ورود
main tower frankfurt
نمای زیبای شهر فرانکفورت از بالای برج ماین

برج اصلی فرانکفورت؛ بلندترین سکوی عمومی شهر فرانکفورت

زمان برای مطالعه 4 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

برج اصلی فرانکفورت (The Main Tower)، بلندترین سکوی عمومی شهر فرانکفورت است که چشم‌انداز خارق‌العاده‌ای از شهر را در ارتفاع 200 متری برای گردشگران و بازدیدکنندگان به وجود می‌آورد.

برج ماین در شهر فرانکفورت آلمان و هم‌جوار با رودخانه ماین (Main) قرار گرفته است. برجی که ابتدا برای کاربری تجاری و اداری ساخته شده است اما به دلیل چشم‌انداز زیبایی که از شهر دارد به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است. ساخت این برج که در مالکیت کامرز بانک آلمان قرار دارد حدود ششصد میلیون مارک آلمان هزینه در برداشته و نزدیکی به رودخانه ماین باعث نام‌گذاری آن به «برج ماین» شده است. با یوتراوز همراه شوید تا درباره برج اصلی فرانکفورت بیشتر بدانید.

آنچه درباره برج ماین فرانکفورت می‌خوانید:

معرفی برج اصلی فرانکفورت

main tower of frankfurt building

برج اصلی فرانکفورت یک آسمان‌خراش 200 متری در منطقه Innenstadt فرانکفورت است که در حد فاصل سال‌های 1994 تا 1997 ساخته شده است. این ساختمان عظیم‌الجثه اداری – تجاری، پنج طبقه در زیر زمین و دو سکوی دید برای استفاده عموم دارد که امکان تماشای شهر را با چشم‌اندازی زیبا برای گردشگران و بازدیدکنندگان فراهم می‌کند. این برج به‌علاوه سکوی‌های بازدید یک رصدخانه عمومی هم دارد.
برج اصلی چهارمین ساختمان بلند در شهر مدرن و زیبای فرانکفورت است که از دو ساختمان مجزا و در عین‌حال بهم چسبیده تشکیل شده است، یک ساختمان مکعب شکل با ارتفاعی 177 متر و یک ساختمان استوانه‌ای با ارتفاع 199 متر که از بیرون نمای مدوری دارد. آنچه برای شما به‌عنوان یک گردشگر جذابیت خواهد داشت، نمای تمام شیشه‌ای برج است اما اگر بالاترین منظره از افق شهر و فراتر از آن را می‌خواهید، باید تا طبقه 55 یعنی ارتفاع 190 متری را با آسانسور بالا بروید و پس از آن یک طبقه باقی‌مانده را از طریق پلکان طی کنید و نمای زیبای شهر فرانکفورت آلمان را از بالای آن تماشا کنید.
رستوران برج از پر رفت‌وآمدترین قسمت‌های آن است که چشم‌انداز زیبایی از شهر را به شما نشان می‌دهد. این رستوران که در طبقه 53ام واقع شده همه‌روزه از ساعت 17:30 تا 1 بامداد مهیای پذیرایی از گردشگران و شهروندان است. 

تکنولوژی به‌کار رفته در ساخت این برج در جهت مصرف بهینه انرژی بوده است، به‌طوری‌که سیستم‌های گرمایشی و خنک‌کننده برج به صورت خودکار دمای داخل آن را تامین می‌کنند تا از اتلاف انرژی جلوگیری شود. برای بازدید از شهر زیبای فرانکفورت، برج اصلی بهترین انتخاب است چراکه نمای کلی شهر را به شما نشان می‌دهد. اما اگر قصد بازدید شهر از تراس این برج را دارید، شرایط نامساعد جوی و وزش باد شدید را در نظر داشته باشید چرا که در شرایط آب و هوایی بد تراس برج تعطیل خواهد بود و امکان بازدید را نخواهید داشت.

دسترسی به برج ماین فرانکفورت و نکات بازدید از آن

view of frankfurt from the tower platform

همه‌ساله، هزاران گردشگر از این برج دیدن می‌کنند. در تابستان، وقتی همه می‌خواهند غروب خورشید را بر فراز شهر تماشا کنند و از آن عکس کامل بگیرند به این مکان می‌روند بنابراین طبیعی است که جمعیت بسیاری از گردشگران و بازدیدکنندگان لحظات پایانی روز را در آن سپری کنند. در فاصله ماه‌های مارس تا اکتبر، سکوی دید حتی تا ساعت 11 شب هم برای بازدیدکنندگان باز است.

شما می‌توانید با انواع وسایل نقلیه عمومی ازجمله مترو یا تراموا بسیار راحت و ساده به این جاذبه هیجان‌انگیز برسید چراکه برج ماین در قلب تجاری و اقتصادی شهر فرانکفورت واقع شده است. بازدید از لابی و ورودی برج رایگان است اما برای دیدن چشم‌انداز شهر از بلندای سکوی دید باید هزینه پرداخت کنید. 

بلیط بازدید از این برج شامل بلیط‌های گروهی، بلیط‌های خانوادگی و بلیط‌های مخصوص بزرگ‌سالان می‌شود که می‌توانید مستقیماً آن را از پیشخوان بلیط برج ماین تهیه کنید. برای دانش‌آموزان، سالمندان و افراد معلول خرید بلیط با ارائه کارت شناسایی معتبر شامل تخفیف می‌شود. كودكان كمتر از 6 سال هم در صورتی‌که با یک سرپرست همراه شوند می‌توانند از برج به‌صورت رایگان بازدید کنند. کودکان و دانش‌آموزان مدرسه تا سن 16 سالگی باید همراه با یک سرپرست بزرگ‌سال از برج دیدن کنند. همچنین افرادی که کارت معلول را با نشان ‌B ارائه می‌دهند، به این برج دسترسی رایگان دارند و ممکن است فرد همراه آن‌ها هم امکان بازدید رایگان را داشته باشد. حداقل زمان برای بازدید از برج اصلی یک تا دو ساعت است.

مکان‌هایی که بعد از برج ماین فرانکفورت می‌توان بازدید کرد

  • خانه اپرا
  • کلیسای سنت‌پل
  • خانه‌موزه گوته
  • کلیسای فرانکفورت
  • موزه هنرهای کاربردی
  • موزه اشتادل
  • موزه تاریخ فرانکفورت

بهترین زمان برای بازدید از برج اصلی فرانکفورت چه زمانی است؟

observation deck frankfurt main tower

برج اصلی در ساعت 10 صبح باز می‌شود و ازآنجایی‌که یکی از جاذبه‌های بسیار محبوب آلمان است و از ظهر به بعد بسیار شلوغ می‌شود بنابراین بهترین زمان برای بازدید از آن بین ساعت 10 تا 12 است. در صورت امکان از رفتن به برج در تعطیلات آخر هفته خودداری کنید. بهار و پاییز بهترین فصل‌ها برای بازدید از این برج زیبا و هیجان‌انگیز هست. اگر برای بازدید می‌روید سکوی مشاهده را برای عکاسی و ثبت خاطرات خود انتخاب کنید، چراکه این مکان بهترین منظره را از شهر زیبای فرانکفورت در اختیارتان قرار می‌دهد. گردشگران زیادی مخصوصا در موقع غروب خورشید خود را به این برج می‌رسانند تا در آن لحظه زیبا عکس‌های خاص بگیرند.

نوشته های مشابه
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز