ورود
Berlin Zoological Garden entrance

باغ‌وحش برلین؛ قدیمی‌ترین باغ جانورشناسی آلمان

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

برلین؛ پایتخت آلمان، دو باغ‌وحش و یک آکواریوم معروف دارد که برای گردشگران آلمانی و بین‌المللی بسیار جذاب هستند. باغ‌وحش برلین، یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین باغ‌وحش‌ها در جهان است. در این باغ‌وحش بیش از 14 هزار حیوان مختلف زندگی می‌کنند و سالانه بیش از سه میلیون گردشگر از آن دیدن می‌کنند.

تماشای حیوانات و آشنا‌شدن با دنیای عجیب‌و‌غریب آن‌ها می‌تواند برای هر فردی جذاب باشد. یکی از بهترین مکان‌ها برای دیدن حیوانات باغ‌وحش است. هر چه باغ‌وحش بزرگ‌تر باشد و امکان تعامل بیشتری با حیوانات داشته باشد از ارزش بیشتری برخوردار می‌شود. جالب است بدانید که باغ‌وحش‌ها در شهرهای بزرگ دنیا و از جمله برلین، به عنوان مراکز پژوهشی جانورشناسی نیز کاربرد دارند. برلین در قلب خود باغ بزرگی دارد که در آن بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین باغ‌وحش اروپا قرار گرفته است. باغ وحش برلین، یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری در این شهر است و سالانه بیش از سه میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند. این باغ‌وحش همچنین یک آکواریوم عجیب ‌و بی‌نظیر دارد. اغلب حیوانات در باغ وحش برلین آزادانه در حرکتند و خبری از حصار در اطراف آن‌ها نیست. بنابراین در باغ‌وحش برلین، چیزی به نام مانع وجود ندارد و می‌شود راحت و بدون دردسر به حیوانات نزدیک شد. در این مقاله یوتراوز شما را با بزرگ‌ترین باغ وحش برلین آشنا می‌کند.

آنچه در این مقاله درباره باغ وحش برلین می‌خوانید:

قدیمی‌ترین باغ‌وحش آلمان؛ اما کاملا مدرن

باغ وحش برلین یا باغ جانورشناسی برلین یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین باغ وحش‌ها در آلمان و در جهان است. وسعت این باغ وحش 35 هکتار است و در سال 1844 در برلین ساخته شده است. این باغ وحش بعد از جنگ جهانی دوم به طور کامل مورد بازسازی قرار گرفت.باغ وحش برلین، باغی بسیار مدرن است که نقش فوق‌العاده‌ای در مراقبت از حیوانات ایفا می‌کند. نمایش حیوانات در این باغ‌وحش به گونه‌ای کاملا متفاوت انجام می‌شود. برنامه‌های موفقیت آمیزش در تولید مثل و پرورش حیوانات در برلین سبب شده‌ است، این باغ‌وحش شهرتی جهانی را از آن خود کند.
این باغ وحش همانند یک زمین بازی بزرگ و ماجراجویانه برای کودکان و بزرگسالان است، شبیه یک باغ وحش مخصوص حیوانات خانگی که هر ساله گردشگران زیادی را از کوچک و بزرگ به سوی خود جذب می‌کند. بازدید از باغ وحش برلین در تمام 365 روز در سال انجام می‌شود و حتی در تعطیلات کوتاه مناسب برای تمامی خانواده‌ها است. در طول بازدید خود حتما از دنیای جذاب پرندگان، خانه هیپو یا نمایش شیر محبوب دریا دیدن داشته باشید.
خانه جذاب پرندگان، بزرگ‌ترین قفس پرندگان در اروپا است. بازدید از این قسمت جذاب می‌تواند بهترین قسمت گشت‌وگذار شما در باغ‌وحش برلین باشد. باغ وحش برلین همچنین متعهد به محافظت از گونه‌های مختلف حیوانات از سراسر جهان است و با موفقیت در برنامه‌های مختلف پرورش و حفاظت از اروپا و  برنامه های بین‌المللی شرکت می‌کند.

بزرگترین باغ جانورشناسی آلمان

Berlin Zoological Garden bird house

باغ وحش برلین دارای یک خانه بزرگ گربه، یک خانه هیپوپوتاموس و یک خانه حیوانات شبانه و همچنین بزرگترین خانه پرندگان در اروپا است. دلیلی که باعث معروفیت این باغ‌وحش شده‎ است، شبیه‌سازی اکوسیستم‌های مصنوعی با محیط زندگی حیوانات است.در باغ‌وحش برلین قفس‌های کمی دیده می‌شود. حتی قسمتی در باغ وحش برلین وجود دارد که بدون فنس است. بزها، غازها، گوساله و گوسفندها از حیوانات خانگی هستند که کودکان می‌توانند با آن‌ها از نزدیک آشنا شده و بازی کنند.
در باغ وحش برلین، حدود 20000 حیوان که از 1400 گونه‌ مختلف جانوری هستند نگهداری می‌شوند. این باغ‌وحش در مرکز شهر برلین قرار گرفته است و غنی‌ترین تنوع جانوری در دنیا را دارد به طوری‌که یکی از خاص‌ترین زیستگاه‌های حیوانات خاص از جمله کنوت و خرس قطبی است. حیوانات زیادی از جمله فیل‌ آسیایی، بونوبو، اورانگوتان، گرگ ‌قطبی، پنگوئن ‌آفریقایی، گراز زگیل‌دار، گاومیش هندی، خرس سیاه آسیایی، گورخر، تیزشاخ، خرس تنبل، سیل، کانگورو، اسب آبی، شیر دریایی، زرافه، گوریل‌ها و پاندا‌های غول پیکر در این باغ‌وحش زندگی می‌کنند.نوک ‌شاخ ابیسینی، خدنگ باریک نواری و خدنگ دم‌حلقه‌ای از حیوانات نادر و کمیاب در این باغ‌وحش هستند. این باغ وحش دنیایی کامل از تنوع زیستی است!

آکواریوم برلین؛ یک زیستگاه بی‌نظیر

آکواریوم برلین در کنار این باغ وحش قرار گرفته است و یکی از مهمترین آکواریوم‌های عمومی جهان است که در سال 1913 افتتاح شده ‌است. این آکواریوم 13000 گونه جانور آبزی، دوزیست، خزنده و حشره را در خود جای داده است. این آکواریوم که یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های اروپا است. بخش‌های مختلف و هیجان‌انگیزی دارد از جمله بخش کوسه‌ها، کروکودیل‌ها، پیراناها و صخره‌های مرجانی که بسیار تماشایی هستند. آکواریوم برلین در یک ساختمان تاریخی در خیابان بوداپستر قرار دارد و دسترسی به آن از داخل باغ‌وحش برلین امکان‌پذیر است، اما ورودی جداگانه هم دارد.
در این آکواریوم تعداد زیادی، ماهی، تمساح و انواع حیوانات دریایی نگهداری می‌شود که می‌توانید به‌طور جداگانه از هر بخش دیدن کنید. همچنین این باغ‌وحش دارای مکان های مشخصی برای نگهداری کوسه‌ها، پیراناها و ماهی‌های صخره‌های مرجانی و تراریوم‌های حاوی حشرات، دوزیستان و خزندگان است. این آکواریوم نه تنها دارای تعداد زیادی ماهی خارق‌العاده است، بلکه صدها نوع خزنده هم دارد.

دروازه فیل؛ ورودی به سبک چینی‌ها

همه چیز در باغ وحش برلین فوق‌العاده است حتی دروازه فیل آن! باغ وحش برلین دو ورودی اصلی دارد که دروازه فیل یکی از آن‌ها است. این دروازه به علت معماری خاصی که به سبک چینی است مورد علاقه گردشگران زیادی قرار گرفته است. دو فیل زانو زده که از سنگ ماسه ساخته شده‌اند و از دو ستون سنگین محافظت می‌کنند. در بالای این فیل‌ها یک سقف منحنی شکل قرار گرفته است که با نقاشی‌های شرقی طلایی و حجاری‌های تخیلی تزئین شده‌است.

معروف‌ترین‌ها در باغ وحش برلین

 Berlin Zoological Garden Famous polar bear

این باغ‌وحش محل مناسبی برای زندگی حیوانات شگفت‌انگیزی از پرندگان و گوشتخواران گرفته تا حیوانات کمیاب است. برخی از حیوانات در باغ‌وحش برلین به شهرت زیادی دست یافتند.کنوت نام یک خرس قطبی بودکه در این باغ‌وحش به دنیا آمد ولی متاسفانه مادرش از پذیرفتن او امتناع کرد، بنابراین کنوت توسط نگهبانان باغ‌وحش بزرگ شد. این جانور خیلی زود در میان جهانیان معروف شد و تصاویرش بر روی جلد مجلات رفت. جالب است بدانید با الهام از داستان زندگی او فیلم‌ها و ترانه‌های زیادی نیز ساخته شد. یکی از دلایل معروفیت باغ وحش برلین بی‌شک کنوت است. بیش از 11 میلیون گردشگر تا به حال از این خرس قطبی دیدن کرده‌اند. متاسفانه این خرس در سال 2011 فوت کرد.
بائو‌بائو (Bao Bao) هم یک پاندای غول‌پیکر است که تنها یک نمونه از آن در آلمان وجود دارد. به تازگی تعدادی پاندا از چین به برلین منتقل شده‌اند. محوطه جدیدی در باغ‌وحش به سبک عمارت موسیقی چینی برای این پانداها ساخته شده ‌است. منگ‌منگ و جیائوجینگ نام دو پاندای بامزه و دوست‌داشتنی است که از سال 2017 مهمان باغ وحش برلین شده‌اند.

زمان تغذیه و تورهای راهنمای در باغ وحش

Feeding animals at Berlin Zoological Garden

گرگ اورانگوتان و بسیاری حیوانات دیگر در باغ وحش برلین، زمان تغذیه خاصی دارند که بسیار دیدنی است. برای آشنایی بهتر و دیدن این موضوع بهتر است با تور ویژه باغ وحش همراه شوید. این نمایش برای تمامی اعضای خانواده مناسب است. تورهای عصرانه و کارگاه‌های عکاسی از حیوانات نیز بخشی از تجربه بازدید از باغ وحش است.

چطور به باغ وحش برلین برویم؟

این باغ وحش در مرکز برلین قرارگرفته است، بنابراین دسترسی به آن بسیار آسان است. شما می‌توانید با انواع وسایل نقلیه عمومی از جمله مترو، اتوبوس و یا تراموا به این جاذبه برسید. سعی کنید حتما بلیط خود را آنلاین بخرید تا از تخفیف برخوردار شوید و مجبور به ایستادن در صف‌های طولانی نباشید.قیمت بلیط برای خانواده‌های کوچک و بزرگ متفاوت است، خانواده کوچک شامل 1 فرد بالغ و فرزندان وی نیز می‌شود. بلیط آکواریوم برای دانش‌آموزان و معلولان تخفیف دارد. بلیط‌های سالانه باغ وحش برلین و آکواریوم برلین را می‌توانید در ورودی Löwentor خریداری کنید، تمام اعضای خانواده هنگام درخواست بلیط سالانه خانواده باید حضور داشته باشند. بلیط به‌صورت جداگانه با یک عکس دیجیتالی به دارنده داده می‌شود. لطفا توجه داشته باشید که بلیط‌های سالانه قابل انتقال به غیر نیستند. آخر هفته‌ها به دلیل شلوغی زمان مناسبی برای بازدید از این باغ‌وحش نیست. حداقل زمانی که برای بازدید نیاز دارید دو تا سه ساعت است. کافه‌های زیادی در این باغ‌وحش وجود دارد که می‌توانید از آن‌جا خوردنی و نوشیدنی تهیه کنید. اجازه بردن حیوانات خانگی به داخل باغ‌وحش را هم ندارید.

زمان مناسب برای بازدید

برلین؛ پایتخت آلمان، در تمام فصل‌های سال زیبا است. با این‌حال در تابستان از جاذبه‌های گردشگری بیشتری را می‌شود دید. اما برای بازدید از باغ‌وحش، هر زمانی مناسب است، مگر این‌که باران یا برف ببارد. از آن‌جایی که باغ‌وحش برلین بازدیدکننده بسیاری دارد، پس حتما اوایل ساعت کاری را برای بازدید انتخاب کنید.

سایر مکان‌ها برای بازدید در نزدیکی باغ‌وحش برلین

Kaiser Wilhelm Memorial Church

کلیسای قیصر ویلهلم (Kaiser Wilhelm Memorial Church): این کلیسا و بنای یادبود در مرکز غربی برلین، در ابتدای خیابان معروف قدام و در نزدیکی باغ‌وحش معروف برلین قرار گرفته است. این کلیسای بازسازی شده دارای نقاشی‌های دیواری و موزائیک‌های زیبایی است که می‌تواند برای گردشگران بسیار جالب باشد. همچنین در مورد تاریخچه کلیسای قدیمی و کلیسای جدید روی تابلوهای نمایش داده شده در سردر و روی دیوارها می‌توانید اطلاعات کسب کنید.
جاده مشهور غربی برلین (Kurfurstendamm): این جاده که معمولاً از آن به عنوان کوادام یاد می‌شود، مجموعه‌ای مهیج از مغازه‌ها، رستوران‌ها و کلوپ‌های شبانه است. این جاده از کلیسای مشهور ویران شده قیصر ویلهلم شروع می‌شود و یکی از معروف‌ترین دیدنی‌های برلین است. پیاده‌روی در آن خرید و استراحت بسیار دلپذیر است، زیرا با بسیاری از فروشگاه‌های مد روز، کافه‌های شیک و زنجیره‌های رستوران بین‌المللی اشباع شده است.

در باغ وحش برلین گشت‌وگذار کنید و حیوانات مورد علاقه‌تان را ببینید. خانه گربه بزرگ، یک خانه برای حیوانات شب زیست، بزرگ‌ترین خانه پرندگان، خانه هیپو و نمایش شیرهای دریایی را تماشا کنید. گشت‌های ویژه‌ای در تعطیلات تابستان و پاییزی برلین تدارک دیده شده است که می‌توانید با آن‌ها همراه شوید تا خود و کودکانتان اطلاعات بیشتری درباره این باغ‌وحش و ساکنان آن به دست آورید. ساعت بازدید از این باغ وحش از 9 الی 16:30 است.

نوشته های مشابه
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز