ یکی دیگر از تفریحات خاصی است که البته هزینه گزافی باید برای آن پرداخت کرد. سوار بر هلی‌کوپتر شده و از خلبان بخواهید شما را به نقاط دور‌دست کوهستان‌های برفی ببرد؛ جایی‌که آدمی دیده نمی‌شود. به آن نقطه که رسیدید از هلی‌کوپتر به بیرون پریده و روی کوهستان شیب‌دار پر از برف شروع به اسکی کردن کنید. خطر ریزش بهمن را فراموش نکنید!

راه‌رفتن روی بال هواپیما؛ یک تفریح هوایی جذاب

این ورزش مهیج ترین تفریح هوایی جهان است؛ سری به واشنگتن بزنید و در سیاتل تفریحی مهیج را امتحان کنید. هواپیما که به ارتفاع رسید با طنابی که خود را با آن محکم بسته‌اید پا بر روی بال هواپیما بگذارید. برای انجام این ورزش باید روز‌ها و ساعت‌ها تمرین کرد؛ اگر جان سالم به در بردید حال زمان تجربه هیجان‌انگیز و فراموش‌نکردنی رسیده است. اوج هیجان آن هم زمانی می‌شود که خلبان هواپیما را سر‌وته می‌کند و شما وارونه با آن حرکت می‌کنید. به نطرتان انجام این ورزش خفن کار هر کسی می‌تواند باشد!

پرش Base

برای انجام این ورزش باید به نروژ بروید و بعد از پوشیدن لباس مخصوص آن به نام وینگ سوت یا لباس بالدار از بالای صخره‌ها به پایین بپرید. با این لباس درست شبیه یک خفاش پرنده خواهید شد. جالب است بدانید که ایده ساخت این لباس نیز از روی همین حیوانات بوده است. شما باید از آمادگی بالایی برخوردار باشید و حداقل 200 پرش سقوط آزاد را از قبل انجام داده باشید.

پیاده‌روی روی برج تورنتو

Walking Toronto Tower

با پیاده‌روی روی این برج تورنتو را زیر پای خود ببینید! برج سی ان تورنتو که لقب بلندترین برج مخابراتی جهان را دارد یکی از جذاب‌ترین مکان‌های دنیا برای پیاده‌روی است. پیاده‌روی بدون دست بر روی سکویی با ارتفاع 553 متر. این جاذبه معروف چشم‌انداز خارق‌العاده‌ای از شهر را پیش چشمانتان قرار خواهد داد. تنها کافیست آنقدر شجاع باشید که بتوانید روی لبه شهر قدم بگذارید. اگر شانس یارتان باشد و هوا آفتابی و صاف باشد حتی می‌توانید آبشار‌های نیگارا و راچستر نیویورک را هم بیبنید. شما بیست تا سی دقیقه زمان دارید که روی این برج پیاده‌روی کنید.

بیس جامپینگ؛ مرگبارترین ورزش دنیا

همه ورزش‌هایی را که تا به حال گفتیم فراموش کنید! بیس جامپینگ یا پرش از ارتفاع بدون استفاده از طناب کمکی یکی از خطرناک‌ترین ورزش‌ها در جهان است. این ورزش که در صدر لیست ورزش‌های خطرناک دنیا قرار دارد محبوبیت زیادی در میان مردم دارد. کوهستان، دره، پرتگاه، پریدن از هواپیما و هلی‌کوپتر همه را می‌توان در بیس جامپینگ انجام داد.
بیس جامپینگ؛ سقوط از یک نقطه ثابت است برای کسانی که از آمادگی بدنی و ذهنی بالایی برخوردارند. برج ایفل، کوه تیبل در کیپ تاون آمریکای جنوبی، دیوار ترول نروژ، ساحل ناواجیو یونان و کجراگ نروژ برای انجام این ورزش مناسب هستند.

سخن آخر:

سفر به مقصدهایی برای تجربه هیجان انگیزترین تفریحات جهان مورد علاقه گردشگران بسیار زیادی است. افرادی که هیجان سفر، بیش از هر چیز دیگری برایشان اهمیت دارد. راستی از این مقصدهای هیجان انگیز دنیا به کدام یک سفر کرده‌اید، آیا مقصدی برای تفریحات هیجان انگیز در کشور خودمان هم می‌شناسید؟ تجربه خود را با خوانندگان یوتراوز به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه
 • 6 مورد از بهترین پارک‌های آبی ایران به همراه آدرس و امکانات

  بهترین پارک‌های آبی با امکاناتی منحصربه‌فرد در شهرهای مختلف ایران مشغول به فعالیت هستند. در فصل تابستان بهترین جا برای تفریح و خوش‌گذرانی همین پارک‌های آبی و استخرها هستند. البته در فصل‌های دیگر سال هم می‌توان به پارک‌های آبی رفت اما اوج لذت تفریحات آبی در گرمای تابستان است و در این مجموعه‌های آبی می‌‌توان حسابی خوش گذراند.

 • ساحل بکر سورو محل تیک آفِ خودروی گردشگران شد

  ساکنان سورو از اینکه گردشگران شهرهای دیگر این روزها با خودروی خود وارد تنها ساحل بکر بندرعباس شده اند اعتراض کردند.

 • ژنو با تاکسی رستوران‌ها به استقبال سال جدید می‌رود

  ژنو هرگز از غافلگیری مسافران خود غافل نمی‌ماند، چه با چشم اندازها، جاذبه ها یا تجربه‌ها. به همین دلیل است که این شهر توانسته قلب بسیاری از مسافرانی که برای لذت از پیشنهادهای تمام‌نشدنی به اینجا می‌آیند، را تسخیر کند. ژنو از هر فرصتی برای بازآفرینی شگفتی‌های خود استفاده می‌کند و تجربه‌های بی‌نظیری را در اختیار مهمانان خود قرار می‌دهد. جدیدترین سورپرایز ژنو استقبال از تاکسی رستوران‌های موسوم به ریستوتوک در خیابان‌های شهر است که به میهمانان امکان می‌دهد حین گردش در کوچه پس کوچه‌های مناطق زیبای شهر از غذاهای رستوران‌های مورد علاقه خود لذت ببرند.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز