Shopping in Istanbul local markets

سری به بازارهای محلی استانبول بزنیم

زمان برای مطالعه 6 دقیقه
 • ...
 • ...

در سفر به استانبول خریدکردن و گشت‌وگذار در بازارهای سنتی و مدرن جزو تفریحات جذاب محسوب می‌شود. مراکز خرید مدرن و لوکس زیادی در استانبول وجود دارند که می‌توانید در بهترین برندها را در آن‌جا پیدا کنید اما در کنار مراکز خرید لوکس، بازارهای محلی استانبول هم برای گردشگران جذابیت دارند.

تخفیف 333

غیرممکن است به استانبول سفر کنید و برای خرید سوغات ترکیه سری به بازارهای رنگارنگ و مراکز خرید لوکس این شهر نزنید. بازارهای ‌محلی استانبول هم در نقاط مختلف این شهر وجود دارند که محلی برای تهیه اقلام با قیمت کمتر هستند. قدم‌زدن در این بازارهای شلوغ باعث می‌شود که بیشتر از پیش با فرهنگ بومی استانبول آشنا شوید. در این مقاله با یوتراوز همراه شوید تا گشتی در بازارهای ‌محلی استانبول بزنیم.

در ادامه به معرفی بازارهای ‌محلی استانبول می‌پردازیم:

شنبه‌ بازار بشیکتاش استانبول

Beşiktaş Bazaar

اولین بازار محلی معروف در استانبول «شنبه ‌بازار بشیکتاش» (Beşiktaş Bazaar) است که در روز شنبه برگزار می‌شود و ساکنان محله اروپایی بشیکتاش بساط خود را پهن کرده و مردم از قسمت‌های مختلف شهر برای خرید به این محله می‌آیند. بشیکتاش یکی از محله‌های اروپایی ترکیه است که شنبه‌ها بساط محلی‌ها در آن پهن است و مردم برای خرید و فروش کالاهای خود به این محله می‌روند و فروشنده‌ها حسابی بازارگرمی می‌کنند. این بازار در چند طبقه برپا می‌شود که برای خرید مواد خوراکی باید به طبقه اول بروید و اگر قصد خرید انواع پوشاک و لوازم‌خانگی را دارید، باید به طبقه‌ دوم بروید.
حالا که حسابی گشت‌وگذار کردید و از خرید خود لذت بردید، وقت آن است که کمی استراحت است. باید به شما بگوییم در بشیکتاش چند رستوران ‌محلی معروف هم وجود دارد که اهالی استانبول به آن‌ها «بولکپچه»  (bolkepce) می‌گویند و می‌توانید همراه با عزیزان و همسفران خود یک غذای خوشمزه را در آن‌ها نوش‌جان کنید. این بازار از ساعت 6 صبح الی 18 پابرجا است. برای رفتن به شنبه ‌بازار باید به محله بشیکتاش و خیابان نوژتیه بروید.

شنبه ‌بازار باکیرکوی استانبول

علاوه‌بر شنبه ‌بازار بشیکتاش (Bakırköy Bazaar) بازار دیگری هم برپا می‌شود که شنبه‌ بازار باکیرکوی نام دارد. باکیرکوی در نزدیکی فرودگاه آتاتورک برپا می‌شود و طول این بازار چندین کیلومتر است. در این بازار هرآنچه که در سر دارید را می‌توانید پیدا کنید اما بیشتر گردشگران و محلی‌های استانبول برای خرید محصولاتی مانند انواع پوشاک، لوازم‌خانه و لوازم ‌تزئینی به این بازار می‌روند تا با قیمت مناسب یک خرید خوب داشته ‌باشند.
همچنین در این اجناس برند هم مشاهده می‌کنید که قیمت‌های مناسبی به نسبت مراکز خرید لوکس دارند. هنگامی هم که خسته هستید هم می‌توانید از غذاهای ‌محلی با به اصطلاح دیگر غذاهای خیابانی استانبول نوش‌جان کنید.
برای رفتن به این شنبه ‌بازار باید به باکیرکوری، عثمانیه و کنار ایستگاه ‌مترو بروید. شنبه ‌بازار باکیرکوی هر شنبه از ساعت 9 صبح الی 19 برپا می‌شود.

سه‌شنبه ‌بازار کادیکوی استانبول

Kadıköy Salı Bazaar


هر سه‌شنبه در قسمت آسیایی استانبول سه‌شنبه ‌بازار کادیکوی (Kadıköy Salı Bazaar) برپا می‌شود که مملوء از جمعیت است و هر آنچه که بخواهید از مواد خوراکی گرفته تا اجناسی مانند پوشاک، منسوجات و ادویه‌جات را در این بازار محلی پیدا خواهید کرد. سه‌شنبه ‌بازار کادیکوی به نسبت دیگر بازارهای محلی قدیمی‌تر است و بیش از نیم‌‌قرن در استانبول هر سه‌شنبه برپا می‌شود. در این بازار به راحتی می‌توانید راه بروید و خرید کنید زیرا دارای فضای باز و وسیعی است و چهار ورودی هم برای داخل شدن به بازار وجود دارد.
اگر صبح‌ زود به این بازار بروید قطعا بهترین اجناس را پیدا می‌کنید اما اگر می‌خواهید بازار خلوت‌تر شود شاید نتوانید لیست خرید خود را تکمیل کنید اما این قول را به شما می‌دهیم که اجناسی را با نصف قیمت در این بازار پیدا می‌کنید.
این بازار از 9 صبح الی 8 شب باز است و در کادیکوی، خیابان ماندیرا شماره1 و حسن‌پاشا قرار دارد که به راحتی با مترو می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

شنبه‌بازار ارگانیک فریکوی استانبول  

Feriköy Organic Market

یکی دیگر از بازارهایی که در روز شنبه برگزار می‌شود، شنبه ‌بازار ارگانیک فریکوی  (Feriköy Organic Marketاست. همانطور که از اسم این بازار پیداست، می‌توانید بهترین محصولات ارگانیک و طبیعی ترکیه را خریداری کنید. بیشترین اجناسی که در این بازار مشاهده خواهید کرد می‌توان به محصولات ارگانیک، لبنیات، موارد شوینده، لوازم آرایشی و بهداشتی اشاره کرد.
همچنین هنگامی‌که در این بازار راه می‌روید نانوایی‌هایی را می‌بینید که با آرد گندم و گندم‌ سیاه مشغول پختن نان هستند. بعداز کلی راه‌رفتن و خریدکردن حالا نوبت استراحت است که ما پیشنهاد می‌کنیم حتما غذای‌ محلی «گوزلمه» را نوش‌جان کنید که ترکیب این غذا شامل گوشت، سبزی و نان ‌تازه است.

چهارشنبه ‌بازار فاتح یا فاتیح استانبول 

Fatih Çarşamba Bazaar

یکی دیگر از بازارهای محلی استانبول که در روز چهارشنبه برگزار می‌شود، چهارشنبه ‌بازار فاتح یا فاتیح  (Fatih Çarşamba Bazaar) است. چهارشنبه ‌بازار فاتح در منطقه فاتح قرار دارد که بیشتر فروشندگان این بازار خانم هستند و یکی از دلایل معروفیت این چهارشنبه ‌بازار قیمت‌های مناسب مواد غذایی در آن است.
این روز بازار هم جزو بازارهای محلی قدیمی استانبول محسوب می‌شود که از زمان بیزانس تا به امروز هر چهارشنبه برپا می‌شده است. از کالاهای مهم این بازار می‌توان به محصولات ‌غذایی مرغوب، محصولات کشاورزی و پوشاک‌ برند ترک اشاره کرد که همه‌ی این‌ها را با قیمت مناسب و ارزانی می توانید پیدا کنید. همچنین این بازار در نزدیکی مسجد فاتیح که بزرگ‌ترین مسجد استانبول است، واقع شده که معماری بی‌نظیر این مسجد نظر شما را به خود جلب ‌می‌کند.
این بازار در خیابان یوسف ضیا پاشا قرار دارد. برای رسیدن به آن باید به سمت فاتح و محله علی‌کوچوک حرکت کنید. این بازار هر چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 17:30 باز هست.

یکشنبه ‌بازار فریکوی استانبول   

Feriköy Antique Market

یکی دیگر از بازارهای ‌متفاوت در استانبول یکشنبه ‌بازار فریکوی (Feriköy Antique Market) است که به عنوان بازار عتیقه‌فروشی فریکوی هم شهرت دارد. این بازار هر یکشنبه در نزدیکی مسجد منطقه شیشلی استانبول برپا می‌شود. اگر اهل عتیقه‌جات و وسایل قدیمی هستید، پیشنهاد می‌کنیم به یکشنبه ‌بازار فریکوی سری بزنید. شما می‌توانید به راحتی به این بازار بروید چراکه از میدان ‌تکسیم تا بازار فقط 30 دقیقه پیاده‌روی دارید. اگر هم می‌خواهید با مترو بروید باید ایستگاه عثمان پیاده شوید که نزدیک‌ترین ایستگاه به یکشنبه‌بازار فریکوی است.

چهارشنبه‌ بازار یشیلکوی استانبول 

یکی دیگر از بازارهای محلی و شناخته‌شده در استانبول، چهارشنبه ‌بازار یشیلکوی (Yeşilköy Çarşamba Bazaar) است. از دلایل محبوبیت این بازار وجود غرفه‌هایی است که با نظم و ترتیب در کنار هم قرار دارند. در این بازار قطعا اجناسی را می‌بینید که مدرن و شیک هستند. وسعت این بازار 12 هزار مترمربع است و غرفه‌های زیادی را به صورت مرتب و بانظم در خود جای داده ‌است.
از غرفه‌های مهم این بازار محلی می‌توان به لوازم ‌آرایشی و بهداشتی، گل‌فروشی و چای‌خانه اشاره کرد. البته این را هم باید بگوییم که قیمت‌ها در یشیلکوی به نسبت دیگر بازارهای ‌محلی استانبول بیشتر است. این بازار در منطقه بارکیکوی، خیابان ضیا‌ اردم قرار دارد و از ساعت 9 صبح الی 19 باز است.

جمعه‌ بازار فیندیک ‌زاده استانبول

حالا نوبت یکی دیگر از بازارهای‌ محلی استانبول است که در آخر هفته یعنی روز جمعه برگزار می‌شود. در این بازار هر آنچه که در ذهن دارید را می‌توانید به راحتی پیدا کنید و همچنین بهترین اجناس برند ترک را می‌توانید تهیه کنید. بازار فیندیک (Fındıkzade cuma Pazari) در محله آکسارای استانبول قرار دارد و از صبح‌ زود تا غروب روز جمعه برپا می‌شود. اجناس این بازار مرغوب است. جمعه ‌بازار در کوچه باریک و پرشیب محله اکسارای واقع است. سعی کنید با خود لوازم سنگین نبرید تا راحت بتوانید در بازار راه بروید. همچنین باید به شما بگوییم اجناس و پوشاک برندی که در این بازار مشاهده می‌کنید، جزو اجناسی هستند که به فروش نرسیدند و در این بازار با قیمت مناسب و ارزان‌تر برای فروش گذاشته‌اند. اگر با قصد بازارگردی به استانبول سفر می‌کنید، مراکز خرید مهم این شهر را از دست ندهید.

دریافت کد تخفیف خرید بلیط هواپیما،قطار و رزرو هتل با 444 هزار تومان تخفیف
نوشته های مشابه
 • بهترین مراکز خرید استانبول

  خریدکردن یکی از بخش‌های جدانشدنی سفر است. در سفر به استانبول برای این‌که خرید بهتری داشته باشید لازم است مراکز خرید این شهر رابشناسید. فرقی نمی‌کند دنبال مراکز خرید لوکس استانبول هستید یا ترجیح می‌دهید از ارزان‌ترین آنها خرید کنید. در ادامه بهترین مراکز خرید استانبول را با آدرس، عکس و هرآنچه لازم است بدانید، در اختیارتان قرار می‌دهیم.

 • بهترین مراکز خرید بانکوک

  بازارگردی جزء تفریحات جذاب و هیجان‌انگیز در سفر به بانکوک است. هر ساله گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان به بانکوک سفر می‌کنند تا تعطیلات خود را در این مقصد بگذرانند و از مراکز خرید مدرن و لوکس بانکوک که بهترین امکانات گردشگری و تفریحی را دراختیار دارند، نهایت بهره را ببرند.

 • چاره سفرهای گران و مدیریت نشده چیست؟

  معاون گردشگری می‌گوید: اگرچه ما فکر می‌کردیم سفر در تعطیلات نوروز به جریان عادی خود برگردد، اما شرایط کنونی کرونا اجازه چنین پیش‌بینی نمی‌دهد.