ورود
Issuance of tickets in travel agencies

هشدار سازمان هواپیمایی

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

مديرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري گفت: شرکت هاي هواپيمايي موظفند از ايجاد هر گونه تعهد و فروش بليت قبل از اطمينان از صدور مجوز پرواز توسط سازمان خود داري کنند.

لزوم رعایت حقوق مسافران

حسن خوشخو همچنین در خصوص نظارت بر عملكرد شركت هاي هواپيمايي درحوزه حقوق مسافر اظهارداشت: شركت هاي هواپيمايي باید با اولويت قرار دادن رضايت مسافر در مواقع بروز تاخير، نسبت به اطلاع رساني صريح، به موقع و شفاف به مسافران اقدام كنند.
وي با تاكيد بر خودداري شركت هاي هواپيمايي از ايجاد هر گونه تعهد و فروش بليت قبل از اطمينان از صدور مجوز پرواز توسط سازمان هواپيمايي كشوري، اظهارداشت: همچنين شركت هاي هواپيمايي موظف شدند ضمن برخورد قاطع با سايت ها و دفاتر متخلفي كه فاقد مجوز سازمان هواپیمایی کشوری بوده و اقدام به فروش بالاتر از نرخ مصوب بليت ها مي كنند، عوامل فروش متخلف را جهت پیگیری و برخورد قضایی به سازمان معرفی كنند.
مديركل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شركت ها و موسسات هوانوردي در خصوص نظارت بر پروازهای چارتری افزود: صدور مجوز پروازهای چارتری منوط به ارائه قراردادهای چارتری مربوطه به سازمان هواپیمایی کشوری است.
لازم به ذکر است هموطنان گرامی می توانند انتقادات، پیشنهادات و شکایات خود را از طریق پرتال سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس CAO.IR مطرح و پیگیری كنند.

منبع: سازمان هواپیمایی کشور

نوشته های مشابه
 • مسائل ایمنی مرتبط با کرونا

  ایده های تعطیلات تابستانی زیر قیمت و معاملات لحظه آخری را فراموش کنید - ایمنی اکنون به اولویت اصلی شکل دادن برنامه های تعطیلات خارج از کشور در ماه های آینده تبدیل شده است.

 • پاسپورت نیوزیلند

  مطابق با آخرین رتبه‌بندی جهانی، در‌حال‌حاضر پاسپورت نیوزلند معتبرترین گذرنامه دنیا است. شاخص اعتباربندی گذرنامه‌ها، میزان قدرت گذرنامه ها را از حیث مدت زمان صدور، محدودیت‌های ویزا، تغییرات قانونی و مقررات ورود به یک کشور فهرست می کند.

 • موافقت‌نامه سازمان جهانی گردشگری

  سازمان جهانی گردشگری قبل از برگزاری نشست گروه جی20 (G20) متشکل از بزرگترین اقتصادهای دنیا، که بخش ویژه‌ای را به گردشگری اختصاص می‌دهد، یادداشت تفاهمی را با انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) امضا کرد، زیرا هر دو طرف برای ازسرگیری گردشگری بین‌المللی با یکدیگر همکاری می‌کنند. موافقت‌نامه جدید با تاکید بر جایگاه خاص سازمان جهانی گردشگری به عنوان پلی بین مجموعه سازمان ملل و بخش خصوصی، بر افزایش اعتماد مشتریان به سفر و در کانون توجه قرار گرفتن پایداری در دوران بازیابی شرایط و رشد در آینده تمرکز خواهد کرد.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز