ورود
Introverts travel

افراد درون‌گرا چگونه می توانند از سفر خود لذت ببرند؟

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

درون‌گرایی با تمام مزایایی که دارد گاهی معضلی به شمار می‌رود که فرد درون‌گرا را در مواردی من‌جمله سفر دچار مشکلاتی می‌کند. اما «رعایت نکات سفر برای افراد درون‌گرا» حتی می‌تواند مسافرت شمارا به تجربه‌ای لذت‌بخش تبدیل کند.

درون‌گرایی یکی از دو تیپ شخصیتی موجود در جهان است. همه ما یا درون‌گرا هستیم و یا برون‌گرا که هرکدام نکات مثبت و منفی خود را دارد. اما مقصود ما در این مقاله پرداختن به موضوع «سفر برای افراد درون‌گرا» است. قرار است نکاتی را در رابطه باتجربه‌ی سفری خوب برای افراد درون‌گرا ذکر کنیم. در ادامه برای آشنایی بیشتر با این مقوله، همراه ما در مجله‌ی یوتراوز باشید.

آنچه در رابطه با سفر رفتن افراد درون‌گرا خواهید خواند:

در چه صورتی درون‌گراها از سفر خود لذت خواهند برد؟

Relax on the trip

اولین چالش پیشروی افراد درون‌گرا در سفر رفتن، لذت بردن از سفر است. ممکن است فرد درون‌گرا با این سؤال روبه‌رو شود که چگونه می‌توانم از سفر خود لذت ببرم؟ در قدم اول بهتر است فرد نوع نگاه خود به درون‌گرایی را تغییر دهد. چرا؟ زیرا برخی از افراد و چه‌بسا بسیاری از افراد تصورشان از درون‌گرایی با محدودیت گره‌خورده است و آنچه از درون‌گرایی تصور می‌کنند، با محدودیت برابری می‌کند. در‌صورتی‌که به‌واقع چنین نیست و درون‌گرایی به‌هیچ‌عنوان محدودیت محسوب نمی‌شود.
حال فرد درون‌گرا قصد سفر دارد و ذهن خود را از اینکه درون‌گرایی را با محدودیت برابر بداند، خالی کرده است. مرحله‌ی بعد چیست؟ مرحله‌ بعدی آن است که فرد تمام دقت و توجه خود را صرف نکات و مواردی کند که این امکان را در اختیار او خواهد گذاشت تا از سفر خود بیشترین لذت را ببرد و از آن نیز به نحو احسن بهره ببرد.

نکات سفر برای افراد درون‌گرا

اگر فرد درون‌گرا قصد دارد به‌خوبی از سفر خود بهره و به طبع آن لذت نیز ببرد، لازم است حتماً به برخی نکات و موارد در این رابطه توجه داشته باشد. نکات و مواردی که این امکان را در اختیار فرد درون‌گرا خواهد گذاشت تا سفر را آن‌طور که توقع آن را دارد و از آن نیز لذت خواهد برد، تجربه کند.

برخی از این نکات عبارت‌اند از:

 • سفر رفتن با تورهای گروهی
 • بهره بردن از مکان‌های ساکت و آرام
 • خاطره‌نویسی در سفر
 • سرگرم ماندن و سرگرم کردن خود

سفر رفتن با تورهای گروهی

Group fun on the trip

یکی از سخت‌ترین و چالش‌برانگیزترین کارها برای یک فرد درون‌گرا گذراندن زمان خود در جمع است. افراد درون‌گرا اغلب تنهایی را به حضور در جمع ترجیح می‌دهند و این موردی نیست که صرفاً بسته به زمان و موقعیت خاصی باشد. در هر حالت و شرایط، تنهایی ازجمله مواردی است که فرد درون‌گرا را آرام خواهد کرد.
اما اگر بنا است تا فرد درون‌گرا از سفر خود بهترین استفاده و لذت را ببرد، بهتر است ساختارشکنی کرده و به خاطر خودش هم که شده یک‌بار حضور در جمع را با شکل و شمایلی جدید آن‌هم در قالب سفر تجربه کند. منظور از این جمع، مشارکت در تورهای گروهی است. تورهای گروهی ازجمله بهترین بسترها برای لذت بردن از سفر به شمار می‌روند. چه شما یک فرد درون‌گرا باشید، چه نباشید.

بهره بردن از مکان‌های ساکت و آرام

از سری نکاتی که به فرد درون‌گرا کمک خواهد کرد تا از سفر خود بیشترین لذت را ببرد آن است که به دنبال مکانی ساکت و آرام بوده و سعی کند تا به بهترین شکل ممکن از آن بهره ببرد. یکی از شاخص‌ترین و آشکارترین مکان‌های ساکت و آرام برای بهره بردن و استفاده‌ی فرد درون‌گرا، طبیعت است. آرامش و سکوتی که طبیعت در دل خود گنجانده را نمی‌توان در هیچ جای دیگر تجربه کرد. بنابراین برای سفر، به دنبال مکانی ساکت و آرام در دل طبیعت بگردید.

خاطره‌نویسی در سفر

Diary writing in travel

از میان تمام فعالیت‌ها و کارهایی که برخی از افراد درون‌گرا می‌توانند ساعت‌ها به آن مشغول باشند و از آن نیز لذت ببرند، ثبت لحظات سفر است. همان‌طور که می‌دانید نوشتن اشکال و ابعاد مختلفی دارد. از داستان‌نویسی گرفته تا نوشتن دل نوشته‌ها و خاطرات. خاطره‌نویسی ازجمله کارهایی است که فرد درون‌گرا می‌‌تواند انجام دهد تا سفر را برای خود جذاب‌تر کند. ضمن آنکه خاطره‌نویسی در طول سفر می‌تواند به ترویج و معرفی یک بنا یا اثر طبیعی هم کمک کند.

سرگرم ماندن و سرگرم کردن خود

از نکاتی که فرد درون‌گرا برای تجربه‌ی سفری خوب باید به آن توجه داشته باشد، این است که خود را به هر‌‍شکلی سرگرم نگه دارد. شاید تنهایی، سکوت و آرامش بتواند تجربه‌ی سفری خوب برای یک فرد درون‌گرا را محقق سازد، اما سرگرم ماندن و سرگرم شدن در کنار تمامی این آرامش، سکوت و تنهایی اصلی غیرقابل‌انکار و حائز اهمیت است.رسیدن به این سرگرمی و سرگرم ماندن کار سختی نیست. کتاب‌خوانده، خواندن مجلات و روزنامه‌ها، نوشتن، موسیقی گوش دادن، بازی کردن با تلفن همراه و ... ازجمله روش‌هایی است که شمارا در سفر سرگرم نگه می‌دارد.
درون‌گرا بودن ضعف نیست. درست است که سفر کردن برای درون‌گراها می‌تواند کمی متفاوت با دیگران باشد اما جایگاه خود را دارد. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید باشد. می‌توانید تجربه خود را در سفر با افراد درون‌گرا با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه
 • پاییز کجا بریم؟

  کمتر کسی را می‌شناسیم که از دیدن برگ‌های زرد و نارنجی درختان در پاییز به وجد نیاید و رویای سفر در این فصل تماشایی را در سر نداشته باشد. اما کدام مکان‌ها و کدام شهرها بهترین مقاصد گردشگری در پاییز هستند؟ در این مطلب به این سوال جواب می‌دهیم.

 • وسایل ضروری برای سفر دخترانه چیست؟

  برنامه سفر دخترانه چیده‌اید اما هنوز نمی‌دانید چه وسایلی باید همراه خودتان بردارید؟ ما در این مطلب به تمام دغدغه‌های شما درباره وسایل مورد نیاز برای سفر دختران پاسخ می‌دهیم و در پایان امیدواریم با اطلاع از جزئیات این موضوع، سفری به‌یادماندنی داشته باشید.

 • آتش روشن کردن در طبیعت

  حتما برای شما هم پیش آمده که در طبیعت‌گردی؛ هوس روشن کردن آتش به سرتان زده یا حتی در شرایط پیش‌بینی نشده، نیاز به روشن کردن آتش داشته‌اید اما، چون تجهیزات لازم را نداشتید، از خیرش گذشته‌اید. با خواندن متن زیر تمام ترفندهای آتش درست کردن در طبیعت را به شما می‌گوییم. روش‌هایی ساده که حتما متعجب‌تان خواهد کرد!

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز