ورود
indonesia

اندونزی نخستین امضاکننده پیمان اخلاق گردشگری سازمان جهانی گردشگری شد

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...

جمهوری اندونزی نخستین امضاکننده پیمان نظام‌مند اخلاق در گردشگری شد. این پیمان سند مهمی است که برای اطمینان از عادلانه بودن، فراگیری، شفافیت بیشتر، و کارکرد گردشگری جهانی برای همه تنظیم شده است.

این مراسم که به میزبانی سازمان جهانی گردشگری در مادرید برگزار شد، گام مهمی در جهت تصویب پیمان اخلاق گردشگری است، که در جریان 23امین نشست شواری عمومی سازمان گردشگری جهانی در سپتامبر2019 اتخاذ شد. درحالی‌که صنعت گردشگری در حال حاضر با بزرگ‌ترین بحران در تاریخ خود روبه‌رو است، امضای این پیمان به خوبی نشان می‌دهد که کشورهای عضو خواستار رهبری راسخ سازمان جهانی گردشگری و متعهد ماندن این سازمان به ماموریت خود در استفاده از این وقفه به عنوان فرصتی برای سازماندهی مجدد گردشگری هستند.

این پیمان به عنوان "گام رو به جلوی مهمی" در راستای معرفی یک آیین‌نامه اخلاقی مبتنی بر قانون و مورد قبول بین‌المللی برای صنعت گردشگری، که یکی از مهم‌ترین بخش‌های اجتماعی- اقتصادی دنیا است، مورد استقبال قرار گرفت. در مراسم ویژه‌ای با حضور سفیر اندونزی در اسپانیا، باپاک هرمونو، که به میزبانی دفتر مرکزی سازمان جهانی گردشگری برگزار شد، اندونزی نخستین کشور امضاکننده این پیمان لقب گرفت. با امضای این پیمان، اندونزی، همانطورکه بخش گردشگری خود را توسعه می دهد، تعهد راسخ خود به حفظ بالاترین اصول اخلاقی را نیز اعلام می کند.

اندونزی به عنوان عضوی از کمیسیون تبدیل آیین‌نامه جهانی اخلاق در گردشگری به یک سند قانونی الزام‌آور بین‌المللی نقش مهمی در تنظیم پیش‌نویس این قرارداد بازی کرد. این کشور که از سال 1975 عضو سازمان جهانی گردشگری است، در حال حاضر در حال همکاری با این سازمان برای احیای صنعت گردشگری به دنبال همه‌گیری کووید-19 است. در سپتامبر 2020، سازمان جهانی گردشگری یک نشست مجازی را با وزارت امور خارجه و وزارت گردشگری و اقتصاد خلاقانه اندونزی و دولت محلی بالی ترتیب داد تا راهکارهای بازگشایی ایمن بالی به روی گردشگران خارجی را بررسی کند. از این نظر، کمک‌های فنی از جانب سازمان جهانی بهداشت در زمان مناسب در اختیار این کشور قرار خواهد گرفت.

منبع: INDONESIA BECOMES FIRST SIGNATORY OF UNWTO TOURISM ETHICS CONVENTION

نوشته های مشابه
 • راهنمای سفر به تهران

  اگر اولین‌بار است به تهران سفر می‌کنید، اگر قصد سفر به تهران را دارید اما از چندوچون آن مطلع نیستید، اگر به دنبال فرصتی برای شناخت بیشتر و بهتر پایتخت کشورمان هستید، اگر تهران برایتان یک مقصد ایده‌آل است، خواندن راهنمای سفر به تهران را از دست ندهید!

 • بهترین بوتیک هتل‌ های جهان

  سپری‌کردن تعطیلات در بهترین بوتیک هتل‌های جهان و دیدن جاذبه‌های گردشگری کشورهای مختلف خواسته‌ی ایده‌آلی است. در کشورمان ایران، بوتیک هتل‌ها بیشتر حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی دارند، اما در دیگر کشورهای دنیا این‌گونه نیستند و گردشگران با تنوع بالایی از فضاها و خدمات روبه‌رو می‌شوند.

 • همه‌چیز درباره یک بوتیک هتل

  چه جزییاتی می‌تواند یک سفر عادی را برای شما، به یک سفر خاص و ویژه تبدیل کند؟ طبیعت‌گردی و کمپ‌زدن در دشت‌های سرسبز؟ یا اقامت در یک بوتیک هتل جذاب با حال‌وهوای تاریخی و فرهنگی؟ اگر جزو دسته دوم هستید، خواندن این مقاله برای شما از اوجب واجبات است!

دیدگاهتان را بنویسید
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات