ورود
Dubai Safari Park

پارک سافاری دبی را بیشتر بشناسید

زمان برای مطالعه 7 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

هنگامی‌که دبی در حال نوآوری در املاک و زمین‌های شهری بود، با طراحی‌های مبتکرانه و جاذبه‌های باورنکردنی مفهوم مرزهای جغرافیایی را برای همیشه از بین برد. یکی از این ابتکارات امارات، پارک سافاری دبی است، مقصدی مهیج و پر از ماجرا که دوستداران حیوانات بدون‌‌شک از آن تجربه آن لذت خواهند برد.

پارک سافاری دبی مکانی فراتر از یک باغ‌وحش معمولی است. آنجا یک پارک حیات وحش، پناهگاه و مرکز آموزش حیوانات است که همه در کنار هم یک مجموعه را تشکیل می‌دهند. برای افرادی‌که علاقمند به دیدن و دانستن در مورد انواع گیاهان و جانوران جهان هستند، بازدید از این پارک یک فرصت عالی است. در این پارک سافاری برنامه‌های تعاملی بسیار زیادی برای گردشگران فراهم است تا از نزدیک با انواع گونه‌های جانوری عجیب‌وغریب آشنا شوند. با این مطلب یوتراوز همراه باشید تا با هم بیشتر درمورد جاذبه‌ها و جزئیات پارک سافاری دبی بخوانیم.

آنچا در مورد پارک سافاری دبی در این مطلب می‌خوانید:

دهکده‌های پارک سافاری دبی

Aerial Photo of Dubai Safari Park villages

این پارک زیبا دارای بیش از 3000 حیوان از گونه‌های جانوری مختلف در سراسر جهان است و به یکی از جاذبه‌های محبوب دبی برای مردم محلی و گردشگران تبدیل شده است. پارک سافاری دبی با دریاچه‌های زیبا و محوطه‌سازی سرسبز، اولین اثر چشم‌نواز را در این مقصد ایجاد می‌کند. باغ‌وحش سافاری دبی با مساحت 119 هکتار به مناطق مختلفی به نام «دهکده» تقسیم می‌شود و این مناطق الگوبرداری شده از مناطق حیات‌وحش مختلف جهان هستند. دهکده سافاری دبی (Safari Village)، دهکده آفریقایی (African Village)، دهکده آسیایی (Asian Village)، دهکده وادی (Wadi Village)، دهکده عربی (Arabian Village) و مزرعه کودکان (Kids Farm) که یک زمین بازی برای یادگیری کودکان در مورد حیات وحش است، از مناطق این پارک ‌هستند. در ادامه به معرفی تک تک آن‌ها می‌پردازیم.

دهکده عرب

entrance to the Arab village

آیا می‌خواهید از یک تیزشاخ عربی (Arabian Oryx) با شکوه دیدن کنید؟ باید از دهکده تازه افتتاح شده عربی دیدن کنید. بازدیدکنندگان قبل از شروع ماجراجویی در این دهکده، مورد استقبال نگهبانان قرار می‌گیرند و بعد برای آشنا شدن با حیوانات و پوشش‌گیاهی خاورمیانه از تیزشاخ عربی گرفته تا غزال‌ها و شترها آماده می‌شوند.

دهکده وادی

یک منطقه تفریحی برای استراحت و لذت‌بردن از محیط اطراف است. می‌توانید در این منطقه از غذاهای متنوع رستوران‌ها لذت ببرید و همچنین خود را به نوشیدن یک فنجان قهوه داغ عربی مهمان کنید. برای تفریح بیشتر، به دره ماجراجویی که یک منطقه سرگرمی برای بزرگسالان و کودکان دارد بروید. این سرگرمی‌ها شامل منطقه زمین بازی، تورهای کوهنوردی، زیپلاین، بانجی جامپینگ و دیوارنوردی است.

دهکده آفریقایی

Dubai Safari Park African village

یکی دیگر از مناطق تفریحی در پارک سافاری، دهکده آفریقایی است که در آن طیف وسیعی از گونه‌های جانوری عجیب‌وغریب مانند شیرهای سفید باشکوه، زرافه‌ها و فیل‌های آفریقایی زندگی می‌کنند. راهنمایی در هنگام گشت‌زدن در دهکده شما را همراهی می‌کند تا حیوانات را معرفی کرده و سفر جذاب تری را برایتان رقم بزند. فراموش نکنید که اولین بازدیدتان را از خانه خزندگان انجام دهید. دم عصایی، آنتلوپ (Antelope)، سگ شکاری، میمون پوزه‌دار، شامپانزه و یوزپلنگ وحشی تعدادی از گونه‌های حیوانی هستند که در این دهکده میبینید.

دهکده آسیایی

در این منطقه شاهد گیاهان و جانورانی مختص به قاره آسیا هستید. در دهکده آسیایی از تعدادی حیوان جالب مانند خرس و اژدهای کومودو نگهداری می‌شود. اورانگوتان، گونه‌ای در معرض خطر انقراض که بومی کشورهای آسیایی است، را نیز در اینجا می‌یابید. یکی از نکات جالب‌توجه در دهکده آسیایی، تئاتر بزرگی است که هر روز تعدادی نمایش در آن برگزار می‌شود. این نمایش‌ها شامل نمایش پرندگان، نمایش‌های شکار و نمایش‌های حیوانات مختلف است.

مزرعه کودکان در پارک سافاری دبی

children's farm in Dubai Safari Park

یکی دیگر از جاذبه‌های پارک سافاری دبی، مزرعه مخصوص کودکان است که در آن کودکان می‌توانند با حیوانات اهلی مزرعه مانند مرغ، بز و گوسفند آشنا شوند. بدون‌شک فرزندانتان از برقراری ارتباط با طبیعت، یادگیری نحوه اسب‌سواری و بازدید از مرغداری‌ها لذت خواهند برد. در این منطقه کودکان فعالیت‌های دیگری مثل تعامل با دیگر کودکان و غذا دادن به زرافه‌ها را نیز تجربه می‌کنند.

اقدامات پایدار در پارک سافاری دبی

solar energy in Dubai Safari Park

در پارک سافاری دبی چیزهایی فراتر از سرگرمی وجود دارد. این پارک را در محل قدیمی دفن زباله‌ ساخته‌اند و با این کار منطقه را به یک فضای با قابلیت استفاده مجدد، تبدیل کرده‌اند. علاوه‌بر این، پارک از چندین فناوری سازگار با محیط‌زیست و پایدار مانند مهار انرژی خورشیدی برای تأمین انرژی تأسیسات و وسایل نقلیه الکتریکی خود استفاده می‌کند. تلاش‌های دیگر طرفداران محیط زیست در پارک سافاری دبی، شامل استفاده مجدد از مواد غذایی و مواد زائد حیوانی به عنوان کود است که به این منظور در همه نقاط پارک سطل زباله برای استفاده بازدیدکنندگان گذاشته شده است.
علاوه بر اینها، این پارک تازه بازسازی شده، تلاش خود را بر حفاظت از گونه‌های در معرض خطر و از طریق تحقیقات علمی گسترده، متمرکز کرده است. همچنین برنامه‌هایی برای آموزش دوره‌های نگهداری باغ وحش، دامپزشکی و حفاظت از حیوانات برای افزایش آگاهی از اهمیت حفاظت از حیات‌وحش در امارات متحده عربی در نظر گرفته شده است.

سایر امکانات پارک سافاری دبی

این مرکز به غیر از دیدنی‌های جذاب و متنوع، امکانات بسیاری را فراهم کرده تا کمال راحتی را برای بازدید کنندگان ارائه دهد. این امکانات شامل رستوران‌ها، کیوسک‌ها، سرویس‌های بهداشتی، رختکن کودکان، مرکز کمک‌های اولیه، نمازخانه برای زنان و مردان است.

اقدامات ایمنی پارک سافاری دبی در برابر ویروس کرونا

Corona virus health tips in Dubai Safari Park

در این پارک کلیه بازدیدکنندگان موظفند حداقل 2 متر از یکدیگر فاصله بگیرند. همه بازدیدکنندگان قبل از ورود به محل مورد آزمایش‌های غربالگری‌ حرارتی و تب‌سنجی قرار می‌گیرند. انواع مواد ضدعفونی‌کننده دست برای کلیه گردشگران فراهم است و کلیه پرسنل و تورهای اتوبوسرانی فعالیت‌های خود را با رعایت موارد بهداشتی انجام می‌دهند.

چگونه به پارک سافاری دبی برویم؟

بهترین راه برای رسیدن به پارک سافاری دبی اتومبیل است. با این‌حال، برای کسانی که اتومبیل ندارند، ساده‌ترین راه برای رسیدن به پارک سافاری استفاده از حمل‌و‌نقل عمومی یعنی مترو است. به ایستگاه مترو کریک (Creek) در خط سبز بروید. سپس از آنجا باید سوار تاکسی شوید. با تاکسی از ایستگاه مترو کریک تا باغ‌وحش سافاری دبی حدود 16 دقیقه راه است.

بلیط پارک سافاری دبی

هزینه ورودی پارک سافاری دبی برای بزرگسالان حدود 50 درهم و برای کودکان 20 درهم است. ورود به این پارک برای کودکان زیر سه سال رایگان است. کسانی که قصد دارند بلیط پارک سافاری دبی را بصورت آنلاین رزرو کنند، می‌توانند این کار را از طریق وب‌سایت رسمی پارک انجام دهند.

پارکینگ در پارک سافاری دبی

بیش از 3500 پارکینگ رایگان در پارک وجود دارد که امکان عبور و مرور از دروازه اصلی را به شما می‌دهند.

سخن آخر

پارک سافاری دبی تجربه‌ای جالب و شگفت‌انگیز از رویارویی با حیات‌وحش را به شما ارائه می‌دهد. در این پارک فعالیت‌های زیادی جهت راحتی و امنیت حیوانات صورت می‌گیرد. همچنین با بوجود آوردن فضاهایی طبیعی و مهیج شما را برای سفر به چندین نقطه دنیا با طبیعت و حیات‌وحش مختلف می‌برد. بازسازی این پارک موجب شده تا بهبود قابل‌توجهی نسبت به پارک حیات وحش سابق دبی داشته باشد. بدون‌شک ما این مکان را برای داشتن یک روز مفرح به همه دوستداران حیوانات پیشنهاد می‌کنیم.

نوشته های مشابه
 • تفریحات کریسمس در دبی

  ممکن است دبی برای کسانی که آرزوی گذراندن یک کریسمس سفید و برفی را دارند، مقصد ایده‌آلی نباشد. اما واقعیت اینجاست که برخلاف تصور بیشتر افراد، به‌واسطه آمیخته‌بودن فرهنگ‌ها و ملیت‌های مختلف در دبی، کریسمسی پرشور و جذاب انتظار گردشگران را می‌کشد. به‌طوری که «جشن کریسمس در دبی» به یک خاطره فراموش‌نشدنی برایتان تبدیل می‌شود.

 • راهنمای سفر به دبی

  دبی، همواره یکی از جذاب‌ترین مقصدهای گردشگری برای ایرانی‌هاست! اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید در آینده‌ای نزدیک به دبی سفر کنید، این راهنمای سفر به‌طور اختصاصی برای شماست! سیر تا پیاز همه آنچه در این سفر پیش رویتان قرار می‌گیرد را بررسی می‌کنیم. منتظر چه هستید؟ همین حالا شروع به خواندن کنید!

 • پیست اسکی دبی

  کمی از گرما مرخصی بگیرید و یک روز سرد زمستانی را در وسط بیابان در پیست اسکی دبی تجربه کنید! وقتی در حال تفریح و خوش‌گذرانی در بزرگ‌ترین پارک برفی سرپوشیده جهان، با 3000 متر مربع برف هستید، می‌توانید پمپاژ آدرنالین خونتان را به شدت احساس کنید.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز