ورود
Gardens By The Bay

باغ‌های خلیج سنگاپور؛ مرتفع‌ترین آبشار مصنوعی جهان را تماشا کنید

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

سنگاپور از بهترین مقصدهای گردشگری برای بهره‌بردن از مواهب طبیعی است. چشم‌اندازهای بسیار زیبای باغ‌های خلیج سنگاپور بیش از آنچه تصور کنید، شما را به وجد می‌آورد.

برای تماشای یک طبیعت فوق‌العاده به سمت باغ‌های خلیج سنگاپور (Gardens by the Bay) در سواحل مارینا بی (خلیج مارینا) حرکت کنید. این پارک زیبا و وسیع که سرآمد تمام نقاط گردشگری در سنگاپور است را در مرکز شهر سنگاپور پیدا می‌کنید. هنگامی‌که به این باغ بزرگ و سرسبز می‌رسید آن را تشکیل‌شده از سه بخش باغ جنوبی خلیج، باغ شرقی خلیج و باغ مرکزی می‌بینید که در مجموع 101 هکتار مساحت دارد. در این محیط جذاب از جمله جاذبه‌های مهمی که به تماشای آنها می‌رسید، پارک زیبای جنگل ابر، گنبد گل، بیشه درختان غول‌پیکر، باغ هریتاژ، پاولیون خورشید و باغ کودکان است. در ادامه با یومگ همراه شوید تا گشت‌وگذاری بی‌نظیر را در سنگاپور تجربه کنید.

آنچه در ادامه از باغ‌های خلیج سنگاپور می‌خوانید:

بخش‌های مختلف باغ‌های خلیج سنگاپور

باغ‌های خلیج سنگاپور (Gardens by the Bay) در سواحل مارینا-بی (خلیج مارینا- Marina Bay)، در مرکز شهر سنگاپور قرارگرفته‌اند و پناهگاه دوستداران طبیعت و جوانانی هستند که نقاشی از مناظر طبیعی برایشان جذابیت دارد. وقتی نوبت به جاذبه‌های گردشگری سنگاپور می‌رسد، باغ‌های خلیج سنگاپور در طراز اول قرار می‌گیرند.

گنبد گل در باغ‌های خلیج سنگاپور

gardens by the bay flower dome

جاذبه‌ی دیگر در مجموعه باغ‌های خلیج سنگاپور، گنبد گل (FLOWER DOME) است و همانطورکه از نامش پیداست، گل‌های متنوع و زیبایی از قاره‌های مختلف را در خود جای داده است. اگر به عکاسی از گل‌ها علاقمندید، گنبد گل به نوعی بهشت شما محسوب می‌شود.

جنگل ابر در خلیج سنگاپور

پیشنهاد می‌کنیم بازدید از این باغ‌های شگفت‌انگیز را با جنگل ابرها (Cloud Forest) که مرتفع‌ترین آبشار مصنوعی دنیا را در خود جای داده است، آغاز کنید. علاوه‌بر این، جنگل ابرها بزرگ‌ترین گلخانه شیشه‌ای دنیا نیز محسوب می‌شود که این خود بر شگفتی‌های مجموعه باغ‌های خلیج سنگاپور مهر تایید می‌زند.
جنگل ابرها از چند تراس تشکیل شده است که هریک با چشم‌انداز منحصربفرد خود و تنوع گیاهان، احساس قدم‌زدن در بهشت را به بازدیدکنندگان القا می‌کند. دیدن مردمی که در حال پیاده‌روی هستند از بالاترین تراس باغ تجربه‌ی فوق العاده‌ای است.

درختان غول‌پیکر

Supertree Grove

اما یک جاذبه مهم دیگر در بین این باغ‌های زیبا، سوپرتری گرو (SUPERTREE GROVE) یا بیشه درختان غول‌پیکر است که از سازه‌هایی به شکل درخت با ارتفاع بین 25 تا 50 متر و چترهای بزرگی که در روز سایه ایجاد می‌کنند و شب‌ها با نمایش رقص نور و صدا بازدیدکنندگان را به وجد می‌آورند، تشکیل شده است.
یک گذرگاه هوایی، این سازه‌های نمادین را دور می‌زند و چشم‌انداز پانورمای فوق‌العاده‌ای از باغ و خلیج مارینا را پیش چشم گردشگران پدید می‌آورد. این گذرگاه در ارتفاع 22 متری از سطح زمین قرار گرفته است و 128 متر طول دارد. ساعت 7 شب، مردم محلی و گردشگران در سوپرتری گرو جمع می‌شوند تا نمایش رقص نور که در دو زمان مشخص 19:45 و 20:45، برگزار م‌ شود را رایگان تماشا کنند. تماشای نمایش رقص نور حدودا 15 دقیقه طول می‌کشد، اما بهتر است برای اینکه جای خوبی پیدا کنید، نیم ساعت زودتر در این مکان حاضر شوید.
باغ‌های خلیج سنگاپور یکی از جاذبه‌های اصلی سنگاپور هستند و به اقیانوس سرسبز سنگاپور شهرت دارند که بایستی در سفر به سنگاپور حتما از این مجموعه دیدن کنید.

چگونه به باغ‌های خلیج سنگاپور برویم؟

برای رسیدن به این باغ‌های شگفت‌انگیز و زیبا می‌توانید از خطوط مترو Circle Line یا North South Line استفاده کنید و در ایستگاه مارینا بی (Marina Bay) پیاده شوید و با 10 دقیقه پیاده‌روی به این جاذبه برسید. همچنین این جاذبه با اتوبوس‌های 97، 106، 518، 133، 502 و 400 قابل دسترس است.

نکات بازید از باغ‌های خلیج سنگاپور

Gardens By The Bay attractions

 • بازدید و گردش در بخش‌های روباز پارک کنار خلیج سنگاپور رایگان است، اما گلخانه جنگل ابر، گنبد گل و گذرگاه هوایی سوپرتری گرو بلیط ورودی نیاز دارد.
 • بلیط ورودی هر سه جاذبه در باجه بلیط‌فروشی و وبسایت رسمی پارک عرضه می‌شود که بهتر است به خصوص در فصل اوج گردشگری بلیط خود را اینترنتی تهیه کنید تا در صف خرید بلیط معطل نشوید.
 • بهتر است بدانید ورود به بخش‌های روباز پارک شامل باغ کودکان، سوپرتری گرو (Supertree Grove)، پاویلون سان (Sun Pavillion)، باغ هریتاژ (Heritage Gardens)، دنیای گیاهان (World of Plants)، دریاچه‌های کینگ‌فیشر (Kingfisher) و دراگون فلای (Dragonfly) رایگان است.
 • باغ‌های خلیج از جاذبه‌های مهم شهر سنگاپور و بهترین مکان برای تفریح و گردش خانوادگی است.

بهترین زمان بازدید از باغ‌های خلیج سنگاپور

ساعات بازدید از جاذبه‌های مختلف باغ‌های خلیج سنگاپور، متفاوت است. به عنوان زمان بهترین زمان بازدید از گنبد گل، صبح‌ها و بهترین زمان بازدید از جنگل ابر و سوپرتری گرو، بعدازظهرها است. از طرفی ساعات اوج شلوغی تعدادی از جاذبه‌های پارک نیز متفاوت است؛ بدین‌شکل که شلوغ‌ترین ساعات جنگل ابر بین 16 تا 19 و شلوغ‌ترین ساعات گنبد گل 17 تا 20:30 است.
بااینحال بهترین زمان بازدید از مجموعه باغ‌های خلیج سنگاپور بعدازظهرها است که بیشتر بخش‌های پارک و سواحل خلیج مارینا غرق در نور می‌شوند. محوطه باغ‌های خلیج بسیار وسیع است و برای بازدید از همه جاذبه‌های آن به زمان زیادی نیاز دارید به طوری‌که تنها گردش در جنگل ابرها بین 1 تا 2 ساعت زمان می‌برد. همچنین بازدید از گنبد گل نیز حدودا 60 دقیقه و سوپرتری گرو بین 30 تا 60 دقیقه شما را سرگرم خواهد کرد. اما به طور کلی بازدید از همه بخش‌های پارک حداقل 3 ساعت زمان می‌برد.
همچنین، درست است که ساعت کاری پارک از 5 صبح تا 2 بامداد است، اما بعضی از جاذبه‌های آن ساعت کاری جداگانه‌ای دارند؛ بدین‌شکل که جنگل ابرها، گنبد گل و گذرگاه هوایی سوپرتری گرو همه‌روزه از ساعت 9 تا 21 باز هستند و باغ کودکان سه شنبه تا جمعه از ساعت 10 تا 19 باز است.

سایر دیدنی‌های سنگاپور در نزدیکی باغ‌های خلیج

Marina Bay Sands

 • باغ‌های خلیج در مرکز شهر سنگاپور واقع شده‌اند و می‌توان در کنار بازدید از این مجموعه، سایر جاذبه‌های گردشگری سنگاپور را نیز در برنامه سفر قرار داد. این شما و این لیستی از دیدنی‌های سنگاپور که در فاصله نزدیکی تا باغ‌های خلیج واقع شده‌اند.
 • مارینا بی سندز (Marina Bay Sands): این مجموعه در واقع یک آسمان خراش چندمنظوره‌ی فوق مدرن است که در سواحل خلیج مارینا واقع شده و یک هتل با 2561، مرکز همایش، مرکز خرید، موزه، دو سالن تئاتر، رستوران‌های معروف بین‌المللی، دو پاویون شیشه‌ای شناور و اسکای پارک فوق مدرنی را در خود جای داده است.
 • بندآبی مارینا (Marina Barrage): این مکان علاوه‌بر یک منبع آب و سیل بند کاربردی، به عنوان یک جاذبه تفریحی نیز استفاده می‌شود.
 • سنگاپور فلایر (Singapore Flyer): بزرگ‌ترین چرخ‌وفلک آسیا است و چشم‌انداز پانورمای فوق‌العاده‌ای از تمام شهر را در معرض دید گردشگران قرار می‌دهد.
 • پل هلیکس (Helix Bridge): پلی شگفت‌انگیز با طراحی به شکل DNA است که مارینای مرکزی را به مارینای جنوبی متصل می‌کند و بازدید از آن برای گردشگران جذابیت دارد.

عکاسی در باغ‌های خلیج سنگاپور

پارک کنار خلیج یکی از بهترین نقاط عکاسی سنگاپور است و فرصت‌های عکاسی بسیاری را برای گردشگران، بلاگرها و علاقمندان شبکه‌های مجازی فراهم می‌کند. بهترین نقاط عکاسی این پارک آبشار جنگل ابر، سوپرتری گرو و گذرگاه هوایی آن و گنبد گل است.
غروب آفتاب بهترین زمان برای عکاسی در بخش‌های روباز پارک است. از انواع گل‌های این پارک می‌توانید با یک فوکوس دقیق عکسی کارت‌پستالی بگیرید. همچنین با آدمکی که با میوه‌ها آن را ساخته‌اند نیز می‌شود یک سلفی بامزه گرفت. عکاسی از معماری این سازه را فراموش نکنید. برکه‌های پرآب و آبشارهای بلند نیز از بهترین پس زمینه‌های برای عکس‌های یادگاری خواهند بود.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز