ورود
map of the most dangerous cities in the world according
سفری که جان شما را تهدید می‌کند

خطرناک‌‌ترین شهرهای دنیا برای گردشگران ماجراجو

زمان برای مطالعه 6 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

این سفر تنها برای کسانی است که به دنبال دردسر هستند! به نظرتان خطرناک ‌ترین شهرهای دنیا کجا می‌توانند باشند؟ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی! آیا می‌شود به هر جایی سفر کرد؟ سفر می‌کنیم تا به آرامش برسیم؛ سفر یعنی آرامش و امنیت؛ اما با ورود به برخی شهرها از امنیت که خبری نیست هیچ ممکن است جانمان نیز در خطر باشد!

سفر به مکان‌های جدید و ناشناخته می‌تواند هیجان‌انگیز باشد، اما سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا به هر جایی می‌توان سفر کرد؟ سفر به مکان‌های ناشناخته می‌تواند هیجان‌انگیز و البته ترسناک باشد. برخی کشورها در جهان وجود دارند که با سفر کردن به آ‌ن‌ها در واقع با جان خود بازی کرده‌اید! برویم با خطرناک‌ ترین شهرهای دنیا که سفر به آن جان گردشگران را تهدید می‌کند، آشنا شویم. اما قبل از اینکه با شهرهای خطرناک جهان آشنا شوید، بد نیست تا مطلبی درباره سازمان بین‌المللی اس ‌او ‌اس (SOS) بدانید. اس او اس یک سرویس خدماتی امدادی و امنیت سفر است که در سال 2020 نقشه ریسک جهان را منتشر کرد. در این نقشه شما می‌توانید با خطرناک‌ترین نقاط برای سفر در سرتاسر جهان آشنا شوید. در این نقشه امنیتی شما می‌توانید با پنج گروه: بسیار کم خطر، کم‌خطر، متوسط، بالا و شدید آشنا شوید. این تقسیم بندی بر اساس خطراتی است که گردشگران را تهدید می‌کند: از جنگ و ترور و اعتراضات اجتماعی گرفته تا خشونت و جرائم خفیف. با یوتراوز همسفر شوید تا مقصدهای خطرناک جهان را بشناسیم.

فهرستی از خطرناک‌ترین مقصدهای جهان برای گردشگران

لوس‌کابوس؛ مکزیک

los cabos dangerous city for tourist travel

نام دیگر آن ساحل آدم‎کشی است! چرا که تعداد جرائم در آن به سرعت در حال افزایش است. لوس‌کابوس در حقیقت یک منطقه تفریحی توریستی در ایالت باخا کالیفرنیا سور (Baja California Sur) در کشور مکزیک است که آب‌وهوای دلپذیری دارد. لوس‌کابوس در واقع شامل دو شهر کابوسان‌لوکاس و سن‌خوزه‌دل‌کابو می‌شود. کافه‌های پرجنب‌وجوش، استراحت‌گاه‌های جذاب، غذاهای خوشمزه و در نهایت سواحل وسیع و بی‌نظیر این منطقه توریستی برای گردشگران بسیار قابل توجه بوده است. در میان تمامی این زیبایی‌ها جالب است بدانید که در لوس‌کابوس به‌ازای هر یکصد هزار نفر جمیت 111مورد قتل اتفاق می‌افتد! مطمئنا راه رفتن بر روی ماسه‌هایی که با قطرات خون رنگی شده‌اند لذت‌بخش نیست! پل‌های لوس‌کابوس با آن جسدهای آویزان شده اصلا دیدنی نیستند! این چنین شده که این شهر در صدر خطرناک‌ترین شهرهای جهان قرار گرفته است.

کاراکاس؛ پایتخت ونزوئلا

dangerous areas of caracas

کاراکاس شهری با کوه‌های بزرگ و عجیب، آبشارهای بلند و جنگل‌های سرسبز است که آب‌وهوای گرم و مرطوبی دارد. این شهر که در سال 1498 به سرزمین زیبایی مشهور بوده اکنون پایتخت ونزوئلا است. این شهر عدم ثبات سیاسی، اقتصادی، کیف‎قاپی، خرید و فروش مواد مخدر، قتل و کشتار و کمبود غذا را در پرونده سیاه خود دارد که باعث شده تا به‌عنوان یکی از ناامن‌ترین شهرهای جهان شناخته شود. سازمان‌های نظامی به گردشگران هشدار داده‌اند تا از رفت و آمد در سطح شهر شب هنگام خودداری کنند چراکه ساکنان این شهر روش خطرناکی (ابتدا قتل و بعد سرقت) را در پیش گرفته‌اند. اگر جان خود را دوست دارید؛ هرگز کاراکاس را برای سفر خود انتخاب نکنید.

آکاپولکو؛ مکزیک

آکاپولکو (Acapulco) شهری که خواب ندارد! این شهر با داشتن سواحل جادویی، کوه‌ها و جنگل‌های استوایی لحظات رویایی را برایتان می‌سازد. اما هشیار باشید که این شهر رتبه سوم خطرناک‌ترین شهرهای جهان را در پرونده خود دارد. آکاپولکو جایی است که هر لحظه در آن باید منتظر شنیدن صدای شلیک گلوله باشید. این شهر ساحلی که اولین مقصد گردشگری در مکزیک محسوب می‌شود جزء 10 مقصد خطرناک جهان است. آکاپولکو که در ساحل اقیانوس آرام واقع شده است، یکی از بزرگترین بندرهای مکزیک است. مهم‌ترین خطراتی که در این شهر گردشگران را تهدید می‌کنند شامل خرید و فروش مواد مخدر و قاچاق انسان است. با وجود این شرایط مکزیک سعی کرده است در قالب برنامه‌ای هفت ساله خود را به یکی از مقاصد پر گردشگر در دنیا تبدیل کند. نظر شما چیست؟ آیا حاضرید به چنین مقصدی سفر کنید؟

ناتال؛ برزیل

باورش سخت است که در کشور همیشه خوشحال برزیل؛ شهری باشد که در هنگام ورود به آن باید دست و پایتان بلرزد! ناتال (Natal) که پایتخت و بزرگترین شهر ایالت ریو گراند دوورت است، در شمال شرقی برزیل و در ساحل اقیانوس اطلس قرار دارد. در واقع ناتال تنها شهری در برزیل است که در آن خبری از شب‌زنده‌داری‌ها، مجسمه و مراکز تاریخی نیست. ساحل زیبا با شن‌های سفید هدیه‌ای است که ناتال به شما می‌بخشد. شهر آفتاب در کنار تمامی زیبایی‌هایش یکی از ترسناک‌ترین و مخوف‌ترین شهرها در جهان است. اگر به این شهر سفر کردید سعی کنید حتما گروهی و همراه راهنمای محلی رفت‌ و آمد کنید چراکه خفت‌گیرها در کمین شما هستند. سارقانی که با تهدید به مرگ و اسلحه در همه جای شهر دیده می‌شوند.

تیخوانا؛ مکزیک

تیخوانا (Tijuana) یکی دیگر از شهرهای مکزیک است که در لیست خطرناک‌ترین شهرهای جهان قرار دارد. تیخوانا سرعت زیادی در افزایش جرم داشته است؛ جیب‌زنی و کیف‌قاپی، قاچاق انسان و کشتار بر سر مواد مخدر و قتل‌های پی در پی، همه خبر از نرفتن به تیخوانا و ناامنی در این شهر می‌دهند. جالب است بدانید که این شهر دروازه‌ای برای خرید و فروش مواد مخدر است و درگیری‌های خیابانی برای دستیابی به قدرت باعث ایجاد روند رو به رشد و افزایش قتل و کشتار در این شهر بوده است. با این حال عده‌ای هنوز به این شهر سفر می‌کنند.

لاپاز؛ مکزیک

لاپاز مکزیک (La Paz) شهری کوچک اما جذاب است که با داشتن مناظر طبیعی زیبا مورد استقبال بسیاری از گردشگران بین‌المللی قرار گرفته است. این شهر رقم بالایی درجرم و جنایت دارد و نسبت به گذشته خطرات بیشتری گردشگران را تهدید می‌کند. این‌جا هر لحظه امکان سرقت و نزاع خیابانی وجود دارد. درگیری و قتل بر سر مواد مخدر رخدادی طبیعی در این شهر به حساب می‌آید. نرخ قتل در لاپاز به ازای هر 100 هزار نفر 84.79 است. با وجود ساحل زیبا و تنوع زیست محیطی که برای بسیاری از گردشگران جذابیت دارد، لاپاز دیگر جای امنی برای سفر نیست. توصیه می‌کنیم حالا حالاها از سفر به مکزیک صرف‌نظر کنید.

فورتالزا؛ برزیل

فورتالزا (Fortaleza) پنجمین شهر بزرگ برزیل؛ در شمال شرقی این کشور قرار گرفته است. فورتالزا با داشتن سواحل دیدنی و جذاب، روستاهای ماهیگیری و داشتن ابعاد تاریخی بسیار در بین گردشگران بین‌المللی مشهور است. این شهر در فهرست پنچ شهر خشن دنیا و خطرناک ترین مقصدهای جهان قرار دارد؛ منطقه شمالی فورتالزا خطرناک‌ترین منطقه این شهر است. با این وجود گردشگران بسیاری به آن سفر می‌کنند.

سیوداد ویکتوریا؛ مکزیک

سیوداد ویکتوریا (Ciudad Victoria) یکی دیگر از شهرهای مکزیک است که جزو خطرناک‌ترین شهرهای جهان برای سفر به شمار می‌رود. قتل‌هایی که هر روز به بهانه خرید و فروش مواد مخدر در این شهر انجام می‌شود، باعث شده روزانه گزارش‌های زیادی از رویدادهای خشونت‌بار در این شهر به دست آید. درگیری و تیراندازی در این شهر حتی در مراکز پلیس و حمله خلافکارها به مسافران همه نشان از عدم امنیت سیوداد ویکتوریا برای گردشگران است.

حلب؛ سوریه

aleppo dangerous city for tourist

شهر حلب زمانی برای خود یکی از بزرگترین مراکز تجاری سوریه بود؛ شهر هنرهای باستانی، ورزش و علم، شهری با چشم اندازهای طبیعی بسیاری و تاریخ ارزشمند، این شهر زمانی نه چندان دور یکی از بهترین مقصدهای گردشگری برای ایرانی‌ها بود. اما بعد از سال 2011 و شروع جنگ به یکی از ناامن‌ترین شهرهای جهان تبدیل شده است به طوری‌که حتی شهروندان آن هم خانه و کاشانه خود را رها کردند و به کشورهای دیگر رفتند.

سیوداد خورآس؛ مکزیک

این‌جا بهشت قاچاقچیان است؛ شاید باورش سخت باشد که حتی قوانینش را هم همین افراد وضع کرده‌اند. این شهر یکی از خشونت بارترین شهرهای مکزیک است. قاچاق انسان و خرید و فروش مواد مخدر دو معضل بزرگ این شهر هستند؛ اصلا به این شهر سفر نکنید.

کیپ‌تاون؛ آفریقای جنوبی

کیپ‌تاون (Cape Town) اعجوبه آفریقای جنوبی است؛ شهری که تاریخ و تمدنی کهن دارد. این شهر از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگران در قاره آفریقا است. گرچه قاره آفریقا با آن طبیعت سرسبز و دل‌انگیزش می‌تواند گزینه مناسبی برای سفر باشد اما در سفر به این قاره توصیه می‌کنیم هیچوقت به کیپ‌تاون نروید! این شهر که جمعیت زیادی زیر خط فقر دارد؛ آمار بالایی از جرم و جنایات را گزارش می‌دهد. سرقت، قتل، تجاوز جنسی همه در کیپ‌تاون آمار بالایی دارند. پس از کیپ‌تاون تا جایی‌که می‌توانید دوری کنید.

کراچی، پاکستان

کراچی یکی از خطرناک‌ترین شهر‌ها در آسیا است که عملیات تروریستی، شورش و قتل در آن بیداد می‌کند. گرچه مسافران شیعه مذهب پاکستانی هر ساله به ایران و به شهرهای مشهد، قم و تهران سفر می‌کنند، اما سفر به پاکستان و به ویژه شهر کراچی به هیچ‌کس توصیه نمی‌شود. از طرفی این کشور به دلیل چشم‌اندازهای طبیعی بسیار زیبا و باشکوه در منطقه قراقروم، مورد توجه بسیاری از کوهنوردان ایرانی است، اما سفر به این کشور عواقب خطرناکی هم برای گردشگران به دنبال دارد.

👈خرید بلیط هواپیما لاهور مشهد از یوتراوز 👉

دیترویت آمریکا

شهر موتورسیکلت‌ها؛ دیترویت یک مکان خطرناک در آمریکا است. اگر به هر دلیلی موفق شدید به آمریکا سفر کنید، یا در حال‌حاضر ساکن ایالات متحده هستید، توصیه می‌کنیم از سفر به دیترویت اجتناب کنید تا هم جانتان در امان باشد و هم مالتان. یادتان باشد آمریکا جاهای دیدنی بسیاری دارد، پس از دیترویت صرف‌نظر کنید.

بغداد؛ عراق

baghdad

این ناامنی درست از زمانی شروع شد که عراق به اشغال آمریکا در آمد. گرچه تا پیش از آن هم بغداد مقصد امنی برای ایرانی‌ها به شمار نمی‌آمد. سفر به عراق از جهت اهمیت شهرهای زیارتی کربلا، نجف و کاظمین همیشه مورد توجه ایرانی‌ها بوده و هست. اما این سفر حتی در شهرهای شیعه‌نشین بهتر است با رعایت تدابیر کامل امنیتی باشد. برای سفر به عراق توصیه می‌شود از تورهای زیارتی معتبر استفاده کنید.

ریو دو ژانیرو؛ برزیل

کمی باورش سخت است که این شهر زیبای برزیل در لیست خطرناک‌ترین شهرهای جهان قرار بگیرد؛ اما خشونت و ناامنی در آن بیداد می‌کند. برای سفر به ریو دو ژانیرو خوب تحقیق کنید و اگر مجبور به این سفر شدید، تمام جوانب امر را رعایت کنید.

سخن آخر:

این فهرستی بود از خطرناک ترین شهرهای دنیا برای سفر، اما انتخاب با شماست. اگر به دنبال ماجراجویی و هیجان هستید، می‌توانید مقصد دیگری را برای سفرتان انتخاب کنید و از سفر به شهرهای خطرناک جهان صرف‌نظر کنید. اما اگر به هر دلیلی مجبور به سفر به یکی از این مقصدها هستید، حتما همه شرایط را خوب بررسی کنید و جانب احتیاط را رعایت کنید.

نوشته های مشابه
 • پاییز کجا بریم؟

  کمتر کسی را می‌شناسیم که از دیدن برگ‌های زرد و نارنجی درختان در پاییز به وجد نیاید و رویای سفر در این فصل تماشایی را در سر نداشته باشد. اما کدام مکان‌ها و کدام شهرها بهترین مقاصد گردشگری در پاییز هستند؟ در این مطلب به این سوال جواب می‌دهیم.

 • وسایل ضروری برای سفر دخترانه چیست؟

  برنامه سفر دخترانه چیده‌اید اما هنوز نمی‌دانید چه وسایلی باید همراه خودتان بردارید؟ ما در این مطلب به تمام دغدغه‌های شما درباره وسایل مورد نیاز برای سفر دختران پاسخ می‌دهیم و در پایان امیدواریم با اطلاع از جزئیات این موضوع، سفری به‌یادماندنی داشته باشید.

 • آتش روشن کردن در طبیعت

  حتما برای شما هم پیش آمده که در طبیعت‌گردی؛ هوس روشن کردن آتش به سرتان زده یا حتی در شرایط پیش‌بینی نشده، نیاز به روشن کردن آتش داشته‌اید اما، چون تجهیزات لازم را نداشتید، از خیرش گذشته‌اید. با خواندن متن زیر تمام ترفندهای آتش درست کردن در طبیعت را به شما می‌گوییم. روش‌هایی ساده که حتما متعجب‌تان خواهد کرد!

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز