ورود
Tourists arrive in Turkey despite the epidemic

ترکیه باوجود همه‌گیری بیماری کرونا، 11.9 میلیون گردشگر ورودی دارد

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
  • ...
  • ...

هیئت گردشگری ترکیه در هند اعلام کرد که از ماه ژانویه تا سپتامبر سال جاری، مجموعا 11.9 میلیون مسافر بین‌المللی وارد این کشور شده‌اند. ترکیه به دنبال اجرای تدابیر سختگیرانه از جمله صدور گواهینامه گردشگری ایمن برای حفاظت از سلامتی گردشگران و فعالان بخش گردشگری، از معدود کشورهایی است که مرزهای خود را به روی گردشگران گشوده است.

این اعداد باوجود شرایط خاص ناشی از همه‌گیری کووید-19، به وضوح نشان می‌دهد ترکیه همچنان مقصد محبوب گردشگران از سراسر دنیا است. ترکیه طی ماه‌های ژانویه تا سپتامبر بیشترین تعداد گردشگر را از فدراسیون روسیه با 1.4 میلیون و پس از آن آلمان با 9.1 هزار، اوکراین با 7.7 هزار و انگلیس با 7.2 هزار مسافر داشته است.

در مورد هند نیز ترکیه 38 هزار مسافر ورودی را ثبت کرده که از این بین 30 هزار هندی از ماه ژانویه تا مارس 2020 به این کشور سفر کرده‌اند. ترکیه از ماه ژوئن سال جاری پذیرای بازدیدکنندگان خارجی از جمله هندی‌ها بوده است. پروازهای بین این دو کشور بلافاصله پس از رفع محدودیت‌های پروازهای بین‌المللی هند ازسرگرفته خواهد شد.

ترکیه در ماه ژوئن با برنامه‌ریزی دقیق و وضع قوانین کرونایی مرزهای خود را به روی گردشگران گشود که به موجب آن به یکی از مقاصد اصلی گردشگری تبدیل شد. رشد گردشگری ترکیه به عنوان کشوری که همه ساله پذیرای میلیون‌ها گردشگر از سراسر دنیا است، با اجرای برنامه صدور گواهینامه گردشگری ایمن همچنان ادامه دارد. این برنامه در حوزه‌های مختلفی از جمله حمل و نقل و اقامت اجرایی می‌شود تا از سلامت گردشگران در جریان تعطیلات فصلی اطمینان حاصل شود.

هیئت گردشگری ترکیه در هند همواره از طریق رسانه‌های مختلفی با گردشگران و فعالان گردشگری در ارتباط بوده، و وبینارها و برنامه‌های آموزشی مجازی را برای شرکت‌های مدیریت مقصد گردشگری و آژانس‌های گردشگری ترتیب داده، به‌طوری‌که تاکنون 12 وبینار مختلف را برای 12 شرکت مختلف برگزار کرده است. پیش‌بینی می‌شود بیش از 2000 آژانس گردشگری هندی در برنامه‌ آموزش مجازی هیئت گردشگری ترکیه در هند ثبت ‌نام کنند و نزدیک به 1000 شرکت موفق به دریافت گواهی تخصصی گردشگری ترکیه شوند.

منبع: Turkey gets 11.9 million tourist arrivals despite pandemic


نوشته های مشابه
۷۰۰هزار تومن تخفیف با نصب اپلیکیشن یوتراوز
پرواز داخلی پرواز خارجی رزرو هتل
امکانات