ورود
مسجد عزیز محمد استانبول

مسجد عزیز محمد استانبول

زمان برای مطالعه 3 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

مسجد عزیز محمد استانبول در محله اسکودار یکی از مساجد دیدنی بخش آسیایی استانبول است. امام جماعت مسجد عزیز محمد به گربه‌های خیابان در این مسجد پناه می‌دهد. در سفر به استانبول حتماً از مساجد زیبا و تاریخی این شهر دیدن کنید و با فرهنگ مردم کشور ترکیه آشنا شوید، اما قبل از سفر نکاتِ لازم را اینجا بخوانید.

مسجد عزیز محمد استانبول را می‌توان یکی از زیباترین و جالب‌ترین مساجد کشور ترکیه به‌شمار آورد. می‌دانید که شهر قدیمی و توریستی استانبول با ده‌ها مسجد بزرگ و کوچک، به شهر مسجدها شهرت دارد. پس بازدید از مساجد، یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های استانبول‌گردی‌ست. امروز قرار است به معرفی مسجد عزیز محمد بپردازیم که از جاهای دیدنی بخش آسیایی استانبول به‌شمار می‌آید. مساجد زیبای استانبول از جمله مسجد عزیز محمد، علاوه بر اهمیت‌شان به عنوان عبادت‌گاه، از لحاظ فرهنگی و تاریخی هم ارزشمند هستند. اگر می‌خواهید بدانید چرا مسجد عزیز محمد را به مسجد گربه‌ها می‌شناسند و چرا این مسجد در بین مردم ترکیه تا این حد محبوب است، با ما تا انتهای این مطلب از مجله گردشگری یومگ همراه باشید.


آنچه درباره مسجدعزیز محمد استانبول می‌خوانید:سفر به استانبول برای تفریحات تپلخرید بلیط هواپیما


مسجد عزیز محمد استانبول کجاست؟

آدرس: بخش آسیایی استانبول، محله اسکودارچگونه به مسجد عزیز محمد استانبول برویم؟

برای رفتن به مسجد عزیز محمد در محله اسکودار می‌توانید از دولموش (مینی‌بوس‌های استانبول) یا اتوبوس استفاده کنید. اگر از بخش اروپایی استانبول به بازدید مسجد عزیز محمد می‌روید، سوار کشتی‌های فری یا قایق‌های ۲۴ ساعته شوید.


چرا مسجد عزیز محمد به مسجد گربه‌ها در استانبول شهرت دارد؟


مسجد گربه‌ها در استانبول


در محله اسکودار استانبول مسجدهای زیاد با قدمتی بالا وجود دارند که از لحاظ تاریخی و فرهنگی بسیار ارزشمند هستند. یکی از این مسجدها در محله اسکودار، مسجد عزیز محمد است. امام جماعت مسجد عزیز محمد استانبول با رفتاری جالب، در فضای مجازی بین کاربران ترک و خارجی بسیار محبوب شده است. «مصطفی افه» با باز کردن درهای مسجد به روی گربه‌های بی‌سرپناه خیابانی، از آن‌ها در برابر سرمای زمستان محافظت می‌کند. این روزها تصاویر رفتار زیبای مصطفی افه در فضای مجازی دست‌به‌دست به اشتراک گذاشته می‌شوند.

بعضی از مطبوعات خارجی این عکس‌ها را در صفحات اول خود قرار داده‌اند. برخی مطبوعات اروپایی نیز با تیتر «عکس‌هایی که اسلام هراسی را از بین برده است» به این موضوع پرداخته‌اند. مصطفی افه معتقد است اسلام منشأ مهربانی و رحمت بوده و همه مسلمانان باید به همین منوال رفتار کنند. پیشنهاد می‌کنیم، اگر کوله‌بار سفر به استانبول را بسته‌اید، بازدید از مسجد عزیز محمد و ملاقات با امام جماعت مهربان این مسجد را در برنامه سفر خود بگنجانید.


خلاصه کلام:

گفتیم که مساجد شهر توریستی استانبول از جاذبه‌های گردشگری شهر استانبول به شمار می‌روند. این مساجد علاوه بر عبادتگاه و داشتن جنبه معنوی، بیانگر فرهنگ و تاریخ مردم کشور ترکیه هستند. در این بین مسجد عزیز محمد استانبول، یکی از مساجد معروف محله اسکودار است و همانطور که خواندید؛ به مسجد گربه‌ها شهرت دارد. اگر برای استانبول‌گردی به بخش آسیایی استانبول می‌روید، بازدید از این مسجد یکی از کارهایی‌ست که می‌توانید انجام دهید و تجربه‌های جالبی به‌دست آورید.

نوشته های مشابه
 • مسجدهای معروف استانبول

  استانبول، خانه مهم‌ترین و زیباترین مسجدهای دنیاست. تا جایی‌که خیلی‌ها استانبول را با نام شهر مناره‌ها می‌شناسند. مسجدهایی که هرکدامشان نه‌‌تنها محلی برای عبادت مسلمان‌ها هستند، بلکه برگی از تاریخ ترکیه هم به‌شمار می‌آیند و قصه‌های متفاوتی برای تعریف کردن دارند. در مسجدهای معروف استانبول می‌توانید با معماری، هنر و فرهنگ ترکیه در زمان امپراطوری عثمانی آشنا شوید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید. در این مقاله از یومگ می‌خواهیم به تماشای زیباترین مسجدهای دنیا برویم. پس با ما همراه بمانید.

 • بازارهای هفتگی استانبول

  بازارهای هفتگی استانبول، بازارهای محلی، بازارهای روز، بازارهای خیابانی (یا هر اسم دیگری که برای این بازارها می‌گذارند)، جزو جدایی‌ناپذیر فرهنگ ترکیه و از جذابیت‌های آن هستند. اگر دوست دارید جنبه دیگری از سفر به استانبول را کشف کنید، خریدی خوب با قیمت بسیار مناسب‌تر داشته باشید و از هیاهوی دل‌نشین محیط احساس سرزندگی کنید، در این مطلب همراه یومگ باشید!

 • بهترین مراکز خرید استانبول

  خریدکردن یکی از بخش‌های جدانشدنی سفر است. در سفر به استانبول برای این‌که خرید بهتری داشته باشید لازم است مراکز خرید این شهر رابشناسید. فرقی نمی‌کند دنبال مراکز خرید لوکس استانبول هستید یا ترجیح می‌دهید از ارزان‌ترین آنها خرید کنید. در ادامه بهترین مراکز خرید استانبول را با آدرس، عکس و هرآنچه لازم است بدانید، در اختیارتان قرار می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز