ورود
Dubai Safari Park

پارک سافاری دبی، فراتر از یک باغ‌وحش!

زمان برای مطالعه 4 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

دبی در نوآوری و ابتکار سرآمد تمام شهرهای جهان است. این شهر در کسب بهترین مقصد گردشگری و ثبت رکوردهای جهانی پا را از این هم فراتر گذاشته و با ساخت پارک سافاری دبی، مرزهای جغرافیایی را جابجا کرده است. حقیقتا که تماشای انواع گونه‌های جانوری در دل یک شهر کویری، هیجان‌انگیز است، مگر نه؟!

پارک سافاری دبی یک باغ‌وحش معمولی نیست. آنجا یک پارک حیات‌وحش و همچنین یک پناهگاه و مرکز آموزش حیوانات به حساب می‌آید که به لطف وجود بیش از 3 هزار گونه جانوری در این مکان، به مکانی توریستی هم بدل شده است.

اگر جزو مخاطبان پروپاقرص مستندهای حیات‌وحش یا راز بقا هستید و می‌خواهید انواع گونه‌های عجیب جانوری یا حتی حیواناتی نظیر فیل و زرافه را از نزدیک ببینید، در رفتن به پارک سافاری دبی تردید نکنید. این پارک با همه باغ‌وحش‌هایی که تابه‌حال رفته‌اید یا شنیده‌اید متفاوت است. در پارک سافاری دبی، شما هم نقش فعالی دارید و می‌توانید به حیواناتی که تا پیش از این فقط از قاب تلویزیون آن‌ها را می‌دید، غذا بدهید!

با این تفاسیر نیاز به گفتن نیست که پارک سافاری دبی از آن مکان‌های محبوب هر فردی با هر سن‌وسالی‌ست. اگر با فرزندان خود عازم دبی هستید، این تجربه فراموش‌نشدنی را از آن‌ها دریغ نکنید. خرید بلیط هواپیما و حتی رزرو هتل را هم بسپارید به ما و فقط راهی شوید! چرا که دبی با همه جاذبه‌هایش در انتظار شماست. مجله گردشگری یوتراوز هم همیشه در دسترس‌تان است. با مطالعه هر برگ از این مجله مجازی، می‌توانید با چهره جذاب و متفاوت دبی آشنا شوید و برای رفتن به مکان‌های رویایی آن برنامه‌ریزی کنید.

در این مطلب درباره پارک سافاری دبی می‌خوانید:


پرواز ارزان به تمام نقاط جهان مشاهده قیمت

معرفی پارک سافاری دبی

محوطه بیرونی ساختمانی در پارک سافاری دبی

برای معرفی سافاری پارک دبی، باید به سال‌های دور برگردیم. زمانی که این شهر هم مانند بسیاری از شهرهای توریستی جهان، مکانی برای نگه‌داری حیوانات داشت و کم کم با افزایش تعداد حیوانات، به باغ وحش بزرگی تبدیل شد. این باغ وحش با اینکه حدود 1000 گونه جانوری را کنار هم جمع کرده بود اما به دلیل رسیدگی نامناسب، امکانات محدود و قراردادن حیوانات در فضاها و شرایط ناراحت‌کننده، کم کم صدای حامیان محیط زیست را درآورد و بسیاری از افراد حتی از تحریم آن صحبت می‌کردند.

شنیدن این حرف‌وحدیث‌ها برای سرمایه‌گذاران دبی، سنگین بود. به همین دلیل هم به فکر چاره افتادند و تصمیم گرفتند این باغ‌وحش طردشده را به روزهای اوج خودش برگردانند. بنابراین با اختصاص بودجه‌ای در حدود 200 میلیون دلار، اولین پارک تعاملی حیوانات در خاورمیانه را استارت زدند. آن‌ها در اقدامی هوشمندانه افتتاح پارک سافاری دبی را به 12 دسامبر 2017 که مصادف بود با سالگرد پنجاهمین سال تاسیس باغ‌وحش سابق، موکول کردند. باغ وحش، این بار در مکانی وسیع‌تر، با شرایط بهتر و حیوانات بیشتر دوباره احیا شده بود و حالا هر گردشگری دلش می‌خواست این جاذبه جدید شهر دبی را از نزدیک ببیند.

با اینکه به دلیل بازسازی و بهبود شرایط پارک، سافاری دبی چندماه بعد تعطیل شد و شیوع ویروس کرونا هم بازگشایی مجدد آن را به تعویق انداخت؛ اما در حال حاضر (سال 2024) درهای این مکان تفریحی، به روی تمام بازدیدکنندگان باز بوده و نقش موثری در جذب گردشگران داشته است.

فکرش را بکنید! مکانی به وسعت 120 هکتار و 3 هزار حیوان! حتی تصور حضور در این مکان هم آدم را هیجان‌زده می‌کند چه برسد به اینکه بدانیم تعدادی از این حیوانات را گونه‌های کمیاب یا به روبه انقراض جانوری تشکیل داده‌اند. تماشای حیواناتی نظیر فیل، زرافه، خرس، شیر، یوزپلنگ، ایگوانا و بیش از 50 گونه خزنده نفس ما را که در سینه حبس می‌کند! شما را نمی‌دانیم!

👈سایت پارک سافاری دبی👉


پارک سافاری دبی کجاست؟

ورودی پارک سافاری دبی

پارک سافاری دبی در منطقه الورقا، پنج در دبی، در تقاطع خیابان شیخ زاید بن حمدان آل نهیان و جاده راس الخور قرار دارد. فاصله سافاری پارک از فرودگاه بین‌المللی دبی 19 کیلومتر است و فرودگاه آل مکتوم در فاصله 62 کیلومتری آن قرار دارد.

📍آدرس سافاری پارک دبی: منطقه الورقا، 5

لوکیشن سافاری پارک دبی روی نقشه


چگونه به پارک سافاری دبی برویم؟

حالا که اطلاعات مختصری درباره یکی از بهترین تفریحات دبی، پیدا کردید سوالی که پیش می‌آید این است: چگونه به سافاری پارک دبی برویم؟ 🤔

🔶بهترین گزینه برای دسترسی به این پارک، تاکسی است. شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن، اقدام به گرفتن اوبر یا تاکسی کریم کنید و بسته به موقعیت مکانی‌تان، هزینه جابجایی از مبدا تا مقصد را بپردازید.

🔷البته که مترو هم می‌تواند شما را به پارک سافاری دبی برساند. نزدیک ایستگاه مترو به این پارک، رشیدیه است. بعد از رسیدن به ایستگاه سوار اتوبوس RTA شوید و سپس به پارک سافاری دبی بروید.


قیمت بلیط پارک سافاری دبی

هیپو آکواریوم پارک سافاری دبی


برای بازدید از سافاری پارک دبی و جاذبه‌های آن، 4 نوع بلیط ارائه شده که هرکدام مزایا و هزینه متفاوتی دارند. با پرداخت ورودی پارک سافاری دبی و خرید هرکدام از این کارت‌ها، می‌توانید از بخش‌های مختلف پارک دیدن کنید، در دهکده‌های آن قدم بزنید و در نهایت لحظات مفرح و شادی داشته باشید.

انواع بلیط پارک سافاری دبی عبارتند از 👇

کارت روزانه (Day Pass)

 • تور پیاده‌روی از منطقه وادی تا دهکده آفریقایی، کاوشگر و آسیایی
 • تور 10 دقیقه‌ای سافاری صحرا با خودرو الکتریکی
 • تماشای برنامه‌های زنده
 • بازدید از مزرعه کودکان

کارت روزانه پلاس (Day Pass+)

 • گشت‌وگذار با وسیله نقلیه و بازدید از دهکده‌های آفریقایی، کاوشگر و آسیایی
 • استفاده نامحدود از قطارهای سافاری پارک
 • تور 10 دقیقه‌ای سافاری صحرا با خودرو الکتریکی
 • رزرو صندلی‌‌ها برای تماشای برنامه‌های زنده
 • بازدید از مزرعه کودکان

کارت سفر سافاری (Safary Journey)

 • گشت‌وگذار با وسیله نقلیه و بازدید از دهکده‌های آفریقایی، کاوشگر و آسیایی
 • استفاده نامحدود از قطارهای سافاری پارک
 • 35 دقیقه گشت در سافاری پارک با اتوبوس و راهنما
 • تور 10 دقیقه‌ای سافاری صحرا با خودرو الکتریکی
 • تماشای برنامه‌های زنده
 • بازدید از مزرعه کودکان

کارت سفر سافاری (Safary Journey+)

 • گشت‌وگذار با وسیله نقلیه و بازدید از دهکده‌های آفریقایی، کاوشگر و آسیایی
 • 35 دقیقه گشت در سافاری پارک با اتوبوس و راهنما
 • استفاده نامحدود از قطارهای سافاری پارک
 • تور 10 دقیقه‌ای سافاری صحرا با خودرو الکتریکی
 • رزرو صندلی‌‌ها برای تماشای برنامه‌های زنده
 • بازدید از مزرعه کودکان

نوع بلیط

قیمت برای بزرگسالان

قیمت برای کودکان (سه تا 12 سال)

کارت روزانه

50 درهم

20 درهم

کارت روزانه پلاس

75 درهم

45 درهم

کارت سفر سافاری

90 درهم

35 درهم

کارت سفر سافاری پلاس

110 درهم

55 درهم📢 بازدید از سافاری پارک دبی برای کودکان زیر 3 سال، رایگان است.

بودجه از شما، پیشنهاد تور از ما مشاوره رایگان

پکیج‌های پارک سافاری دبی

مسئولین پارک سافاری دبی، برای آسایش و رفاه شما پکیج‌های جذابی را برای بازدید از این پارک تدارک دیده‌اند که اطلاع از آن‌ها خالی از لطف نیست. شاید امکانات و مزایای پکیج‌های پارک سافاری دبی، برایتان وسوسه‌کننده باشد و ترجیح بدهید به جای خرید بلیط، پکیج متفاوتی که بخش زیادی از امکانات و خدمات مهیج پارک سافاری دبی را شامل می‌شود تهیه کنید.

King Of Safari

 • تور ویژه 10 نفره با راهنمای اختصاصی به مدت 4 ساعت
 • دسترسی به پرکینگ
 • رزرو صندلی برای تماشای برنامه‌های زنده
 • اتوبوس اختصاصی برای سفر سافاری
 • چاپ عکس یادگاری

Behind the Scenes

 • تور ویژه 10 نفره با راهنمای اختصاصی
 • آشنایی با محل نگهداری حیوانات و چندساعت زندگی در کنار آن‌ها

Dine in the Wild

 • صرف غذای موردعلاقه در کنار یکی از حیوانات پارک سافاری

Jungle Capture

 • تور 3 نفره ویژه علاقمندان به عکاسی
 • بلیط سفر سافاری
 • وسیله نقلیه اختصاصی
 • (شروع تور ساعت 7:30 صبح)

ساعت کاری پارک سافاری دبی


 • ساعت کاری در روزهای عادی سال:  9:00 صبح تا 3:30 عصر
 • ساعت کاری در ماه رمضان:  10:00 صبح تا 6:00 عصر 


دهکده‌های پارک سافاری دبی

باغ‌وحش سافاری دبی با مساحت 119 هکتار به مناطق مختلفی به نام «دهکده» تقسیم می‌شود که هرکدام از مناطق حیات‌وحش مختلف جهان الگوبرداری شده‌اند. دهکده سافاری دبی (Safari Village)، دهکده آفریقایی (African Village)، دهکده آسیایی (Asian Village)، وادی (Wadi)، دهکده عربی ( Arabian Desert Safari) و مزرعه کودکان (Kids Farm) از مناطق این پارک وسیع ‌هستند.

دهکده آفریقایی (African Village)

تصویر یک یوزپلنگ در پارک سافاری دبی

اگر از علاقمندان تماشای مستندهای حیات وحش باشید، حتما برای یک بار هم که شده آرزو کردید به آفریقا بروید و خودتان از نزدیک بتوانید حیوانات منحصربه‌فرد آن منطقه را تماشا کنید. خبر خوب اینکه برای بازدید از حیوانات کشور آفریقا نیازی نیست تا آن قاره بروید! بلکه با سفر به دبی و رفتن به سافاری پارک، می‌توانید با یک تیر چندنشان بزنید و حیوانات قاره‌‌های مختلف را تماشا کنید.

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سافاری پارک دبی، دهکده آفریقایی است. این بخش با الهام از معماری و فرهنگ مردم آفریقا، طراحی و ساخته شده و پر است از درختان بائوباب. طوری که درمیان آن‌ها که قدم می‌زنید، ناخودآگاه موقعیت فعلیتان را فراموش می‌کنید و خود را در دل یکی از مناطق زیبای آفریقا می‌بینید.

در این دهکده، تمام حیوانات بومی آفریقا نظیر یوزپلنگ، شیر سفید، قرقاول نقره‌ای، فلامینگو، لمور دم حلقه‌ای و طاووس نگه‌داری می‌شوند. اما ویژگی که دهکده آفریقایی را به محبوب‌ترین بخش پارک سافاری دبی تبدیل کرده، وجود بزرگ‌ترین پستاندار خشکی جهان در این بخش است. فیل آفریقایی با وزنی معادل 6 هزار کیلوگرم، عظیم‌ترین پستانداری‌ست که می‌توانید در خشکی ببینید.

البته که جاذبه‌های دهکده آفریقایی سافاری دبی، به همینجا ختم نمی‌شود. در این بخش حیوانات به قسمت‌های مختلفی تقسیم شده‌اند و هرگونه در یک منطقه مجزا نگه‌داری می‌شود. خانه خزندگان، خانه پرندگان و خانه شامپانزه تعدادی از این بخش‌های دیدنی هستند.

دهکده آسیایی (Asian Village)

شاید فکرکنید به دلیل نام این دهکده، حیوانات آشنایی انتظارتان را می‌کشند اما باید بگوییم این طور نیست! یکی از مهم‌ترین حیوانات دهکده آسیایی، خرس ماه یا خرس سیاه آسیایی است. لکه‌های سفیدرنگ روی سینه این خرس، به خوبی می‌توانند این گونه را با سایر گونه‌های مشابه متمایز کنند. شترمرغ شاخ‌دار جنوبی هم یکی از عجیب‌ترین حیوانات این دهکده است. یک برجستگی در روی سر این شترمرغ وجود دارد که آن را به شاخ تشبیه می‌کنند.

شک نداریم حرکات گیبون (میمون دراز دست) در دهکده آسیایی، می‌تواند ساعت‌ها سرگرمتان کند چرا که این حیوانات به شدت اجتماعی هستند و از جلب توجه بازدیدکنندگان لذت می‌برند. آن‌ها جثه‌ای کوچکتر از شامپانزه دارند و گونه‌ای در معرض انقراض به حساب می‌آیند.

دهکده سافاری (Safari Village)

ورودی دهکده سافاری در پارک سافاری دبی

این شما و این هم محبوب‌ترین دهکده پارک سافاری دبی! دهکده کاوشگر یک بخش ایده‌آل و همه چیزتمام است. هم گشت‌وگذار با وسیله نقلیه دارد و هم شرایطی را فراهم می‌کند که بتوانید به حیوانات غذا بدهید! با رفتن به دهکده سافاری دبی، سفر پرماجرا شما هم شروع می‌شود! 45 دقیقه با اتوبوس از بین حیوانات عبور می‌کنید، با نحوه زندگی آن‌ها آشنا می‌شوید‌، برخی از گونه‌های کمیاب را تماشا می‌کنید و چنددقیقه محو توانایی و زیبایی‌‌های حیواناتی مانند یوزپلنگ، شیر قهوه‌ای، بابون، آداکس، کفتار راه راه، درنای تاج‌دار خاکستری، گاومیش آفریقایی، گراز، گوزن سامبر و تمساح می‌شوید.

دهکده عربی (Arabian Desert Safari)

غزال‌های شاخ بلند آفریقایی در سافاری پارک دبی

این دهکده که آن را دهکده سافاری صحرای عربستان هم می‌نامند، به شما فرصت کشف و ماجراجویی در دل صحراها و همچنین حیوانات منطقه عربستان را می‌دهد. برای این تجربه به‌یادماندنی، فقط کافیست سوار اتوبوس‌های مخصوص شوید و با عبور از رمل‌ها و تپه‌های شنی، حیوانات و حتی گیاهان بومی این منطقه را تماشا کنید.

تیزشاخ عربی، گرگ عربی، آداکس، شتر، غزال شنی و مارشال تنها تعدادی از حیوانات جذاب دهکده صحرای عربی سافاری پارک هستند که پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با این گونه‌های نادر هم که شده حتما به این بخش از پارک سر بزنید.

مزرعه کودکان (Kids’ Farm)


حالا می‌رسیم به بخش موردعلاقه کودکان. بخشی که ترکیبی از مزرعه و باغ‌وحش است. دیگر کودکان از پشت نرده‌ها یا بخش‌های حفاظت‌شده، حیوانات را تماشا نمی‌کنند؛ بلکه به محل زندگی آن‌ها می‌روند و چندساعت را در کنار ‌حیوانات اهلی می‌گذرانند.

چنانچه با فرزندتان به پارک سافاری دبی رفته‌اید، به شما بابت این انتخاب خوب تبریک می‌گوییم! چرا که این بخش از سفر به بهترین قسمت برای کودکان شما بدل می‌شود و تا مدت‌ها خاطره این روز زیبا از ذهنشان بیرون نمی‌رود. خاطره‌هایی مانند بازی با گوسفندان، نوازش پونی‌ها، اردک‌ها و بزها و غذادادن به پرندگان.

وادی (Al Wadi)

ال وادی سافاری پارک دبی

بعد از یک روز پرماجرا و مهیج، وقت آن است که کمی خستگی درکنید، غذای مقوی بخورید، نوشیدنی دلخواهتان را سفارش دهید و با به دست آوردن انرژی از دست رفته، به ادامه گشت‌وگذار در سافاری پارک دبی بپردازید. ال وادی یکی از بخش‌های دوست‌داشتنی این پارک جذاب است که چمن‌های آن جان می‌دهند برای استراحت. بوی غذاهای رستوران‌های ال وادی هوش از سرتان می‌برد، طوری که تا به خودتان می‌آیید می‌بینید که در حال سفارش دادن یکی از غذاهای خوش‌عطروطعم عربی هستید.

در گوشه گوشه پارک سافاری دبی، حیوانات نقش انکارنشدنی دارند و می‌توان ردپای آن‌ها را در هر منطقه پیدا کرد. دهکده ال وادی هم از این قاعده مستثنا نیست. فکرش را بکنید در حالی که روی چمن‌های آنجا دراز کشیده‌اید، طاووسی از کنارتان عبور می‌کند و اردک‌ها و قوهای زیبایی هم در برابرتان در حال شنا کردن هستند. هیجان‌انگیز است، نه؟! 😉

تفریحات پارک سافاری دبی

با اینکه حتی قدم‌زدن در دهکده‌های متنوع و جذاب پارک سافاری دبی خود به تنهایی یک تفریح تمام عیار است، اما مسئولین پارک برای جذب بیشتر گردشگران، دست به برنامه‌های تفریحی مهیجی زدند که در ادامه می‌خوانید:

نمایش‌های زنده

 • Bird Kingdom در ساعات 11 و 14- تئاتر دهکده کاوشگر
 • Birds Of Pray در ساعات 12 و 16- بخش پرندگان شکاری دهکده کاوشگر
 • Amazing Creature of the World در ساعات 13 و 15- دهکده آسیایی

غذادادن به حیوانات

غذا دادن به زرافه‌ها در سافاری پارک دبی

 • غذا دادن به زرافه‌ها در ساعات 10،12،14،16 - دهکده کاوشگر
 • غذا دادن به پرندگان در ساعات 12 و 16- مزرعه کودکان
 • غذا دادن به بزها در ساعات 11 و 16- مزرعه کودکان

سفر سافاری

 • 35 دقیقه گشت اختصاصی با راهنما از ساعت 9 تا 14:30

سخن پایانی

سافاری پارک محل زندگی 78 گونه پستاندار، 50 نوع خزنده، 111 نوع پرنده و 10 نوع گوشت‌خوار است. این منطقه به لطف امکانات فوق‌العاده، بخش‌های هیجان‌انگیز و برنامه‌های متنوع توانسته به تنهایی نقش پررنگی در صنعت توریسم دبی و همچنین جذب گردشگر داشته باشد. البته که چیزی غیر از این هم انتظار نمی‌رفت! چه کسی می‌تواند قید تماشای حیوانات کمیاب را بزند و از فرصت بی‌نظیر غذا دادن به زرافه‌ها به سادگی بگذرد!

در این مطلب تلاش کردیم هر آن چیزی که باید درباره این مکان رویایی بدانید را با شما درمیان بگذاریم و از نحوه دسترسی به آن تا قیمت سافاری دبی، با شما صحبت کنیم. چنانچه با مطالعه این مقاله خود را در دل این پارک و درحال معاشرت با حیواناتش تصورکردید، فقط کافیست به ما بگویید!

ما در شرکت خدمات گردشگری یوتراوز، بهترین شرایط را برای سفر شما به دبی فراهم می‌کنیم و به رویای شیرین گشت‌وگذار در سافاری پارک، رنگ واقعیت می‌بخشیم. پس همین حالا تلفن را بردارید و با شماره 📞1548 تماس بگیرید تا همکاران ما در واحد پشتیبانی، شما را برای خرید بلیط هواپیما تهران دبی و رزرو هتل‌های این شهر، راهنمایی کنند.

در پایان امیدواریم لحظات خوشی را در پارک سافاری دبی تجربه کنید! 🤩
نوشته های مشابه
 • راهنمای سفر به دبی

  دبی، یکی از مدرن‌ترین شهرهای قرن بیست‌ویکم، بالغ بر 88درصد جمیعتش را مهاجرانی از 117 ملیت مختلف تشکیل می‌دهند. چه چیزی این شهر را نه‌تنها به یک مقصد سفر کم‌نظیر، بلکه به مکانی ایده‌آل برای سکونت تبدیل کرده‌ که مردم را از هر نقطه جهان به زندگی در دبی ترغیب کرده‌است؟

 • باغ گل دبی، بهشتی در بیابان!

  محوطه‌ای با 50 میلیون گل و 250 میلیون گیاه مختلف! شاید در ابتدا فکرکنید درباره کشور گل‌ها؛ هلند صحبت می‌کنیم یا منطقه‌ای در اروپا. اما باید بگوییم که این مکان رویایی در دل یک شهر خشک و بیابانی قرار گرفته است! باغ گل دبی، مکانی‌ست شبیه به معجزه!

 • مراکز خرید دبی + بازارها و حراجی‌ها

  محال است کسی پا به شهر دبی بگذارد و دست خالی از مراکز خرید آن بیرون بیاید. این شهر با داشتن بهترین و لوکس‌ترین مراکز خرید دنیا، بهشت عاشقان خرید و پاساژگردی است. برای آشنایی با بهترین مراکز خرید دبی تا انتهای مطلب همراه ما بمانید.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز