ورود
Compulsory travel in Corona

نگاهی به سفرهای اجباری در ایام کرونا

زمان برای مطالعه 4 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

از جمله موارد در این ایام کرونایی که برخی از افراد به اجبار با آن روبه‌رو هستند، سفر است. سفرهایی که یا به خاطر کاری است و یا لازم است که حتماً به دلایل دیگری بروند. کرونا تاحدودی کاهش پیدا کرده، اما هنوز از بین نرفته است. پس لازم است تا جانب احتیاط را گرفته و مراقبت‌های کافی و لازم را داشته باشیم.

در ایامی که جهان و جهانیان با شیوع بیماری کرونا درگیر هستند، پیش می‌آید که کسی به دلایلی قصد سفر کرده باشد. خب در این صورت بهتر است که اگر اجباری برای سفر ندارد، از سفرش صرف‌نظر کند. اما اگر هم مجبور است به سفر برود، باید یک سری نکات را به خاطر داشته باشد و در طول سفر برای حفظ سلامتی خود و دیگران آن‌ها را رعایت کند. در این مطلب قرار است تا با تعدادی از نکات و رعایت آن حین سفر در ایام کرونا، آشنا شویم. نکاتی که به هرحال هرکسی لازم است تا پایان این ویروس منحوس آن‌ها را رعایت کند. با بوتراوز همراه شوید. 

نکات مهم برای سفر در دوران کرونا

لوازم بهداشتی من جمله ماسک و دستکش را حتماً به همراه داشته باشید

در قدم اول و قبل از هرچیزی برای سفر، استفاده از ماسک و دستکش را فراموش نکنید. چراکه با این کار شما می‌توانید از ابتلا به بیماری تا بخش زیادی جلوگیری کنید.

Corona at airports

شستن دست‌ها را فراموش نکنید

اولین نکته چه برای مسافر و چه برای فردی که قصد سفر ندارد و مسافر نیست در این ایام، شستشوی مکرر دست‌هاست. از آنجا که دست‌ها عموماً بیشترین تماس را با اشیاء و محیط پیرامون دارند و آلودگی آن‌ها زیاد است، لازم است تا از شستشوی آن‌ها با آب و صابون به مدت 20 تا 40 ثانیه فراموش نشود. همچنین از آنجا که دسترسی به آب و صابون برای شستشوی دست‌ها در سفر، معمولاً کاری سخت یا حتی غیرممکن است، خیلی بهتر است که اگر از نبود آب و صابون در طول سفر اطلاع دارید، همراه خود الکل و مایع ضدعفونی کننده داشته باشید تا در صورت لزوم از آن‌ها برای شستشوی دست‌هایتان استفاده کنید.

Public transport and Corona

دور مکان‌های شلوغ خط قرمز بکشید

مورد بعدی که بسیار مهم و رعایت آن حائز اهمیت است، این است که از رفتن به مکان‌های شلوغ و پر تردد به شکلی کاملاً جدی صرف‌نظر کنید. چراکه خود همین مکان‌های شلوغ فضای بسیار مناسبی برای رشد و تکثیر ویروس کرونا است و شما با رفتن به این مکان‌ها به مکانی قرمز و خطرناک قدم گذاشته‌اید و باید هر لحظه این احتمال را در سر داشته باشید که به کرونا مبتلا شده‌اید.

اگر مریض هستید، سفر نروید

بهتر است که اگر بیماری دارید و مریض هستید، از رفتن به سفر هرچند در صورت اجبار اجتناب کنید. چراکه شما با داشتن بیماری فضا را برای مبتلا شدن به کرونا مهیا کرده‌اید.

Corona and tourist attractions

مصرف غذای مناسب و سالم را فراموش نکنید

یکی از نکات بسیار مهم برای سفر در این ایام آن است که، حتماً غذای خشک و خانگی به همراه داشته باشید تا مجبور نباشید برای صرف غذا در بین راه و همچنین داخل شهرها توقف کنید. راه دیگر به غیر از بستن غذای آماده برای سفر، این است که مواد اولیه‌ی پخت غذا را به همراه داشته باشید و ترجیحاً آن را از منزل‌تان برداشته باشید. چراکه بستن غذای آماده برای سفر این ایراد را دارد که ممکن است غذا فاسد شود و اگر از فساد آن مطلع نباشید ممکن است که به واسطه‌ی غذای فاسد بیمار شوید.

آنقدر از توصیه‌ها و نکات شنیده‌اید که احتمالا‌‌ً دیگر این موارد چیزی جز تکرار مکررات برایتان نبوده باشد. اما این را هم به خاطر داشته باشید که طبق گفته‌های متعدد بیماری کرونا ممکن است حالا حالاها از بین نرود و تنها با شدت و ضعف‌هایی همراه باشد. به همین علت لازم است تا جانب احتیاط را گرفته و «نکات سفر در دوران کرونا» را رعایت کنیم. 

نوشته های مشابه
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز