ورود
بهترین زمان سفر به یزد

کی به یزد سفر کنیم بهتر است؟🤔

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

بهترین زمان سفر به یزد چه فصلی است؟ بهار؟ پاییز؟ زمستان؟ یا شاید هم تابستان؟ برای اینکه بدانید دقیقا چه زمانی به یزد سفر کنید که راضی باشید، این مقاله از یوتراز را تا انتها بخوانید.

بهترین زمان سفر به یزد بهار و پاییز است. همانطور که ‌می‌دانید؛ آب و هوا یکی از تعیین‌کننده‌ترین عوامل در انتخاب زمان سفر به‌شمار می‌آید. برخی از مقاصد گردشگری در هر چهارفصل دیدنی هستند. آنقدر که می‌توانیم سرمای زمستان و گرمای تابستانشان را به جان بخریم و از سفرمان لذت ببریم. اما چه کاری است؟ آن هم وقتی می‌شود بهترین و متعادل‌ترین فصل را برای سفر انتخاب کنیم.
یزد یکی از همان مقاصدی است که گفتیم؛ آنقدر جای دیدنی دارد که هر زمان به آن سفر کنید، پشیمان نمی‌شوید اما برای اینکه بیشتر کیف کنید باید سفرتان را به فصل مناسبی موکول کنید. بنابراین اگر قصد دارید بلیط هواپیما مشهد یزد یا هر مبدا دیگری که هستید را بخرید، اول این مقاله از سلسله‌مقالات راهنمای سفر به یزد را بخوانید تا با حال‌وهوای یزد در فصول مختلف سال بیشتر آشنا شوید.

آنچه در این مقاله درباره بهترین زمان سفر به یزد می‌خوانیم:


بلیط هواپیما، ارزان‌تر از همه‌جامقایسه قیمت و خرید

در کدام فصل به یزد سفر کنیم؟

کی بریم یزد؟

«کی بریم یزد؟» خب راستش به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما اگر فارغ از هر چیز، فقط به دنبال بهترین زمان سفر به یزدید، ما در ادامه معایب و مزایای سفر به یزد در هر فصل را بررسی کردیم. در ضمن اگر به مقاله جاهای دیدنی یزد بروید، لیست جاهای دیدنی یزد به تفکیک فصل را هم پیدا می‌کنید. در نهایت هم می‌توانید اطلاعات آب و هوای روزانه یزد را هم در لینک زیر ببینید:


سفر به یزد در بهار

در بهار دیگر نه خبری از گرمای شدید تابستان است و نه سوز زمستانی می‌آید. اواخر اسفند و اوایل فروردین، یزد شلوغ‌ترین روزهایش را تجربه می‌کند و شهر در تصرف مسافران نوروزی است. اگر شما هم روزی هوس کردید نوروزِ یزد را تجربه کنید، حتما از مقاله سفر به یزد در عید نوروز ما بازدید کنید.

📌 اگر محدودیت زمانی ندارید، اردیبهشت را برای سفر به یزد انتخاب کنید که هم هوا خوب و مطبوع است و هم از ازدحام و گرانی نوروزی در امانید.سفر به یزد در تابستان

بدترین فصل آب و هوایی یزد تابستان است. اگر از ما می‌شنوید در تابستان دور یزد را خط بکشید. اما اگر به هر دلیلی مجبور شدید در تابستان به یزد سفر کنید، لااقل یزدگردی را به شب موکول کنید.سفر به یزد در پاییز

یزد در پاییز

یزد در پاییز هم خلوت است و هم آب و هوای خوبی دارد. به خصوص که پاییز جان می‌دهد برای کویرگردی. در پاییز از صبح تا شب، درجه دماهای مختلفی را تجربه می‌کنید. در بعضی ساعات از گرما کلافه می‌شوید و در بعضی ساعات از سرما به خودتان می‌لرزید.


سفر به یزد در زمستان

زمستان‌های یزد سرد است و سوز می‌آید. دما در دو ماه اول زمستان‌، افت محسوسی دارد و تا منفی یک درجه هم می‌رسد. اما در اسفند، آب و هوا متعادل می‌شود و بوی بهار مشامتان را پر خواهد کرد.


بهترین زمان سفر ارزان به یزد

یزد در تابستان

در زمان‌های تعطیلات عید و فصل‌های شلوغ به دلیل هجوم مسافر، سفر به یزد، گران تمام می‌شود اما به محض این که بازه طلایی اسفند تا آخر اردیبهشت بسته شود، وارد 4 ماه ارزان سفر به یزد می‌شویم. پس با این که تابستان بدترین فصل سفر به یزد است اما خلوت‌ترین و در نتیجه بهترین زمان سفر ارزان به یزد هم هست! گرمای جانکاه هوا در این فصل باعث می‌شود مسافران، عطای سفر به این شهر کویری را به لقایش ‌ببخشند. بنابراین هم بلیط هواپیما یزد در این فصل ارزان‌تر است و هم هتل‌های سنتی یزد را با هزینه پایین‌تری رزرو می‌کنید.سخن پایانی

در این مقاله برایتان آب و هوای یزد در فصول مختلف را بررسی کردیم. دیگر تصمیم با خودتان است که بخواهید چه زمانی را برای سفر به یزد انتخاب کنید. هر زمانی را که انتخاب کردید، می‌توانید برای رزرو بلیط هواپیما و هتل روی ما حساب کنید؛ کافی است با 1548 📞 تماس بگیرید و کارهای رزرو بلیط و هتل را به همکاران ما در یوتراوز بسپارید 🙌.


سوالات متداول

بهترین زمان سفر به یزد چه موقع است؟

اواخر زمستان تا اواسط بهار.

بهترین ماه برای سفر به یزد چه ماهی است؟

اردیبهشت.

ارزان‌ترین فصل سفر به یزد کدام فصل است؟

تابستان.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز