ورود
the safe restart of tourism is possible
اکنون زمان رهبری منفعلانه نیست!

ازسرگیری بی خطر گردشگری امکان پذیر است

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...

هزینه محدودیت های سفر که در واکنش به همه گیری کووید-19 اعمال شده، برای همگان واضح و مبرهن است.

بین ماههای ژانویه و می، خسارت مالی ناشی از کاهش ناگهانی و غیرمنتظره ورود گردشگران حدودا 320 میلیارد دلار آمریکا تخمین زده می شود، که سه برابر تأثیر رکود اقتصادی بزرگ سالهای 2007-2009 بر بخش ما است - و تنها مربوط به 5 ماه اول سال است. دبیرکل UNWTO (سازمان گردشگری جهانی)، زوراب پولولیکاشویلی، از این موضوع خبر داد.

وی گفت: "بازگشایی مرزها به روی گردشگران خبر خوبی برای میلیون ها نفری است که به بخش سفر وابسته هستند. اما این موضوع به تنهایی کافی نیست ، به ویژه با توجه به اطلاعیه ها و اقدامات اخیر که به نظر می رسد با هماهنگی بین المللی که سازمان گردشگری جهانی از زمان شیوع همه گیری خواستار آن شده، بسیار فاصله دارد."

وی ضمن درخواست پشتیبانی هر چه بیشتر از جانب رهبران قدرتمند، گفت: "در این دوران بلاتکلیفی، مردم در سراسر جهان به پیام رسانی رسا، شفاف و منظم نیاز دارند. آنچه به آن احتیاج ندارند، حرکت های سیاسی است که این واقعیت که تنها در کنار هم قوی تر هستیم و می توانیم بر چالش های پیش رو غلبه کنیم، را نادیده می گیرند. آنهایی که قدرت و نفوذ دارند از اهمیت گردشگری در مشاغل ، اقتصادها و اعتمادسازی مجدد مطلع هستند. این صرفا اولین گام است. اکنون ، آنها باید با دنبال کردن و اجرای تمامی پروتکل هایی که بخشی از واقعیت جدید است، تمام تلاش خود را انجام دهند تا مردم دوباره سفر کنند."

منبع:

No time for timid leadership

نوشته های مشابه
 • راهنمای سفر به تهران

  اگر اولین‌بار است به تهران سفر می‌کنید، اگر قصد سفر به تهران را دارید اما از چندوچون آن مطلع نیستید، اگر به دنبال فرصتی برای شناخت بیشتر و بهتر پایتخت کشورمان هستید، اگر تهران برایتان یک مقصد ایده‌آل است، خواندن راهنمای سفر به تهران را از دست ندهید!

 • بهترین بوتیک هتل‌ های جهان

  سپری‌کردن تعطیلات در بهترین بوتیک هتل‌های جهان و دیدن جاذبه‌های گردشگری کشورهای مختلف خواسته‌ی ایده‌آلی است. در کشورمان ایران، بوتیک هتل‌ها بیشتر حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی دارند، اما در دیگر کشورهای دنیا این‌گونه نیستند و گردشگران با تنوع بالایی از فضاها و خدمات روبه‌رو می‌شوند.

 • همه‌چیز درباره یک بوتیک هتل

  چه جزییاتی می‌تواند یک سفر عادی را برای شما، به یک سفر خاص و ویژه تبدیل کند؟ طبیعت‌گردی و کمپ‌زدن در دشت‌های سرسبز؟ یا اقامت در یک بوتیک هتل جذاب با حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی؟ اگر جزو دسته دوم هستید، خواندن این مقاله برای شما از اوجب واجبات است!

دیدگاهتان را بنویسید
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات