ورود
محله آرناووت کوی استانبول

محله آرناووت کوی استانبول

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

در ادامه معرفی محله‌های استانبول، این‌بار می‌خواهیم به محله آرناووت کوی استانبول برویم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های زیبای آن قدم بزنیم. با ما همراه باشید.

محله آرناووت کوی استانبول یکی از بهترین محله‌های استانبول است که در قسمت اروپایی قرارگرفته و در کنار دریای سیاه قرار دارد. نکته‌ای که باید در همین ابتدای مقاله بگوییم این است که در شهر استانبول، دومحله به نام آرناووت کوی وجود دارد. یکی از آن‌ها در منطقه بزرگ بشیکتاش واقع شده، فاصله کمی با تنگه بسفر دارد و جزو محله‌های لوکس استانبول به‌حساب می‌آید؛ اما محله آرناووت کوی دوم که می‌خواهیم درباره آن در این مقاله صحبت کنیم، دارای طولانی‌ترین مرز مشترک با دریای سیاه است و فرودگاه بین المللی ترکیه هم در آنجا قرار دارد.

در این مقاله از یومگ درباره موقعیت جغرافیایی محله آرناووت کوی استانبول و نحوه دسترسی آن صحبت می‌کنیم.

آنچه در این مقاله درباره محله آرناووت کوی استانبول می‌خوانید:


سفر به استانبول برای تفریحات تپلخرید بلیط هواپیما


محله آرناووت کوی کجاست؟

محله آرناووت کوی استانبول منطقه‌ای روستایی بوده و قدمت چندانی هم ندارد. طبق مشاهدات و اسناد تاریخی این منطقه از سال 2008 به رسمیت شناخته شده و به دلیل حضور آلبانی‌ها در این محله، به آرناووت کوی نام‌گذاری شده است. آرناووت کوی به زبان ترکی به معنای دهکده آلبانی‌هاست.

هرچند هنوز امکانات رفاهی چندانی در این محله تعبیه نشده و سرمایه‌گذاری در آن رونقی نگرفته، اما وجود فرودگاه بین‌المللی ترکیه در آن، نوید روزهای خوبی را برای محله آرناووت کوی استانبول می‌دهد.


نقشه محله آرناووت کوی استانبول 👇
چگونه از فرودگاه به محله آرناووت کوی استانبول برویم؟

اگر هدفتان گشت‌وگذار در محله آرناووت کوی استانبول است، ممکن است از نظر حمل‌ونقل و دسترسی به جاهای دیدنی آن با کمی مشکل مواجه شوید چون هنوز زیرساخت‌های لازم برای حمل‌ونقل آسان در این محله تعبیه نشده و خطوط مترو در آن فعال نیست. با این‌حال برای اینکه درباره نحوه دسترسی از فرودگاه به محله آرناووت کوی دغدغه‌ای نداشته باشید، ما این گزینه‌ها را پیشنهاد می‌کنیم:

می‌توانید در ایستگاه فرودگاه سوار مینی‌بوس خط H6 شده و بعد از طی 19 ایستگاه در Hazreti Omer Camii پیاده شوید. ون خط 36YS شما را به محله آرناووت کوی می‌رساند.

اگر می‌خواهید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محله آرناووت کوی برسید، پیشنهاد ما تاکسی است. تاکسی مسافت 23 کیلومتری فرودگاه تا آرناووت کوی را در عرض 18 دقیقه طی می‌کند.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز