ورود
SEA LIFE Centre London Aquarium
از ماهی‌های غول‌پیکر تا کوسه‌های خطرناک

کشف دنیای زیر آب در آکواریوم لندن

زمان برای مطالعه 6 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

لندن همه‌چیز برای ارائه به گردشگران دارد. از مراکز تاریخی و سرگرمی‌های مختلف گرفته تا خرید و رستوران‌گردی! آکواریوم لندن یکی از جاذبه‌هایی است که گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند.

لندن پایتخت انگلستان ترکیبی است بی‌نظیر از تاریخ و مدرنیته در کنار هم. از کلیساها و کاخ‌هایی که درواقع موزه‌های فرهنگی لندن هستند یا مراکز خریدی که مهم‌ترین و به‌روزترین مدهای جهان را عرضه می‌کنند. می‌شود از چشم لندن به تماشای شهر نشست، یا در کاخ باکینگهام رژه سلطنتی را دید، یا در موزه بریتانیا با آثار باستانی کل دنیا آشنا شد؛ اما تماشای دنیای زیرآب در لندن تجربه‌ی بی‌نظیری است. دنیای زیرآب است و شگفتی‌هایش، اگرچه آکواریوم‌ها نمی‌توانند تمام این زیبایی‌ها را به تصویر بکشند اما بازهم مکان مناسبی برای لذت بردن از تماشای ماهی‌ها و دیدن کوسه‌های غول‌پیکر هستند. ماهی‌هایی که شاید برای دیدنشان باید در زیر دریا غواصی کرد. اصلا شاید کسی دلش غواصی و شنا نخواهد. آکواریوم لندن یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری در جهان است. در ادامه با یوتراوز همراه شوید تا در این آکواریوم گشتی بزنیم.

آنچه در این مقاله درباره آکواریوم لندن خواهید خواند:

آکواریوم اقیانوس نما

excitement in the London Aquarium Glass Tunnel

آکواریوم لندن (London Aquarium) در سال 1997 در مرکز شهر لندن افتتاح شد. این آکواریوم یک راهرو تونل شیشه‌ای دارد که در یک اسکلت نهنگ آبی قرار گرفته است. این آکواریوم اقیانوس نما یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های جهان برای قدم‌زدن زیر اقیانوس است. آکواریوم زندگی دریایی؛ شروع سفری پر رمز و راز برای کشف شگفتی‌های جهان زیر آب است. در این آکواریوم جانوران دریایی نظیر اسب دریایی، هشت‌پا، کوسه و دلقک ماهی زندگی می‌کنند. آکواریوم لندن یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌ها در اروپا است. این آکواریوم بیش از 400 گونه مختلف ازجمله 12 نوع کوسه، پنگوئن‌های دوست‌داشتنی و برخی پیرانا‌های همیشه گرسنه را در خود جای داده است. تغذیه ماهیان خاردار، دیدار با کوسه‌ها و استخرهای لمسی خرچنگ‌های دریایی ازجمله تجارب جذاب این آکواریوم برای گردشگران هستند.

آکواریوم لندن در کجا قرار دارد؟

آکواریوم لندن در ساختمان تاریخی کانتی‌هال در امتداد رود تیمز قرار گرفته و یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های اروپا است. هزاران آبزی دریایی از سرتاسر دنیا در این آکواریوم به نمایش گذاشته شده‌اند. این آکواریوم بزرگ در ساختمان تاریخی کانتی‌هال که در اوایل قرن 20 میلادی محل استقرار شورای عالی لندن بود، ساخته و در سال 1997 تاسیس شد و چند طبقه در مرکز این ساختمان تاریخی و مهم را اشغال کرد.
این آکواریوم در سه‌طبقه ساخته شد و بیش از 3000 گونه از حیوانات و گیاهان دریایی را در نزدیک به پنجاه محفظه آب با گنجایش دو میلیون لیتر آب، به معرض نمایش گذاشت. این امر سبب شد تا آکواریوم لندن به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های اروپا به گردشگران معرفی شود.

بخش‌های مختلف آکواریوم لندن

آکواریوم لندن از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هر یک نشانگر زیستگاه‌های مختلفی چون برکه، رودخانه، دریاچه و اقیانوس است. محفظه آبی بسیار بزرگی که بیوتوپ یا زیستگاه رود تیمز را شبیه‌سازی می‌کند، در این آکواریوم وجود دارد. دیگر زیستگاه‌ها نیز محفظه‌های آبی با مجموعه متنوعی از ماهی‌ها و دیگر آبزیان دریایی مانند اختاپوس‌ها، چتر دریایی و ماهی مرکب را در خود جای داده‌اند. مهم‌ترین جاذبه آکواریوم لندن محفظه آبی بزرگی است که تعداد زیادی کوسه و سفره‌ماهی گزنده را به معرض نمایش می‌‌گذارد. محفظه بزرگی نیز در بخش اقیانوس هند قرار گرفته و سفره‌ماهی‌های گزنده، آتش‌ماهی‌ها، شقایق‌های دریایی و کوسه‌های چین‌دار را در خود جای داده است.

زیرآبی رفتن با کوسه‌ها در آکواریوم لندن

snorkeling with a shark

کوسه‌ها پرطرفدارترین موجودات این آکواریوم هستند، اگرچه سپرماهی‌ها، دندان‌ماهی‌ها، کروکدیل‌ها و اسب‌های دریایی نیز تماشاچیان بسیاری را به خود جذب می‌کنند. پرتوماهی‌ها نیز به‌خصوص برای کودکان بسیار جذاب هستند، زیرا کودکان می‌توانند این ماهی‌ها را در محفظه روباز مخصوصی نوازش کنند.در آکواریوم زندگی دریایی لندن بخشی است که بسیار به زندگی واقعی زیر دریا شباهت دارد. در این بخش گردشگران می‌توانند در فاصله کمی از 15 کوسه غواصی کنند. به‌این‌ترتیب که بین غواصان و کوسه‌ها یک شبکه توری مستحکم کشیده شده است که نگرانی گردشگران را کم خواهد کرد. این تفریح مفرح و هیجان‌انگیز هزینه بالایی دارد.

نکات بازدید از آکواریوم لندن

Feeding the penguins in the London Aquarium

برای بازدید از آکواریوم لندن بایستی بلیت ورودی تهیه کنید اما بازدید آن برای کودکان زیر 3 سال رایگان است. می‌توان بلیت آکواریوم را از وبسایت رسمی و باجه بلیت فروشی آن تهیه کرد. بهتر است بدانید بلیت ترکیبی آکواریوم لندن به ترتیب با یک، دو، سه و چهار جاذبه دیگر نیز به فروش می‌رسد که درمجموع هزینه بسیار کمتری در مقایسه با خرید بلیت جداگانه برای هر جاذبه را خواهید پرداخت.ورود کودکان زیر 15 سال تنها با همراهی حداقل یک بزرگ‌سال ممکن است. پیشنهاد می‌کنیم بازدید از آکواریوم را به‌گونه‌ای در برنامه سفر خود بگنجانید که در ساعات غذا دادن به آبزیان بخش‌های مختلف در آن مکان حضور داشته باشید.
به‌عنوان‌مثال ساعات 13 و 15 هر روز نوبت غذا دادن به پنگوئن‌ها، ساعت 11 به پرتوماهی‌ها و ساعات 12 و 16 به بخش آبزیان رودخانه‌های مناطق استوایی اختصاص دارد که بسیار جالب و سرگرم‌کننده است.آوردن حیوانات خانگی، به همراه داشتن وسایل بزرگ مانند چمدان و کوله‌پشتی، سیگار کشیدن و ضربه زدن به محفظه‌های شیشه‌ای برای جلب توجه آبزیان در آکواریوم لندن ممنوع است. عکاسی و فیلم‌برداری هم با هدف استفاده شخصی در این مکان مجاز است. بازدید از این جاذبه برای همه اعضای خانواده به‌خصوص کودکان بسیار جذاب خواهد بود.

چه زمانی برای بازدید از آکواریوم لندن مناسب است؟

سفر به هر مکانی به اولویت شما که خواهان آب‌وهوای خوب باشید یا خلوتی مکان‌ها را ترجیح دهید بستگی دارد. در مورد لندن ماه‌های مارس تا می هر دو مورد را دربر می‌گیرد. بااین‌حال، اواخر بهار و تابستان و تعطیلات سال نو فصل اوج گردشگری لندن است و جاذبه‌های شهر شلوغ می‌شوند و درنتیجه قیمت‌ها بالا می‌رود. اگر در این ایام به لندن سفر کنید بهتر است روزهای تعطیل را برای بازدید از جاذبه‌ها انتخاب نکنید.
آکواریوم لندن به‌عنوان یکی از جاذبه‌های پرطرفدار در این شهر در فصل اوج گردشگری و تعطیلات بسیار شلوغ است، به‌طوری‌که بایستی خود را برای صف انتظار حداقل یک‌ساعته آماده کنید. پس بهتر است اوایل شروع به کار آکواریوم در روزهای غیر تعطیل را برای بازدید از این جاذبه انتخاب و بلیت اینترنتی رزرو کنید. بازدید از این جاذبه حدودا 2 الی 3 ساعت زمان می‌برد.

با جاذبه‌های نزدیک به آکواریوم لندن بیشتر آشنا شویم

آکواریوم لندن در منطقه واترلو، در سواحل رود تیمز قرار گرفته و به جاذبه‌هایی مانند چشم لندن (London Eye) که چرخ‌وفلک بزرگی است با 135 متر ارتفاع و چشم‌انداز منحصربه‌فردی از شهر لندن دارد بسیار نزدیک است. همچنین مکان‌های دیگری در نزدیکی آکواریوم وجود دارد که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

 • برج ساعت بیگ بن (Big Ben Bell Tower) که با 96 متر ارتفاع به‌عنوان برج ساعت کاخ وست‌مینستر ساخته شده و بزرگ‌ترین ساعت انگلستان را در خود جای داده است.
 • پل وستمینستر (Westminster Bridge) که پل ماشین‌رو ای است با پیاده‌روهای مخصوص عابران پیاده از نیمه قرن 18 میلادی و ناحیه وست‌مینسستر در غرب رود تیمز را به ناحیه لمبت در سواحل شرقی این رود متصل می‌کند، به‌اضافه صومعه وست‌مینستر (Westminster Abbey) که بخش اعظمی از ساختمان کنونی آن در قرن 13 ساخته شده و مراسم تاج‌گذاری تمام پادشاهان انگلستان به‌غیراز ادوارد پنجم و ادوارد هشتم در این مکان برگزار شده ‌است.
 • از دیگر جاذبه‌های تماشایی به آکواریوم لندن می‌توان تئاتر ملی (National Theatre) را نام برد که در نیمه قرن 20 میلادی تاسیس شده و سالانه 25 نمایش را به روی صحنه می‌برد.
 • تالار رویال فستیوال (Royal Festival Hall) هم با مجموع 2700 نفر ظرفیت در طول سال از کنسرت‌ها، نمایش‌های رقص و کنفرانس‌های مختلفی میزبانی می‌کند.

زندگی جذاب زیر دریا را کشف کنید و درباره موجودات دریایی با شکل و اندازه مختلف در آکواریوم تعاملی لندن بیشتر بدانید. چیزهایی را که با چشم‌هایتان می‌بینید باور نخواهید کرد. شما می‌توانید ساعت‌ها در این آکواریوم قدم بزنید بدون اینکه ذره‌ای احساس خستگی کنید. برای رفتن به آکواریوم لندن می‌توانید با خطوط قهوه‌ای، خاکستری یا مشکی مترو در ایستگاه واترلو (Waterloo) پیاده شوید و با کمتر از 10 دقیقه پیاده‌روی به این جاذبه برسید.
ساعات کار آن دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه و جمعه از ساعت 10 تا 16، پنج‌شنبه‌ها از ساعت 11 تا 16 و شنبه‌ها و یکشنبه‌ها از ساعت 10 تا 17 است.

نوشته های مشابه
 • از چشم لندن چه می‌دانید؟

  لندن؛ پایتخت انگلستان با قدمتی دوهزار ساله و تاریخی که به روم باستان باز‌می‌گردد دیدنی‌های شگفت‌آوری را در خود جای داده است. شهری که به‌خاطر باران‌هایش شهرت دارد و 40 درصد از آن را فضای سبز دربرگرفته است. قصرهای سلطنتی، کاخ‌ها، کلیساها و ویرانه‌های روم باستان باعث شده است که این شهر مورد توجه گردشگران زیادی در سراسر دنیا قرار بگیرد. در میان این جاذبه‌های تماشایی؛ چشم لندن یکی از جاذبه‌های ثبت شده در فهرست یونسکو است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

 • بیگ بن؛ بزرگ‌ترین برج ساعت دنیا در لندن

  انگلستان؛ سرزمین کاخ‌های افسانه‌ای همچون باکینگهام، سنت‌جیمز و وست‌مینستر مشهور است. اما کاخ باکینگهام که فرازونشیب‌های بسیاری تا به امروز داشته، محل زندگی خانواده سلطنتی انگلستان است. کاخ وست‌مینستر مشهور هم همان «کاخ بیگ ‌بن» معروف است. هر فردی که کمی طرفدار فیلم‌های هالیوودی باشد با این نماد و سمبل انگلستان به‌خوبی آشنااست؛ گمشده، دکتر هو و مری پاپینز از فیلم‌هایی هستند که بیگ ‌بن همچون ستاره‌ای در آن‌ها درخشیده است.

 • معروف‌ترین گنجینه نقاشی جهان در نگارخانه ملی لندن

  وجود کلیساها و موزه‌هایی که تاریخ پر رمز‌ و راز انگلستان را به رخ جهانیان می‌کشند خود گواه قدمت این کشور است. تاریخ را گاهی در اشیاء باستانی و گاهی در نقاشی‌های اصیل می‌توان یافت. نگارخانه ملی لندن یکی از آن مکان‌هایی است که معروف‌ترین گنجینه‌ی نقاشی جهان را در دل خود نگهداری می‌کند.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز