ورود
Issuance of tickets in travel agencies

هشدار سازمان هواپیمایی

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

مديرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري گفت: شرکت هاي هواپيمايي موظفند از ايجاد هر گونه تعهد و فروش بليت قبل از اطمينان از صدور مجوز پرواز توسط سازمان خود داري کنند.

لزوم رعایت حقوق مسافران

حسن خوشخو همچنین در خصوص نظارت بر عملكرد شركت هاي هواپيمايي درحوزه حقوق مسافر اظهارداشت: شركت هاي هواپيمايي باید با اولويت قرار دادن رضايت مسافر در مواقع بروز تاخير، نسبت به اطلاع رساني صريح، به موقع و شفاف به مسافران اقدام كنند.
وي با تاكيد بر خودداري شركت هاي هواپيمايي از ايجاد هر گونه تعهد و فروش بليت قبل از اطمينان از صدور مجوز پرواز توسط سازمان هواپيمايي كشوري، اظهارداشت: همچنين شركت هاي هواپيمايي موظف شدند ضمن برخورد قاطع با سايت ها و دفاتر متخلفي كه فاقد مجوز سازمان هواپیمایی کشوری بوده و اقدام به فروش بالاتر از نرخ مصوب بليت ها مي كنند، عوامل فروش متخلف را جهت پیگیری و برخورد قضایی به سازمان معرفی كنند.
مديركل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شركت ها و موسسات هوانوردي در خصوص نظارت بر پروازهای چارتری افزود: صدور مجوز پروازهای چارتری منوط به ارائه قراردادهای چارتری مربوطه به سازمان هواپیمایی کشوری است.
لازم به ذکر است هموطنان گرامی می توانند انتقادات، پیشنهادات و شکایات خود را از طریق پرتال سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس CAO.IR مطرح و پیگیری كنند.

منبع: سازمان هواپیمایی کشور

نوشته های مشابه
 • عوارض خروج از کشور در سال 1403

  همه مسافرانی که قصد سفر به کشورهای خارجی دارند، فارغ از سن‌وسال و مقصد، باید عوارض خروج از کشور بپردازند وگرنه اجازه گذشتن از مرز را نخواهندداشت.

 • بازگشایی سفر به ژاپن و چین

  ژاپن و چین در اولین مذاکرات مقامات رده بالای دو کشور از زمان انتخاب نخست وزیر جدید ژاپن در ماه سپتامبر، برای شروع دوباره سفرهای تجاری در ماه جاری و ادامه گفتگوها درباره جزایر مورد مناقشه در دریای چین شرقی به توافق دست یافتند.

 • آغاز به‌کار سفرهای هوایی هند

  پرادیپ سینگ کارولا، رئیس سازمان هواپیمایی داخلی هند، ضمن سخنرانی در وبیناری با موضوع "چشم‌انداز پیش‌ روی صنعت هواپیمایی و گردشگری" که به میزبانی اتحادیه انجمن‎های گردشگری و مهمان‌یاری هند برگزار شد، اظهار داشت: "حدود 65 درصد از سفرهای هوایی داخلی به میزان قبل از همه‌گیری کووید-19 بازگشته و اکنون باید طرحی را برای احیای صنعت گردشگری تهیه کنیم."

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز