ورود
محله روملی حصاری استانبول

محله روملی حصاری استانبول

زمان برای مطالعه 3 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

در ادامه معرفی محله‌های استانبول، این‌بار می‌خواهیم به محله روملی حصاری استانبول سری بزنیم و بیشتر درباره آن بدانیم. پس با ما همراه باشید.

محله روملی حصاری استانبول یکی از بهترین محله‌های استانبول است که در قسمت اروپایی قرارگرفته و به دلیل نزدیکی به تنگه بسفر آب‌وهوای بسیارخوبی دارد. این محله به قلعه زیبا و باشکوهش معروف است و همه ساله گردشگران زیادی فقط برای دیدن قلعه روملی حصاری استانبول به آنجا می‌آیند. در ادامه مقاله نحوه دسترسی به محله روملی حصاری استانبول را بررسی و درباره قلعه آن صحبت می‌کنیم.

آنچه درباره محله روملی حصاری استانبول در این مقاله می‌خوانید:


سفر به استانبول برای تفریحات تپلخرید بلیط هواپیما


محله روملی حصاری استانبول کجاست؟

محله روملی حصاری استانبول یکی از مهم‌ترین محله‌ها در دوران عثمانی بوده و موقعیت استراتژیک آن، بهترین شرایط را برای تجارت فراهم می‌کرده‌ است. به گواه اسناد تاریخی، حکام و فرمانروایان زیادی نقشه تصرف این منطقه را می‌کشیدند و شورش‌های بسیاری را آنجا رقم می‌زدند. سلطان محمد فاتح با آگاهی از این موضوع دستور ساخت قلعه‌ای مستحکم و باشکوه را می‌دهد و به همین واسطه جلوی مهاجمان را می‌گیرد. با کمی پیاده‌روی در محله روملی حصاری استانبول می‌توانید به این قلعه برسید و از چشم‌انداز رویایی آن به تنگه بسفر لذت ببرید.


نقشه محله روملی حصاری استانبول 👇نحوه دسترسی به محله روملی حصاری استانبول

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که تابه‌حال نام این محله را نشنیده‌اید یا بازدید از آن را در برنامه سفرتان به استانبول نگنجانده‌اید، توصیه می‌کنیم به ما اطمینان کنید و یک‌روز را به قدم‌زدن در محله روملی حصاری استانبول اختصاص دهید. برای این‌که کارتان راحت‌تر شود نحوه دسترسی به این محله را از میدان تکسیم توضیح می‌دهیم.


مترو: در ایستگاه تکسیم سوار خط دوم مترو (M2) شده و بعد از چهار ایستگاه در Levent پیاده شوید. خط شش مترو (M6) هم شما را به ایستگاه دانشگاه بغازچی می‌رساند و از آنجا تا محله روملی حصاری تنها 500 متر فاصله است.


تاکسی: تاکسی مسیر 12 کیلومتری میدان تکسیم تا محله روملی حصاری را در عرض 28 دقیقه طی می‌کند. می‌توانید سوار تاکسی شوید و بعد از عبور از بشیکتاش و بلوار بارباروس به روملی حصار برسید.


اگر دلتان یک گشت‌وگذار هیجان‌انگیز می‌خواهد، پیاده‌روی از میدان تکسیم تا محله روملی حصاری بهترین انتخاب است. پیاده‌روی تا روملی حصاری حدود 2 ساعت طول می‌کشد، اما شک نداریم آن‌قدر زیبایی‌های مسیر میخکوبتان می‌کند که حساب زمان از دستتان درمی‌رود و انرژیتان با قدم‌زدن در حاشیه خلیج شاخ طلایی و تماشای تنگه بسفر دوچندان می‌شود.


جاهای دیدنی محله روملی حصاری استانبول

هر محله از شهر استانبول پر از زیبایی و شگفتی‌ست. اگر می‌خواهید یک‌دل‌سیر استانبول‌گردی کنید و همه جاذبه‌های آن را ببینید، از بازدید محله روملی حصاری استانبول غافل نشوید. در ادامه مقاله به جاهای دیدنی این محله زیبا سری می‌زنیم.


قلعه روملی حصاری استانبول

قلعه روملی حصاری استانبول

تاریخ به ما ثابت کرده که همواره چشم طمع حکام و امپراتورها به دنبال مناطق آباد وپررونق بوده و برای گسترش قلمروی خود از هیچ‌کاری دریغ نمی‌کردند. محله روملی حصاری استانبول هم از این قاعده مستثنی نبوده و شورش‌ها و حملات بسیاری را پشت‌سرگذاشته است. سلطان محمد فاتح وزیران خود را مامور می‌کند که طی 4 ماه کاری عظیم و ناممکن بکنند و قلعه‌ای باشکوه و مستحکم بسازند! کمتر کسی باورش می‌شود این قلعه که قدمت آن به سال 1452 می‌رسد، تنها در عرض 4 ماه ساخته شده باشد.

این قلعه بارها تغییرکاربری داده و اکنون به عنوان موزه شناخته می‌شود. ما در مقاله قلعه روملی حصار استانبول به‌طورکامل درباره زیروبم ساخت قلعه و دوران پرفرازونشیبش، صحبت کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از بازدید قلعه آن را بخوانید تا با اشتیاق بیشتری به تماشای آن بروید.

  • ساعت بازدید: 9 تا 5:30
  • قیمت بلیط: 30 لیر

اسکله روملی حصاری استانبول

بعد از اینکه از تماشا و گشت‌وگذار در قلعه روملی حصاری استانبول فارغ شدید، می‌توانید به اسکله روملی حصاری بروید و از تماشای آبی بیکرانی که دربرابرتان است و صدای مرغان دریایی لذت ببرید. اگر هم دلتان یک غذای خوشمزه ترکی می‌خواهد رستوران‌های کنار اسکله می‌توانند شما را به مراد دلتان برسانند.کلام آخر

در این مقاله درباره محله روملی حصاری استانبول و قلعه معروف آن صحبت کردیم. قلعه روملی حصاری استانبول یکی از باشکوه‌ترین قلعه‌های ترکیه است و ماجراهای ساخت آن باعث شهرت بیشترش می‌شود. امیدواریم مطالب این مقاله برایتان مفید بوده باشد و برای بازدید از این محله دوست‌داشتنی ترغیب شده باشید. 😊😍

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز