ورود
4 travel applications
این برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها سرنوشت سفر شما را تغییر می‌دهند

4 برنامه کاربردی در سفر (از مسیریابی تا مدیریت هزینه‌ها)

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

سفر کردن به یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی همه‌ی افراد تبدیل شده است و دلیل آن هم دسترسی آسان به وسایط حمل‌ونقل و زیرساخت‌های اقامتی است؛ اما شاید آسان شدن سفرهای امروزی بیشتر ناشی از «برنامه‌های کاربردی در سفر» باشد که روزبه‌روز قابلیت‌های بیشتری را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

برنامه‌های کاربردی در سفر نقش مهمی در تسهیل و حتی ایمنی فرایند سفر دارند. خوشبختانه و به لطف فناوری این روزها اپلیکیشن‌هایی ساخته‌شده‌اند که دسترسی افراد را به هرگونه اطلاعات مربوط به حوزه سفر آسان می‌کنند. بعضی از این اپلیکیشن‌ها برای رزرو هتل و پرواز مناسب‌اند و بعضی دیگر به‌عنوان مسیریاب و راهنمای انتخاب و پیدا کردن مقصد. در این مطلب با یوتراوز همراه باشید چون قصد داریم شمارا با 4 برنامه کاربردی در سفر آشنا کنیم.

اپلیکیشن‌هایی که سفر شمارا آسان می‌کنند:

تهیه چک‌لیست متناسب برای سفر با اپلیکیشن چمدان

	Travel with Chamedan APP

یکی از کارهایی که قبل از سفر دوست داریم با ذوق و شوق انجام دهیم، جمع‌آوری وسایل سفر است. درعین‌حال این کار استرس‌آور هم است چون افراد می‌ترسند که وسایل مهم را برای سفر فراموش کنند. عده دیگری هم هستند که نمی‌دانند دقیقا چه وسایلی باید بردارند که مناسب سفر باشد؛ اما نگران نباشید این مشکل با استفاده از اپلیکیشن چمدان حل می‌شود و شما با خیال راحت می‌توانید تمام وسایل لازم و ضروری را برای سفر خود جمع‌آوری کنید. در ادامه مطلب چگونگی و ویژگی‌های این اپلیکیشن را برای شما توضیح می‌دهیم.

چگونه باید با چمدان کار کنیم؟

این اپلیکیشن دارای ظاهری ساده است که درعین‌حال به زیبایی طراحی شده است. کار با آن بسیار ساده و قابل‌فهم است و تنظیمات پیچیده‌ای ندارد. شما ابتدا وارد برنامه می‌شوید و مقصد خود را مشخص می‌کنید. درواقع این برنامه به شما کمک می‌کند که ملزوماتی که برای سفر احتیاج دارید را جمع‌آوری کنید. هنگامی‌که وارد برنامه شدید گزینه لیست جدید را انتخاب کنید و در مرحله بعد وارد منویی می‌شوید که می‌توانید محل سفر، زمان سفر و نوع سفر خود را مشخص کنید و در آخر چمدان به شما چک‌لیستی ارائه می‌دهد که شامل کلیه ملزومات سفر است. حتی می‌توانید لیست خالی را تحویل بگیرید و خودتان به‌دلخواه آیتم‌های جدید را اضافه کنید. شما با استفاده از این برنامه به‌راحتی می‌توانید قبل از سفر وسایل خود را جمع‌آوری کنید.

امکانات دیگر برنامه چمدان

هنگامی‌که شما در این برنامه اطلاعات کامل سفر خود را وارد کنید، لیست ملزومات لازم را به شما نمایش می‌دهد. در اینجا شما به‌راحتی می‌توانید آن لیست را تغییر دهید. به این صورت که موارد مهم‌تر و ضروری‌تر را به بالای لیست منتقل کنید یا حتی می‌توانید به‌راحتی با کشیدن گزینه به راست آن را از لیست حذف کنید. درنتیجه شما فقط وسایل لازم و ضروری را جمع‌آوری می‌کنید. یکی دیگر از قابلیت‌های جالب چمدان که برای گردشگران جذابیت دارد این است که شما می‌توانید برای هر آیتم خود آلارم تنظیم کنید تا در زمانی‌که می‌خواهید، آن را به شما یادآوری کند. به‌این‌ترتیب شما چیزی را برای سفر فراموش نخواهید کرد.

سفرهای جاده‌ای را با برنامه 141 برنامه‌ریزی کنید

	planning a road trip with a plan 141

خیلی از افراد برنامه‌ریزی می‌کنند که به شهرهای دیگر ایران سفر کنند و از جاذبه‌های گردشگری آن‌ها دیدن کنند. اما یکی از مشکلات قبل از سفر نداشتن اطلاعات کافی از وضعیت واقعی جاده‌ها است. درنتیجه اکثریت گردشگران به گفته‌های دیگران اطمینان می‌کنند. اپلیکیشن 141 یک راهنمای سفر است که به شما این امکان را می‌دهد تا از وضعیت جاده‌ها مطلع شوید و ایمنی‌ لازم را رعایت کنید.
این اپلیکیشن یک ابزار کامل و جامع در زمینه اطلاعات سفر و جاده‌های کشور است. مرکز مدیریت راه‌های کشور اپلیکیشن و سایت 141 را راه‌اندازی کرده و امکانات و قابلیت‌های مفیدی در آن قرار داده‌اند. این اپلیکیشن در حال‌حاضر یکی از ابزارهای لازم برای سفرهای جاده‌ای و بین‌شهری است؛ که در ادامه مطلب بیشتر با امکانات آن آشنا می‌شوید.

امکان مشاهده آخرین تصاویر دوربین‌های نظارتی

یکی از ویژگی‌های مهم برنامه 141، امکان مشاهده آخرین تصاویر مربوط به دوربین‌های نظارتی در سطح جاده‌های کل کشور است. شما با استفاده از این برنامه دیگر لازم نیست از طریق تماس تلفنی، از طریق سایت‌ها، علائم و نشانه‌ها و اخبار از وضعیت اخیر جاده‌ها مطلع شوید. کاربران با استفاده از این برنامه می‌توانند در موقعیت‌ها و زمان‌های مختلف از وضعیت جاده‌ها مطلع شوند.

قابلیت نمایش دستگاه‌های تردد شمار

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب این برنامه، امکان مشاهده ریز جزئیات ترددهای انجام‌شده در مسیرهای مختلف کشور است. شما با استفاده از این برنامه می‌توانید به‌راحتی مدت‌زمان لازم برای سفرتان را حدس بزنید زیرا متوجه می‌شوید میانگین رفت‌وبرگشت خودروها در جاده‌ها چه قدر است. علاوه بر این ترافیک جاده را به کاربران اعلام می‌کند. البته ترافیک جاده‌ها را این برنامه بر اساس سرعت میانگین خودروها در سطوح مختلف روان، سنگین و نیمه سنگین دسته‌بندی می‌کند تا کاربر به‌راحتی مسیر خود را انتخاب کند.

وضعیت آب‌وهوا در سفرهای جاده‌ای

یکی دیگر از ویژگی‌های متمایزکننده اپلیکیشن 141، نمایش اطلاعات آب و هوایی در کنار سایر امکانات خود است. هنگامی‌که اطلاعات آب و هوایی در کنار امکانات دیگر قرار گیرد کاربر به‌راحتی می‌تواند برای خود یک مسیر مناسب و درست را انتخاب کند.از دیگر ویژگی‌های خوب این برنامه که کاربران از آن‌ها استفاده می‌کنند، نمایش تصادفات رانندگی، نمایش جاده‌های در دست تعمیر، اطلاع از بسته بودن جاده‌ها، امکان نمایش اطلاعات کاهش سرعت در سطح جاده‌های کشور و نمایش اطلاعات پمپ‌بنزین‌ها است.

با اپلیکیشن ابیش به‌راحتی مسیریابی کنید

travel routing with Abish app

یکی از جدیدترین اپلیکیشن‌های مسیریاب ایرانی، اپلیکیشن ابیش است. ابیش دارای امکانات گوناگونی است. این امکانات عبارت‌اند از تشخیص گفتار، ارسال مکان و ارائه مسیرهای پیشنهادی که کاربران بهتر بتوانند مسیر موردنظر خود را انتخاب کنند. این اپلیکیشن باوجود چنین امکاناتی مناسب سفر است و می‌توان به‌راحتی از این برنامه در جاده استفاده کرد. در ادامه قصد داریم ویژگی‌های این اپلیکیشن مفید را به شما بگوییم تا برای سفرهای درون‌شهری و بیرون شهری خود از این برنامه مسیریاب ایرانی استفاده کنید.

چگونگی طراحی اپلیکیشن ابیش

اپلیکیشن ابیش نقشه‌های گوگل را به‌عنوان پلتفرم خود انتخاب کرده است، اما در تعیین مسیر و راهنمایی به سمت مقصد به کاربر خود پیشنهاداتش را می‌دهد. این برنامه مفید و کاربردی از نقشه کلیه مراکز استان‌های کشور به همراه شهرهای بزرگ و کوچک اطرافشان پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این ابیش یک عملکرد دقیق و خوب در حین مسیریابی دارد و شما می‌توانید از این اپلیکیشن در موقعیت‌های مختلف استفاده کنید. شما به‌راحتی می‌توانید از این برنامه استفاده کنید زیرا دارای یک رابط کاربری ساده است. ابیش دارای طراحی زیبا و سبک است و شما در این برنامه گزینه‌های اضافی و شلوغ کننده را مشاهده نمی‌کنید.

چگونه با ابیش کار کنیم؟

شما ابتدا وارد برنامه ابیش شوید، سپس از شما اجازه گرفته می‌شود برای دسترسی به موقعیت جغرافیایی، موقعیتتان را روی نقشه پیدا می‌کند. شما می‌توانید مقصد خود را در این برنامه از سه طریق مشخص کنید، روی نقشه علامت بگذارید و مقصد را به برنامه بگویید. اگر در حین مسیریابی اینترنت شما قطع شد، بازهم برنامه می‌تواند با صدای گوینده شمارا راهنمایی کند و دور زدن سر پیچ‌ها و ورود به خیابان‌ها را به شما می‌گوید.

ویژگی‌های دیگر اپلیکیشن ابیش

یکی دیگر از ویژگی ابیش این است که چهار صدا (دو مرد و دو زن) برای گویندگان مسیر وجود دارد. شما می‌توانید اگر صدای یکی از گوینده‌ها برایتان آزاردهنده بود صدای دیگری را انتخاب کنید تا در ادامه مسیر خود راحت باشید. ویژگی دیگر ابیش این است که کوچه‌ها و خیابان‌های شهر را مثل کف دست می‌شناسد درنتیجه علاوه بر مسیرهای اصلی، مسیرهای فرعی دیگری هم به کاربران خود پیشنهاد می‌دهد. شما با استفاده از این برنامه می‌توانید موقعیت جغرافیایی خود را بر روی نقشه برای دیگران هم ارسال کنید تا اگر طرف مقابل شما ابیش را داشته باشد، می‌تواند به سمت جایی که شما هستید مسیریابی کند.

با برنامه دنگ هزینه‌های سفرتان را مدیریت کنید

manage the travel expenses of the Deng app

یکی از لذت‌های سفر این است که با تعداد زیادی از دوستان و خانواده خود به سفر برویم و یک گشت‌وگذار لذت‌بخش داشته باشیم. در سفرهای گروهی معمولا چگونگی پرداخت هزینه‌ها در سفر بیان می‌شود و شاید گاهی اوقات برای این موضوع با مشکل مواجه شویم؛ اما اپلیکیشن دنگ این مشکل را حل کرده است. این برنامه به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که سهم هر فرد را از هزینه‌های سفر مشخص می‌کند. در ادامه مطلب بیشتر با این اپلیکیشن مفید و کاربردی آشنا می‌شوید.

کاربرد برنامه دنگ چیست؟

برنامه دنگ به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که همانند مادرخرج عمل می‌کند و در زمینه حساب‌وکتاب مالی مسئولیت دارد. شما با استفاده از این برنامه در سفر می‌توانید از مسئولیت‌های سنگین مالی رها شوید و دیگر نگران سهم هزینه‌های سفر نباشید. این برنامه دارای ویژگی است که نظر کاربران را به خود جذب کرده است، این نرم‌افزار قابلیت پشتیبانی از واحدهای مختلف پولی دارد. درنتیجه حساب‌های مالی شما در سفر به هرچند واحد پولی که باشد در نرم‌افزار ثبت می‌شود. این برنامه دارای رابط کاربری ساده است که به‌راحتی می‌توانید از این برنامه مفید در سفر استفاده کنید.

چگونه با برنامه دنگ کارکنیم؟

همانطورکه گفتیم این برنامه دارای رابط کاربری ساده است و به‌راحتی می‌توانید از این برنامه استفاده کنید. شما ابتدا وارد صفحه اصلی برنامه می‌شوید اطلاعات سفر و هم‌سفران خود را در قسمت مشخص وارد می‌کنید. توجه داشته باشید اولین شخصی که به برنامه معرفی می‌کنید به‌عنوان مادرخرج شناخته می‌شوید. شما در بخش فهرست این برنامه می‌توانید به سفرهایی که تابه‌حال ثبت کرده‌اید دسترسی پیدا کنید.

بخش هم‌سفران سفر

در بخش هم‌سفران می‌توانید لیست خود را ویرایش کنید، هرلحظه می‌توانید به تعداد هم‌سفران خود بیفزایید یا حساب کاربری آن‌ها را ببندید. در این بخش باید اطلاعات کامل هم‌سفران خود را مانند شماره تلفن، میزان بدهی و... ثبت کنید.

چگونگی تقسیم هزینه‌ها در برنامه دنگ

این بخش همان ‌گونه که از نامش پیداست به هزینه‌های دریافتی و پرداختی می‌پردازد. در قسمت پرداخت علی‌الحساب پرداخت‌های اولیه هم‌سفران خود را اضافه می‌کنید و هزینه‌های جدید را نیز در بخش مربوط به خود قرار خواهید داد. سپس چگونگی توزیع سهم افراد را با تعیین واحد پولی، مقدار پرداختی افراد و … مشخص می‌کنید. علاوه بر این قابلیت ثبت توضیحاتی برای هریک از پرداخت‌ها در این بخش است.

بخش دنگ

در بخش دنگ میزان بدهکاری و بستانکاری هر یک از افراد به‌صورت مجزا و بارنگ‌های مختلف مشخص شده‌اند. در بخش گزارش کلی نیز توضیحات کاملی از هزینه‌ها همراه با جزئیات در اختیارتان قرار دارد. 

نوشته های مشابه
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز