ورود
17 Shahrivar Mall of Mashhad

بازار 17 شهریور مشهد

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...

بازار 17 شهریور مشهد، یکی از بازارهای ارزان و مقرون‌به‌صرفه در نزدیکی حرم مطهر امام رضا (ع) است که از تعدادی پاساژ و مرکز خرید تشکیل شده و بیشتر به پوشاک مردانه، زنانه، بچه‌گانه و بورس لوازم آرایشی و بهداشتی اختصاص دارد.

هر شهری یک خیابان پرتردد و معروف دارد؛ خیابان غذا، خیابانی برای خرید، خیابانی که یادآور یک واقعه تاریخی است و انواع خیابان‌هایی که در هر شهری پیدا می‌شود. خیابان 17 شهریور مشهد، یکی از خیابان‌های شلوغ، پرتردد و معروف در این شهر است. خیابانی که شلوغی خود را مدیون بخش مهمی از بازارها و مراکز خرید مشهد است که میدان 17 شهریور را احاطه کرده‌اند. بازار 17 شهریور، در حقیقت بورس پوشاک مشهدی‌هاست و در میان مسافران هم بسیار شناخته‌شده و محبوب ‌است. نزدیکی این بازار به حرم امام رضا (ع) و جاهای دیدنی مشهد نیز، از دلایل معروف‌شدن بازار هفده شهریور مشهد است. با یومگ به این بازار شلوغ، اما دوست‌داشتنی برویم:


آنچه در این مقاله از بازار هفده شهریور مشهد می‌خوانید:

بازار 17 شهریور مشهد کجاست؟بازار 17 شهریور مشهد، یکی از بازارهای شلوغ اما ارزان‌قیمت در شهر مشهد است. این بازار در انتهای بازار رضا و در میدانی به نام خودش واقع شده ‌است. بازار 17 شهریور که از تعداد زیادی فروشگاه‌های جزئی و عمده تشکیل می‌شود، در بیشتر طول سال شلوغ و پر از مسافر است. بازارهای افشار، حریر و آسیا از پاساژهای عمده‌فروشی در این بازار هستند. هر کدام از پاساژها در میدان 17 شهریور، حدود 100 الی 150 مغازه دارند.

پوشاک مردانه، زنانه، بچه‌گانه، لباس زیر، کت‌وشلوار، مانتو و روسری از اجناسی هستند که در این بازارها به فروش می‌رسند. علاوه بر پاساژهای رنگ‌وارنگی که در این بازار به چشم می‌خورند، کاروان‌سراهای اطراف 17 شهریور نیز که بافتی تاریخی دارند، بسیار دیدنی هستند. این کاروان‌سراها از بازارچه‌هایی تشکیل می‌شوند که اجناس خود را به‌صورت کلی می‌فروشند. در حقیقت، بازار 17 شهریور یکی از بهترین بازارهای خوب و ارزان برای خرید پوشاک است. جایی که می‌توان اجناس ارزان‌قیمت اما با کیفیت را پیدا کرد. 

این بازار ارزان‌قیمت، به دلیل نزدیکی به حرم امام رضا (ع) و داشتن قیمت مناسب مورد علاقه گردشگران بسیاری است و بسیاری از کسانی که حتی یک‌بار به مشهد سفر کرده‌اند با این بازار آشنایی دارند.


آدرس بازار 17 شهریور؛ از بازار به بازار

میدان 17 شهریور مشهد

از آن‌جایی که این بازار در نزدیکی حرم مطهر امام رضا (ع) و در انتهای بازار معروف رضا واقع شده‌ است، برای مسافرینی که بعد از زیارت قصد خرید سوغات و صنایع دستی مشهد را دارند، یکی از بهترین گزینه‌هاست. بازار 17 شهریور فاصله کمی با حرم دارد و در میدان 17 شهریور واقع شده‌ است، بنابراین می‌توانید پیاده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن برسید.

از حرم که بیرون بیایید می‌توانید از بازار امام رضا به بازار 17 شهریور برسید؛ یعنی از یک بازار تاریخی با حال‌وهوای سنتی به یک بازاری نسبتا مدرن بروید! خلاصه که بازارگردی را بعد از زیارت آغاز کنید. از قدم‌زدن در بافت سنتی بازار رضا لذت ببرید و بدون کمترین خستگی به بازارهای ارزان‌قیمت 17 شهریور برسید. با این حال اگر تمایل داشتید با وسیله شخصی خود به این بازار بروید، کمی نگران جای پارک باشید. البته در چند سال اخیر و با وجود ساخت پاساژهای فراوان، پارکینگ‌های متعددی نیز ساخته شده ‌است، اما از آن‌‎جایی که این بازار همیشه شلوغ و پر از مسافر است با کمبود جای پارک مواجه خواهید شد. با این حال جالب است بدانید که این بازار 950 واحد تجاری و پارکینگ با پیشرفته‌ترین امکانات رفاهی دارد.

اگر از بازارگردی خسته شدید، سری به رستوران‌ها و کافه‌های پاساژ 17 شهریور بزنید و از طعم بی‌نظیر غذا لذت ببرید. توجه داشته باشید، اگر شما فردی برندباز هستید، هرگز به بازار 17 شهریور نروید! چرا که در این بازار خبری از اجناس برند نیست.

ساعت کاری بازار هفده شهریور مشهد

 • ساعت کاری این بازار از ساعت 10:00 الی 22:00 است. اما در ایام تعطیل این ساعت کاری تغییر می‌کند.
 • آدرس: مشهد، میدان 17 شهریور، بازار 17 شهریور

بازار 17 شهریور مشهد؛ ارزان اما باکیفیت

بازار هفده شهریور مشهد

همان‌طور که گفته شد، بازار 17 شهریور مشهد یکی از بازارهای ارزان‌قیمت در لیست بازارها و مراکز خرید مشهد است. زمانی که صحبت از ارزانی می‌شود، بی‌اختیار ذهن به سمت کیفیت نامرغوب می‌رود، با این حال بهتر است بدانید که وجود عمده‌فروش‌ها در این بازار سبب شده ‌است، اجناس با قیمت پایین‌تری در این بازار عرضه شوند.

در بازار 17 شهریور مشهد، پاساژهای متعددی وجود دارند که نسبت به اجاره مغازه‌ای که پرداخت می‌کنند، قیمت‌ اجناس ممکن است در آن‌ها اختلاف داشته باشند. بدین صورت که هرچه اجاره‌ها بیشتر باشد، فروشنده‌ها درصد بیشتری روی قیمت اجناس خود می‌کشند. با این حال نگران نباشید! بازار چانه‌زنی و گرفتن تخفیف در 17 شهریور بسیار پر رونق است، پس تا می‌توانید چانه بزنید.

مرکز خرید آسمان 1 و 2، پاساژ افشار، پاساژ قائم، بازار کویتی‌ها، مرکز خرید اکسون و بازار لوتوس تنها بخشی از پاساژهای بازار بزرگ 17 شهریور هستند. یکی دیگر از بازارهای قدیمی در 17 شهریور، بازار سرای است.

بازار سرای، بازاری کلی برای فروش کفش است که در میان مشهدی‌ها شهرت و محبوبیت دارد و بیشتر فروشندگان دیگر مناطق شهر مشهد از این بازار خرید خود را به‌شکل عمده انجام می‌دهند تا بتوانند با قیمت بالاتری اجناس خود را بفروشند.


بازار 17 شهریور مشهد؛ سنت و مدرنیته

17 Shahrivar Some Shops Inside View

مشهد، پایتخت معنوی ایران است؛ جایی که به‌دلیل وجود متبرک هشتمین امام شیعیان، همیشه مملو از مسافران و زائران بوده و هست. با این حال یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهایی که در سفر به مشهد می‌توان انجام داد، لذت خرید یا بازارگردی در این شهر است. خوشبختانه در چند سال اخیر، مشهد رشد افزونی در زمینه رونق بازارگردی داشته و به همین دلیل، بازارها در مشهد یا قدیمی هستند یا بسیار مدرن. 

برای مثال بازار امام رضا از بازارهای تاریخی مشهد است و برج آرمیتاژ گلشن از انواع بسیار جدیدِ آن. اما بازار هفده شهریور مشهد، ترکیبی از هر دو را دارد؛ یعنی بازارهای قدیمی که با حفظ اصالت و معماری، بازارهای جدید و حتی مدرن را در بر گرفته‌اند. 

رزرو هتل در مشهد با پشتیبانی مدرن - کد تخفیف: magsafar20کپی کن، رزرو کن

از بازار 17 شهریور مشهد چه بخریم؟

اما چرا باید به بازار 17 شهریور برویم؟ و از این بازار چه چیزهایی می‌توانیم بخریم؟

این بازار جزو بازارهای ارزان‌قیمت مشهد و خرید از آن مقرون‌به‌صرفه است؛ بازاری که بورس پوشاک محسوب می‌شود و وجود پاساژهای متعدد در آن سبب تنوع بسیار زیادی شده است. بازار 17 شهریور تا حرم مطهر فاصله کمی دارد و این نزدیکی سبب‌شده گردشگران بیشتری را به خود جذب کند. نزدیکی مترو به خیابان هفده شهریور، از دیگر دلایل تاثیرگذار وجود مسافر در این بازار است. بنابراین از هر کجای مشهد که باشید می‌توانید در کمترین زمان ممکن و با سریع‌ترین وسیله حمل‌ونقل عمومی به این بازار برسید. علاوه بر تمامی مزایایی که درباره این بازار گفته شد، وجود هتل‌های بسیار در اطراف این بازار دلیلی دیگر بر شلوغی و تردد در میان بازار 17 شهریور است. از طرفی جاذبه‌های که بافت قدیمی دارند در اطراف حرم بسیار هستند، پس اگر به بازار 17 شهریور رفتید حتما سری هم به خانه توکلی مشهد و خانه تاریخی داروغه بزنید. 

به علاوه همه این مزیت‌ها، خرید در هفده شهریور یعنی دسترسی به انوع فروشگاه‌های پوشاک مردانه، زنانه، بچه‌گانه، سیسمونی، لباس مجلسی، مانتو و شلوار و انواع لباس اداری. حالا متوجه شدید که چرا باید از هفده شهریور خرید کنید و چه چیزهایی می‌توانید از این بازار بخرید؟

نوشته های مشابه
 • بازار گل مشهد

  بازارگل مشهد فقط مکانی برای خرید گل و ابزار باغبانی نیست، بلکه یکی از سرزنده‌ترین و خوش آب و رنگ‌ترین بازارهای شهر مقدس مشهد است و به یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر تبدیل شده‌است. در متن زیر قرار است همه‌چیز را درباره این بازار پرطرفدار بگوییم.

 • جاهای دیدنی مشهد

  لیست جاهای دیدنی مشهد از زیارت گرفته تا سیاحت آنقدر تنوع دارد که می‌شود یک برنامه سفر پربار و عالی برایش نوشت. برای زائرانی که از راه دور یا نزدیک با تحمل خستگی راه به این شهر سفر کرده‌اند، سیروسیاحت در مشهد نیز همانند زیارت آن ‌که جلای روح هست، رنج خستگی را از تن می‌زداید.

 • جمعه بازار خودرو مشهد

  قصد خریدوفروش خودرو دارید؟ آیا از علاقه‌مندان به انواع خودروها هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پس این مطلب برای شماست! در این مطلب همه آنچه باید از جمعه بازار خودرو مشهد بدانید را برایتان آورده‌ایم. پس به خواندن ادامه دهید و یوتراوز را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات