ورود
travel writing applications
ثبت خاطرات سفر با اپلیکیشن های سفرنامه نویسی

اپلیکیشن های سفرنامه نویسی: خاطرات خود را آنلاین ثبت کنید

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

سفرنامه نویسی یکی از جذاب‌ترین فعالیت‌هایی است که بسیاری از افراد دائم‌السفر به آن مشغول‌اند. گرچه گردشگران دست‌به‌قلم همیشه دفترچه کوچکی همراه خوددارند، اما اپلیکیشن های سفرنامه نویسی کار ثبت خاطرات را برای همه آسان کرده‌اند.

بهترین کاری که می‌توانید در سفر انجام دهید این است که خاطرات لحظه‌به‌لحظه خود را ثبت کنید تا بعد از سفر ماجراهای تلخ‌وشیرین خود را مرور کنید یا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این روزها استفاده از «اپلیکیشن های سفرنامه نویسی» به کمک گردشگرانی آمده که دوست دارند سبک‌بار سفر کنند. در این مقاله یوتراوز قصد دارد تا 12 اپلیکیشن‌ مناسب برای سفرنامه نویسی را به شما معرفی کند و شمارا با خدمات گوگل درزمینهٔ سفرنامه نویسی آشنا کند.. با ما همراه شوید.

آنچه درباره سفرنامه در دنیای مجازی می‌خوانید:


12 اپلیکیشین برای ثبت خاطرات سفر

استفاده از اپلیکیشن‌ها در همه موارد، زندگی ما را آسان کرده است. تا جایی که دیگر نیازی به همراه داشتن کاغذ و قلم نیست و می‌توان خاطرات سفر را در دنیای مجازی ثبت کرد و با دیگران به اشتراک گذاشت.


برنامه Travelog

Travelog App

تراولاگ جزو اپلیکیشن‌های محبوب و شناخته‌شده در میان جهانگردان است. شما با استفاده از این برنامه مفید و کاربردی می‌توانید خاطرات سفر خود را همراه با تصاویر آن ثبت کنید و در نقشه، مکان‌هایی که به آن سفرکرده‌اید را علامت‌گذاری کنید. از دیگر ویژگی‌های این برنامه استفاده از تجربه دیگر مسافران در بازدید از مکان‌های خاص است.


برنامه TripMayor

شما با استفاده از اپلیکیشن تریپ مایور می‌توانید برای خود یک وبلاگ بسازید و در وبلاگتان خاطرات سفر خود را ثبت کنید. می‌توان گفت این اپلیکیشن همانند یک مجله تصویری است که می‌توانید عکس‌های گوناگون را در آن مشاهده کنید. محیط این اپلیکیشن به‌گونه‌ای طراحی‌شده که شبیه برنامه اینستاگرام است.


برنامه Tripvi

تریپوی یک اپلیکیشن کره‌ای است که شما می‌توانید با استفاده از آن سفرنامه خود را همانند یک فیلم بسازید. علاوه‌بر این تریپوی عکس‌های سفر شمارا بر اساس شهر، تاریخ و مسیر مرتب می‌کند، بنابراین می‌توانید به‌راحتی برای خود یک سفرنامه جذاب درست کنید.


برنامه Livemapp

کارکرد برنامه لایومپ با سایر برنامه‌های ثبت خاطرات سفر تفاوت دارد. شما با استفاده از این برنامه می‌توانید عکس‌های موردنظر خود را به نقشه گوشی همراهتان بچسبانید. یعنی هنگامی‌که در نقشه زوم می‌کنید، مکان‌هایی که به آن سفرکرده‌اید را همراه یک عکس برتر مشاهده می‌کنید.


برنامه MapQuest Travel Blog

مپ‌کوئست جزء بهترین اپلیکیشن‌های سفرنامه نویسی است. با استفاده از این برنامه می‌توانید خاطرات سفرتان را هرروز ثبت کنید. این اپلیکیشن به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که می‌توانید بهترین رستوران، هتل، فعالیت‌های متفاوت و حمل‌ونقل را در سفر ثبت کنید. علاوه‌بر این شما می‌توانید به‌صورت آفلاین و آنلاین از این برنامه استفاده کنید.


برنامه Everplaces

Everplace App

شما با استفاده از برنامه اورپلیسز می‌توانید عکس مکان‌هایی که به آن سفرکرده‌اید را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. عکس‌های به اشتراک گذاشته‌شده با آدرس کامل در اپلیکیشن نمایش داده می‌شوند. شما می‌توانید در این برنامه عکس‌ها را مشاهده کنید و هم پیشنهاد‌های خود را به آن اضافه کرده یا راجع به دیگر پست‌ها نظر بدهید.


برنامه Trevi

اگر دوست دارید سفرنامه‌ای درست کنید که همراه با عکس باشد و هر قسمت عکس مخصوص به خود را داشته باشد پیشنهاد می‌کنیم از برنامه تروی استفاده کنید. طراحی این برنامه به‌گونه‌ای است که عکس‌های سفر شما با توجه به مقصدهای مختلف مرتب می‌شوند و همچنین مسافت‌هایی که در هر سفر پیموده‌اید با توجه به نقشه موبایلتان محاسبه‌شده و به شما اعلام می‌شود.


برنامه TripHere

تریپ هیر یک اپلیکیشن کره‌ای است که می‌توانید در هنگام سفر از آن استفاده کنید و گزینه On Trip یعنی در مسافرت را در اپ انتخاب کنید. در حالت عادی هم می‌توانید گزینه In Daily Life را انتخاب کنید. طراحی این اپلیکیشن به‌گونه‌ای است که می‌توانید زندگی روزمره و یا جزییات سفرتان را به اشتراک بگذارید.


برنامه TravelPod

اپلیکیشن تراول پاد به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که کاملا مناسب سفر است. شما با استفاده از این برنامه مفید و کارآمد در سفر می‌توانید به‌صورت آنلاین و آفلاین خاطرات سفر خود را لحظه‌به‌لحظه همراه با عکس و فیلم ثبت کنید.


برنامه Off Exploring

Off Exploring App

برنامه آف اکسپلورینگ این امکان را به شما می‌دهد که به‌صورت آفلاین هرروز جزئیات لحظه‌به‌لحظه سفرتان را ثبت کنید و هنگامی‌که به اینترنت متصل شدید آن‌ها را آپلود کنید. از ویژگی‌های خوب این اپلیکیشن، این است که شما آدرس وب‌سایت شخصی رایگان خودتان را خواهید داشت و حتی می‌توانید محل اقامت خود را در شهرهایی که قرار است از آن‌ها بازدید کنید، رزرو کنید.


برنامه Momento

Momento App

کارکرد این برنامه نسبت به سایر برنامه‌های دیگر متفاوت است.درواقع مومنتو به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که همانند یک آرشیو عمل می‌کند و عکس‌های به اشتراک گذاشته‌شده در شبکه‌های مجازی‌تان را جمع‌آوری می‌کند. شما با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید خاطرات روزبه‌روزتان را در مقیاس ساعت و دقیقه ثبت کنید.


برنامه Jauntlet

این هم از اپلیکشن های خوب سفرنامه نویسی است. هنگامی‌که عکس‌های شما در اینستاگرام و صفحه‌های مجازی آپدیت می‌شود، جانتلت آن‌ها را گردآوری کرده و به شما در قالب یک سفرنامه ارائه می‌دهد.


سفرنامه نویسی با گوگل

خیلی از افراد در سفر از تقویم گوگل استفاده می‌کنند ولی از قابلیت مهم این تقویم بی‌اطلاع هستند. شما می‌توانید بعد از سفر یا حتی در حین آن به تاریخچه مکان‌های گوگل مپ سری بزنید و بعد متوجه می‌شوید که خیلی راحت می‌توانید خاطرات سفر خود را بنویسید. گوگل مپ به شما فهرستی از مکان‌هایی که در سفر از آن بازدید کرده‌اید را ارائه می‌دهد و دقیقا تاریخچه مکان‌هایی که شما در آن روزبه آن سفرکرده‌اید را به‌درستی در اختیارتان می‌گذارد. تاریخچه این مکان‌های ثبت‌شده یک منبع خوب برای سفرنامه نویسی و ثبت خاطرات شما است.


چگونه از گوگل مپ برای ثبت خاطرات سفر استفاده کنیم؟

هنگامی‌که یک شهر جدید را برای سفر انتخاب کردید، می‌توانید برای پیدا کردن مسیرهای لازم از گوگل‌مپ استفاده کنید. گوگل می‌تواند از طریق مکان‌هایی که شما بازدید کرده یا در آن توقف کرده‌اید، یک خط زمانی تهیه کند. علاوه‌بر این به شما عکس‌هایی که نشان جغرافیایی روی آن‌ها قرار داده‌اید را نمایش می‌دهد. به همین راحتی می‌توانید بامطالعه خط زمانی گوگل یک سفرنامه عالی برای خود بنویسید و خاطرات شیرین سفرتان را ثبت کنید.
استفاده از این اپلیکیشن بسیار مفید و به‌صرفه است و به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار دارد. درنتیجه خط زمانی گوگل مناسب افرادی است که در سفر وقت کافی برای نوشتن ندارند و دوست دارند خاطرات سفر خود را به‌درستی ثبت کنند.
همه‌ی ما دوست داریم هنگامی‌که به مسافرت می‌رویم تمام وقتمان را برای دیدن جاذبه‌های گردشگری، تفریح‌ و انجام فعالیت‌های گوناگون اختصاص دهیم، اما دوست نداریم کارهای وقت‌گیر را در سفر انجام دهیم. سفرنامه شاید در نگاه اول کار وقت‌گیر و خسته‌کننده باشد ولی می‌توانید از راهکارهای دیگر استفاده کنید و خاطرات سفرتان را به بهترین شکل ثبت کنید. آن‌هم با کمک اپلیکیشن های سفرنامه نویسی.

نوشته های مشابه
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز