ورود
International flights
رئیس اتاق بازرگانی گرگان خبرداد:

توافق بر سر برقراری پرواز گرگان-آکتائو

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان گفت: پرواز گرگان به آکتائو با هماهنگی سه استان شمالی با اهداف تجاری، سیاحتی و توریسم درمانی برقرار می‌شود.

سهولت در مراودات تجاری با قزاقستان

علی‌محمد چوپانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تعداد زیادی از بازرگانان ما مراودات تجاری با قزاقستان و به‌ویژه شهر آکتائو دارند و به همین خاطر به این شهر سفر می‌کنند. در حال حاضر بازرگانان برای حضور در این شهر باید به آذربایجان سفر و از آنجا به آکتائو بروند که این امر هم‌زمان بر است و هم هزینه‌های زیادی برای بازرگانان به همراه دارد.
چوپانی با اشاره به ظرفیت بالای اقتصادی شهر بندری آکتائو، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در شمال کشور هم امکان استفاده از ریل و هم امکان استفاده از کشتی برای دسترسی به آکتائو وجود دارد.
وی ادامه داد: اخیراً با همکاری اتاق‌های بازرگانی گلستان، مازندران و گیلان و با هماهنگی استانداری‌های سه استان، تصمیم به راه‌اندازی پرواز آکتائو گرفتیم.
رئیس اتاق بازرگانی گرگان برقراری این پرواز را حیاتی دانست و گفت: در این راستا جلسه‌ای را با سفیر قزاقستان در تهران و سرکنسول قزاقستان در گرگان و چند ایرلاین برگزار کردیم و مقرر شد با هماهنگی سه استان شمالی و اتاق بازرگانی تهران، خط پروازی از گرگان به آکتائو راه‌اندازی شود.
چوپانی با اشاره به اینکه این پرواز با ۹۵ مسافر انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: هواپیما صبح از گرگان پرواز می‌کند و غروب همان روز به گرگان بازمی‌گردد.
وی با بیان اینکه این پرواز به‌صورت هفتگی خواهد بود، گفت: این پرواز با اهداف تجاری، سیاحتی و توریسم درمانی راه‌اندازی خواهد شد.
رئیس اتاق بازرگانی گرگان در خصوص زمان راه‌اندازی این خط پروازی، گفت: امیدواریم پرواز گرگان به آکتائو ظرف یکی دو ماه آینده با بهبودی شرایط کرونا و راحت تر شدن شرایط صدور ویزا از سوی کشورهای هدف صادراتی، برقرار شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز