ورود
COOPERATION
پیام دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در 23اکتبر 2020

75 سالگی سازمان ملل متحد: همکاری و اعتماد به اندازه همیشه اهمیت دارد

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

سازمان ملل متحد که سازمان جهانی گردشگری افتخار عضويت در این مجموعه را دارد، به منظور حمایت از صلح بین كشورهای دنیا تاسیس شده و زمینه همکاری برای ساختن آينده بهتر را براي همه مهیا می‌کند. اکنون پس از 75 سال پیشبرد این ماموریت بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

همبستگی، همکاری و حرکت در مسیر برابری قلب مجموعه سازمان ملل متحد را تشکیل می‌دهد و همان اهدافی است که اکنون برای اطمینان از بهبود شرایط ناشی از آثار مخرب همه‌گیری کووید-19 به آن نیاز داریم.

این امر نه تنها در مورد گردشگری، بلکه برای تمامی بخش‌های جوامع‌مان صدق می‌کند. میلیون‌ها نفر در سرتاسر دنیا مشتاقانه منتظر ازسرگیری گردشگری هستند. معیشت بسیاری از افراد به این موضوع بستگی دارد.

به همین دلیل، سازمان جهانی گردشگری متعهد شده در این خصوص منفعلانه عمل نکند. حتی در مواردی که دیگران رویکرد محتاطانه را در پیش می‌گیرند، مسئولیت ما حرکت رو به جلو و همراه کردن دیگر قسمت‌های این بخش و نیز رهبران سیاسی با خودمان است.

ما در ششمین نشست کمیسیون بحران گردشگری بین‌المللی بر این موضوع تأکید کردیم که هر بخشی از گردشگری بین‌المللی تا چه میزان برای شروع به کار مجدد مصمم است. ما یک بار دیگر موفق شدیم از طریق این کمیسیون نمایندگان بخش‌های مختلف را گردهم جمع کنیم که خود منعکس کننده میزان تنوع موجود در بخش گردشگری است. رهبرانی از هر دو بخش سیاسی و تجاری که قدرت و توانایی اجرایی کردن ایده‌ها را دارند.

تنها در کنار یکدیگر است که قوی‌تر می‌شویم. ما هم از قدرت بخش خصوصی و هم از عزم دولت‌ها کمک خواهیم گرفت تا مجموعه جدیدی از تفاهم‌نامه‌های ایمنی مشترک را در بخش گردشگری اجرایی کنیم.

مجموعه‌ای از تفاهم‎نامه‌های بهداشتی و ایمنی شفاف و هماهنگ که اگر مصمم به افزایش اعتماد به سفرهای بین‌المللی هستیم بایستی اجرایی شود.

در این زمان است که می‌فهمیم مردم تنها خواستار ایمنی در سفر نیستند، بلکه می‌خواهند اطمینان یابند که در شرایط بلاتکلیفی نیز از آن‌ها حمایت خواهد شد.

به همین دلیل، سازمان جهانی گردشگری در راستای حمایت از گردشگران یک کد بین‌المللی را ایجاد خواهد کرد، و ما در تلاشیم تا اطمینان یابیم تمامی کشورهای عضو، نه فقط کشورهای منطقه اتحادیه اروپا، در طرح‌های موجود برای ازسرگیری ایمن سفر آزادانه مردم در سرتاسر اروپا حضور دارند.

تمامی اقدامات ما با تجزیه و تحلیل‌های شفاف و عینی از این شرایط که به سرعت در حال تغییر و تحول است، سازماندهی می‌شود.

درست همان‌طورکه اطلاعات نادرست از خطرات کووید-19 بر سلامتی افراد زندگی آن‌ها را به خطر می‌اندازد، اطلاعات نادرست درباره ایمنی سفرهای بین‌المللی نیز معیشت عده بسیاری را تهدید می‌کند.

از همان ابتدای این بحران، سازمان جهانی گردشگری منبع اطلاعاتی قابل اطمینان و مورد تاییدی برای تمامی قسمت‌های بخش ما و نیز دولت‌ها و نهادهای بین‌المللی بوده است. اطلاعات و افکار ما هدایت کننده نحوه واکنش بخش گردشگری بوده و هم‌اکنون اطلاع‌رسانی از روند بهبود آن را بر عهده دارد.

همان‍‌طورکه سازمان ملل متحد 75 سال همکاری و پیشرفت خود را جشن می‌گیرد، ما نیز از پویش "اطلاعات مورد تایید" حمایت می‌کنیم. این پویش به دست دبیرکل سازمان ملل متحد، آنتونیو گوترش، راه‌اندازی شده تا ضمن احترام به آزادی عقاید، از انتشار اطلاعات نادرست جلوگیری شود.

سفرهای بین‌المللی را می‌توان با خیال راحت ازسرگرفت- ما این اطلاعات دست اول را با توجه به بازگشت سفرهای شخصی به دست آورده‌ایم و در حال همکاری نزدیک با شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاهها و ارائه‌کنندگان خدمات اقامتی گردشگران هستیم تا نشان دهیم بخش گردشگری فرآیند انطباق با واقعیت جدید پیش‌روی‌مان را فعالانه هدایت می‌کند.

مزایای حاصل از شروع دوباره گردشگری بسیار فراتر از بخش ما احساس خواهد شد و به شروع روند احیای اقتصاد جوامع‌مان کمک خواهد کرد.

این امر به ما کمک خواهد کرد ماموریت 75 سال آینده سازمان ملل متحد در راستای استقرار صلح و رفاه برای همه و عزم راسخ برای جا نماندن هیچ فردی از این مزایا را شروع کنیم.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری

زوراب پولولیکاشویلی

منبع: 75 YEARS OF THE UNITED NATIONS: COOPERATION AND TRUST AS IMPORTANT AS EVER

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز