ورود
Issuance of tickets in travel agencies

شرکت هاي هواپيمايي بمنظور حفظ حقوق مسافر از فروش بليت قبل از صدور مجوز پرواز خودداري کنند

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
  • ...
  • ...

مديرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري گفت: شرکت هاي هواپيمايي موظفند از ايجاد هر گونه تعهد و فروش بليت قبل از اطمينان از صدور مجوز پرواز توسط سازمان خود داري کنند.

لزوم رعایت حقوق مسافران

حسن خوشخو همچنین در خصوص نظارت بر عملكرد شركت هاي هواپيمايي درحوزه حقوق مسافر اظهارداشت: شركت هاي هواپيمايي باید با اولويت قرار دادن رضايت مسافر در مواقع بروز تاخير، نسبت به اطلاع رساني صريح، به موقع و شفاف به مسافران اقدام كنند.
وي با تاكيد بر خودداري شركت هاي هواپيمايي از ايجاد هر گونه تعهد و فروش بليت قبل از اطمينان از صدور مجوز پرواز توسط سازمان هواپيمايي كشوري، اظهارداشت: همچنين شركت هاي هواپيمايي موظف شدند ضمن برخورد قاطع با سايت ها و دفاتر متخلفي كه فاقد مجوز سازمان هواپیمایی کشوری بوده و اقدام به فروش بالاتر از نرخ مصوب بليت ها مي كنند، عوامل فروش متخلف را جهت پیگیری و برخورد قضایی به سازمان معرفی كنند.
مديركل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شركت ها و موسسات هوانوردي در خصوص نظارت بر پروازهای چارتری افزود: صدور مجوز پروازهای چارتری منوط به ارائه قراردادهای چارتری مربوطه به سازمان هواپیمایی کشوری است.
لازم به ذکر است هموطنان گرامی می توانند انتقادات، پیشنهادات و شکایات خود را از طریق پرتال سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس CAO.IR مطرح و پیگیری كنند.

منبع: سازمان هواپیمایی کشور

نوشته های مشابه
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات