ورود
Travel to Oman was released

عمان از امروز ممنوعیت سفرها را لغو می‌کند

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
  • ...
  • ...

شورای عالی عمان تصمیم گرفته ممنوعیت ورود و خروج از مرزهای مختلف زمینی، هوایی و دریایی را از ساعت 12 صبح 29 دسامبر لغو کند.

بخشنامه رسمی صادر شده از جانب سازمان هواپیمایی کشوری پادشاهی عمان تاکید می‌کند: "با توجه به ادامه اجرای تدابیر پیشگیرانه در راستای مبارزه با همه‌گیری کووید-19، و به عنوان مورد استثنایی از حقوق حمل و نقل هوایی بین پادشاهی عمان و تعدادی از کشورها، انجام پروازها طبق هماهنگی‌های دو جانبه ادامه پیدا می‌کند."

در تلاش برای حفظ سلامتی همه شهروندان عمانی در برابر انواع مختلف کووید-19، تصمیماتی به شرح زیر اتخاذ شده است. در ادامه چک لیستی را با هم مرور می‌کنیم که باید از این پس حین سفر به این کشور در ذهن داشته باشید.

انجام آزمایش پی‌سی‌آر قبل از سفر به پادشاهی عمان برای مسافران ورودی از تمامی کشورها اجباری است که در این خصوص اسثنایی وجود ندارد. ضرورت قرنطینه برای افرادی که قصد سفری کوتاه به مدت کمتر از هفت روز به پادشاهی عمان را دارند، مجددا اعمال می‌شود.

تمامی مسافران ورودی به گذرگاه‌های مرزی عمان باید فرآیندهای زیر را طی کنند. بدین وسیله هر تصمیمی که در گذشته اتخاذ شده و در مغایرت با رویه جدید است، ملغی اعلام می‌شود:

•ثبت نام در برنامه موبایلی (Tarrasud +) قبل از ورود به پادشاهی عمان.
•ارائه گواهی آزمایش پی‌سی‌آر منفی کووید-19 در بدو ورود با این شرط که آزمایش حداکثر تا 72 ساعت قبل از پرواز انجام شده باشد.
•اجبار به داشتن بیمه درمانی که هزینه‌های درمان کووید-19 را تقبل کند. عمانی‌ها، شهروندان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و افرادی که کارت سلامت رایگان دارند، از این موضوع مستثنی هستند.
•انجام آزمایش پی‌سی‌آر در بدو ورود به فرودگاه‌های کشور عمان.
•زدن مچ‌بند ردیاب در تمامی ورودی‌های مرزی، همراه با تعهدی که برای گذراندن قرنطینه 7 روزه از مسافر گرفته خواهد شد. در صورت عدم بروز علائم کووید-19 در دوره قرنطینه که با تکرار آزمایش پی‌سی‌آر در روز هشتم مشخص خواهد شد، مچ‌بند ردیاب با اتمام قرنطینه خارج می‌شود.
•مدت قرنطینه برای کارگران مشغول به کار در بخش دولتی و خصوصی عمان به عنوان مرخصی استعلاجی با حقوق در نظر گرفته نخواهد شد.

منبع: Oman lifts travel ban from today

نوشته های مشابه
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات