ورود
washing clothes on travel

دیگر لازم نیست در سفر لباس‌های خود را بشویید

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

شستشوی لباس در سفر یکی از دغدغه‌های اصلی افراد دائم‌السفر است اما حالا وقت آن رسیده تا برای همیشه شستن لباس در مسافرت را فراموش کنید. می‌پرسید چطور؟ باید بگوییم که تکنولوژی باز هم به کمک انسان آمد!

بسیاری از افراد زمانی که قصد سفر می‌کنند یک چمدان پر از لباس‌های مختلف همراه خود می‌برند. بسیاری اوقات حمل چمدان از مهم‌ترین مشکلات مسافران است. اما تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که در طول یک هفته فقط یکدست لباس بپوشید و نیازی به «شستشوی لباس در سفر» نداشته باشد. در این مقاله یوتراوز شما را با لباس‌هایی آشنا می‌کند که نیاز به شستشو ندارند. با ما همراه شوید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

لباس‌هایی که در سفر نیاز به شستشو ندارند

unbound apparel

لباس‌های Unbound Apparel توسط یک شرکت کانادایی طراحی‌شده‌اند. فناوری به‌کار رفته در تولید این لباس‌ها به گونه‌ای است که هفته‌ها یا حتی ماه‌ها نیازی به شستشو ندارند. این لباس‌ها دقیقاً مناسب سفر هستند چون دیگر لازم نیست لباس‌های خود را در سفر بشویید یا یک چمدان پر از لباس با خود ببرید.

ساختار لباس‌های Unbound Apparel

الیاف به‌کار رفته در تولید این لباس‌ها آن را از سایر لباس‌های مناسب سفر یا فعالیت‌های طولانی متمایز می‌کند. در حال‌حاضر این شرکت کانادایی بودجه لازم برای تولید انبوه این لباس را جمع می‌کند تا بتواند این محصول را به بازار عرضه کند.به گفته طراحان، این لباس از پشم گوسفند مرینوس تولید می‌شود. پشم مرینوس نرم و سفید است و طوری فرآوری می‌شود که نیاز به شستشو نداشته باشد.
در واقع استفاده از مواد آنتی‌باکتری در تولید این لباس، نیاز به شستشوی آن را از بین می‌برد. به‌طوری‌که تعریق شما به‌راحتی از روی این لباس تبخیر می‌شود و علاوه بر خنک نگه‌داشتن بدن کمک می‌کند تا رطوبت موجود برای رشد باکتری‌ها از بین رفته و نیاز به شستن لباس نباشد.

ویژگی لباس‌های Unbound Apparel

شما می‌توانید با این لباس‌ها به‌راحتی بخوابید و دیگر نگران چروک شدن آن‌ها نباشید زیرا این لباس ضدچروک است. بعد از شستشو در مدت‌زمان کوتاهی خشک می‌شوند و می‌توانید دوباره از آن‌ها استفاده کنید.به گفته تولیدکنندگان این لباس تا 46 روز هیچ‌گونه بویی به خود نخواهد گرفت.مطمئناً لباسی با چنین ویژگی‌هایی نباید ارزان‌قیمت باشد اما برای افرادی که زیاد سفر می‌کنند یا زمان کافی برای شستن لباس را ندارند، ارزش هزینه‌کردن را دارد.

در حال‌حاضر تی‌شرت‌های طراحی‌شده برای ساخت با این فناوری، در دورنگ مشکی و خاکستری و به ارزش 50 دلار در بازار موجودند. لباس‌های زیر تنها به رنگ مشکی تولید می‌شوند و ۳۵ دلار قیمت‌گذاری شده‌اند و همچنین جوراب‌ها که تنها به رنگ خاکستری تولید شده‌اند، تنها ۱۵ دلار قیمت دارند.

نوشته های مشابه
 • آتش روشن کردن در طبیعت

  حتما برای شما هم پیش آمده که در طبیعت‌گردی؛ هوس روشن کردن آتش به سرتان زده یا حتی در شرایط پیش‌بینی نشده، نیاز به روشن کردن آتش داشته‌اید اما، چون تجهیزات لازم را نداشتید، از خیرش گذشته‌اید. با خواندن متن زیر تمام ترفندهای آتش درست کردن در طبیعت را به شما می‌گوییم. روش‌هایی ساده که حتما متعجب‌تان خواهد کرد!

 • روز جهانی سفر با پدر بزرگ و مادربزرگ ها

  سفر با پدربزرگ و مادربزرگ یا سفر به سمت خانه پدربزرگ و مادربزرگ، هرچه که باشد گاهی سفر ما ربط پیدا می‌کند به این دو اسم عزیز و دوست‌داشتنی و قطعا سفر در کنار آن‌ها یا به سمت خانه آن‌ها می‌تواند دل‌نشین باشد اگر دقیقا بدانیم چه‌کار باید بکنیم.

 • نکات سفر با هواپیما

  هدف ما از نوشتن این مقاله، آشنا کردن شما با بالا و پایین‌هایی است که ممکن است در سفرهای هوایی تجربه کنید. فرقی نمی‌کند که می‌خواهید به یک مقصد خارجی سفر کنید یا سفر به شهرهای داخلی را انتخاب کرده‌اید. ما تمام نکات از لحظه ورود شما به فرودگاه، تا زمانی که به مقصد می‌رسید را شرح داده‌ایم. پس همراه ما باشید.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز