ورود
washing clothes on travel

دیگر لازم نیست در سفر لباس‌های خود را بشویید

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...

شستشوی لباس در سفر یکی از دغدغه‌های اصلی افراد دائم‌السفر است اما حالا وقت آن رسیده تا برای همیشه شستن لباس در مسافرت را فراموش کنید. می‌پرسید چطور؟ باید بگوییم که تکنولوژی باز هم به کمک انسان آمد!

بسیاری از افراد زمانی که قصد سفر می‌کنند یک چمدان پر از لباس‌های مختلف همراه خود می‌برند. بسیاری اوقات حمل چمدان از مهم‌ترین مشکلات مسافران است. اما تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که در طول یک هفته فقط یکدست لباس بپوشید و نیازی به «شستشوی لباس در سفر» نداشته باشد. در این مقاله یوتراوز شما را با لباس‌هایی آشنا می‌کند که نیاز به شستشو ندارند. با ما همراه شوید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

لباس‌هایی که در سفر نیاز به شستشو ندارند

unbound apparel

لباس‌های Unbound Apparel توسط یک شرکت کانادایی طراحی‌شده‌اند. فناوری به‌کار رفته در تولید این لباس‌ها به گونه‌ای است که هفته‌ها یا حتی ماه‌ها نیازی به شستشو ندارند. این لباس‌ها دقیقاً مناسب سفر هستند چون دیگر لازم نیست لباس‌های خود را در سفر بشویید یا یک چمدان پر از لباس با خود ببرید.

ساختار لباس‌های Unbound Apparel

الیاف به‌کار رفته در تولید این لباس‌ها آن را از سایر لباس‌های مناسب سفر یا فعالیت‌های طولانی متمایز می‌کند. در حال‌حاضر این شرکت کانادایی بودجه لازم برای تولید انبوه این لباس را جمع می‌کند تا بتواند این محصول را به بازار عرضه کند.به گفته طراحان، این لباس از پشم گوسفند مرینوس تولید می‌شود. پشم مرینوس نرم و سفید است و طوری فرآوری می‌شود که نیاز به شستشو نداشته باشد.
در واقع استفاده از مواد آنتی‌باکتری در تولید این لباس، نیاز به شستشوی آن را از بین می‌برد. به‌طوری‌که تعریق شما به‌راحتی از روی این لباس تبخیر می‌شود و علاوه بر خنک نگه‌داشتن بدن کمک می‌کند تا رطوبت موجود برای رشد باکتری‌ها از بین رفته و نیاز به شستن لباس نباشد.

ویژگی لباس‌های Unbound Apparel

شما می‌توانید با این لباس‌ها به‌راحتی بخوابید و دیگر نگران چروک شدن آن‌ها نباشید زیرا این لباس ضدچروک است. بعد از شستشو در مدت‌زمان کوتاهی خشک می‌شوند و می‌توانید دوباره از آن‌ها استفاده کنید.به گفته تولیدکنندگان این لباس تا 46 روز هیچ‌گونه بویی به خود نخواهد گرفت.مطمئناً لباسی با چنین ویژگی‌هایی نباید ارزان‌قیمت باشد اما برای افرادی که زیاد سفر می‌کنند یا زمان کافی برای شستن لباس را ندارند، ارزش هزینه‌کردن را دارد.

در حال‌حاضر تی‌شرت‌های طراحی‌شده برای ساخت با این فناوری، در دورنگ مشکی و خاکستری و به ارزش 50 دلار در بازار موجودند. لباس‌های زیر تنها به رنگ مشکی تولید می‌شوند و ۳۵ دلار قیمت‌گذاری شده‌اند و همچنین جوراب‌ها که تنها به رنگ خاکستری تولید شده‌اند، تنها ۱۵ دلار قیمت دارند.

نوشته های مشابه
 • وسایل ضروری برای سفر دخترانه

  همیشه این سوال برای دختران جوان پیش می‌آید که اگر قرار باشد در اردوی مدرسه یا دانشجویی شرکت کنند، یا همراه دوستان خود به سفر بروند، چه لوازمی همراهشان ببرند؟ البته اطلاع از چک لیست لوازم موردنیاز سفر، فقط دغدغه‌ی دختران نیست، اما از آنجاکه جزئیات وسایل مورد نیاز دختران و خانم‌ها در سفر کمی بیشتر است، به‌نظر می‌رسد اهمیت موضوع هم بیشتر باشد.

 • وی آی پی چیست؟ سی آی پی یعنی چه؟

  از سری اصطلاحاتی که ممکن است برای اقامت در یک هتل یا استفاده از خدمات فرودگاهی به گوشتان خورده باشد، اصطلاح وی آی پی (Vip) و سی آی پی (Cip) است. آیا این اصطلاحات با یکدیگر تفاوت دارند؟ از آن‌ها چه می‌دانید؟

 • هتل‌ آپارتمان چیست؟

  از سری چالش‌های سفر برای افراد، انتخاب محل اقامت در طول سفر است. محل‌های اقامتی که با انواع و اقسام مختلف در اختیار افراد قرار می‌گیرند. از هتل و متل گرفته تا هتل‌ آپارتمان که خانه‌ای در قالب یک هتل است. به‌راستی از هتل‌ آپارتمان چه می‌دانید؟

۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات