ورود
راه‌آهن شیراز

راه‌آهن شیراز کجاست؟

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

راه‌آهن در ایران، اولین قدم‌هایش را در سال‌های ابتدایی 1300 شمسی برداشت. پیش از آن، تلاش‌هایی درقالب دادن حق امتیاز احداث راه‌آهن به خارجی‌ها صورت گرفته‌بود که هیچ‌کدام‌شان به نتیجه نرسید. درنهایت اولین کلنگ ساخت راه‌آهن سراسری در مهرماه 1306 زده شد. از آن روزگار تا امروز، قطار یکی از محبوب‌ترین روش‌های سفر است. اگر از مبدا یا به مقصد شیراز، سفر ریلی در پیش دارید؛ در مطلب زیر اطلاعات مفیدی پیدا می‌کنید.

ایستگاه راه‌آهن شیراز، قدمت زیادی ندارد اما در این 12سالی که از عمرش می‌گذرد، جایگاه خودش را در صنعت گردشگری کشور به‌خوبی پیدا کرده‌است. راه‌آهن شیراز، یکی از پرترددترین و مجهزترین ایستگاه‌های ریلی ایران به‌شمار می‌رود. در این مقاله از مجموعه راهنمای سفر به شیراز، با زیروبم این ایستگاه آشنا می‌شویم.

اگر در آینده دور یا نزدیک قصد سفر ریلی به پایتخت فرهنگی ایران را دارید، با ما در مجله گردشگری یوتراوز همراه باشید. در ادامه، همه اطلاعات لازم درباره ایستگاه راه‌آهن شیراز، شامل آدرس، شماره‌تماس، مسیرهای دسترسی، امکانات و فاصله‌اش از مهم‌ترین نقاط شهر را می‌خوانید. بعد از آن، می‌توانید به تدارک دیدن مقدمات سفرتان مشغول شوید؛ بلیط قطار تهران شیراز یا از هر مبدأ دیگری را ما، با قیمتی مناسب و در نزدیک‌ترین زمان ممکن به‌دست‌تان می‌رسانیم.

آن‌چه در این مقاله درباره ایستگاه راه‌آهن شیراز می‌خوانید:


آدرس ایستگاه راه‌آهن شیراز
راه‌آهن شیراز، درمقایسه با دیگر کلان‌شهرها، بسیار جوان و نوپاست؛ ساخت این ایستگاه در سال 1380، آغاز و هشت‌سال بعد افتتاح شد. به‌دلیل مشکلات فنی، استفاده از آن دوسالی متوقف شد و سال 1390، رسما شروع به‌کار کرد.

آدرس ایستگاه راه‌آهن شیراز: بزرگراه شیراز، ورودی شهر جدید صدرا، به‌سمت پلیس‌راه سپیدان

🗺️ برای دسترسی بهتر، نقشه راه‌آهن شیراز را ببینید.

شماره تماس ایستگاه راه‌آهن شیراز

برای ارتباط برقرار کردن با راه‌آهن شیراز، راه‌های زیر دراختیار شماست:


دسترسی به راه‌آهن شیراز با وسایل نقلیه عمومی

عکسی از ایستگاه مترو در شیراز

برای رفتن به ایستگاه راه‌آهن شیراز، می‌توانید از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید:

 • مترو: سوار خط یک مترو شوید و در ایستگاه «میرزای شیرازی» پیاده شوید. خط اتوبوس 37، شما را از متروی شیراز به ایستگاه راه‌آهن می‌رساند.
 • اتوبوس: سوار اتوبوس خط 71 شوید و در «پایانه نمازی» پیاده شوید. ادامه راه با خط 151 طی کنید. بعد از پیاده شدن در ایستگاه «دلواری»، تا راه‌آهن کمی پیاده‌روی دارید.

فاصله راه‌آهن شیراز تا مراکز مهم شهر


حافظیه در روز

راه‌آهن شیراز، در فاصله 30کیلومتری از مرکز این شهر واقع شده‌است. اگر می‌خواهید مستقیما از ایستگاه راه‌آهن به ملاقات دیدنی‌های شیراز بروید، فاصله راه‌آهن تا مهم‌ترین مکان‌های دیدنی شهر را ببینید:


مسیرهای ریلی ایستگاه قطار شیراز

تصویری از یک قطار در خط ریل شیراز


ایستگاه راه‌آهن شیراز، مسافران را از مسیرهای مختلفی به این شهر می‌رساند؛ از مهم‌ترین مسیرهای ریلی این ایستگاه می‌توانیم اشاره کنیم به:

 • ایستگاه راه‌آهن شیراز-مشهد

فاصله شیراز تا مشهد، حدودا 24ساعت است.

 • ایستگاه راه‌آهن شیراز-تهران

فاصله شیراز تا تهران، حدودا 15ساعت است.

 • شیراز-اصفهان

فاصله شیراز تا اصفهان، حدودا 6ساعت است.

 • شیراز-قم

فاصله شیراز تا قم، حدودا 9ساعت است.


امکانات ایستگاه راه‌آهن شیراز

در راه‌آهن شیراز، همان امکانات عمومی که توقع داریم در ایستگاه‌های قطار وجود داشته‌باشد، دردسترس است. مثل؛

 • دستگاه خودپرداز
 • کافه و رستوران
 • فروشگاه سوغات
 • ایستگاه شارژ موبایل
 • گیشه خرید بلیط و رزرو هتل
 • پارکینگ

خرید بلیط راه‌آهن شیراز

قطار رجا روی ریل راه آهن شیراز


برای تهیه بلیط راه‌آهن شیراز، سه راه دارید؛ روش قدیمی و سنتی که توصیه‌اش نمی‌کنیم، خرید بلیط قطار به‌صورت حضوری از باجه‌های داخل راه‌آهن است. راه دوم، تماس تلفنی با دفترهای فروش بلیط در راه‌آهن است؛ شماره تماس ایستگاه راه‌آهن شیراز را بالاتر قید کرده‌ایم. روش سوم و راحت‌ترین راه هم این است که بلیط‌تان را اینترنتی رزرو کنید؛ از آن‌جایی‌که یکی از تخصص‌های یوتراوز، تهیه و تأمین بلیط است، مفتخر خواهیم‌بود که برای این کار روی ما حساب کنید.


سریع و سیر قطار بگیرخرید آنلاین

هتل‌های نزدیک به ایستگاه راه‌آهن شیراز

نمایی از بالا از هتل چمران شیراز

اگر می‌خواهید محل اقامت‌تان نزدیک ایستگاه راه‌آهن باشد، در جدول زیر لیستی از بهترین هتل‌های شیراز را که فاصله کمی از خط آهن دارند، ببینید:

♦♦♦

اسم هتل

تعداد ستاره

فاصله از ایستگاه راه‌آهن شیراز

هتل الیزه

⭐⭐⭐⭐

حدود 15دقیقه

هتل چمران

⭐⭐⭐⭐⭐

حدود 20دقیقه

هتل پارس

⭐⭐⭐⭐

حدود 25دقیقه

هتل کوثر

⭐⭐

حدود 30دقیقه


♦♦♦

سخن آخر

ایستگاه راه‌آهن شیراز که از سال 1390 به‌طور رسمی آغاز به کار کرده‌است، یکی از پرترددترین و مجهزترین ایستگاه‌های راه‌آهن ایران به‌شمار می‌رود. این ایستگاه در فاصله 30کیلومتری از مرکز شهر شیراز واقع شده و با وسایل حمل‌ونقل عمومی دردسترس است.

اگر قصد سفر ریلی به شیراز دارید، ایستگاه راه‌آهن تازه‌ساز این شهر، اولین جایی‌ست که بهتان خوش‌آمد می‌گوید. کارشناسان یوتراوز هم آماده‌اند که به سوالات شما درباره سفر به شیراز، پاسخ بدهند. شماره تماس 1548📞 راه ارتباطی ما و شماست.

بودجه از شما، پیشنهاد تور از ما مشاوره رایگان
سوالات متداول

ایستگاه راه‌آهن شیراز کجاست؟

ایستگاه راه‌آهن شیراز، در ورودی شهر جدید صدرا، به‌سمت پلیس‌راه سپیدان واقع شده‌است.

نظرات مردم درباره ایستگاه راه‌آهن شیراز چیست؟

طبق نظرات موجود در اینترنت، اغلب مسافران ایستگاه راه‌آهن شیراز، روی تمیزی و نوساز بودن این ایستگاه مانور داده‌اند.

فاصله ایستگاه راه‌آهن شیراز از مرکز شهر چقدر است؟

ایستگاه راه‌آهن از مرکز شهر شیراز، 30کیلومتر فاصله دارد.

نوشته های مشابه
 • راهنمای سفر به یزد

  گردشگران زیادی از آن سر دنیا، می‌کوبند و می‌آیند ایران تا جاهای دیدنی یزد را ببینند، از بادگیرهایش عکس بگیرند و در بافت تاریخی‌اش قدم بزنند. اما اگر شما به یزد بروید حتما کارهای متفاوت‌تری می‌کنید؛ چون فارسی بلدید و می‌توانید مقاله راهنمای سفر به یزد ما را بخوانید!

 • راهنمای سفر به دبی

  دبی، یکی از مدرن‌ترین شهرهای قرن بیست‌ویکم، بالغ بر 88درصد جمیعتش را مهاجرانی از 117 ملیت مختلف تشکیل می‌دهند. چه چیزی این شهر را نه‌تنها به یک مقصد سفر کم‌نظیر، بلکه به مکانی ایده‌آل برای سکونت تبدیل کرده‌ که مردم را از هر نقطه جهان به زندگی در دبی ترغیب کرده‌است؟

 • متروی شیراز؛ یک راهنمای جامع

  سابقه مترو در ایران به اواخر دهه هفتاد برمی‌گردد؛ زمانی که قطارشهری تهران-کرج راه افتاد و بعد از آن، دومینوی تأسیس مترو در سایر کلان‌شهرهای ایران به‌حرکت درآمد. رفت‌وآمد در شهرهای بزرگ پرترافیک، بدون این‌که بخشی از بار این تردد به زیر زمین منتقل شود، غیرقابل‎‌تصور است.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز